FC Sparta Brno "B" : SK Řečkovice ml. přípravka 14 : 2 (7 : 1)

SK Líšeň : SK Řečkovice starší přípravka 10 : 2 (6 : 1)

SK Řečkovice mladší žáci : ČAFC Židenice 2011 "B" 1 : 7 (0 : 3)   tabulka

SK Řečkovice dorost : TJ Sokol Střelice 1 : 1 (0 : 1)   tabulka

Sestava : Cigánek - Hradil , Janošek , Honek , Kašpar - Šťastný , Kraus , Hamrák J. , 89. Titz , 89. Staněk - Štrubl.   Stř. : 83.Ryšavý  89. Slaný

Za krásného nedělního odpoledne k nám zavítali hráči Střelic. Utkání začalo oboustranně opatrně a soupeři se oťukávali. Poté však převzali iniciativu hosté. Více běhali, lépe kombinovali, dostávali se na dostřel naší branky a vypracovali si několik možností ke skórování. Naštěstí zůstalo jen u možností. Nám vázla přihrávka a špatný pohyb po hřišti, jenž zapříčinili, že jsme celý první poločas tahali za kratší konec. Je pravdou že i mi jsme měli několik příležitostí. Tu největší měl ve 30.minutě Patrik Štrubl ale tváří v tvář brankáři zakončil mimo tři tyče. Ve 38.minutě přišel trest, když utekl obraně záložník hostí a po jeho centru nikým nehlídaný hráč nedal gólmanovi Cigánkovi žádnou šanci 0 : 1. Za tohoto  stavu skončil i první poločas. Po bouřce v kabině se hra přeci jen zvedla, ale na dobře hrajícího soupeře to bylo málo. Od 65.minuty jsme zařadili vyšší převodový stupeň a začali se dostávat před soupeřovu branku. Přišly i šance. Několikrát se prosmýkl kolem beků neúnavně hrající Patrik Štrubl, ale neměl střeleckou mušku. Deset minut před koncem po krásném pasu od Luboše Krause, se dostal za záda stoperů opět Patrik Štrubl a pádil sám na gólmana. Byl podražen a k údivu všech přítomných, dostal bránící hráč pouze žlutou kartu. V závěru tlak sílil. Pět minut před koncem byl sražen v pokutovém území znovu Patrik Štrubl a následnou penaltu bezpečně proměnil Lukáš Cigánek 1 : 1. Závěr utkání si už velmi dobře hrající soupeř pohlídal a odvezl si zasloužený bod.

FC Soběšice "B" : SK Řečkovice muži "B" 3 : 1 (1 : 0)   tabulka

TJ Tatran Starý Lískovec : SK Řečkovice muži "A" 0 : 4 (0 : 1)   tabulka

sestava hostí: Králik- Vala, Šebesta, Jelínek, Nafa- Machovský, Škaroupka, Horký, Rousek (70´Benakcha)- Šafář (61´Kraus), Sládek (79´Hlouch)

Na horkou půdu do Lískovce jsme odjížděli s respektem a vědomím, že jsme zde již dlouho nebodovali. Sestava oproti minulému zápasu doznala jen minimum změn, stále nám však chyběli dlouhodobí marodi Baláž, Holý + čerstvě zraněný Dobeš, pracovní povinnosti pak posunuly Hloucha jen na lavičku náhradníků.

