SK Řečkovice ml. přípravka : Lokomotiva Brno dívky 0 : 0 (hosté nepřijeli)

SK Řečkovice st. přípravka : SK Líšeň U10A 5 : 10 (3 : 5)

TJ Tatran Bohunice : SK Řečkovice ml. žáci 16 : 1 (9 : 0)

FC Veverská Bitýška : SK Řečkovice dorost 0 : 5 (0 : 4)

Sestava : Cigánek - Hradil , Janošek , Honek , Kašpar - Šťastný , Kraus , Hamrák J. , Titz , 64.Hamrák D. - 85.Štrubl.   Stř : 64.Staněk , 85.Ryšavý

V dalším vloženém kole jsme zajížděli do Veverské Bitýšky v roli favorita. Od prvních minut jsme byli lepším týmem. Hráli jsme kombinačně, pohybem po celé hrací ploše a přihrávkami na jeden dotek, což domácím dělalo velké problémy. Branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Už v 5. minutě po ose Cigánek, Šťastný, Kraus, Štrubl posledně jmenovaný tváří v tvář nedal brankáři žádnou šanci 0 : 1. O devět minut později se probil mezi dvěma stopery Luboš Kraus a střelou k tyči rozvlnil soupeřovu síť podruhé 0 : 2. I nadále jsme byli velice aktivní a co chvíli se dostávali na dostřel domácí branky, bohužel střely končily mimo nebo je likvidoval domácí gólman. Domácí se uchylovali pouze na nakopávání míčů, s čímž si pozorná obrana dokázala poradit.Ve 30.minutě přišla chvíle Martina Titze který po přesném pasu střelou z úhlu ke vzdálenější tyči překonal domácího brankáře potřetí 0 : 3. Pět minut před přestávkou přišla nejkrásnější akce zápasu a totální vyšachování domácí obrany zakončil Luboš Kraus do prázdné branky 0 : 4. Tímto stavem skončil i poločas. Do druhého poločasu nastoupili domácí aktivněji, začali více běhat a hra se vyrovnala. Šance přicházely na obou stranách, ale oba brankáři byli pozorní. Po 20.minutách tempo opadlo, přibyly fauly, hra se kouskovala a oba trenéři začali střídat. V 78.minutě našel přesným pasem Luboš Kraus Patrika Štrubla a ten neměl se zakončením žádný problém 0 : 5. Domácí se už nevzchopili a naše výborná obrana v čele s gólmanem Lukášem Cigánkem uhájila vzadu další nulu. Za toto utkání musím pochválit celý mančaft. Výhra byla naprosto zasloužená a proto vezeme domů další tři body.

FC Dosta Bystrc : SK Řečkovice dorost 0 : 1 (0 : 1)   tabulka

Sestava : Cigánek - Šťastný , Janošek , Honek , Kašpar - Staněk , Kraus , Hamrák J. , 46.Titz , Hamrák D. - Štrubl.   Stř : 46.Slaný

Sedmým zápasem během dvaceti dní jsme uzavírali toto náročné období na horké půdě Dosty Bystrc. Domácí hned od začátku ukázali, že budou zdatným soupeřem. Byli rychlejší, důraznější, ale chyběla jim finální přihrávka, takže si žádnou větší šanci nevypracovali. My jsme se nemohli dostat dlouho do tempa. Chyběl pohyb po hřišti a spousta zkažených přihrávek nás připravovala o možnost dostat se před soupeřovu branku. Od 20.minuty se vše změnilo. První vyloženou šanci neproměnil Jirka Hamrák a následnou dorážku zablokovala domácí obrana. Od této chvíle jsme převzali iniciativu, začali více běhat, zpřesnili přihrávky a najednou nás bylo plné hřiště. Domácí se bránili s vypětím všech sil a dlouho drželi bezbrankový výsledek. A to až do 42.minuty.To se trefil parádní střelou po zemi k tyči Luboš Kraus 0 : 1. Do konce poločasu se už nic zajímavého nestalo. Druhá půle už byla oboustranně vyrovnaná. Domácí se sice snažili zvrátit nepříznivý stav, ale naše obrana hrála znovu výborně a co prošlo to zlikvidoval brankář. Hrálo se ve vysokém tempu, které oba týmy vydržely do konce utkání. V posledních pěti minutách už hráli domácí "vabank", ale těžce vybojované vítězství jsme už uhájili. Utkání mělo velmi dobrou úroveň. Jsem rád, že hráči zvládli toto náročné období na výbornou a po zásluze jsou v čele tabulky.

