Aktuálně

Výsledky uplynulého víkendu:

 

SK Řečkovice ml. přípravka : SK Líšeň U8A 1 : 17 (1 : 5)

 

ČAFC Židenice 2011 "B" : SK Řečkovice st. přípravka 11 : 4 (5 : 4)

 

FC Zbrojovka Brno : SK Řečkovice ml. žáci 16 : 0 (8 : 0)   tabulka

 

Lipovec/Sloup : SK Řečkovice dorost 1 : 5 (0 : 2)   tabulka

Za podzimního sychravého dne jsme přijeli na hřiště FK Sloup. Od začátku utkání jsme měli herně navrch a už v 7.minutě po pěkné kombinační akci rozvlnil síť soupeřovi branky Luboš Kraus 0 : 1. I nadále jsme byli aktivní a vytvářeli si střelecké příležitosti. Obzvlášť neúnavný Patrik Štrubl měl několik velkých šancí, ale neproměnil. Tlak se stupňoval a vyústěním snahy byla ve 27. minutě druhá branka. Po akci na jeden dotek se ocitl Jirka Hamrák sám před brankářem a chladnokrevně zavěsil 0 : 2. Do konce prvního poločasu jsme měli ještě několik příležitostí, ale domácí obrana odolala. Domácím jsme toho příliš nedovolili a střely z dálky naši branku neohrozily. Druhý poločas začal úděsně. Ve 47.minutě v nouzi napřáhl ze čtyřiceti metrů domácí stoper a k údivu všech skončil míč za zády nepozorného brankáře Lukáše Cigánka 1 : 2. Domácí vycítili šanci na zvrat a znatelně přidali. Naše obrana však pracovala velmi dobře. Po deseti minutách úsilí domácích hráčů opadlo a iniciativu jsme opět přebrali my. V 58.minutě po krásném pasu utekl domácím zadákům Dan Hamrák a z úhlu prostřelil domácího brankáře potřetí 1 : 3. Od této chvíle jsme byli jasně lepší a soupeř se bránil jen s velkým úsilím. Dobře jsme kombinovali, využívali celou plochu hřiště a na domácí branku se valil jeden útok za druhým. Výborně hráli oba krajní záložníci, tím se otvíral střed hřiště a v 70.minutě toho využil Jirka Hamrák, který střelou z dvaceti upravil na 1 : 4. O sedm minut později po dalším krásném pasu Michal Šťastný tvrdou ranou k vzdálenější tyči uzavřel účet utkání 1 : 5. Do konce utkání už jsme kontrolovali hru, drželi balon a dovedli zápas ke zdárnému konci. Dnes musím pochválit celý tým. Až na několik momentů, měl utkání zcela pod kontrolou a odváží si domů další tři body.

 

SK Jundrov "B" : SK Řečkovice muži "B" 2 : 4 (1 : 1)  tabulka

 

SK Jundrov : SK Řečkovice muži "A" 1 : 2 (1 : 0)   tabulka

sestava hostí: Vlasák- Vala, Holý, Jelínek, Hlouch (88´Hruška)- Machovský (75´Benakcha), Horký, Škaroupka, Rousek (73´Nafa)- Dobeš, Sládek (89´Šafář)

 

   Další utkání nás v sobotu dopoledne čekalo v Jundrově, kde se nám také dlouhodobě nedaří. Loni ještě účastník 1.B třídy má zkušený kádr a před sezónou byl pasován mezi možné adepty na postup. Minulý týden jsme proto pečlivě sledovali, jak si svěřenci trenéra Mička povedou na horké půdě v Lelekovicích a podle obrazu hry jsme přizpůsobili tréninkový proces i individuální pokyny.

   Ve třetí minutě po chytrém centru zprava měli domácí velkou šanci, nicméně zakončení skončilo vysoko nad bránou. V šesté minutě se aktivní Machovský protáhl kolem obránce, dostal se až k malému vápnu, nicméně nezištnou přihrávku na zcela volného Dobeše domácí obránce zablokoval na roh. Důrazní domácí pak spoléhali na rychlé protiútoky a v 10. minutě po nadýchaném centru Zelenky zakončoval ve skluzu "Valdano" nad naši bránu. Ve 14. minutě pak domácí zúročili rychlý brejk, po kterém se "Forrestovi" vzdálil kanonýr Zelenka a únik zakončil střelou podél brankáře 1:0. O dvě minuty později si na přímý kop naskočil Dobeš a utěšenou hlavičkou nechal vyniknout veterána Rettegyho. Naše útočné snahy končily na tvrdé hře domácích, Jundrov pak spoléhal na rychlé kombinace a centry z kraje hřiště. Právě ve 20. minutě domácí Divácký vybídl přesným centrem spoluhráče, ten však trestuhodně přestřelil. Ve 22. minutě jsme kopali přímý kop, Rettegy však povedenou střelu Horkého vyrazil. V tuto chvíli jsme se dostávali do tlaku, žádná stoprocentní šance však nepřišla. Jundrov do poločasu mohl vést o dvě branky, nebezpečný protiútok však Vlasák skvěle zneškodnil. Jako poslední zahrozil Machovský, brankář domácích však včasným skluzem nebezpečí uhasil.

   V poločasu jsme nabádali k aktivní hře a trpělivosti, spoléhaje na kolektivní duch, solidní fyzickou kondici a možné prostřídání.

   Druhá půle začala naším tlakem, z brzkého rohu ale zakončení nepřišlo. V 55. minutě Filip Sládek vypíchl soupeři míč, osamocený Dobeš udělal kličku brankáři a střelou z velkého úhlu srovnal. Rázem jsme ožili o 100% a domácí se horko těžko oklepávali. Ta tam byly jejich rychlé kombinace a stále více se uchylovali k dlouhým, leč většinou nepřesným nákopům. Sládkův únik hasil jeden z beků za cenu rohu. Další roh pak skončil hlavičkou Škaroupky, jeho zakončení ale skončilo jen na tyči. Po hodině hry opět probuzený Sládek prchal domácí obraně a zastavil ho až "žlutý" faul přesně na hranici pokutového území. Střela Horkého pak s pomocí teče skončila na boční síti. Z následujících rohů zůstaly jen nevyužité "závary". Jundrov mezi 63. až 65. minutou naposledy zatlačil naše mužstvo. Zahrával dva rohy, které jsme jen stěží odvrátili. V 70. minutě se dostal do otevřené obrany Dobeš a z 30-ti metrů poslal míč kolem špatně postaveného Rettegyho 1:2! V 75. minutě se mohl do listiny střelců zapsat i Machovský, jeho únik s velkými obtížemi vyřešili brankář s obráncem. V 85. minutě jsme kopali další přímý kop, Horkého střela však skončila jen ve zdi. V závěru jsme hru rozkouskovali četnými střídáními a domácí již neměli sílu na srovnání. Výsledkem jsou velmi cenné tři body, za výkon ve druhé půli určitě zasloužené! Škoda jen, že proti silnému Startu budeme bez několika opor, sezóna je zatím rozjetá více než dobře...

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.