Aktuálně

    Poslední dubnový víkend příliš fotbalové radosti nenadělal. Všech sedm týmů prohrálo, především "A" tým začíná bojovat o holou záchranu v městském přeboru. V pátek odpoledne nestačila na své soupeře mužstva přípravek, v sobotu žákovská družstva vysoko prohrála na hřišti vedoucího Tišnova. V neděli po obědě pak neúplný dorostenecký tým (celý zápas pouze v 10-ti hráčích) chtěl překvapit vedoucí Prosiměřice. Až do 70.minuty byl výsledek "na vážkách", nicméně fyzicky zdatní domácí v závěru své vedení navýšili. Za zmínku stojí 37.minuta, kdy Patrik Štrubl z třiceti metrů "pověsil míč do šibenice". Většina dorostenců pak odpoledne posílila neúplná mužstva mužů, za což jim patří velký dík!

   "A" tým chtěl zlomit prokletí z posledních tří zápasů, kdy vyšel bodově naprázdno. Ve slunečném nedělním odpoledni k tomu byla ideální konstelace. Na hřiště do Řečkovic dorazila notně oslabená rezerva Medlánek, která na tom bodově byla úplně stejně. Především absence kanonýra Rolína měla být znát. Na druhou stranu domácí rovněž postrádali kvalitu i kvantitu. Chyběli stabilní obránci Vala, Benakcha a stále ještě Jeřábek, útok citelně postrádal Baláže.

    Kdo dorazil na stadion na Novoměstské až po první pětiminutovce měl smůlu. Hosté hned první náznak šance dokonale využili. Přízemní centr z pravé strany Králík neudržel a hosté se ve druhé minutě radovali z levné branky. Na světelné tabuli pak stále svítila pátá minuta a Šafář po dlouhém sprintu šikovně přeloboval vyběhlého Kvapila 1:1. Domácí pak často končili v offsidové pasti, nebo nedokázali četné rohy přetavit v branku. Hosté byli přesnější a agilní "áčkař" Tchuř mohl ve 25.minutě skórovat. O minutu později matador Štrubl z trestného kopu jen těsně minul řečkovickou branku. Ve 34.minutě pak hostující hráč zůstal zcela sám uvnitř pokutového území, nicméně přesný centr zakončil naštěstí jen slabě do rukou brankáře Králíka. V 38.minutě utekl po pravé straně dnes viditelně motivovaný Kašuba, vyhl se i skluzu Rouska, nicméně z nulového úhlu zakončil jen do boční sítě. Těsně před přestávkou zahrozili i domácí, v 41.minutě skvěle zasáhl brankář Kvapil, po následné akci Martin Juráček z úhlu netrefil prázdnou medláneckou bránu. Ve 44.minutě pak "čaroval" i domácí brankář, když s obtížemi zneškodnil přesně mířenou střelu k tyči. Když se neujal i přímý kop z 45.minuty a následná dorážka domácích skončila takřka v Ivanovicích, šlo se do kabin.

    Ve druhé půli hned ve 48.minutě po pěkné kombinaci zakončoval s přehledem domácí Šafář a "fialových" bylo rázem plné hřiště. V 52.minutě Filip Sládek z přímého kopu skóre nenavýšil. Stejný hráč o chvíli později zakončil svoje sólo "pumelicí", která však postrádala správný směr. V čase, kdy domácí přebírali otěže zápasu, přišel ojedinělý roh hostí. Na zadní tyči dostal vysoký Marko Moras spoustu prostoru a hlavou srovnal. Medlánky ožily, domácí tým prostřídal a hru ještě více otevřel. Domácí Rousek povedeným přímým kopem sice protáhl Kvapila, nicméně po pár minutách jásaly znovu Medlánky. Rychlý brejk zakončil střídající Čermák podél bezmocného Králíka a rázem bylo po domácích. Řečkovice v závěru už nic nevymyslely, Medlánky naopak ještě dvakrát mohly skórovat. Nejprve "rybičkou" nepřesně zakončoval Jirka Štrubl o chvíli později další hlavička taktéž postrádala gólové parametry. Body putují do Medlánek, dno tabulky se nebezpečně přiblížilo!!!

 

    Martin Král- divák

 

Řečkovice ml. přípravka : Slatina "A" 6 : 11

Řečkovice st. přípravka : Svratka "C" 4 : 17

Tišnov : Řečkovice ml. žáci 11 : 0

Tišnov : Řečkovice st. žáci 12 : 0

Prosiměřice : Řečkovice dorost 5 : 1

Svratka "C" : Řečkovice muži "B" 3 : 0

Řečkovice muži "A" : Medlánky "B" 2 : 3

 

         

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.