Napsal Král Martin
4. 10. 2020 19:41

Dorost a áčko bez brankáře, žáci ovládli derby, béčko opět promarnilo náskok.

Výsledky uplynulého kola:

 

SK Moravská Slávia Brno : SK Řečkovice ml. přípravka "B" 12 : 10 (7 : 6)

 

FC Medlánky : SK Řečkovice st. přípravka 10 : 5 (5 : 2)

 

SK Řečkovice ml. žáci : FC Medlánky 2 : 1 (2 : 0)   tabulka

 

SK Újezd u Brna : SK Řečkovice dorost 4 : 1 (0 : 1)   tabulka

Sestava: Groch - Krejčíř, Honek, Kašpar, Hradil - Šťastný, Klement, Zerrich, Slaný - Jedlička.

   Další venkovním utkání jsme odehráli za silného větru na hřišti Újezdu u Brna. A jako již tradičně jen v deseti hráčích. Aby toho nebylo málo onemocněl gólman a tak do branky putoval Olin Groch. Prvních dvacet minut se nic mimořádného nestalo. Jako první se osmělili domácí a v 23. minutě při závaru před naší brankou trefili pouze pravou tyč. Od 30. minuty přebíráme iniciativu a i v oslabení jsme lepším týmem. Máme několik slibných příležitostí, ale chybí klid při zakončení. Klíčovým momentem utkání byla 41. minuta. Do domácího čtverce se probil Tomáš Klement, byl hrubě faulován a z bolestivou grimasou odstoupil ze zápasu(naražená holenní kost). Píšťalka rozhodčího ku podivu všech zůstala němá. Paradoxem je, že o minutu později pokutový kop odpískal za nastřelenou ruku domácího hráče. Míč si postavil Dušan Honek a chladnokrevně zavěsil 0:1. Tím skončil první poločas. Do druhého už jsme nastoupili pouze v devíti. Toho domácí využili a se silným větrem v zádech nás přišpendlili před naší šestnáctku. Odoláváme pouze do 52. minuty, kdy domácí vyrovnávají 1:1. O pět minut později, po vyšachování naší obrany, strhává Újezd vedení na svou stranu 2:1. V 64. minutě po přímém kopu domácí hráč vymetá šibenici Grochovy branky 3:1. Pokoušíme se kontrovat rychlými protiútoky, ale proti přesile nemáme šanci. V 76. minutě zatloukají domácí poslední hřebík do naší rakve a definitivně rozhodují o osudu utkání 4:1. V poslední čtvrthodině už se hraje jen z povinnosti a Újezd si vedení bezpečně pohlídal. Škoda, další dobře rozehrané utkání a další porážka. Bohužel velká marodka a zranění nás už připravila o spoustu bodů.

 

SK Řečkovice muži "B" : FC Soběšice "B" 3 : 4 (3 :1)   tabulka

 

SK Řečkovice muži "A" : FC Slovan Brno "B" 3 : 0 (1 : 0)   tabulka

sestava domácích: Král- Nafa, Škaroupka (7´De Menezes Soares), Smejkal, Hruška (80´Kugler)- Hamrák, Kala, Hlouch, Sládek- Slouka, Baláž (79´Zelenka)

 

   Po dvou zápasech s takřka plnou sestavou (na ČAFC se ale bohužel nehrálo), zavládl v řečkovickém áčku tradiční stav nouze... Z různých důvodů chyběli: Huňáček, Zríni, Šafář, Kryštof, Cigánek a Balcar. Bohužel nedorazil bez jakékoliv omluvy ani brankář Pokorný, a tak jsem musel do brány já trenér, navíc se zraněným kolenem, takže žádné výkopy, odkopy, rozehrávka!!! Nebývalá věc, kterou za svoji bohatou hráčskou i trenérskou kariéru nepamatuji, a která mi vzala poslední zbylou motivaci pokračovat.

   Větrné odpoledne, navíc na tvrdém povrchu UT, hezkému fotbalu rozhodně nepřálo. Hosté první půli hráli s vydatnou podporou větru a zpočátku byli více na míči. Hned v 7. minutě řečkovický zmar dostal další ránu- po souboji s donedávným spoluhráčem Coufalem, byl se zraněným kolenem za pomoci spoluhráčů odveden stoper Škaroupka! Fotbal se hrál oboustranně nevalný, bez náznaku šancí. Hosté po čtvrthodině hry poprvé reklamovali faul v "šestnátce", ale sudí Tůmová penaltu nepískla. Zhruba o deset minut později podobný souboj na hraně našeho vápna posoudila naštěstí jen jako přímý kop, který zeď dokázala odvrátit. Dva nadějné přímé kopy pak hostující stoper pojal spíše ragbyově:-) Ve 28. minutě se na druhé straně do vápna probíjel "Rafa", pokopl si míč a v souboji s obráncem upadl- penalta! Tu Sládek spolehlivě proměnil 1:0. Nadále se hrálo bojovně, spíše ve středu pole a šance ani na jedné straně nepřibývaly. Důležitým momentem byla 38. minuta, kdy se do sólového úniku dostával opět "Rafa". Stoper Nevole ve snaze odkopnou vysoký míč zasáhl nohou obličej portugalského útočníka a následovala červená karta.

   Po změně stran vítr trochu polevil a v přesilovce hrající domácí začali více držet míč a kombinovat. Hosté spoléhali na rychlonohého Coufala, kterého však dvojice stoperů nepustila do pověstného úprku, naštěstí ani ke střele. V 65. minutě se na kraji hřiště dostal míč k Balážovi, ten prošel až do vápna a střelou k bližší tyči překvapil brankáře Matochu. Hosté nesložily zbraně a o pár minut později křižnou střelu konečky prstů vytlačil "brankář" Král na roh. O pár minut mohlo být sníženo, tvrdou střelu Král vyrazil jen před sebe a obránce Kala ve snaze odkopnout na roh napálil míč ze tří metrů do brány:-) Král však reflexivně odrazil do pole. V dalších minutách jsme byli konečně aktivnější a přicházely i nějaké kombinace, centry a náznaky šancí. Hlouchův pokus skončil nad bránou, nicméně další pokus stejného hráče již znamenal pohodlné vedení 3:0. Hosté následně přišli o zraněného borce a mohli být rádi, že střídající Zelenka po pár vteřinách na hřišti orazítkoval hlavičkou jen břevno. Zápas se pak dohrával v poklidu.

