Výsledky uplynulého víkendu:

SK Pozořice "A" : SK Řečkovice dorost 1 : 1 (1 : 1)  tabulka

SK Řečkovice muži "B" : SK Moravská Slávia "B" 3 : 5 (1 : 2)  tabulka

SK Řečkovice muži "A" : SK Líšeň "C" 2 : 1 (2 : 0)  tabulka

Začátek prvního domácího zápasu nebyl vůbec špatný, rychlé jedno dotekové kombinace znamenaly územní převahu a navíc se kombinační hra musela stovce příchozích diváků určitě líbit. Domácím fandům se v základní sestavě představila staronová stoperská akvizice Holý a dnes svým důrazem patřil k těm nejlepším. Hosté nikam nespěchali, drželi míč v obraně a poté se snažili dlouhými nákopy překonat domácí obranu. Většina pokusů však končila buď offsidem, nebo na řečkovických kopačkách. První šance přišla až ve 21. minutě, domácí útočník Baláž tvrdou střelou přestřelil líšeňskou branku. O tři minuty později odcentroval aktivní Machovský a Škaroupka na zadní tyči hlavičkoval jen těsně nad. Poté se do samostatného úniku dostával i hostující hráč, na poslední chvíli jej dlouhým skluzem zastavil Nafa. Po necelé půlhodině hry musel odstoupit zraněný Baláž, ale Dobeš jej svým důrazem dokázal zastoupit. Ve 38. minutě se domácím podařila hezká akce, po ose Horký, Machovský doputoval přízemní centr až k dvojici Škaroupka, Široký a druhý jmenovaný nešťastnou tečí poslal Řečkovice do vedení. O čtyři minuty později bylo 2:0, Šafář skvěle zpracoval dlouhý nákop, oklamal stopera a podél brankáře s přehledem skóroval. Těsně před přestávkou se rýsoval třetí gól. Machovský opět utekl po pravé straně, skvěle odcentroval, nicméně Sládek svůj pokus poslal jen do rukavic brankáře.

První velmi kvalitní půle za námi, druhá s očekáváními před námi. I úvod druhého dějství bylo z naší strany aktivní. Ve 49. minutě se po špatném odkopu brankáře dostával do tutovky opět Šafář, brankář však stačil na poslední chvíli „požár uhasit“. V 55. minutě se na hřišti objevil i ostrostřelec Pištěk a čekalo se, že udrží míč a výsledek si v klidu pohlídáme…. Jenže i hosté prostřídali a začínali přebírat otěže zápasu. V 64. minutě se Líšeň dostala do 100% šance, skvělý exligový Vlasák však dokázal střelecký pokus vytěsnit na roh. Bohužel nastavené tempo nás hodně vyčerpalo, navíc jsme začali jen nakopávat dlouhé balóny, a i proto začal hrát soupeř. V 70. minutě ještě pokus líšeňských skončil nad bránou, o šest minut později se k odraženému míči dostal Pokorný a parádní střelou snížil. V tu chvíli jsme si vybavili Medlánky a vyrovnávací branku v samém závěru. Hosté skutečně vrhli všechny síly do útoku, naštěstí si vymohli jen dva rohové kopy, které jsme odvrátili. To Pištěkova střela a brejk Šafáře mohly znamenat definitivní rozuzlení dramatického zápasu. Tři body jsou doma, za aktivní první půli nejspíše zasloužené!

Resumé: + první půlka dle našeho gusta- kombinační přímočará hra, zakončení, adaptace na nové posty, bojovnost

-slabší fyzická kondice, neomluvená absence dvou dorostenců na zápas!!!, zranění Baláže, zdravotní problémy Machovského a Nafy

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.