Aktuálně

 souhrn výsledků prvního kola:

 

FC Medlánky "B" : SK Řečkovice muži "A" 2 : 2 (1 : 2)

sestava hostí: Králík- Nafa (78´Benakcha), Šebesta, Horký, Cigánek- Machovský, Sládek, Hlouch, Šafář- Dobeš, Baláž (72´Hruška)

 

  Takřka měsíční letní příprava okořeněná třemi přípravnými zápasy měla ukázat, jak na tom naše mužstvo je. Do týmu se po několikaleté odmlce vrátily bývalé opory Šebesta a Machovský a nevedly si vůbec špatně. Do úvodního kola jsme postrádali dvojici klíčových hráčů Martin Jelínek a Marek Škaroupka (dovolená v Chorvatsku), středopolaře Jaroslava Rouska (dovolená Španělsko) a Martina Valu (problémy s kolenem). Tím pádem se muselo se sestavou trochu experimentovat a prostor do základní sestavy dostal dokonce i nadějný sedmnáctiletý Lukáš Cigánek, jenž rozhodně nezklamal. V případě zranění brankáře byla k dispozici i nová řečkovická akvizice a zároveň bývalý brankář Zbrojovky Brno Radim Vlasák.

   V tropickém vedru na malé medlánecké umělé trávě se jednalo o fyzicky i psychicky náročný zápas plný soubojů. Mužstvo jsme se snažili pořádně nažhavit a soupeře překvapit aktivním úvodem. To se také podařilo... Hned ve druhé minutě centr zleva skončil pravděpodobně na ruce domácího Morase, ale píšťalka sudího Beneše zůstala němá. Ve čtvrté minutě ze stejné strany přišla ukázková rychlá kombinace a následný přízemní střílený centr zakončil s přehledem Baláž 0:1. Hráli jsme aktivně, důrazně a byli rozhodně lepší. Po čtvrt hodině zakroutil Filip Sládek přímý kop, ani Šebesta ani domácí stoper míč netrefili a balón překvapivě skončil u levé tyče domácí brány 0:2. V 25.minutě po dlouhém autu zakončoval hlavou Šafář, brankář Šeda však vytáhl zázračný zákrok a držel medlánecké akcie nad vodou. Ve 31.minutě po dalším brejku si domácí málem dali "vlastňák". Ve 37.minutě pak pasivní domácí překvapivě uhodili. Dlouhý aut vypadl brankáři Králíkovi z rukavic a důrazný Golis skluzem snížil. Do přestávky mohlo být veseleji, ve 41.minutě se krásně ve vápně uvolnil Šafář a následný volej s obtížemi zneškodnil gólman.

    Famózní první poločas určitě potěšil a navnadil poměrně početné řečkovické fandy, kteří na derby dorazili s očekáváním jaký fotbal bude razit nové trenérské duo. Úvod druhé půle byl ale v režii domácího družstva, to se stále více tlačilo před řečkovickou branku a těžilo především z dlouhých autů "Šutra". Ve vápně však kraloval hlavičkář Mira Šebesta a co nestihl uhasit, vyřešil brankář Králík. Ten se vytáhl již v 51.minutě a především v 60.minutě, kdy vychytal osamoceného kanonýra Rolína. Dostávali jsme se do křeče, dlouhé balóny končily u Medláneckých a červení domácí utahovali šrouby. V 70.minutě měl na hlavě vyrovnání Rolín, Králík však zázračně vyrazil na roh. Po prostřídání se obraz hry nezměnil a až na výjimky útočili domácí. V 82.minutě z ojedinělé akce zakončoval Sládek, síť se rozvlnila, někteří již slavili vítězný gól, nicméně střela skončila jen na boční síti. V 87.minutě se Rolín uvolnil na levé straně, prošel do středu hřiště, přihrál doprava a následný centr našel zcela volného kapitána domácích, který podruhé rozjásal domácí fanoušky. V hektickém závěru se už nic nestalo a zápas "dvou odlišných poločasů" skončil asi spravedlivou remízou.

Resumé: především za první poločas obrovská pochvala za bojovný aktivní fotbal, ve druhé půli již docházely síly, nicméně poctivý "odmakaný" výkon nás potěšil! Jsme na začátku cesty, uvidíme jak se naše filosofie v týmu ujme, jsme však přesvědčeni, že jsme se vydali správným směrem! Jen tak dál!

 

Bílovice nad Svitavou : SK Řečkovice muži "B" 1 : 0 (1 : 0)

 

SK Řečkovice dorost : Sportovní spolek Dědice 4 : 0 (1 : 0)

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.