   Dnes hlavním pozitivem byly tři body, líbila se mi i bojovnost a obranná činnost, která hlavně v prvním poločasem eliminovala soupeřovy střelce. Mínusem bylo množství chybějících, pravděpodobně dlouhodobé zranění Škaroupky, velké množství nevynucených chyb i celkový herní dojem z utkání... Na tento zápas rozhodně nezapomenu a doufám, že už byl pro mě hráčsky posledním!!!

Napsal Král Martin
28. 9. 2020 16:50

Béčko ztratilo vyhraný zápas, nejmladší vítězili

Výsledky uplynulého kola:

 

SK Řečkovice ml. přípravka "B" : TATRAN Kohoutovice "B" 9 : 9 (4 : 3)

 

SK Řečkovice ml. přípravka "A" : TATRAN Kohoutovice 13 : 9 (10 : 6)

 

SK Řečkovice st. přípravka . Lokomotiva Brno 11 : 8 (6 : 5)

 

Svratka Brno : SK Řečkovice ml. žáci (přeloženo na 8. 10.)   tabulka

 

SK Řečkovice dorost : SK Olympia Ráječko 2 : 5 (1 : 2)   tabulka

Sestava: Suchánek - Krejčíř, Groch, Kašpar, Hradil - Šťastný, Klement, Honek, Slaný - Zerrich, Jedlička.

   V dalším kole jsme přivítali na domácím hřišti silný tým Olympie Ráječko. Od prvního hvizdu rozhodčího hosté dokazovali, jak budou těžkým soupeřem. Hráli chytře, jednoduše a častěji se dostávali před naší branku. Už v 10. minutě se dostal za naši obranu rychlý útočník hostí a obstřelil bezmocného Suchánka 0:1. O šest minut později, po navlas stejné situaci, navýšilo Ráječko svoje vedení 0:2. Až tato branka nás probrala z letargie a hra v poli se vyrovnala. V 25. minutě pálí z dálky Nico Zerrich a gólman s námahou vyráží na roh. O pět minut později, po rohu vzniká před hostující brankou závar, který však brankou nekončí. Až v 41. minutě po nejhezčí akci utkání, kdy po ose Honek, Klement, Šťastný, Zerrich posledně jmenovaný snižuje na 1:2. Tím se uzavírá první půle. Do druhého poločasu vstupujeme co nejdříve vyrovnat. Bohužel otvíráme zadní vrátka a zkušený tým Ráječka nemilosrdně trestá. V 47.minutě po rychlém kontru navyšují hosté své vedení na 1:3. O tři minuty později fauluje Tom Klement ve vápně a následujícím pokutovým kopem odskakují hosté na tři branky 1:4. O osudu utkání je prakticky rozhodnuto, ale kluci to ještě nevzdávají. Hraje se pohledný a rychlý fotbal se šancemi na obou stranách. Máme více ze hry, ale ne a ne se střelecky prosadit. Až v 67. minutě se po našem rohu odráží míč k volnému Honzovi Krejčířovi a ten angličanem snižuje na 2:4. Neuběhnou však ani tři minuty a Ráječko kontruje 2:5. I nadále se tlačíme před soupeřovu branku, ale zahazuje i ty nevyloženější šance. I hosté jsou nebezpeční a tak se početná skupina diváků baví až do konce utkání. Tým dnes neodehrál špatné utkání, ale velmi dobře hrající hosté ukázali svou sílu a po zásluze si odvážejí všechny tři body.

 

SK Chrlice "B" : SK Řečkovice muži "B" 6 : 4 (2 : 4)   tabulka

 

SK Řečkovice muži "A" : TATRAN Starý Lískovec 2 : 0 (1: 0)   tabulka

sestava domácích: Pokorný- Nafa (77´Kugler), Huňáček, Smejkal, Zríni- Šafář (73´Kryštof), Kala, Hlouch, Sládek (89´Hamrák)- Slouka (85´Balcar), Baláž (67´De Menezes Soares Rafael)

   V důležitém dohrávaném utkání jsme naplno bodovali. Hned ve druhé minutě musel s pomocí břevna vytěsňovat dalekonosný pokus domácí brankář Pokorný. Hosté spoléhali na nakopávané míče a kreativitu technicky výborného Bílka, domácí pak dlouho hledali recept na lískoveckou obranu dirigovanou zkušeným Tesařem. Od 23. minuty jsme převzali iniciativu a dostávali se do šancí. Hlouchův pokus z brankové čáry odvrátil jeden z obránců, Sládek zblízka vysoko přestřelil, i další tutovku odvracel jeden z obránců ... Ujala se až rychlá akce z 39. minuty, kdy po menším závaru přesně zakončoval Baláž. V závěru jsme ještě dvakrát chybovali v rozehrávce, soupeř však Pokorného nezaměstnal.

    Úvod druhého dějství patřil hostím, kteří hned dvakrát nechali vyniknout Pokorného. Teprve od 60. minuty jsme opět převzali iniciativu, zrychlili jsme a zjednodušili hru a připravili si velké množství vyložených šancí. Bohužel i ty nejvyloženější jsme dokázali spálit (Slouka, Šafář, Kala,...), a tak stav zůstával "na vážkách". Nakonec se ujal až tečovaný Smejkalův pokus z přímého kopu ze závěru zápasu. Vydřená, leč velmi důležitá výhra především pro psychickou pohodu. Hned zítra další zápas s ČAFC, snad navážeme na lepšící se herní projev a ještě více vylidníme marodku:-)

 

 

 

Napsal Král Martin
21. 9. 2020 10:28

Dorost v devíti hráčích vyhrál v Rájci, slavili i žáci.

