Napsal Jelínek Martin
29. 5. 2023 7:59

Kanonýr Sládek opět řádil, cenné výhry brali i žáci.

Výsledky minulého kola:

 

SKŘ ml. přípravka : FC Bystrc 12 : 4 (8 : 3)

 

SKŘ st. přípravka "A" : START Brno "B" 10 : 12 (5 : 8)

 

Tatran Bohunice "B" : SKŘ st. přípravka "B" 2 : 25 (2 : 16)

 

SKŘ ml. žáci : SK Chrlice 1 : 0 (1 : 0)   tabulka

branky :  19´Pejřil, 37´Brídl, 50´(p) Hlavatý,  63´Purč

 

sestava SKŘ :  Hlavatý (C), Buchta, Skládaný, Kistan, Brídl, Jozefczyk, Kolesnyk, Maša, Lesenský, Pařízek, Pejřil, Purč, Antl, Golovnych

 

  Ve slunném nedělním dopoledni jsme přivítali na svém hřišti mužstvo SK Chrlice, které bylo v tabulce jen o skóre na druhém místě. Po minulé nešťastné prohře v Jundrově jsme se chtěli výsledkově rehabilitovat a vrátit se do bojů o přední příčky tabulky. Do utkání jsme chtěli nastoupit uvolněně, nechtěl sem, aby hráči vnímali postavení v tabulce, potřebovali jsme mít čistou hlavu a soustředit se jen na náš co nejlepší fotbalový výkon. Na druhou stranu ale také být zodpovědní, pracovití a poctivě plnit své úkoly. 

 

Hned v úvodu utkání jsme převzali iniciativu a snažili se vytvořit uzemní převahu, držet míč na svých kopačkách a trpělivě hledat skulinky v soupeřově defenzívě. Dařila se nám defenzivní činnost, kdy jsme včas dostupovali hráče a snažili se o konstruktivním odebrání míče na kterém v tréninku hodně pracujeme. Dařilo se nám dostávat míče do stran, bohužel co se nám vůbec nedařilo, byl přechod do útočné fáze. Málo jsme využívali "střeďáky" aby jsme dokázali otočit hru z těžiště hry do volného prostoru. Nebylo to jen o hráči, který míč zrovna vyvážel do útočné fáze, ale také o našem ne příliš dobrém pohybu a nabídce, mnohdy jsme si sami špatným náběhem zavíraly prostory a při přechodu se stali sami sobě soupeřem. Obraz hry se příliš neměnil, měli jsme převahu, ale potřebovali jsme vstřelit gól, který by nám pomohl. Naštěstí přišla 19´ kdy se po pravém křídle prosadil Matyáš, v zakončení zachoval potřebný klid a zkušeně míč uklidil po zemi k levé tyči SKŘ 1:0 ! 

Gól nám pomohl, ale až do poločasu bohužel naši hru příliš nezměnil a tak jsme šli tradičně do kabin s hubeným vedením. V poločasové přestávce jsme si pokusili ukázat , jak překonat zlepšeným pohybem obranu soupeře, aby jsme byli schopní dotáhnout akce až do finální fáze. Bylo potřeba aby jsme si co nejvíce rozšířili hřiště, tím získali větší prostor uprostřed pro kombinaci a oživili celou naší středovou řadu. Malinko jsme přeskupili naše rozestavení aby jsme získali lepší náběh útočníků. Potřebovali jsme se dostat do kolmých průnikových přihrávek mezi obránce. 

 

Lepší vstup do druhého poločasu jsme si nemohli přát, po standartní situaci ve 37´ si počínal hostující gólman velmi nejistě, téhle situace využil na výtečnou Kuba a svým důrazem a dravostí dotlačil míč za jeho záda SKŘ 2:0  !!

Naše hra se zlepšila, kluci začali praktikovat přesně co jsme si v poločase řekli, začali jsme konstruktivně kombinovat, využívali více střed hřiště a začali se snažit o kolmice, které nám sice vycházeli, ale často nás zastavil přísný ovšem spravedlivý praporek pomezního signalizující ofsajd. Hráli jsme již uvolněně tak jak jsme potřebovali, v 50´ hostující gólman podle mého názoru dost zbytečně fauloval Matyáše a nařízenou penaltu Dave opět neomylně proměnil SKŘ 3:0 !!!

Zápas se zdál byl rozhodnutý, hosté se snažili o ojedinělé kontry, které jsme většinou s jistotou pohlídali, až na 60´ kdy soupeř kopal rohový kop zahraný na první tyč a naším dost lehkovážným a naivním bráněním jsme dovolili hlavičkou snížení stavu na 3:1. Naštěstí jsme po obdržené brance zůstali aktivní a hned o tři minuty později se prodral po levé straně Matyáš posunul míč na Toma Purče, ten svou levačkou nekompromisně vyzkoušel pevnost sítě  a upravil stav utkání na konečný výsledek SKŘ 4:1 !!!! 

 

Kluci si vítězství za výbornou a poctivou práci na tréninku moc zasloužili, bylo na nich vidět odhodlání a obrovská vůle. Musím ale spravedlivě podotknout, že jsme hráli celý zápas v přečíslení, protože domácí kotel byl opět našim dvanáctým hráčem. Jste neskuteční a moc děkujeme, byl to náš poslední domácí zápas, ale doufáme, že si najdete cestu i na poslední dva venkovní zápasy. Ten příští hrajeme v neděli 4.6. v 11:30 na hřišti Moravské Slavie a poslední 11.6. na hřišti Startu Brno, máme pořád o co hrát a i když to nemáme již ve svých rukách naděje na titul pořád žije:))  Po posledním zápase dostali kluci pozvání od našeho partnera Favorit Pub což je luxusní restaurace v Řečkovicích na oběd, moc si toho vážíme a děkujeme. 

V poslední větě bych Vás rád jménem nově vznikající fotbalově - futsalové akademie pozval tenhle pátek 2.6. na dětský den, který se uskuteční v areálu SKŘ od 17:30. 