Úvod zápasu byl oboustranně kvalitní a vyrovnaný. Domácí byli nebezpeční hlavně po své levé straně a v 9. a především v 11. minutě po hezkých centrech byli blízko gólu. I nadále se hrálo tvrdě a ve vysokém tempu. V 17. minutě jsme z naší nepovedené standartky museli rychle zpět, soupeřovo přečíslení nakonec skončilo v rukavicích brankáře Králika. V 19. minutě jsme opět propadli v záloze a domácí se dostali do přečíslení, které však trestuhodně nevyužili. O minutu později se situace opakovala, výborným obranným zákrokem se prezentoval Jelínek. V tuto chvíli jsme rázně utli chvilkovou mizérii. Ve 21. minutě odpověděl z voleje kapitán Sládek, střele chyběly decimetry...O minutu později se skvěle uvolnil Machovský, vyzval k úniku Sládka, ten se neukvapil a jeho tvrdá střela skončila jen těsně nad. Od této chvíle jsme převzali iniciativu a režisérem zbytku zápasu se stal David Horký, který neúnavně rozdával fotbalovou krásu (zcela jistě nejlepší výkon ještě nedávno župního kanonýra Mohelna). Po půl hodině hry to byl opět neudržitelný Sládek, který pálil po individuální akci nad. V další minutě přišla krásná akce, po které se na vápně uvolnil Šafář a levačkou nastřelil břevno! Ve 34. minutě se připomněli domácí, rychlý nákop převzal Fremml a postupoval z úhlu na brankáře Králika. Naštěstí technická střela zamířila snad o 20 cm vedle naší svatyně! Hrál se rychlý technický fotbal a šance především na naší straně přibývaly. Ve 36. minutě mohl do sólového úniku Šafář, akci však kličkami zpomalil a následná střela mířila vysoko nad bránu. V 37. minutě po centru Machovského přehlavičkoval Škaroupka domácího brankáře, ten však stačil na brankové čáře včas zachránit. Ve 43. minutě se na výlet dostal i nepříjemným zásahem "nabitý" Nafa, jeho "bomba" zamířila jen těsně nad. Ve 44. minutě odcentroval Machovský, Šafář míč vrátil do malého vápna a Sládek měl cestu ke gólu snadnou 0:1! Domácí o minutu později utekli po své levé straně, domácího kapitána Tesaře však fantasticky vychytal Králik! Ve 46. minutě utekl po pravé straně Sládek, následný centr s jemnou tečí obránce skončil na tyči a kopal se roh. Kvalitní centr Rouska našel hlavu Šebesty a branková konstrukce (břevno) již potřetí uchránilo domácí!

V poločase jsme v rozumné míře chválili, ale především nabádali k maximální koncentraci na zápas a nekomentování výroků rozhodčího.

Domácí do druhé půle dvakrát střídali a jakoby úplně vypadli z tempa. Počáteční tlak se nekonal a navíc hned v 50. minutě vyrobil domácí brankář spolu s levým obráncem hrubku, kterou Sládek střelou do prázdné brány snadno potrestal. Zelenočerní rázem přestali existovat a my jsme se usadili na soupeřově půlce. V 53. minutě dostal Sládek možnost zajímavého trestného kopu, ale zamířil nad bránu, o minutu později hasili domácí další brejk faulem těsně za velkým vápnem a Horký ukázal, že tyto situace umí. Parádní rána s přispěním břevna skončila v síti 0:3! Domácí trenér rezignoval a odešel ze hřiště a hosté dále s chutí útočili. V 62. minutě se krásným volejem těsně nad bránu prezentoval Rousek, v 64. minutě jsme se po hlavičce Škaroupky radovali počtvrté, pískal se však offside. V 76. minutě dorostenec Kraus prostrčil na Sládka a ten "nájezdy" umí, 0:4! Po prostřídání se hra opticky srovnala a Lískovec v závěru mohl snížit. Dalekonosnou střelu ze 79. minuty Králik vyrazil na roh, závar z 88. minuty skončil "střelou nestřelou" vedle.

Resumé: asi nejlepší řečkovické představení. Chválím kolektivní pojetí, bojovnost a přímočarost. Pracujeme na stmelení party a "nekecání" s rozhodčími, což dělá zvláště na těchto úrovních velmi mnoho. Za dnešní zápas můžeme nejen gratulovat, hlavně ale poděkovat! Alespoň do nedělního času 17.40 přečkáme na prvním místě, kdo by si to minulé nepovedené sezóně pomyslel...

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.