Výsledky uplynulého kola:

SK Řečkovice ml. přípr. "B" : FC Bystrc 2 : 30 (0 : 15)

 

SK Řečkovice ml. přípr. "A" : TJ START Brno 9 : 21 (3 :10)

 

SK Tuřany : SK Řečkovice st. přípravka "B" 8 : 8 (5 : 4)

 

SK Řečkovice ml. žáci : MS/Obřany 2 : 0 (1 : 0)  tabulka

 

FK Rájec-Jestřebí : SK Řečkovice dorost 1 : 2 (0 : 0)   tabulka

 

Sestava: Suchánek - Krejčíř, Honek, Kašpar, Hradil - Šťastný, Klement, Zerrich, Pujman

  Za krásné slunné neděle jsme zavítali do Rájce/Jestřebí. Bohužel pouze s devíti muži v poli. Toho domácí plně využili a od začátku utkání nás přišpendlili před naší šestnáctku. My postavili obranný val a bránili se přesile soupeře. Ten byl sice stále na balonu, ale vyloženou šanci si nevypracoval. V 15. minutě zachytil nepřesnou rozehrávku Tom Klement a poslal Nico Zerricha do brejku. Ten však v tísni trefil jen nohy brankáře. Domácí nebyli sto proniknout naší dobře fungující obranou a často se uchylovali ke střelám z dálky, které však končily daleko od naší branky. Hráli jsme co nejvíc ekonomicky a šetřili síly do dalších těžkých minut. Ke konci první poločasu zvýšili domácí úsilí a zle nás svírali. Ve 43. minutě nám rozhodčí odpustil penaltu. Protesty domácí střídačky vyšly vniveč. Ve druhé půli se obraz hry zákonitě nezměnil. Domácí bušili do naší velmi dobře fungující obrany, ale hráli zbrkle. Místo jednoduchosti, rychlých přihrávek a roztažení hry, šlo všechno středem. Čas plynul a Rájec v přemíře snahy rozhodnout, otvíral zadní vrátka a to byla voda na mlýn pro naše brejkové hráče. V 71.minutě to přišlo. Po krásné souhře středu zálohy se k míči dostal Tom Klement, obelstil beky soupeře a z hranice šestnáctky střelou k vzdálenější tyči otevřel účet utkání 0:1. Domácí prostřídali a začalo peklo. Musím uznat, že v těchto chvílích při nás stáli všichni svatí. I tak jsme hráli nesmírně obětavě. Padali do střel a chodili do mnoha hlavičkových soubojů. V 79.minutě nastala kritická situace. Jak nám rozhodčí v první půli pomohl, nyní to kompenzoval. Honza Kašpar fauloval evidentně mimo vápno, ale sudí nařídil pokutový kop. Ten domácí s přehledem proměnili a bylo srovnáno 1:1. Kdo čekal, že nás tato branka zlomí, byl na omylu. Dál jsme se sice bránili tlaku soupeře, ale naše brejky byly nebezpečné. Čtyři minuty před koncem utekl všem neúnavný Tomáš Klement a nadvakrát překonal domácího gólmana 1:2. To byl pro Rájec šok, ze kterého se už nevzpamatoval. Rozhodčí správně nenastavil ani minutu a nemožná věc se stala skutečností. I v devíti jsme obrali favorizovaný Rájec o tři body. Dnes musím kluky velmi pochválit za bojovnost, obětavost a fyzickou zdatnost.

 

SK Řečkovice muži "B" : TJ MCV Brno 1 : 3 (1 : 1)   tabulka

 

SK Řečkovice muži "A" : FC SK Bosonohy "B" 3 : 0 kont.   tabulka

 

 

Napsal Jelínek Martin
15. 9. 2020 7:39

Dorost ani muži neposkládali jedenáctku...

Výsledky uplynulého kola:

Sparta Brno : SK Řečkovice ml. přípravka "A" 26 : 0 (15 : 0)

 

Sparta Brno "B" : SK Řečkovice ml. přípravka "B" 24 : 4 (12 : 2)

 

SK Řečkovice st. přípravka : SK Slatina 8 : 9 (4 : 4)

 

SK Líšeň : SK Řečkovice ml. žáci 3 : 1 (2 : 1)

 

SK Řečkovice dorost : SK Pozořice 1 : 1 (1 : 1)   tabulka

Sestava: Suchánek - Krejčíř, Groch, Kašpar, Hradil - Šťastný, Honek, Klement, Slaný - Pujman, Zerrich.

   K dalšímu utkání k nám zavítal tradiční soupeř,hráči SK Pozořice. Hosté nastoupili jen s deseti v poli, ale hned v úvodu utkání nás zaskočili. Už v 5. minutě po nedůslednosti naší obrany se k míči dostal hostující útočník a z úhlu prostřelil nejistého Suchánka 0:1. Od této chvíle postavil soupeř obranný val a začalo dobývání jeho tvrze. V 10.minutě byl faulován ve vápně Niko Zerrich, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. O osm minut později se navlas stejná situace opakovala. Tentokrát už sudí nezaváhal a nařídil pokutový kop, který Zerrich bezpečně proměnil 1:1. Po této brance se hosté ještě více zatáhli a nebylo snadné se probít přes jejich neprostupnou obranu. Do přestávky jsme si vypracovali několik velmi dobrých příležitostí strhnout vedení na naši stranu, ale slabá koncovka to neumožnila. Druhá půle byla plně v naší režii. Jako vlny se valily útoky na soupeřovu branku, ale ta byla jako zakletá. Několikrát se před gólmanem hostí ocitá Niko Zerrich, ale míjí cíl. Střela Toma Klementa končí na břevně. V 70.minutě se protáhne obranou Míša Šťastný, jehož střelu brankář s námahou vyráží. Balon poskakuje po brankové čáře, ale gólman čaruje. O chvíli později stejný hráč trefuje ve vyložené pozici pravou tyč. Přímý kop Dušana Honka končí vedle. Hosté brání zuby nehty a jen s velkým štěstím brání remízu. Deset minut před koncem jde soupeř do ojedinělého brejku a vybojuje první roh. Po něm všem zatrne, protože hostující hráč hlavou těsně míjí levou tyč Suchánkovi branky. Čas plyne, ale i nadále Pozořice mačkáme. Střela z dálky orazítkuje znovu břevno. Z dorážky opět do tyče. Stále ne a ne se trefit. Zcela vyčerpaní hosté tak dosahují svého cíle a cennou remízu ubrání. Škoda, dneska bylo šancí na tři utkání. Bohužel pokud neproměníme i ty nejvyloženější, nemůžeme pomýšlet na úspěch.