RADEK

 

SKŘ st. žáci : SK Chrlice 4 : 1 (1 : 0)   tabulka

 

SKŘ muži "B" : FK SK Bosonohy "B" 3 : 5 (1 : 3)   tabulka

 

FC Svratka Brno "C" : SKŘ muži "A" 0 : 3 (0 : 3)   tabulka

 

 

Napsal Jelínek Martin
22. 5. 2023 7:44

Áčko hattrickem Sládka otočilo v Soběšicích

Výsledky minulého kola:

 

FC Medlánky : SKŘ ml. přípravka 14 : 10 (8 : 3)

 

SKŘ st. přípravka "B" : SK Chrlice 5 : 4 (2 : 2)

 

MFA Nový Lískovec : SKŘ st. přípravka "A" 11 : 4 (5 : 1)

 

SK Jundrov : SKŘ st. žáci 2 : 1 (1 : 0)   tabulka

branka:  47´ Hlavatý

sestava SKŘ:  Hlavatý "C" , Buchta, Skládaný, Kistan, Brídl, Jozefczyk, Kolesnyk, Lesenský, Maša, Pařízek, Pejřil, Purč, Antl, Golovnych

 

V sobotním dopoledni jsme za krásného počasí zavítali do Jundrova, kde nás čekal opět nelehký soupeř, který se v tabulce nacházel těsně pod námi. Duel se odehrál na krásně připraveném krátce střiženém trávníku, takže se dalo čekat rychlé utkání, protože míč po trávě krásně klouzal a nezastavoval se. 

 

Do utkání jsme vstoupili dominantně, soupeře jsme přikovali před jeho vápno a vytvořili si územní převahu, bohužel žádnou z našich šancí jsme nedokázali přetavit v gól. Již v týdnu jsme se slovně vraceli k předminulým zápasům kdy jsme si sice vytvořili spoustu šancí, ale proměnili jen zlomek z nich. Kluky sem chtěl připravit na to, že přijdou zápasy, kdy si nevytvoříme tolik šancí budou třeba jen  dvě, tři a pokud je neproměníme nebudeme v zápase výsledkově úspěšní. Tenhle zápas toho byl důkazem, kdy jsme neproměnili bohužel co jsme měli a na druhou stranu soupeř vystřelil v utkání třikrát na naši bránu a dal nám z toho dva góly ze třiceti metrů. Samozřejmě góly pro nás kruté, ale gratulace domácím, kteří nás zcela vyučili z efektivity. 

Vrátíme se k samotnému zápasu, jak sem psal vstup se nám povedl, ale náš tlak trval zhruba deset minut, který domácí přečkali bez úhony, poté se Jundrov zlepšil v pohybu, přidal na důrazu, my jsme začali prohrávat některé důležité osobní souboje a hra se vyrovnala. 

V 18´ jsme na pravé straně včas nedostoupili dva souboje , míče se odrazil k domácímu kapitánovi a ten ze 30m poslal nechytatelnou střelu, která zaplavala do šibenice naší branky. Myslím, že překvapen byl i sám střelec, ale gól měl opravdu ligové parametry. 

Takový gól z první střely na bránu vždy trochu tým zamrazí, přijde ti jako křivda, ale musíš na to zapomenout a hrát dál. Kluci opět dřeli, snažili se, ale do poločasu jsme bohužel byli ve hře dopředu bez nápadu, chyběl moment překvapení, scházela nám odvaha přejít v útočné fázi jeden na jednoho získat tím přečíslení. Měli jsme spoustu ztrát ve středu hřiště kde byl soupeř důraznější a měl určitě větší procento získaných odražených míčů než my, které jsou pro hru nesmírně důležité. 

První dějství tak skončilo vedením domácího celku, v poločase sem musel reagovat na zlepšení naší ofenzívy, soupeř velice houževnatě dobře bránil a potřebovali jsme je opět dostat pod tlak, vytvořit si gólové příležitosti a hlavně optimálně řešit finálovou fázi. 

David se z chytajícího stopera přesunul až na hrot, a vzadu jej vystřídal Buchtič. Chtěli jsme malinko zjednodušit kombinaci , a posílat  kolmé průnikové přihrávky mezi stopery. První se nám povedla ve 47´ kdy byl Dave ve vápně faulován a sám penaltu bezpečně proměnil SKŘ 1:1 !

V té chvíli to vypadalo, že se nám obrat povede a hnali jsme se za vítězstvím, bohužel přišla 51´ kdy jsme vytvořili zhruba 30m od naší brány standartní situaci, míč si postavil opět domácí kapitán a znovu vymetl dalekonosnou střelou šibenici, tím poslal domácí zpět do vedení 2:1. Tenhle gól nás dostal bohužel do velké křeče, ze které jsme se až do konce zápasu nedostali, nedokázali jsme překonat domácí dobrou defenzívu a hlavně jejich obrovské nasazení. Kluci dřeli, ale buď nám nevyšla kombinace nebo spousty centrů, o které jsme se pokoušeli nenašli svého adresáta. Najednou pro nás čas utíkal příliš rychle a zvrat v utkání jsme již nedokázali. Když vezmu celkově přípravné a mistrovské zápasy, přišla naše první letošní prohra a tedy první zklamání z výsledku, ale tohle vše k fotbalu patří. Z mého pohledu ale klobouk dolů jak kluci bojovali,  rvali se, byla tam cítit ohromná vůle a i když nám zápas i herně nevyšel úplně podle našich představ tak přístup téhle party kluků je velký příslib do budoucnosti. 

Myslím, že není třeba opět chválit naše fanoušky, protože byli zase úžasní a velmi hlasití, společně s domácími příznivci vytvořili neuvěřitelnou kulisu celého utkání, kterou by mohli závidět leckteré zápasy dospělých vyšších soutěží. 

Příští týden nás čeká domácí zápas proti týmu SK CHRLICE ( hraje se v neděli 28.5. v 11:00 ) a i když nás minulá remíza a dnešní prohra malinko přibrzdila máme pořád o co hrát a pořád není vůbec nic ztraceného, JEDEM DÁL !

