Aktuálně

   Třetí jarní víkend přivedl na zelený pažit i ty nejmenší a po zimní pauze si nevedli vůbec špatně. Žákovská družstva naopak v derby zápasech v Medlánkách na své soupeře nestačila. O poznání lépe si vedli dorostenci v Mikulově a z pod Pálavy vezou velmi cenný bod, zvláště když brankář zneškodnil hned dva pokutové kopy. Je to již podruhé za sebou, kdy kluci neprohráli a oproti podzimní části je to herně poznat. Béčko v poslepované sestavě s trenérem v bráně a s nestárnoucím Jirkou Koniorem v poli odvezlo bod z Bílovic a v nedělním šlágru kola před početnou diváckou kulisou nestačilo "áčko" na kompaktní tým z Lelekovic (více v reportu níže).

 

SK Řečkovice přípravka ml. : FC Svratka Brno "C" 24:6

SK Řečkovice přípravka st. : FC Slovan Brno 5:5

FC Medlánky : SK Řečkovice ml. žáci 6:0

FC Medlánky : SK Řečkovice st. žáci 10:1

FC Pálava Mikulov : SK Řečkovice dorost 2:2

TJ Sokol Bílovice n. Sv. : SK Řečkovice "B" 2:2

SK Řečkovice : AC Lelekovice 1:4

 

    report k zápasu "A" mužů

  Slunné nedělní odpoledne přivedlo do Řečkovic ambiciózní tým Lelekovic, který v zimní přípravě prošel velkými změnami. Tým vede bývalý trenér divizního Hodonína a mj. můj bývalý spoluhráč z Řečkovic Mario Rossi (zavzpomínali jsme na perfektní partu časů 1.B a 1.A třídy), do kádru přivedl bývalého "Zbrojováka" Huška, z Jundrova se vrátil rychlý Hanzlíček, v útoku alespoň mne udivoval 17-ti letý Pokorný atd.

   Od úvodních minut bylo na "modrých" Lelekovicích cítit, že mají chuť, chtějí hrát a hlavně mají z čeho brát... Bílí domácí, pouze s absentujícím středopolařem Horkým, byli stále pod tlakem, a tak lehce ztráceli balóny, nebo je jen nakopávali na vysoké hostující zadáky. Do dvacáté minuty však hosté i přes výrazné držení míče neohrozili domácí svatyni. Teprve ve 21.minutě po pěkné individuální akci vyzkoušel pozornost domácího brankáře aktivní Pavlík a o čtyři minuty později i podzimní kapitán Stříž. O minutu později mohli hosté slavit, ale svoji "tutovku" neproměnili. To je však příliš nemrzelo. Po půl hodině hry podnikli hosté rychlý brejk po své pravé straně, následný centr našel "mozka" Hušku a ten si už věděl rady 0:1. Hned po rozehrávce hostující brankář zazmatkoval, Baláž mu míč vypíchl, nicméně levačkou z úhlu zamířil jen do boční sítě odkryté brány. To Lelekovice trestali nemilosrdně. V 31.minutě opět přesný centr z pravé strany našel hlavu Šulera a ten to měl snadné 0:2. Hosté i nadále hýřili pohybem a byli jednoznačně fotbalovější. Do "šatny" však mohlo být veseleji. V poslední minutě domácí rozehrávali trestný kop a následná střela nadělala brankáři nemalé problémy, stav však vydržel.

    Po změně stran hned v úvodu hosté dvakrát nebezpečně zahrozili, Králík však byl na místě. Domácí celek po prostřídání rovněž ožil a ve 47.minutě vyprodukoval dva rohy, kdo se však mohl proti urostlým Lelekovicím vzduchem prosadit? V 50.minutě se po rohu hostí roztleskal početně slušně zaplněný stadion na Novoměstské, brankář Králík však efektně dobře mířený pokus zneškodnil. Po hodině hry se hra opticky vyrovnala, nicméně Lelekovice využili nekoncentrovanosti bílých a Vlasák ukázkovou "šajtlí" ze 20 metrů zmrazil celé Řečkovice. Hostující lodivod pak začal dávat šanci i klukům z lavičky, avšak i ti příkladně "jezdili" na 100% a to včetně srdcařů Vlasáka s Haklem. V 76. minutě pak předvedl David Šuler parádu a utěšenou střelou z voleje rozradostnil početný fanklub hostí. Trpkost ze zápasu částečně osladila v 84.minutě pěkná kombinace Sládek-Šafář, když druhý v pořadí technickou střelou s přispěním tyče skóroval. Konečnou podobu výsledku mohli dát hosté, střídající hráč však z prostoru penalty vysoko přestřelil.

   AC Lelekovice dnes zaslouženě zvítězili a předvedli na můj vkus velmi kolektivní, bojovný a hlavně fotbalový výkon. Za to jim lze jen sportovně poblahopřát! Je vidět, že když se chce, táhne se za jeden provaz a dá se tomu kvalita, výsledky se záhy dostaví!

                                                                              MK-dnes jeden z pořadatelů:-)

 report na stránkách hostí

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.