 

TATRAN Kohoutovice "B" : SK Řečkovice muži "B" 4 : 3 (4 : 0)   tabulka

 

SK Líšeň "C" : SK Řečkovice muži "A" 5 : 0 (2 : 0)   tabulka

sestava: Pokorný- Cigánek, Huňáček, Smejkal, Hruška- Šafář, Kala, Král (37´Balcar), Sládek, Kryštof- Fryc

   Na utkání jsme se bohužel nesešli, desítku "přeživších" jsem musel až do zranění kolene doplnil já... Defenzivní blok dlouho fungoval, domácí mladíci sice kombinovali, ale k šanci se nedostávali, ba naopak. Obrovskou "tutovku" spálil Fryc! Postupem času nás Líšeň zatlačila a přicházely i šance... Po půl hodině dorazil alespoň Balcar a mohl mě vystřídat. Bohužel chvíli poté jsme dvakrát lacino inkasovali "do šatny" a bylo po zápase.

   Úvod druhé půle byl vyrovnaný, šance Šafáře skončila na boční síti. Následně se zranil i Hruška a fakticky jsme dohrávali v desíti. Líšeň dominovala a z množství šancí v závěru utkání bohužel tři proměnila. Škoda, marodka je obrovská, v tomto počtu lze jen těžko soupeřit s týmy, které mohou prostřídat...

Napsal Král Martin
7. 9. 2020 10:25

Áčko gólem z 88. minuty vyhrálo derby v Medlánkách, své zápasy odstartovali i nejmenší

Výsledky uplynulého kola:

 

SK Řečkovice ml. přípravka "A" : MFA Nový Lískovec 15 : 12 (7 : 5)

 

SK Řečkovice ml. přípravka "B" : SK Chrlice 3 : 31 (2 : 13)

 

FC Svratka Brno : SK Řečkovice st. přípravka 15 : 4 (7 : 3)

 

SK Řečkovice ml. žáci : FC ZBROJOVKA Brno 0 : 5 (0 : 2)

 

Jedovnice/Kotvrdovice : SK Řečkovice dorost 5 : 4 (2 : 4)   tabulka

Sestava: Suchánek - Krejčíř, Groch, Kašpar, Hradil - Šťastný, Honek, Klement, Slaný - Jedlička, Zerrich

   V pátém kole jsme přijeli sehrát utkání do krásného areálu v Jedovnicích. Začátek zápasu se nám vydařil. Už v 10. minutě dostal na křídlo míč Nico Zerrich a z úhlu k zadní tyči nedal brankáři domácích šanci 0:1. O pět minut později se postavil k přímému kopu Olin Groch a z pětatřiceti metrů neskutečnou "pumelicí" vymetl šibenici domácí branky 0:2. V této fázi utkání jsme byli jasně lepším týmem. Ne nadlouho. V 21. minutě se vyznamenal hlavní rozhodčí, který na popud domácího asistenta odpískal pokutový kop za neexistující ruku a bylo sníženo 1:2. Tento incident nás rozhodil. Naopak Jedovnice ožily a ve 31. minutě vyrovnaly na 2:2. Po této brance se hrál nezáživný fotbal plný nepřesností a chyb. Ke konci poločasu jsme přeci jen trochu přidali a v 43. minutě opět Nico Zerrich střelou k tyči strhl vedení na naši stranu 2:3. Neuběhla ani minuta a centr z pravé strany pohotově doklepl nikým nehlídán Míša Šťastný 2:4. Tím byl dán výsledek prvního poločasu. Do druhé půle změnili domácí taktiku a začali nakopávat dlouhé balony za obranu, což nám dělalo velké potíže. V 55. minutě po dlouhém míči a centru zprava domácí snížili a o tři minuty později po navlas stejné situaci bylo srovnáno 4:4. Hráli jsme v útlumu, kazili i jednoduché přihrávky a rozptylovali se diskusemi s velmi slabým rozhodčím. Domácí hráli dál svou hru a v 75. minutě opět stejná situace. Dlouhý balon, centr zprava a osamocený útočník v naší šestnáctce nedává Suchánkovi šanci 5:4. Kupodivu tato branka kluky probudila a začalo dobývání domácí tvrze. V 78.minutě pronikl Tomáš Klement obranou soupeře, ale jeho mířenou střelu brankář s námahou tlačí na roh. I nadále jsme aktivní. Dorážku Dušana Honka vykopává domácí obránce z brankové čáry. Střely Zerricha, Šťastného, Grocha, Krejčíře a Jedličky míjejí cíl, nebo vyniká domácí brankář. Bohužel v době největšího tlaku se po faulu zranil David Slaný a jdeme opět do deseti. Pokolikáté už! Za této konstelace už se nám vyrovnat nepodaří a zbytečně ztrácíme dobře rozehraný zápas a především tři body.

 

TJ Sokol Bílovice n. Sv. : SK Řečkovice muži "B" 4 : 1 (2 : 0)   tabulka

 

FC Medlánky "B" : SK Řečkovice muži "A" 0 : 1 (0 : 0)   tabulka

 sestava hostí: Karásek- Kala, Huňáček, Smejkal, Zríni- Kryštof (82´Balcar), Škaroupka, Sládek, Cigánek (78´Kugler)- Hruška (46´Dobeš), Fryc

   Po "morové ráně" bez tréninků a s mnoha absencemi (Pokorný, Oravík, Nafa, De Menezes Soares, Hlouch, Šafář, Baláž a Slouka) jsme šli do derby proti letos velmi kvalitní a posílené rezervě Medlánek. 

