FC Bystrc "B" : SK Řečkovice ml. přípravka 5 : 11 (2 : 4)

SK Řečkovice st. přípravka : SK Tuřany 11 : 8 (5 : 5)

SK Řečkovice ml. žáci : SK Žebětín 0 : 13 (0 : 7)

SK Řečkovice dorost : SK Slavkov u Brna/ Křižanovice 1 : 2 (1 : 1)

Sestava : Cigánek - Hradil , Janošek , Honek , Kašpar - 84.Šťastný , Kraus , Hamrák J. , Jílek , 73.Hamrák D. - Štrubl   Stř : 73.Titz , 84.Staněk.

Za pěkného nedělního odpoledne k nám přicestoval druhý tým tabulky,hráči ze Slavkova. Od prvních minut bylo znát, že hrají týmy z popředí tabulky. Hrál se svižný a běhavý fotbal. Celý první poločas jsme měli více ze hry, dobře kombinovali a dostávali se do střeleckých příležitostí. Hosté hrozili pouze z rychlých protiútoků. Za prvních 40.minut hry jsme měli několik velkých šancí jít do vedení. Luboš Kraus trefil břevno, Jirka Hamrák tyč, ostatní střely končily vedle, nebo je kryl hostující brankář. Ve 43.minutě přišel trest. Po rychlém kontru se dostali hráči Slavkova do přečíslení, dobře zakombinovali a z blízka do protipohybu překonali bezmocného brankáře Cigánka 0 : 1. To však nebylo v prvním poločase vše. Už o minutu nato jsme oplatili soupeři stejnou mincí, když po pěkné akci na jeden dotek Jirka Hamrák srovnal na 1 : 1. Ve druhém poločase Slavkov přidal a hra se vyrovnala. Hrálo se od šestnáctky k šestnáctce, ale obě pozorné obrany toho příliš nedovolily. A co prošlo, s tím si gólmani poradili. Minuty plynuly a utkání spělo k nerozhodnému výsledku než přišla 89.minuta. V této chvíli rozhodčí posoudil souboj u postranní čáry v blízkosti našeho pokutového území jako faul, ale nikdo nevěděl pro koho.To neunesl jeden z hostujících hráčů a sudího vulgárně napadl. Následovala červená karta, ale k podivu všech kopal přímý kop soupeř. Nastala "žduchanice" a dobré tři minuty se nehrálo. Po uklidnění a centru do vápna nastala "trma vrma", bohužel  s nešťastným koncem. Po několika neúspěšných odkopech a odrazech, se dostal k míči hostující útočník a ten rozhodl utkání 1 : 2. Rozhodčí i přes protesty nenastavil ani vteřinu, takže snaha o vyrovnání byla marná. Celkově se dá říct, že diváci viděli velmi dobré utkání z obou stran, kterému by určitě slušela remíza. Klukům nelze nic vytknout. Bojovali, dřeli ale tentokrát se štěstí přiklonilo na stranu soupeře a my okusili první porážku sezony.

SK Řečkovice muži "B" : SK Tuřany "B" 3 : 0 kont.

SK Řečkovice muži "A" : TJ START Brno "B" 1 : 1 (1 : 0)   (WH)

sestava domácích: Králik- Vala, Šebesta, Holý, Benakcha (88´Cigánek)- Rousek (61´Smetana), Horký, Škaroupka, Sládek (86´Hruška)-Šafář (71´Kryštof), Dobeš

V nedělním větrném odpoledni jsme přivítali kvalitní rezervu Startu Brno, která v posledních kolech posbírala spoustu bodů a ještě si značně vylepšila skóre. Navíc jsme museli řešit velké problémy se sestavou, neboť k dlouho avizovaným omluvenkách Jelínka a Hloucha se v neděli přidaly i zdravotní problémy dalších "áčkařů" Machovského, Nafy a Pištěka. Prostor tak dostali hráči, kteří herně dosud jen paběrkovali.

Do utkání jsme šli s cílem hrát "odzadu" a překvapit hosty rychlými protiútoky. Start utkání začal s respektem a v defenzivním duchu, čehož jsme dokázali využít k úvodnímu tlaku a velké šanci Šafáře, který však z malého vápna nezamířil přesně. Postupně se hra vyrovnala a k míči se dostávali spíše fotbaloví hosté dirigovaní exligovým Čuprem. V 8. minutě hosté zahrávali tři rohy po sobě, urostlí stopeři spolu s hlavičkářem Škaroupkou centry odvrátili. V 17. minutě byl kousek před vápnem faulován náš hráč a "Šány" z 24 metrů trefil přesně k levé tyči Douškovy branky 1:0! Podobnou výhodu ještě z výhodnější pozice dostal i hostující Čupr, míč však s pomocí teče ve zdi skončil dalším rohem. V této pasáži dominuje Start, vyhrává souboje, je dříve u odražených míčů, má standartky, ale nevytvoří si vážnější šanci. Teprve ve 31. minutě předvedeme první rychlou fotbalovou akci po ose Dobeš-Rousek-Sládek, posledně jmenovaný však míří daleko od svatyně Tomáše Douška. Ve 38. minutě jsme na levé straně nechali "červeným" spoustu místa, přečíslení však hosté pokazili špatnou finální přihrávkou. Ve 42. minutě utekl po stejné straně uzdravený Richard Těšík, jeho tvrdá střela však zamířila nad branku. Těsně před koncem první půle jsme zachytili špatný výkop brankáře a David Horký bombou provětral Douškovy rukavice.

Do druhé půle posílil střed hřiště a ofenzivu hostí další velezkušený borec Vlček. Start zahájil druhé dějství tlakem, který však byl účinný jen po velké vápno. Časté rohy pak strojově odvracela neprostupná obrana. Bohužel v této fázi jsme nedokázali udržet balón a přetížená obrana raději odkopávala míče daleko od naší brány. V 68. minutě se blýskl novic Smetana, který utekl soupeři a vyslal krásný pas na rozběhlého Šafáře. Ten postupoval z úhlu sám na Douška, jeho přízemní střele však chyběly decimetry...O tři minuty později měl Start první 100% tutovku. Po "trmě-vrmě" hlavičkoval jeden z hostí, Králik s vypětím sil vyrazil na břevno, následnou dorážku z metru hosté trestuhodně poslali vedle! Další prostřídání tým bohužel nenastartovala a hosté se trvale usadili na naší obranné polovině. Defenzíva však pevně odolávala a brankář Králik neřešil žádné velké nebezpečí. Když už se hra četnými střídáními rozkouskovala a my pevně věřili v body, přišla pohroma. V nastaveném čase kopal Start další roh a řekl bych, že první, který se vůbec nepovedl. Míč však skončil na ruce v áčku debutujícího Smetany a pískala se penalta. Tu Matoušek s klidem proměnil a šlo se do kabin. Zklamání veliké, ale za nefotbalový výkon zcela jistě spravedlivá facka... Pořád však máme více bodů než by čekal největší optimista. Do dalšího klání na hřišti zkušeného Slovanu Brno věřím v uzdravení klíčových borců a výrazně lepší herní projev!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.