SK Řečkovice ml. žáci : TJ START Brno "B" 0 : 12 (0 : 6)   tabulka

SK Řečkovice dorost : SK Pozořice "B" 19 : 0 (8 : 0)   tabulka

SK Chrlice "B" : SK Řečkovice muži "B" 3 : 6 (1 : 3)   tabulka

SK Chrlice : SK Řečkovice muži "A" 3 : 1 (2 : 1)   tabulka

sestava hostí: Vlasák- Nafa, Holý (52´Kraus), Jelínek, Hlouch- Rousek (76´Kugler), Škaroupka, Horký, Sládek- Dobeš (82´Pospíšil), Šafář

Po dlouhém období sucha přišel pořádný příděl deště... Hřiště však až na středový kruh bylo výborné, jenže v momentě zahájení zápasu se znova vydatně rozpršelo a vydrželo to až do závěrečného hvizdu. Domácí do zápasu vlétli ve velkém stylu a přišpendlili nás ve velkém vápně. Do čtvrté minuty zahrávali tři nebezpečné rohy, všechny jsme s vypětím sil ubránili. V 7. minutě přišel pro aktivní Chrlice doslova šok, zahrávali jsme rohový kop a na signál si naskočil Dobeš a přesnou hlavičkou nás poslal do vedení. Chrlice však nepolevovaly, v 10. minutě už zahrávaly sedmý roh, obrana v čele s vysokým Vlasákem v bráně však skvěle odolávala. Zlom přišel ve 13. minutě, Volf na středu hřiště podržel Škaroupku, nicméně rozhodčí Beneš nechal hru pokračovat a domácí Novák (dle mě nejlepší hráč zápasu) brejk bravůrně zakončil 1:1. Stejný hráč měl o tři minuty později "na hlavě" další gólovku, míč však zamířil vedle levé tyče Vlasákovy brány. Soupeř byl přesnější, důraznější a přímočařejší, my spoléhali hlavně na standartní situace. Náš druhý roh ve 23. minutě málem skončil brankou, pokus z hlavy Šafáře zamířil jen lehce nad břevno. Ve 25. minutě utekl domácí obraně Dobeš, přízemní přihrávkou hledal zcela volného Šafáře, jenže stoper Husák skluzem zahrál na roh. I ten mohl být gólový, to by však musel někdo zasáhnout přízemní centr, který prolétl celým malým vápnem. V době, kdy se hra opticky vyrovnala uhodili domácí. Slalom Nováka skončil odpískáním faulu metr za "velkým čtvercem" a domácí Stehlík nechytatelnou střelou rozjásal deštníkové obecenstvo. Těsně před poločasem ještě domácí opět zahájili úspěšné obléhání naší svatyně. Následoval roh za rohem a ve 44. minutě se po ruce Horkého dožadovali domácí neúspěšně pokutového kopu.

Do druhé půle jsme šli s myšlenkou aktivnější hry a snahy o vyrovnání. K tomu jsme měli blízko ve 49. minutě, kdy brankář Sova zlikvidoval přímý kop Sládka. V 51. minutě se bohužel zranil stoper Holý a my při absencích obránců museli experimentovat. V 52. minutě po domácí standartní situaci zazvonilo břevno a pří následné "trmě-vrmě" chtěli Chrlice pokutový kop. Po hodině hry začaly pracovat více a více emoce. Po strkanici ve velkém vápně domácích byl sražen Škaroupka a domácí Stehlík v nepřerušené hře dostal žlutou kartu. Za této situace se dle pravidel kopané má kopat penalta, nicméně sudí Beneš byl jiného názoru... V 69. minutě prodloužil dlouhý nákop Šafář a Sládek se dostal do 100% tutovky. Jeho střela však o centimetry minula opuštěnou chrlickou bránu! Za této situace se domácí spokojili s kouskováním hry a rychlými brejky. Jeden z nich v 83. minutě byl blízko cíle. V samém závěru jsme se snažili o souvislý tlak, žádná gólová šance však nepřicházela. To domácí potrestali otevřenou hru Řečkovic a 86. minutě definitivně rozhodli bojovné a dle mě velmi kvalitní utkání. V samém závěru měl Kamil Šafář přece jen dvě solidní šance, výsledek se ale neměnil. V úplném závěru ještě vzbudil emoce souboj Lacko-Jelínek v pokutovém území hostí, rozhodčí však ani tentokráte penaltu neodpískal.

Resumé: zasloužené vítězství velmi kvalitního týmu Chrlic, věřím však, že jsme zde zanechali rovněž dobrou reputaci a za týden všechny body zůstanou v Řečkovicích.

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.