  Očekával jsem aktivitu a tlak domácích a kluky nabádal k nasazení a poctivé kolektivní hře. Již ve 3. minutě domácí přetáhli svůj první rohový kop na režiséra hry Šimoníčka, jeho technický "volej" skončil nad naší brankou. 6. minutě se do zakončení dostal rychlonohý Hruška, Kvapil jeho střelu vyrazil, Frycova dorážka byla zablokována. Domácí Medlánky měli územní převahu s mnoha rohy, které, stejně jako četné centry, však bezchybně pochytal spolehlivý navrátilec Karásek. V 19. minutě rychlá akce domácích končí tvrdou střelou rychlíka Huryty vysoko nad naši bránu. Bohužel opět začínáme zbytečně držet míč a kličkovat, což důrazní domácí trestají rychlými brejky. Ve 23. minutě se Medlánky ocitly ve velké šanci, akce byla zastavena díky offsidu. Ve 29. minutě ostrý centr zprava, tečuje domácí obránce a početné obecenstvo jen zahučí... Domácí dobře kombinují u většiny akcí je tvořivý Šimoníček, naštěstí obrana a především pozorný Karásek odolávají. Po střelách na obou stranách přichází 38. minuta, ve které domácí po pěkné kombinaci způsobí řečkovické defenzívě velké problémy.

   Ve 49. minutě se po levé straně protáhl domácí záložník a tvrdou střelou protáhl Karáska. Hraje se v rychlém tempu, důrazně, více než stovka fandů se určitě nenudí. Z nebe se snášejí první kapky a začínáme se osmělovat konečně i my. V 58. minutě dostává aktivní Fryc míč do sóla, nicméně hlavní rozhodčí "upísknutím" končí možný brejk. Na mokrém terénu přibývá soubojů a přicházejí i fauly a emoce. V 64. minutě domácí s ostrým centrem nepochodí, v 66. minutě se do míče opřel Viskot, jeho střelu ještě někdo tečoval, nicméně Karásek zákrokem zápasu vytěsňuje na roh! O 3. minuty později podnikneme rychlý brejk i my, Sládek nachází volného Kryštofa, ten však nezpracuje ideálně, jde do kličky a střílí...Pokus je tečován obranou a vysoký lob končí na spojnici! I nadále jsou "červení" aktivnější, ale stereotypní rohy končí v rukavicích Karáska. Muž zápasu poprvé chybuje až v 75. minutě, kdy mu mokrý míč proskočí rukavicemi, obrana v čele s výborným Huňáčkem však odkopne do bezpečí. V 87. minutě neunavný Šimoníček tvrdě pálil k tyči, Karásek opět vytlačil na roh. "Nedáš, dostaneš"... z odvráceného rohu se do úniku dostal Dobeš, poslal míč za obranu, domácí brankář Kvapil váhal s výběhem, k míči se dostal náhradník Balcar a mazácky nad brankářem poslal míč do opuštěné branky! Celý zápas bych byl rád za bod, nakonec však odvážíme ve velmi improvizované sestavě a po koronavirových opatření nesmírně cenné tři body!

   Své svěřence mohu pochválit za maximální nasazení a bojovnost, velký dík patří především Radkovi Karáskovi, který po mnoha letech bez fotbalu ukázal, že chytat rozhodně nezapomněl a především narychlo týmu bez obou brankářů pomohl! 

 

 

 

Napsal Jelínek Martin
1. 9. 2020 11:58

Dorost v derby přišel o výhru v poslední minutě, béčko rozstřílelo Lokomotivu

Výsledky minulého kola:

 

SK Řečkovice dorost : FC Dosta Bystrc 1 : 1 (1 : 0)   tabulka

Sestava: Suchánek - Krejčíř, Groch, Kašpar, Hradil - Šťastný, Slouka, Honek, Klement - Jedlička, Zerrich.

   K dalšímu utkání k nám přijel ambiciosní celek Dosty Bystrc. Klíčovým okamžikem se stala pátá minuta, kdy se po faulu těžce zranil Marek Slouka (zlomená holení kost, odvezen RZS a bez odkladu operován) a šli jsme do desíti. I přes oslabení jsme byli nebezpečnější a ve 12. minutě šli do vedení zásluhou Toma Klementa, který pohotovou střelou z vně šestnáctky překonal hostujícího brankáře 1:0. Hrálo se svižně a šance byly na obou stranách. Od 30.minuty nás Dosta dostala pod tlak a ve 40.minutě vstřelila branku, která však nebyla uznána pro ofsajd. To neunesl trenér hostí a po protestech byl potrestán žlutou kartou. Hned z protiútoku trefil Dušan Honek břevno. Tím byl střelecký prach prvního poločasu vyčerpán. Druhý poločas jsme vsadili na důslednou obranu a rychlé protiútoky. Hosté měli více ze hry, ale naše obrana je nepustila do vyložených šancí. Naopak z několika brejků jsme mohli navýšit svoje vedení, ale střely Tomáše Klementa a mladého Dana Jedličky minuly soupeřovu branku. Čas plynul a na Bystrc dolehla nervozita, prostřídala a ke konci utkání vyvinula maximální úsilí ke vstřelení branky. Kluci však hráli velmi dobře, dynamicky, obětavě, padali do střel a dostupovali hráče Bystrce, kteří s tím měli velké problémy. Až naskočila 90. minuta. Poslední roh soupeře doputoval do našeho pokutového území a nastala trma vrma. Bohužel se po několika odrazech dostal k míči hráč Dosty a zblízka vyrovnal 1:1. Následně bylo utkání ukončeno. Škoda, sahali jsme i v oslabení po třech bodech. Nicméně musím hráče za předvedenou hru pochválit. Dřeli, bojovali i za svého těžce zraněného spoluhráče a toho si i přes inkasovanou branku v závěru cením nejvíce.

 

SK Řečkovice muži "B" : Lokomotiva Brno "B" 5 : 0 (2 : 0)   tabulka

 

SK Chrlice : SK Řečkovice muži "A" 3 : 0 (3 : 0)   tabulka

z webu domácích

sestava hostí: Oravík- Kala, Smejkal, Huňáček, De Menezes Soares- Škaroupka (46´Janošek), Šafář (85´Hruška), Hlouch, Sládek (69´Kryštof)- Baláž (45´Slouka), Fryc

 

   Do Chrlic jsme odjížděli na řečkovické poměry v takřka kompletním složení, pro nemoc chyběl jen brankář Pokorný + zraněný obránce Nafa a další bek Zríni. Proti posíleným Chrlicím jsem nabádal k důrazu a maximální koncentraci, ale bohužel marně...