Doufáme, že naši příznivci nad námi nezanevřou a přijdou nás opět v hojném počtu hlasitě podpořit, DĚKUJEME 

 

RADEK

 

FC Soběšice "B" : SKŘ muži "A" 3 : 4 (3 : 1)   tabulka

Napsal Jelínek Martin
15. 5. 2023 8:25

Muži prohráli, žáci doma brali po bodu, slavila jen st. přípravka "B"

Výsledky minulého kola:

 

TJ MCV Brno : SKŘ st. přípravka "B" 7 : 16 (4 : 8)

 

SKŘ st. přípravka "A" : TATRAN Kohoutovice 4 : 12 (2 : 7)

 

SKŘ ml. žáci : Slovan/Slatina 1 : 1 (0 : 0)   tabulka

 

SKŘ st. žáci : FC Bystrc "B" 1 : 1 (1 : 1)   tabulka

branka: 16´ Brídl

sestava SKŘ :  Hlavatý "C", Buchta, Kistan, Skládaný, Brídl, Jozefzcyk, Kolesnyk, Maša, Lesenský, Pejřil, Pařízek, Antl, Purč, Golovnych

 

V nedělním dopoledni jsme přivítali na svém hřišti celek z Bystrce, který nás po své úspěšné páteční dohrávce přeskočil na prvním místě v tabulce. Souboj prvního s druhým představoval tedy pro početnou skupinu diváků velmi zajímavý duel plný krásných akcí, prostě atraktivní podívanou. Opak byl bohužel pravdou, utkání chyběla fotbalovost, zejména v prvním poločase trávil většinu času míč ve vzduchu, obě mužstva kvalitně napadala rozehrávku, a tak jsme byli svědky spousty dlouhých nákopů a z toho pramenilo nespočet soubojů. Když už některý tým dostal míč na zem a začal kombinovat většinou to třetí čtvrtou přihrávkou končilo nepřesností. Nad fotbalovostí dnes převládala bojovnost a ani jeden ze soupeřů si nechtěl darovat milimetr hřiště.

 

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a již ve 3´ unikl po pravé straně Matyáš, přesnou přihrávkou pod sebe našel v pokutovém území Toma Pařízka, který míč pohodlně uklidil do sítě, k velkému udivení gól nebyl uznán kvůli údajnému ofsajdu. Dále jsme byli aktivnější a díky brejkům jsme se dostali do velmi slibných příležitostí, chybělo nám ovšem malinko štěstí v zakončení. Naše střely buď těsně minuly bránu, nebo byly zblokovány a některým chyběla přesnost či razance. V 16´se po jednom ze závarů v hostujícím vápně dobře zorientoval Kuba a odražený míč dorazil za záda Bystrckého gólmana SKŘ 1:0 ! 

 

Gól jsme si zasloužili, ale bohužel nás ukolébal a začali jsme být velmi pasivní. Nechávali jsme příliš prostoru bystrckým obráncům získávat míče a nevytvořili jsme potřebný tlak při jejich následné rozehrávce. Naše defenzíva v té chvíli začala být přetížená, potřebovali jsme vepředu udržet míč což se nám ovšem příliš nedařilo. Naše pasivita byla potrestána ve 32´ kdy jsme se nechali v souboji jeden na jednoho lehce přejít a z následné nahrávky na hranici šestnáctky pohodlně soupeř srovnal na 1:1. Byl to velmi nepříjemný gól těsně před poločasovým hvizdem, ze kterého bylo potřeba se poučit. V přestávce tedy na ukazateli svítilo nerozhodné skóre a my jsme si potřebovali v kabině říct co změnit aby naše hra nevypadala tak jako ve druhé polovině prvního poločasu. Hlavním úkolem bylo začít hrát po zemi , snažit se navázat na minulé zápasy , kdy jsme dokázali kombinovat, snažit se mezihrou zapojit zálohu, být aktivnější a důraznější na krajích zálohy. Nabádal sem útočníky aby se více zapojovali do defenzivní práce týmu. 

 

Druhý poločas přinesl z naší strany zlepšení, krajní záložníci se dostali více do hry, zlepšili jsme pohyb a rychlost v soubojích. Téměř celý druhý poločas jsme soupeře drželi na jejich polovině, kopali jsme hodně rohových kopů, standartních situací ale z našeho tlaku jsme bohužel nedokázali nic vytěžit. I když už jsme lépe kombinovali nedařila se nám finální fáze. Přes veškerou naši snahu a bojovnost kluků, která byla na vysoké úrovni se nám vítězný gól již do brány hostů dotlačit nepodařilo, a tak utkání skončilo smírným výsledkem a dělbou bodů.  V žádném případě nic nevzdáváme a i když jsme dnes body ztratily budeme se rvát až do konce, když to nevyjde vůbec nic se neděje, důležitější je, že se herně posouváme dopředu. 

 

Následující větu si mohu zkopírovat a v každém dalším článku dál jen vkládat - opět jste nám připravili neskutečnou atmosféru !!! Děkujeme !!! 

Další zápas nás čeká  v sobotu 10:30 na horké půdě Jundrova a byli by jsme opět neskutečně rádi pokud nás přijdete povzbudit. 

 

RADEK

 

SKŘ muži "B" : TATRAN Kohoutovice "B" 2 : 5 (1 : 2)   tabulka

 

FC Medlánky "B" : SKŘ muži "A" 3 : 0 (1 : 0)   tabulka

 

Napsal Jelínek Martin
9. 5. 2023 7:52

Áčko pod světly zvítězilo, žáci loupili body v Tuřanech

Výsledky minulého kola:

 

MS Brno : SKŘ ml. přípravka 14 : 19 (9 : 14)

 

MS Brno "B" : SKŘ st. přípravka "A" 2 : 32 (0 : 16)

 

SK Tuřany : SKŘ ml. žáci 1 : 3 (0 : 1)   tabulka

 

SK Tuřany : SKŘ st. žáci 0 : 6 (0 : 2)   tabulka

 branky : 3´ Maša, 34´ Brídl, 38´ 44´ 54´ Pařízek, 57´Lesenský

 

sestava  SKŘ : Buchta, Skládaný, Purč, Kistan, Brídl J, Jozefczyk, Kolesnyk, Maša, Lesenský, Pařízek, Pejřil, Antl, Golovnych, Brídl M

 

V nedělním krásném dopoledni jsme zavítali na hřiště vedle letiště do Tuřan. K soupeři, který nám v podzimní části sezóny sebral doma ve velmi nešťastném utkání body. Oproti minulým zápasům nám ze sestavy vypadnuli dva hráči, a tak jsme museli malinko přeskupit rozestavení a i vzhledem k soupeři, který je spíše fyzicky silový než fotbalový, upravit náš způsob hry tak, aby jsme se prezentovali nejen dobrým výsledkem, ale i předvedenou hrou. 