SK Řečkovice muži "B" : SK Slatina "B" 3 : 4 (1 : 3)

SK Řečkovice muži "B" : TATRAN Kohoutovice "B" 1 : 0 (0 : 0)   tabulka

SK Řečkovice muži "A" : TJ MCV Brno 5 : 1 (3 : 0)   tabulka

sestava domácích: Králik- Vala, Šebesta, Jelínek, Hlouch- Machovský (60´Rousek), Škaroupka, Horký (78´Kugler), Sládek- Dobeš (70´Nafa), Šafář

I s trojlístkem uzdravených Vala, Šebesta, Machovský, jsme vyrukovali na poslední "Majlont". V kabině jsme nabádali k nepodcenění a aktivní přímočaře hře. Úvod byl oboustranně opatrný a balón více drželi hosté z MCV. V sedmé minutě jsme se po chybě v rozehrávce dostali k rychlému protiútoku a Filip Sládek sólový nájezd přesnou střelou proměnil. O čtyři minuty později utekl po pravé straně Machovský nacentroval pod sebe a Horký parádní střelou nechal vyniknout brankáře Pelikána. Hra na brejky nám seděla. Po čtvrt hodině hry přenechal míč Sládkovi v offsidu stojící Šafář a domácí kapitán byl opět v souboji s brankářem úspěšný! V 18. minutě se do největší šance dostali trápící se hosté, centr zprava našel vysokého Novotného, ten si míč šikovně zpracoval, nicméně zakončení nebylo přesné. Ve 20. minutě odcentroval Škaroupka a všudybyl Sládek utěšeným volejem dokonal hattrick. I v dalším průběhu jsme byli aktivnější, ale často jsme končili v offsidovém postavení, nebo pokaženou finální přihrávkou jsme ztratili výhodu nadějného přečíslení. Před přestávkou po pěkné akci zakončoval domácí Hlouch vysoko nad bránu, hosté kontrovali střelou z dálky, rovněž nad.

Hned po změně stran jsme Maloměřice zatlačili k bráně a po sérii rohů jsme mohli skóre navýšit. Tvrdá střela gólových parametrů však skončila jen na pozadí útočníka Dobeše. Stejný hráč pak v 50. minutě zkoušel ranou z úhlu pozornost Pelikána, ten však střelu vyrazil na další roh. V této fázi jsme začali polevovat a MCV pomalu přebíralo iniciativu. V 59. minutě domácí brankář likviduje šanci vyražením na roh. Následně se prosazuje hlavou Novotný a na brankové čáře vykopává jeden z našich obránců. Kolem 65. minuty hosté zahrávají v rychlém sledu tři rohové kopy, žádná šance naštěstí nevznikla. V 71. minutě čerstvý Nafa nádherně vysílá Sládka do dalšího úniku a na světelné tabuli rázem svítí 4:0. V 77. minutě po centru Valy zakončuje z malého vápna Šafář, střela je však nebezpečná spíše pro zaparkovaná auta za budovou:-) Stejný hráč v 80. minutě postupuje zcela sám, střela však skončila těsně vedle tyče. V 83. minutě centruje neúnavný Sládek a po jemné teči se konečně může radovat Šafář 5:0. V 78. minutě za nebývalého potlesku vystřídal domácí středopolař Horký. V závěru jsme přešli k profesorskému fotbalu a hosté to bohužel potrestali. Po průniku byl v pokutovém území faulován jeden z hostí a Přerovský penaltu s přehledem proměnil.

Resumé: zasloužené body s nekompletním soupeřem

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.