   Zápas nezačal špatně, hned v úvodní minutě sklepával Baláž na Kalu a po tečované střele jsme zahrávali roh. Na ten naskočil Škaroupka, ale zamířil nad bránu. Ve 3. minutě přišel šok. Ač jsem upozorňoval na kvality útočníka Svobody, tak jsme ho nechali bez atakování projít od autové čáry až k penaltě a šikovný forward akci zakončil přízemní střelou k tyči! V 8. minutě stejný hráč prošel po levé straně až k brankové čáře, následný centr odvrátil Rafa na roh. Ač jsme drželi častěji míč na kopačkách, žádné nebezpečí Chrlicím nehrozilo, ba naopak. Trpěliví domácí čekali na naše chyby a následné brejky byly smrtící! V 9. minutě po nedůslednosti ve středu hřiště hosté hned "z první" nakopli míč na rychlíka Deresheva. Ten přesprintoval oba stopery a ač Huňáček míč na chvíli vybojoval, přesto domácí hráč bodlem prostřelil nešťastného "Tydlu". Následuje desetiminutovka, ve které jsme nastěhovaní na půlce Chrlic, ale vše řešíme střelami z dálky, které jsou nepřesné! Ve 21. minutě zahráváme nacvičený signál, po kterém před Huňáčkem zívá prázdná brána, nicméně míč zasahuje bokem těla a Knop chytá!!! Ve 23. minutě brankář Oravík nepřesně vyhazuje, míče se chopí domácí, průnik do vápna hasí zcela zbytečně za cenu penalty Sládek. Domácí kapitán s přehledem navyšuje vedení a lavička si šušká, že je po zápase... Ve 32. minutě domácí přímo z rohu orazítkovali břevno, o sedm minut později po dlouhém autu Baláže hlavičkoval Škaroupka nad bránu.

   V poločasu proběhla dvě střídání a přeskupení řad. Snažíme se být aktivní, ale pomalá bez nápadu vedená hra nedělala koncentrovaným domácím problémy. Ti spoléhali na rychlé brejky a v 53. minutě po zákroku Huňáčka měli kopat další penaltu. V 55. minutě jsme konečně překvapili soupeře. Dlouhý pas Fryce našel Šafáře, ten se zbavil obránce a tvrdě vystřelil, leč do dalšího bránícího hráče. V 63. minutě se domácí prezentovali dalším nebezpečným protiútokem, který skončil povedenou střelou a výborným zákrokem "Tydly". V 63. minutě tvrdou bombou odpověděl Fryc, Knop však dokázal vyrazit. O minutu později byl na hranici vápna faulován pronikající Slouka, ani tentokrát však rozhodčí Mayer nepískal. Hra se začala zpomalovat, kouskovat, diskuze s rozhodčím hrála do karet bránícím domácím. V 71. minutě po přímém kopu domácích odvracel pozorný Oravík. V 76. minutě Kalův centr vrátil před bránu Huňáček a následně jsme se radovali z branky! Bohužel domácí postranní sudí signalizoval offside, či opuštění míče z hrací plochy a stav zůstal stejný. V závěru ještě domácí Svoboda spálil velkou šanci a poslední možnost po signálu z rohu neproměnil Fryc.

   Co dnes říct, všechna předsevzetí skončila po deseti minutách v troskách... Ač jsme drželi většinu zápasu míč na kopačkách, tak vše bylo pomalé, s kličkou na víc, bez důrazu a momentu překvapení... Soupeř hrál v bloku a stačilo mu počkat na naše četné chyby a potrestat je! S Lískovcem již musíme vyhrát ať nedevalvujeme jméno, které jsme si v minulých sezónách vytvořili!!! Snad budeme opět v početném složení!!!

Napsal Král Martin
24. 8. 2020 11:56

Béčko vyloupilo rezervu Mor. Slavie, áčko přišlo o cennou remízu v závěru

Výsledky minulého kola:

 

FKD : SK Řečkovice dorost 1 : 1 (0 : 0)

Sestava: Suchánek - Polakovič , Groch , Kašpar , Hradil - Šťastný , Klement , Honek , Krejčíř - Jedlička , Zerrich.

   Za pěkného nedělního odpoledne jsme zavítali na renovovaný stadion do Drnovic a konečně s jedenácti muži v poli. První poločas moc fotbalové krásy neukázal. Oba týmy hrály vlažně a příliš nepřesně. Vázla kombinace, málo se běhalo a hra probíhala mezi šestnáctkami. Brankáři se nudili a několik střel z dálky končilo daleko od obou branek. Nikoho tím nepřekvapilo, že se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Druhý poločas už to bylo o něčem jiném. Hned z prvního útoku domácích, vyrobil hrubici před vlastní šestnáctkou Mara Hradil a útočník Drnovic lehce překonal bezmocného Suchánka v brance 1:0. Domácí ožili a zvýšenou aktivitou nás dostali pod tlak. Měli několik velkých příležitostí navýšit svoje vedení, ale Suchoš v brance čaroval. Po dvaceti minutách tlak Drnovic opadl a naopak růžky jsme vystrčili my. Zpřesnili jsme přihrávky a zvýšeným pohybem dostali domácí do defenzívy. Přišly šance, ale ne a ne se trefit. V domácím čtverci to vřelo, ale Drnovice bránily zuby nehty. Až v 82. minutě po velmi pěkné kombinaci středu zálohy, šel balon po ose Honek, Klement, Zerrich a posledně jmenovaný střelou k bližší tyči vyrovnal 1:1. V posledních minutách hry jsme zamkli domácí před jejich pokutové území, ale bohužel se nám už branku vstřelit nepodařilo. Sportovně musím přiznat, že výsledek je spravedlivý a oba soupeři si připsali po bodu.