 

Na místě "chytajícího stopera" nastoupil Buchtič s kapitánskou páskou a předvedl výborný sebevědomý výkon, rovněž Tom Purč si poprvé vyzkoušel celý zápas na levém beku a obstál na výbornou. Věděli jsme, že Tuřany mohou být nebezpeční směrem nahoru, ale zároveň jejich celková organizace defenzívy má velké slabiny. Takže naším záměrem byla opět zajištěná defenzíva, po zisku míče se snažit dostávat míč ze středu co nejvíce do krajů na naše rychlá křídla, pak v co nejvíce hráčích doplnit pokutové území domácího celku a snažit se o zakončení. 

 

Již ve třetí minutě nám náš záměr vyšel, po naší pravé straně jsme dostali míč do křídla na rychlého Matyáše, který unikl domácímu obránci, nezištnou přihrávkou předložil žádanku ve vápně dobře postavenému Rooneymu, ten si míč hezky zalepil a jeho zkušenou střelu k tyči zastavila až síť domácí branky SKŘ 1:0 ! 

Do zápasu jsme tedy vstoupili více než dobře a i další minuty nasvědčovali, že tenhle zápas musíme zvládnout, byli jsme silnější na míči, vzadu jsme si dobře hlídali nebezpečné prostory a až na jeden náznak, který dobře vyřešil Buchtič se domácí k ničemu nedostali. Naopak my jsme několikrát unikli domácí obraně po křídlech, přesně to co jsme chtěli hrát kluci plnili ovšem naše převaha ke gólu nevedla, byla totiž opět bez účinné koncovky. Kluci dřeli, oba útočníci předvedli nespočet sprintů, byl sem spokojený jak nám fungoval střed hřistě a to jak do defenzívy, tak do ofenzívy. Rovněž krajní obránci a záložníci získávali spoustu míčů a konstruktivně je posunovali přesně do naší ofenzívy tak jak jsme chtěli. Celou obranu pečlivě a zkušeně zajišťoval Maty. Všechny tyhle klady ve hře zastiňovala bohužel naše neplodnost, a i když se spousta hráčů vystřídalo v gólových šancích, jejich zakončení končilo fotbalovou bezradností. 

Ve 34´ jsme se naštěstí dočkali, rozehraný rohový kop domácí odvrátili zpátky pouze k Ivanovi, ten přesným centrem pověsil míč na hlavu Kubovi, který se nemýlil a zvýšil do poločasu důležitým gólem naše vedení SKŘ 2:0 !! 

V poločase hráčům až na koncovku a pár drobností nebylo co vytýkat, potřebovali jsme zůstat poctivý hlavně směrem dozadu a nedovolit domácím dát kontaktní gól, který by je postavil na nohy. Chtěli jsme do druhého poločasu vstoupit stejně dobře jako do toho prvního.

 

Ani druhá půle nepřinesla ve vývoji zápasu změnu, začali jsme dominantě a hned od úvodu jsme dostali domácí obranu pod tlak, ve 36´ se dostal do vyložené šance Tom Pařízek ale opět neproměnil, naštěstí zvednul hlavu a jeho touha po gólu byla vyslyšena v následujících patnácti minutách kdy již našel v zakončení potřebný klid a góly ze 38´ , 44´,  54´ zkompletoval svůj hattrick a dostal nás do zaslouženého vedení SKŘ 5:0 !!!!!

Tuřany už v téhle chvíli neměly energii pokusit se výsledek korigovat, bylo vidět jak jim pod naším tlakem ubývají síly a spíše se těší na závěrečný hvizd rozhodčího. My jsme naopak ještě nebyli zcela nasyceni a toužili jsme skóre navýšit, což se nám v 57´ díky pohotovému zakončení ve vápně Kryštofa povedlo SKŘ 6:0 !!!!!! 

 

Klukům patří za dnešní zápas opět velké díky , musíme poctivě a pokorně pracovat dále, příští neděli nás čeká velmi těžký soupeř z DOSTY BYSTRC ale my jsme připraveni se porvat s každým protivníkem. 

Děkujeme všem fanouškům, kteří nám vytvořili bouřlivou atmosféru a díky nim jsme opět hráli v takřka v domácím prostředí. Budeme rádi za vaši podporu v příštích zápasech ! 

 

RADEK

 

SK Jundrov "B" : SKŘ muži B" 1 : 0 (0 : 0)   tabulka

 

SKŘ muži "A" : Sokol Bílovice n. Sv. 5 : 0 (2 : 0)   tabulka

Napsal Jelínek Martin
1. 5. 2023 8:26

Áčko v lijáku přestřílelo Obřany, st. žáci udolali houževnaté soupeřky

 

 

starší žáci po vítězném utkání s Lokomotivou

 

Výsledky minulého kola:

 

SKŘ ml. přípravka : SK Slatina 10 : 6 (5 : 3)

 

SKŘ st. přípravka "A" : SK Líšeň U11 dívky 3 : 0 kont.

 

SK Slatina : SKŘ st. přípravka "B" 7 : 3 (3 : 1)

 

SKŘ ml. žáci : AC Lelekovice 0 : 1 (0 : 0)   tabulka

 

SKŘ st. žáci : Lokomotiva Brno dívky 1 : 0 (1 : 0)   tabulka

branka 28´ Maša

 

sestava SKŘ :  Hlavatý "C" , Skládaný, Buchta, Kistan, Brídl, Jozefczyk, Kolesnyk, Vintonenko, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Antl, Purč, Golovnych

 

 

Ve třetím jarním kole jsme přívítali na svém hřišti dobře připravený celek děvčat z Lokomotivy, vždy velmi nepříjemný zápas, protože co si budeme nalhávat kluci v tomhle věku už proti holkám úplně hrát nechtějí a já to plně chápu, v případě prohry je to velká potupa a v případě výhry se to bere " jako že jsme porazili holky ".  Nicméně musím uznat, že Lokomotiva předvedla svou kvalitu,  odehrála výborný zápas a plně souhlasím se slovy předsedy, že jsme porazili velmi houževnatého soupeře. 

