Aktuálně

5.kolo   SK Řečkovice dorost : TJ Sokol Milešovice 8 : 1 (2 : 0)  tabulka

Sestava : Cigánek - Hradil , Janošek , Honek , Kašpar - Šťastný , Kraus , Hamrák J. , 85.Titz , 74. Hamrák D. - Štrubl   Stř : 74. Staněk , 85. Ryšavý

Ve středečním vloženém kole jsme přivítali tým z Milešovic. Utkání začalo naším velkým tlakem a první branka byla jen otázkou času.Ta přišla v 5. minutě, kdy po vyšachování obrany se neminul Jirka Hamrák 1 : 0. I nadále jsme byli aktivní a vytvořili si spoustu šancí, avšak bez užitku až do 26. minuty kdy se po krásném pasu prosadil Patrik Štrubl a načal svůj střelecký koncert 2 : 0. Tento stav vydržel až do poločasu a byl pro hosty milosrdný. Od druhé půle domácí hráči nasadili plné obrátky a hosté nevěděli kam dřív skočit.V 50. minutě se po individuální akci trefil Patrik Štrubl 3 : 0 a vzápětí svůj slalom zakončil Luboš Kraus 4 : 0. Poté přišlo hluché místo a soupeř po ojedinělém brejku snížil na 4 : 1. Tato branka ale neměla žádný vliv na vývoj utkání a dál jsme soupeře drtili. Po hodině hry a další učebnicové akci Patrik Štrubl střelou k tyči překonal hostujícího brankáře popáté a hattrick byl na světě 5:1. V 68. minutě lízl balon po rohu Míša Šťastný bylo to 6 : 1. Soupeř odcházel fyzicky a závěr utkání se odehrával před jeho šestnáctkou. V 82.minutě dal po další parádní akci Patrik Štrubl svou čtvrtou branku 7 : 1 a dvě minuty před koncem završil brankostroj Luboš Kraus 8 : 1. Dnes podal celý tým velmi dobrý a kolektivní výkon což mě těší. Po celých devadesát minut hrál ve vysokém tempu, soupeře jasně přehrál, s chutí si zastřílel a zaslouženě vysoko zvítězil.

3.kolo SK Řečkovice : ČAFC Brno 2011 4 : 2 (0 : 1)  tabulka

Sestava domácích: Králík- Nafa, Holý, Jelínek, Cigánek (62´Kraus)- Hlouch (76´Rousek), Škaroupka, Horký, Sládek- Dobeš (71´Pištěk), Šafář (87´Štrubl)

Ve vloženém kole dojel do Řečkovic jeden z hlavních adeptů na postup, mladý tým ČAFC Brno 2011. K dispozici již měl i kanonýra Šimečka, a tak se daly čekat rychlé brejky a stav nejvyšší pohotovosti. Domácí tým musel řešit problémy se zraněními, neboť k dlouhodobým marodům Valovi, Šebestovi a Balážovi přibyl i tahoun mužstva Machovský. Prostor tak dostalo hned trio nadějných dorostenců Cigánek, Kraus a premiérově i střelec čtyřech branek proti Milešovicím Patrik Štrubl.

Úvod patřil našemu soupeři, hned v páté minutě bleskovým přenesením hry na naši levou stranu došlo k přečíslení a střelec hostí Hofírek to měl snadné 0:1. Ještě dobrou čtvrthodinu tahala Čafka za delší konec a mohla i navýšit vedení. Řečkovice svazoval až přílišný respekt, tým se bál kombinovat a raději nakopával dlouhé míče a svatyni ohrozil až z prvního rohu ve 12. minutě. Na zadní tyči zcela osamocený Nafa však branku netrefil. Od 20. minuty jsme viditelně přidali a postupem času stále více hráli na soupeřově obranné polovině. Převaha však byla neplodná a žádná větší šance se už do poločasu neurodila.

V poločase jsme nabádali k větší aktivitě a především jsme Filipa Sládka přesunuli na pravý kraj zálohy, což nejspíše bylo rozhodující. Druhá půle začala zostra. Rychlonohý Šimeček utekl naší obraně a naservíroval pod sebe „tutovku“ pro svého spoluhráče, ten však naštěstí netrefil míč ideálně. V 54. minutě se historie opakovala, nicméně tentokráte byli hosté v zakončení přesnější 0:2! Za tohoto stavu jsem upřímně nevěřil v „zázrak“ a obrat, ale pak to přišlo… V 57. minutě po zajímavé standartní situaci musel na roh vyrážet hostující brankář. Po hodině hry utekl po pravé straně Šafář, ve vápně byl faulován a následný pokutový kop s přehledem proměnil kapitán Sládek. V 62. minutě se po rychlém brejku dostali do tutovky opět hosté, Králík však Šimečka vychytal. Fotbal to nyní byl z obou stran „nahoru-dolů“. O minutu později jen těsně přestřelil domácí Dobeš, načež hned z protiútoku opět aktivní Šimeček nevyzrál na fantastického Králíka. Hned v další minutě se nádherně hlavou po standartní situaci prosadil neúnavný bojovník Škaroupka a bylo 2:2. V 71. minutě po dalším centru zleva zakončoval efektně z voleje Filda Sládek. O šest minut později stejný hráč napřáhl z dálky a jeho „pumelici“ jen tak tak vytáhl brankář na roh. Stejný hráč však v 81. minutě po krásném slalomu napřáhl opět z 25 metrů a míč skončil v „šibenici“ 3:2! Domácí kapitán byl k neudržení a v 84. minutě byl blízko hattricku, jeho střela-přihrávka však cíl nenašla. V tuto chvíli se osvědčil Jara Rousek, který několikrát technickými finesami pobavil publikum a především udržel míč i čas. V 87. minutě po dalším závaru v hostující „šestnátce“ byl faulován stoper Holý a rozhodčí po druhé ukázal na penaltový puntík. Filip Sládek tentokráte se štěstím prostřelil brankáře a výsledku dal konečnou podobu!

Resumé: + kolektivní pojetí, bojovnost, zakončení, morální odolnost