 

SK Mor. Slavia "B" : SK Řečkovice muži "B" 1 : 3 (0 : 1)

 

LOKOMOTIVA Brno : SK Řečkovice muži "A" 3 : 2 (1 : 1)

sestava hostí: Pokorný- Nafa (4´Cigánek), Smejkal, Huňáček, Kala- Šafář (80´Balcar), Škaroupka, Hlouch, Kryštof (88´Hruška), Sládek- Fryc

 

    Během zimy a následné dlouhé "koronavirové" pauzy odešlo spoustu kvalitních hráčů: Březovský, Coufal a Čihák se vrátili zpět do Slovanu Brno, kanonýr Chráscina si zvolil ambiciózní AC Lelekovice, středopolař Fessl si vybral SFK Dukovany, Pavel Kahoun ukončil aktivní kariéru a z rodinných důvodů rovněž nepokračuje trenér Karel Anderle. Naopak první tým rozšířil ze Svitav příchozí důrazný obránce Jan Kala (dnešní ostrou premiérou rozhodně nezklamal), od zimy je našim hráčem portugalský univerzál De Menezes Soarea Rafael "Rafa" (dnes bohužel citelně chyběl), velkou posilou by měl být i legendární kanonýr Fryc, který se po dlouhých šesti letech vrátil z Irska. Blízko k přestupu má rovněž odchovanec klubu Petr Slouka.

   Lokomotiva s novým trenérem má letos pouze jediný cíl, kterým se rozhodně netají - postup. Jádro týmu zůstalo stejné, přišly k tomu dvě výrazné posily Záboj s Formanem a byly hodně vidět. 

   Hned v úvodu se v obou týmech zranil jeden hráč, domácího Bednáře nahradil Uma, našeho krajního beka Nafu zastoupil v létě takřka netrénující mladík Cigánek. V úvodu byli domácí aktivnější, ale kombinační akce neskončily ohrožením naší svatyně. Stejně jako loni jsme spoléhali na rychlé brejky a organizovanou hru 4-4-1-1. Hned v šesté minutě se za Ruslera dostal Sládek, sám postupoval na brankáře Zelinku, ten ale pravou nohou vyrazil na roh. Z něj po nacvičeném signálu pálil osamocený Hlouch vysoko nad. V následujících minutách nás Lokomotiva zamkla v obranném pásmu a zahrávala tři nebezpečné rohy. V 11. minutě se po závaru v našem vápně dostal ke střele domácí hráč, Pokorný však fantasticky vyrazil na další roh. Lokomotiva výborně kombinovala, nám se s vypětím dařilo tlak ustát. V 18. minutě se šikovně za obranu dostal Šafář a zblízka levačkou otřel míč o tyč. O dvě minuty později vyslal Cigánek do úniku Fryce, ten však vhodný moment k zakončení bohužel prováhal. Nedáš, dostaneš ... Ve 22. minutě rozjeli domácí parádní akci na jeden dotek, na jejímž konci byl přesně k tyči mířící Hykš. Branka nás nenakopla a po jednom z četných rohů "nůžkami" do břevna zakončoval Dolníček. Ve 28. minutě jsme odpověděli rovněž povedenou akcí. Šafář krásně zpracoval dlouhý pas, zbavil se soupeře a zkušeně našel rozběhlého Hloucha. Ten pak střelou nad padajícího brankáře vyrovnal. V následujících minutách jsme bohužel spoustu vybojovaných míčů lehkovážně poztráceli nepřesnými přihrávkami a dostali se pod tlak. Teprve až ve 42. minutě se domácí dostali k "tutovce", kterou včasným vyběhnutím zlikvidoval Pokorný. Z následné nekoncentrovanosti se ke snadné hlavičce dostal Dolníček, ale naštěstí minul! Zbylé dvě minuty přinesly ještě další dvě možnosti pro aktivní domácí.

   I úvod druhé půle patřil domácím barvám. V 51. minutě zblokoval na roh Kala, z následné standartní situace zakončovali domácí těsně nad břevno. V 53. minutě se po naši levé straně rozběhl aktivní Forman, zbavil se i stopera Huňáčka a sám postupoval k naší bráně, přesnou nahrávku zakončoval domácí hráč jen do Hloucha, následná druhá přihrávka našla volného Sedláka, který se trefil do prázdné brány. V 56. minutě po dlouhém autu Umy zakončovala Lokomotiva vedle. V 60. minutě naprosto zbytečně těsně před vápnem fauloval Cigánek, přímý kop jsme přežili. V 63. minutě se míč ze středu pole dostal až na, možná i za, hranou offsidu stojícího Šafáře, který v sólovém nájezdu elegantně přehodil Zelinku a bylo opět srovnáno. Domácí vyrovnání zaskočilo, nás naopak povzbudilo. Hned o dvě minuty později se v "nájezdu" ocitl i rychlonohý Kryštof, ani on však neobelstil vyběhnuvšího brankáře! Další rychlou akci po pravé straně nedotáhl Sládek, volný Kryštof by býval šel opět sám na brankáře. V 66. minutě se do úniku dostali i domácí, ten však kousek za vápnem faulem zastavil Huňáček. Dobře umístěnou střelu brankář Pokorný dokázal vytěsnit! Stále častěji jsme dlouhými nákopy hledali Martina Fryce, ten však nedokázal všechny míče udržet či prodloužit a dostávali jsme se pod tlak. V 70. minutě jsme Sedlákův pokus zblokovali na roh, v 74. minutě Hykšův projektil přeletěl naší bránu. My jsme kontrovali jen tečovanou střelou Hloucha, kterou Zelinka chytil. V 84. minutě proskočil na hranici vápna míč mezi Huňáčkem a Sedlákem, který následně upadl a rozhodčí k naší nevoli odpískal volný přímý kop. Forman tentokráte lišácky obstřelil zeď a znovu naklonil vítězství pro svůj tým. V samém závěru ještě domácí jednou zahrozili, z naší strany to již byla křeč, ze které žádné velké ohrožení nehrozilo.