 

Docela mě mrzelo, že jsme zápas odehráli na hodně vysoké trávě, což bylo vidět pří kombinacích, kdy jsme potřebovali, aby se míč sklouznul a hru nezpomaloval a taky při vedení míče se často zastavoval hráčům pod nohou. Nehledám v tom výmluvy, ale přechod z umělé trávy, kde trávíme většinu tréninků, nám dělal technické problémy a ne vše klukům vyšlo tak jak byli na umělém povrchu zvyklí, takže malé procento našich nepřesností a hlavně naši nemohoucnost v zakončení, mohu uznat.

 

V kabině před zápasem jsme si znovu zopakovali, že nemá smysl se dívat na tabulku, každý zápas je jiný a i mužstvo níže postavené v tabulce může porazit kohokoli. Herně se mi z naší strany zápas líbil, od začátku jsme plnili taktické pokyny, opět jsme chtěli využít vysokého presinku, zvláště když jsme věděli, že Lokomotiva využívá výstavbu hry již od brankáře (čemuž tleskám a moc se mi jejich styl hry líbil). Rovněž soupeř se nás snažil vysoko napadat, ale první poločas jsme si dokázali kombinací, pohybem a nabídkou s tímhle presinkem poradit. Byli jsme opět jako v minulém zápase silnější na míči, měli jsme územní převahu, ale bohužel jsme si přivezli z Ochozu naši největší bolest a to je naše produktivita v zakončení. Vytvořili jsme si spoustu stoprocentních brankových příležitostí, ale nenaložili jsme s nimi vůbec dobře. Kdybych měl dnes popisovat veškeré nevyužité akce, bylo by to opravdu pro čtenáře hodně dlouhé čtení přibližující se románu o neproměněných šancí. Naštěstí přišla 28´ kdy dostal Rooney z pravé strany míč přes celé vápno, prvním dotykem si ho nachystal skvěle na střelu a tentokrát sebevědomě míč uklidil k levé tyči branky Lokotky  SKŘ 1:0 !

Hned o pět minut později jsme si vytvořili standartní situaci, asi ze 20m poslal z přímého kopu nádhernou střelu Dave, která orazítkovala břevno, odrazila se dopředu před brankovou čáru a dobře dobíhající Tom Pařízek míč bohužel netrefil. 

 

Takže již potřetí za sebou jsme šli v poločase do kabin za vedení 1:0, budu se opakovat,  ale je to vedení sice příjemné ovšem zrádné a nevyzpytatelné. Řekli jsme si , že sice máme zápas pod kontrolou, ale musíme být obezřetní nadále v defenzívě a hlavně začít proměňovat šance, které si vytvoříme. 

 

Druhý poločas jsme začali velmi lehkovážně, nechali jsme se na chvíli zatlačit do hloubky hřiště, ve 40´ jsme vytvořili chybu v rozehrávce ve středu hřiště, Lokotka si nachystala míč na střelu ve středu vápna a výborně dobíhající Matěj zcela čistě v souboji o míč střelu zablokoval, k udivení nejen všech početných domácích příznivců, ale i hostující trenérky ( která se jinak rvala o každý aut bohužel mizivě viditelné čárové lajny) pískl mladý nezkušený rozhodčí penaltu, navíc udělil žlutou kartu, pokud by nebyl bývalý fotbalový šéf svazu již v soudním řízení, měl bych obavy o regulérnost :)))) Samozřejmě i on se teprve učí, ale tenhle zápas se mu z mého pohledu moc nepovedl. 

Spravedlnost tentokráte nebyla slepá, a hlavně díky našemu kapitánovi Davidovi, který  obdivuhodným zákrokem penaltu nejen vystihl, ale i chytil, čímž nás neskutečně podržel (pro zmínku jeho slova po zápase... stejně nevěděla kam to má kopnout :)

Dostali jsme se do hry a vytvořili jsme si opět nespočet brankových příležitostí, které volaly po rozvlnění sítě velmi dobře chytající brankářky Lokotky. Zápas lze hodnotit jednoduše, pokud by jsme proměnili jen zlomek našich šancí mohli jsme zcela jasně určovat ráz zápasu. Bohužel se tak nestalo a do poslední minuty jsem museli držet naše těsné a nakonec úspěšné vítezství. 

 

Zápas si klukama probereme, řekneme si co jsme mohli udělat lépe a musíme se věnovat zlepšení v koncovce, ale jak jednou řekl PAN TRENÉR Václavíček..." začátek úspěchu je ten, že se do šancí dokážeme dostat"

Moc děkuji našim fanouškům.. a že vás bylo ! Děkujem klukům z "A" týmu kteří , na oplátku přišli povzbudit svoje mladší kolegy, děkuji vedoucímu týmu panu Sedlákovi a v neposlední řadě děkujme těm, kteří nám úspěch nepřejí...posouváte nás tím dopředu a my jsme silní !!

RADEK

 

SKŘ muži "B" : FC Dosta Bystrc "B" 2 : 5 (2 : 2)   tabulka

 

SK Obřany : SKŘ muži "A" 4 : 6 (1 : 1)   tabulka

Napsal Jelínek Martin
24. 4. 2023 7:46

žáci i podruhé zvítězili, áčko doma nestačilo na Řícmanice

Výsledky minulého kola:

 

Áčko po zápasu s Řícmanicemi

 

FC Svratka Brno : SKŘ ml. přípravka 8 : 8 (3 : 5)

 

FC Medlánky : SKŘ st. přípravka "A" 9 : 2 (3 : 0)

 

FC Zbrojovka dívky : SKŘ ml. žáci 0 : 1 (0 : 0)   tabulka

 

TJ Ochoz u Brna : SKŘ st. žáci 0 : 3 (0 : 1)   tabulka

branky:  ( 20´ Pejřil,  38´Kolesnyk, 51´, Pejřil )