   Klukům děkuji za nasazení i bojovný výkon. Z pozápasových reakcí jsem byl příjemně překvapen, Lokomotiva čekala mnohem snazší zápas. Má do ofenzívy, kreativní, technicky skvěle vybavený tým, nicméně "Achillovou patou" je dle mě stále slabá a veskrze pomalá obrana. Kdybychom dnes využili ze sólových úniků alespoň polovinu, vezli bychom cenné body my. Takto nezbývá doufat, než pokusit se importovat body z rovněž posílených Chrlic.

Napsal Král Martin
18. 8. 2020 16:08

Dorost hrající v desíti obral favorita o body

Výsledky uplynulého období:

 

1.kolo

Slavkov/Křižanovice : SK Řečkovice dorost 8 : 2 (4 : 0)  Branky: Janošek, Klement.

Sestava: Suchánek - Janošek , Groch , Kašpar , Hradil - Šťastný , Klement , Slaný , Polakovič.

   K prvnímu utkání nové sezony jsme zavítali na hřiště Slavkova. Bohužel již tradičně v prázdninových měsících v neúplné sestavě. Utkání se hrálo za úporného vedra a jen s devíti hráči jsme dvacet minut srdnatě vzdorovali přesile domácích. V této fázi utkání se zranil Honza Kašpar (tříslo) a šli jsme do osmi. Toho Slavkov využil a čtyřmi brankami ( dvě z penalt ) do poločasu rozhodl o osudu zápasu. Na začátku druhé půle nás domácí sevřeli a dalšími třemi brankami navýšili své vedení. V 60.minutě si při nekontrolovaném pádu zlomil domácí útočník ruku a Slavkov dohrával v desíti. Tlak domácích povolil a přišly naše chvíle. V 68. minutě se rozběhl k velkému solu Kuba Janošek, pohrál si se dvěma protihráči a prostřelil domácího gólmana. O deset minut později dostal Tomáš Klement pas za oba stopery Slavkova a v tváří tvář brankáři nezaváhal. V poslední čtvrt hodině už se nic podstatného nestalo a všichni hráči byli rádi, že se z pekelné výhně dostali do kabin. V závěrečném hodnocení bych chtěl říct, že kluci nezklamali, dřeli, ale v neúplné sestavě nemůžeme pomýšlet na úspěch.

 

2.kolo

SK Řečkovice : TJ TATRAN Rousínov 2 : 1 (1 : 1)  Branky: Hradil, Šťastný.     tabulka po druhém kole

Sestava: Suchánek - Janošek , Groch , Kašpar , Hradil - Šťastný , Klement , Jedlička , Slaný - Zerrich.

   K prvnímu domácímu utkání k nám přijel tým Rousínova. Hrálo se na umělé trávě a k zápasu jsme nastoupili jen s deseti hráči v poli. Začátek utkání se nesl v duchu opatrnosti. Nikdo nechtěl udělat chybu, a tak se hrálo převážně od šestnáctky k šestnáctce. Po úvodní oťukávající čtvrthodince jsme udeřili. V 17.minutě se probil středem hřiště Tomáš Klement, přesnou přihrávkou našel volného Marka Hradila a ten vymetl levou šibenici hostující branky 1:0. I nadále jsme byli aktivnější a vypracovali si několik dobrých příležitostí navýšit vedení. Hosté hráli hodně pasivně a před naši branku se prakticky nedostali. Až přišla 43. minuta a po ojedinělém rohu Rousínov vyrovnal 1:1. Branka do šatny nás nepoložila a druhý poločas jsme začali lépe. Záloha hrála velmi aktivně a i o hráče méně jsme soupeře přečíslovali. Šance na sebe nenechaly dlouho čekat. V 60. minutě pálil z voleje Michal Šťastný těsně nad. O dvě minuty později Tom Klement bombou z 25 metrů řádně provětral rukavice hostujícího gólmana. V 69. minutě jsme se dočkali. Kuba Janošek zakroutil z rohu krásně balon a Michal Šťastný nikým nehlídán usměrnil míč do soupeřovy sítě podruhé. Ani tato branka hosty neprobrala. Dál hráli velmi pasivně, což nám vyhovovalo. Dalekonosné střely končily daleko od naší branky a z mnoha centry si naše obrana poradila. Závěr utkání už jsme si bezpečně pohlídali. Dnes musím hráčům poděkovat za velmi dobrý taktický i herní výkon. Vítězství bylo plně zasloužené a do tabulky jsme si připsali první tři body.

 

Napsal Jelínek Martin
12. 3. 2020 18:20

Mimořádné opatření vlády

Na základě rozhodnutí vlády ČR uzavírá klub SK Řečkovice kompletně své sportovní prostory (kabiny, UT, hřiště s travnatým povrchem) a ruší veškeré tréninky všech družstev, přátelské zápasy i pronájmy UT jiným oddílům. Toto mimořádné opatření má platnost 30 dní, nelze vyloučit, že bude v platnosti i déle. Děkujeme za pochopení. S pozdravem výbor SK Řečkovice.

Napsal Král Martin
2. 12. 2019 15:32

Valná hromada a volba nového výboru SK Řečkovice

Vážení členové SK Řečkovice

     dovolujeme si Vás srdečně pozvat na Valnou hromadu členské základny SK Řečkovice. Součástí bude i volba nového výboru SK. Kdokoliv ze zájemců o práci ve výboru SK (z řad členů SK Řečkovice) nechť se přihlásí do 21. 1. 2020 (mailem či osobně-nejlépe v době schůze, tzn. v úterý 3.12., 17. 12., 7. 1., 14. 1., 21. 1.v době od 17.00-18.00). Akce se uskuteční v pátek 24. 1. 2020 od 18.00 již tradičně v prostorách místní restaurace. Na programu zazní seznámení s chodem klubu, jeho hospodařením, realizovanými a plánovanými projekty uplynulého roku, zhodnocení minulého kalendářního roku očima zástupců jednotlivých mužstev aj. Na pořadu pátečního večera bude pro přítomné připraveno občerstvení. Těšíme se na hojnou účast i Vaše nápady, připomínky aj. S pozdravem Výbor SK Řečkovice.

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.