 

sestava SKŘ :  Hlavatý "C" , Buchta, Skládaný, Brídl, Kistan, Jozefczyk, Kolesnyk, Vintonenko, Lesenský, Pejřil, Pařízek, Maša, Antl,         

                         Golovnych

 

Druhé utkání jarní poloviny sezóny jsme zavítali za krásného sobotního rána do neznámého prostředí Ochozu u Brna. Domácí si zřejmě nepotrpí na důkladnější předzápasovou přípravu, a tak při našem příjezdu jsme objevili prozatím zamčené kabiny, tohle zdržení jsme využili k obhlídce stavu travnaté plochy, která na první pohled vypadala velmi hezky, ale zblízka již takovou kvalitu nevykazovala. Terén mohl tedy znamenat malinké plus pro bojovnější a malinké mínus pro fotbalovější mužstvo, ale samozřejmě byl pro obě mužstva stejný. 

 

Postavení v tabulce nás předurčovalo do role favorita a my jsme tuhle roli určitě přijali.  Byli jsme připraveni ji  předvést nejen dobrým výsledkem, ale hlavně předvedenu hrou a dominantním výkonem. Mimo jiné jsme si v kabině řekli, že Ochoz nebude možná herně tak fotbalový, ale může nás zaskočit svou bojovností a urputností. 

 

Utkání začalo přesně v tomhle duchu a domácí bojovali o každý centimetr hřiště. Chvilku nám trvalo než jsme si na prostředí zvykli, ale po deseti minutách jsme začali přebírat otěže zápasu. Dostávali jsme se zejména po stranách hřiště do několika slibných nadějně se vyvíjecích situací, vytvořili jsme si několik rohových kopů, ale domácí odolávali. Až ve 20´ přišlo uklidnění , kdy po pravé straně unikl domácí obraně rychlonohý Matyáš a zkušenou střelou k tyči poslal SKŘ do vedení 1:0! 

 

O pár minut později se situace jako přes "kopírák" opakovala, ale teď již domácí výborně chytající gólman Matyáše vychytal a rovněž  následné doražení Fildy v síti neskončilo. Domácí nepřestávali bojovat a rvát se, malinko nám dělali problémy některé jejich dlouhé míče, kdy jsme nepodstupovali první souboj včas a pak jsme zbytečně vystoupili do špatného prostoru. Ovšem jinak naše defenzíva navázala na minulý zápas a působila velmi kompaktně. 

 

Do kabin jsme šli stejně jako minulý zápas s těsným náskokem 1:0. Řekli jsme si jak lépe zvládnout zmiňované první souboje, a hlavně, že musíme být stále pozorní v defenzívě aby nás nějaká zbytečná hrubka nemrzela. Naopak v ofenzívě být trpělivý, nachystat si důkladně finálovou fázi, snažit se být přesní v koncovce a být agresivnější ve vápně. 

 

Druhý poločas pro nás začal skvěle a již ve 38´ si na svou levačku navedl míč Ivan a rozvlnil síť domácí svatyně - SKŘ 2:0 !! V tento moment jsme do puntíku začali plnit co jsme si řekli až na dvě poslední zmiňované věci a to je přesnost v koncovce a malinko více hladovosti po gólu kdy míč několikrát skákal pár centimetrů od domácí brankové čáry a my jsme se jako by báli ho dorazit do sítě. Na hřišti jsme dominovali a soupeř se již na naši polovinu moc nedostával. V 51´ jsme se dočkali zvýšení skóre kdy Matyáš z rohu velkého vápna přehodil domácího gólmana, jen on ví zda šlo o centr či střelu, ale tohle už je zasloužené tajemství střelce:)) SKŘ 3:0 !!!

 

Na posledních deset minut jsme vysunuli dopředu našeho kapitána Dejva a při trochu větším štěstí v koncovce si mohl odvézt kromě druhé nuly ještě hattrick. Musím ovšem podotknout, že při jednom zakončení z hranice pokutového území, kdy míč ledabyle, zákeřně a škodolibě zřejmě skočil, přišel o svoji pravou nohu, kterou domácí pořadatelé a dobrovolní hasiči po dvou dnech od utkání stále nenašli:)))

 

Výkon našich hráčů se mi moc líbil , dařilo se nám herně a opět sem byl moc spokojený s defenzívou celého mužstva, rovněž bych si dovolil pochválit i hráče domácího týmů, protože i za nepříznivého výsledku nevypustili až do poslední minuty žádný souboj, klobouk dolů a v dalších jejich zápasech jim budu určitě fandit.  Tahle výhra nás nesmí v žádném případě ukolébat, musíme se soustředit na další zápas, který nás čeká tuhle neděli na domácím hřišti (v 11:00) proti celku LOKOMOTIVA BRNO. Srdečně zveme všechny příznivce, aby nás podpořily !!

 

Na závěr  moc děkuji rodičům za odvoz a dovoz hráčů, chápu, že jste museli v sobotu ráno brzy vstávat, ale snad jsme vám to vrátili na hřišti , vaše povzbuzování bylo pro nás opět jako vždy dvanáctým hráčem !!

RADEK

 

SKŘ muži "A" : SK Řícmanice 1 : 6 (1 : 3)   tabulka

 

 

Napsal Král Martin
17. 4. 2023 7:58

Žáci otevřeli jaro výhrami, béčko poprvé neuspělo

Mužstvo starších žáků po vítězném utkání s Bílovicemi

 

Výsledky minulého kola:

 

SKŘ st. přípravka : SK Líšeň U18"B" 5 : 14 (1 : 8)

 

AC Lelekovice : SKŘ st. přípravka "B" 2 : 12 (0 : 4)

 

SKŘ ml. žáci : Bílovice/Obřany 3 : 0 (1 : 0)     tabulka

 

SKŘ st. žáci : Bílovice/Obřany 1 : 0 (1 : 0)     tabulka

 branka 29´  Jakub Brídl

 

sestava SKŘ : Hlavatý "C" , Skládaný, Buchta, Kistan, Brídl, Jozefczyk, Vintonenko, Kolesnyk, Lesenský, Maša, Pařízek, Pejřil, Purč, Antl, Holovnych

 

Po třech měsících poctivé přípravy, kdy jsme sehráli několik kvalitních přátelských utkání s celky z vyšších soutěží jsme hned úvodní jarní kolo přivítali ambiciózní celek z Bílovic, který hýřil velkým sebevědomím. V tabulce se nacházel na druhém místě, my na čtvrtém se ztrátou dvou bodů a tak duel sliboval zajímavou podívanou. Troufnu si tvrdit, že diváci si přišli na své a utkání sneslo hodně přísné měřítko srovnatelné se zápasy krajských soutěží. 

O kvalitách soupeře jsme dobře věděli, opírá se zejména o svého kanonýra Zavadila, celkově se prezentuje velmi rychlým přechodem do útoku a dokáže se dostat velice dobře i do zakončení (v soutěži již nastřílel 51 branek).

Na páteční taktické poradě jsme si řekli, jakým způsobem se pokusíme eliminovat ofenzivní činnost Bílovic a zároveň dokázat co nejvíce zatížit jejich defenzívu. Celou přípravu jsme nacvičovali vysoký presink a i v dnešním zápase se ukázal jako naše velká zbraň. Sehranost defenzívy celého mužstva nám dovolila si nijak zvlášť nevšímat kanonýra Zavadila, jen sem v jeho případě nabádal hráče, aby ho již při převzetí míče zkoušely "zdvojovat", jeho silnou stránkou je náběhovost ve vysoké rychlosti a taky se pokusit zamezit, aby takové míče do náběhu vůbec dostával.  Musím říct, že kluci si poradili více než skvěle a kromě jednoho momentu ve druhém poločase a pár standartních situací, jsme soupeře téměř do ničeho nepustili a naopak my jsme zejména v prvním poločase několikrát ohrozili branku hostí. 

Utkání začalo z obou stran opatrně, bylo vidět, že žádný tým nechce udělat chybu a pustit soupeře do vedení, po čtvrt hodině hry jsme začali být silnější na míči, lépe jsme kombinovali a začali jsme tlačit soupeře do defenzívy. Několik slibně rozvíjejících akcí jsme ale bohužel nepřesností a někdy špatným řešením nedotáhli do finální fáze. Dostali jsme se i do několika zakončení , bohužel střely příliš neohrozily hostujícího gólmana. V obranné činnosti jsme byli velice pozorní ,důslední a pozičně jsme měli zajištěné všechny prostory. Ve 25´ si navedl na střed vápna míč Ivan a krásnou střelou orazítkoval břevno. Náš tlak mírně narůstal a za podpory početné skupiny skvěle povzbuzujících fanoušků jsme se dočkali prvního a nakonec rozhodujícího gólu v zápase , kdy po se po rohovém kopu ve 29´ prosadil ve vápně Kuba SKŘ 1:0 !

Konec prvního poločasu jsem dohráli zodpovědně a na soupeři začaly být znát první známky nervozity a překvapenosti nad naší dobře organizovanou defenzívou. Do kabin jsme tedy odcházeli za nejtěsnějšího vedení 1:0. 

V poločase jsme si řekli, že musíme být dále poctiví v pohybu na hřišti, být stále důrazní v osobních soubojích, snažit se dostupovat hráče a nenechat soupeře začít kombinovat. 

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním navýšit naše vedení, ale hlavně neinkasovat branku. Kluci odehráli druhý poločas opět velmi poctivě, vydrželi napadat rozehrávku Bílovic, a tak se soupeř začal uchylovat pouze k dlouhým nákopům na své útočníky, tam si ovšem naši zadáci počínali velmi důsledně a až na již zmiňované jedno okénko jsme vše s přehledem vyřešili. Obranu skvěle dirigoval " chytající stoper" Dejv, ale dnes nelze nikoho vyzdvihovat a chválit o něco méně či více, dnes si zaslouží kluci pochvalu všichni protože opět předvedli jak skvělý charakter tenhle tým má. Na žádný větší odpor se už Bílovice nezmohly a my si pohlídali úzké vedení až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Hráči Bílovic odcházeli notně rozladěni a ukázalo se, že sebevědomí je samozřejmě pro fotbalistu hrozně důležitá vlastnost ale musí mít určitou hranici a pokud přeroste v nechuť pracovat pro tým je to spíše na škodu. Moc mě potěšilo naše nasazení a hlavně součinnost mezi jednotlivými řadami. Musíme se ovšem začít soustředit na další zápas který nás čeká tuhle sobotu v 9:00 na půdě Ochozu u Brna. 

Na závěr chci poděkovat našim skvělým fanouškům za velkou podporu !

 

RADEK

 

SKŘ muži "B" : SK Slatina "B" 0 : 8 (0 : 5)     tabulka

 

 

Napsal Jelínek Martin
17. 12. 2022 18:31

Valná hromada spolku

Vážení členové SK Řečkovice

     dovolujeme si Vás srdečně pozvat na "nevolební" Valnou hromadu spolku SK Řečkovice. Akce se uskuteční v pátek 27. 1. 2023 od 18.00 jako již tradičně v prostorách místní restaurace "Na Hřišti". Na programu zazní seznámení se s chodem klubu, jeho hospodařením, realizovanými i plánovanými projekty, zhodnocení minulého kalendářního roku očima zástupců jednotlivých mužstev aj. Na pořadu pátečního večera bude pro přítomné připraveno občerstvení. Těšíme se na hojnou účast i Vaše nápady, připomínky, dotazy aj.

  Zároveň chci jménem celého výboru SK Řečkovice popřát všem členům a příznivcům pohodové prožití svátků vánočních a v roce 2023 především spoustu zdraví, lásky, spokojenosti a úspěchů!

 

S pozdravem Výbor SK Řečkovice.

Napsal Jelínek Martin
31. 10. 2022 7:47

starší žáci zápas podzimu výsledkově nezvládli, muži také nebodovali, přípravky loupily v Líšni

výsledky minulého kola:

SK Líšeň U9B : SKŘ ml. přípravka 1 : 29 (0 : 15)

SK Líšeň U10B : SKŘ st. přípravka "A" 7 : 8 (3 : 5)

Bílovice/Obřany : SKŘ starší žáci 5 : 1 (2 : 0)

 branka :  38´ Hlavatý

 

sestava SKŘ :  Rožek, Brídl J, Skládaný, Buchta, Kistan, Jozefczyk, Hlavatý, Kolesnyk, Maša, Pejřil, Pařízek, Antl, Brídl M, Holovnych

 

Úplně bych tohle utkání nenazýval utkáním podzimu, protože každé utkání na podzim bylo dost důležité a bez těchto ostatních zápasů by jsme se nedostali v tabulce na druhé místo. Každopádně před námi stála výzva, že pokud by se nám podařilo získat tři body přezimovali bysme na prvním místě. Bylo jasné, že to nebude v žádném případě jednoduchý úkol, domácí celek spojeného mužstva Bílovic a Obřan měl doposud v domácím prostředí stoprocentní úspěšnost s velmi aktivním skóre 29:3. My jsme naopak zatím ve venkovním zápase nepoznali hořkost porážky a proto duel sliboval zajímavou podívanou, jak sem minule zmínil druhého mužstva v tabulce se třetím.

 

V první řadě bych moc rád dnes přednostně poděkoval velmi početné skupině diváků, kteří nás v tomhle zápase přijeli podpořit, vytvořili jste nevídaný "kotel" a díky Vám jsme hráli takřka v domácím prostředí, DĚKUJEME !

 

Již při rozcvičení bylo znát, že během chvíle bude terén rozbahněný a utkání bude i vzhledem k síle soupeře fyzicky velmi náročné, což se potvrdilo a myslím, že kluci si sáhli na dno svých sil. Terén byl ovšem pro obě mužstva stejný a musíme uznat, že domácí se hlavně celý první poločas lépe pohybovali, byli rychlejší a zejména oba rychlostně i technicky dobře vybavení útočníci nám dělali nemalé problémy. Nezačali jsme špatně a již po rozehrávce jsme se dostali do pokutového území domácích, k zakončení se bohužel Matyáš nedostal. Pak nás hodně srazila 3´ kdy jsme nechali příliš prostoru domácímu Zavadilovi a ten se nemýlil SKŘ 0:1. Již před zápasem jsem se o tomhle útočníkovi bavili, je to rozdílový hráč, a proto jsme se připravili na variantu jak se ho pokusit pokrýt. V téhle fázi utkání nás Bílovice přehrávali, nebyli jsme si vůbec jistí, zbytečně jsme se zbavovali někdy poněkud alibisticky míče a z toho pramenil tlak domácích, který narůstal a vyústil ve 20´ ve druhou branku domácích kdy nás opět pokořil Zavadil SKŘ 0:2. Potřebovali jsme vydržet do poločasu, aby jsme si některé věci vysvětlili a zkusili utkání ještě zdramatizovat.

V poločasové přestávce jsme si řekli, že budeme muset být více důslední v osobních soubojích a napadat nebezpečné útočníky domácích již při přebrání míče, protože v případě že jsme je nechali otočit byli už v náběhu na naši bránu více než nebezpeční. Chtěl sem aby se hráči uklidnili a pokusili jsme se o naši kombinační hru, kterou umíme, i když stále více rozbahněný terén tomu moc nenahrával. Do druhé půle jsme tedy nastoupili odhodlaní zápas zdramatizovat, hlavně se pokusit dát kontaktní gól který by soupeře mohl dostat pod určitý tlak, potřebovali jsme zlepšit zejména pohyb a hlavně rychlost. Úvod druhé půle nám vyšel skvěle, Matyáš na levé straně vybojoval míč, nacentroval před bránu kde domácí obránce minul a dobře postavený Dave nekompromisně ve 38´ poslal míč do sítě SKŘ 1:2 !

Pak nastala vydařená pasáž utkání, domácí začali být hodně nervózní, zejména celý jejich realizační tým začal být sprostý na rozhodčího, chování jejich hráčů by v tomhle věku určitě mělo být daleko sportovnější než to co předváděli. V té chvíli nebylo pomalu slyšet vlastního slova, jak nás naši úžasní fanoušci hnali za vyrovnáním. Naši kluci dřeli, byla vidět nesmírná bojovnost v každém souboji, ale bylo taky bohužel vidět že nám docházejí na těžkém terénu a po nevydařeném prvním poločase síly. Nicméně utkání bylo stále otevřené a pořád jsme byli ve hře. Bohužel přišla 56´, Bílovice si vytvořili standartní situaci v podobě rohového kopu, první míč jsme v hlavičkovém souboji vyhráli a úspěšně odvrátili, bohužel jsme nepohlídali odražený míč a domácí hráč střelou z hranice šestnáctky vymetl šibenici Jendovi brány 1:3. Tenhle gól byl v utkání zlomový a Bílovice definitivně zlomily náš odpor, bohužel konec utkání už byl z naší strany v křeči , domácí si výsledek pohodlně pohlídali a přidali nám ještě dva dost laciné góly. 

Myslím, že kdo utkání viděl v žádném případě nemůže souhlasit s titulkem že starší žáci utkání nezvládli! Naopak mě kluci ukázali nejen v tomhle utkání, ale celý podzim jak silný je náš týmový duch, jaká jsou kluci skvělá parta a žádná porážka nás nezlomí! To že jsme dnes narazili na kvalitu a prohráli neznamená, že jsme utkání nezvládli, myslím, že posoudit to může pan Olša při praní dresů, ze kterých viděl jak kluci jezdili celý zápas po zadku. 

Do konce podzimu nás čeká ještě jeden zápas, bude to 12.11. v 10h u nás na umělce a utká se tým který poskládá vedoucí našeho týmu Peťa Sedlák proti starším žákům. Bude to tak zvaná závěrečná - dokopná , troufnu si říct za velmi dobrou podzimní sezónou. Po zápase bude následovat občerstvení , zváni jsou všichni fanoušci kteří byli jednou z hodně důležitých součástí našeho týmu. 

RADEK

 

SKŘ muži "B" : TJ MCV Brno "A" 1 : 5 (1 : 2)

FC Slovan Brno "B" : SKŘ muži "A" 2 : 1 (0 : 0)

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.