SK Řečkovice ml. přípravka : Fc Svratka Brno "C" 3 : 8 (1 : 6)

FC Medlánky "B" : SK Řečkovice st. přípravka 18 : 8 (9 : 1)

FK SK Bosonohy : SK Řečkovice ml. žáci 17 : 1 (6 : 1)   tabulka

SK Vysoké Popovice : SK Řečkovice dorost 1 : 3 (1 : 2)  tabulka

Sestava : Cigánek - Hradil , Janošek , Honek , Kašpar - Šťastný , Slaný , Hamrák J. , Hamrák D, - Štrubl     Stř : 0

V dalším kole jsme přijeli na hřiště Velkých Popovic. Vinou zranění a nemocí odehrálo utkání pouze deset hráčů. Začátek utkání začal na výbornou. Než se domácí rozkoukali prohrávali o dvě branky. Už ve druhé minutě svedl Jirka Hamrák běžecký souboj se stopery domácích a křižnou střelou k tyči rozvlnil síť poprvé 0 : 1. O dvě minuty později našel Dušan Honek krásným pasem Míšu Šťastného,který přesprintoval domácího beka a ranou z úhlu ke vzdálenější tyči nedal brankáři žádnou šanci 0 :2. Kdo si myslel, že to domácí položí byl na velkém omylu. Znatelně přidali a měli několik dobrých příležitostí vstřelit branku. Naše obrana odolávala jen do 22.minuty. To po levém křídle utekl domácí halv. Na jeho přesný centr si naběhl útočník a hlavou uklidil balon do naší sítě 1 : 2. Ve zbytku prvního poločasu se hrál atraktivní běhavý fotbal, ale žádné větší šance už si oba soupeři nevypracovali. Ve druhém poločase vrhli domácí veškeré síly do útoku ve snaze co nejrychleji vyrovnat. Kopali několik rohů, ale naše pozorná obrana je do vážnějších příležitostí nepustila. Při tomto stylu hry se jim vzadu otevírala okénka, které jsme využívali k rychlým brejkům a především neúnavný Patrik Štrubl měl na kopačkách několik příležitostí navýšit naše vedení. Rozhodující momenty nastaly na přelomu 70.minuty. Nejprve naší obraně utekl pravý záložník a tvrdou střelou orazítkoval levou tyč Cigánkovi branky. Míč se odrazil k úplně volnému útočníkovi domácích, který ze tří metrů přestřelil prázdnou branku. Z následného útoku jsme kopali roh. Z něho Kuba Janošek přetaženým centrem našel Jirku Hamráka, který vrátil balon před branku, kde se nejlépe zorientoval David Slaný a překonal domácího gólmana potřetí 1 : 3. Ve zbytku utkání si už naše velmi dobře hrající obrana soupeřovi ataky pohlídala a utkání jsme dovedli ke zdárnému konci. Toto utkání stálo všech deset statečných hodně fyzických i psychických sil, ale svou morálkou a především obětavostí dosáhli dalšího cenného vítězství.

FK SK Bosonohy : SK Řečkovice muži "B" 9 : 1 (6 : 0)   tabulka

FC Slovan Brno "B" : SK Řečkovice muži "A" 3 : 3 (1 : 3)   tabulka

sestava hostí: Vlasák- Vala, Šebesta, Holý, Rousek (70´Nafa)- Jelínek, Škaroupka, Hlouch, Sládek- Dobeš (80´Hruška), Šafář

Rozsáhlá marodka z minulého týdne trochu ustoupila, stále však zdravotní problémy hlásil Machovský a čerstvě k němu přibyl i tvůrce řečkovické ofenzívy Horký. Jelikož utkání kolidovalo jak s "B" mužstvem, tak i dorostem, zůstaly na lavičce poprvé v sezóně pouze dvě posily- uzdravený obránce Nafa a útočník Hruška.

Lepší úvod proti posílené rezervě Slovanu jsme si nemohli přát. Aktivní rychlé kombinace končily šancemi, již v úvodní minutě Dobeš přestřelil a ve druhé minutě Sládkově křižné střele chyběly centimetry. V 5. minutě z prvního našeho rohu zahrozil Šebesta. I nadále jsme byli aktivnější, rychlejší i důraznější, hlavní rozhodčí do utkání takřka nemusel zasahovat. Po čtvrthodině domácí zahrávali první roh, leč z protiútoku Škaroupka krásně vybídl Sládka, který situace 1 na 1 umí 0:1. Ve 23. minutě Škaroupka centrem z pravé strany našel na zadní tyčí zcela volného Jelínka, jeho střela skončila jen těsně nad bránou. Úvodní vydařenou půlhodinu uzavřel průnikem Šafář, nechal však vyniknout včas vyběhnutého Mikauše. Domácí na svoji pasivitu reagovali vydařeným střídáním a do hry se dostal "áčkař" Březovský. Slovan ožil, zpřesnil hru a rázem byl ve hře. Ve 35. minutě ještě na brankové čáře odvracel hlavou neúnavný bojovník Škaroupka, o čtyři minuty později už bylo 1:1. Šikovný Havel se ve středu pole krásně uvolnil a přesnou přihrávkou vybídl právě Březovského. O minutu později jsme opět vedli. Sládkův roh odvrátili domácí jen k Valovi, který míč vrátil na malé vápno, kde stoper Holý tvrdou střelou nedal Mikaušovi šanci. Ve 42. minutě jsme opět zahrozili, ujala se ale až další šance, kterou zakončoval přesnou přízemní střelou Hlouch 1:3!

Do druhé půle jsme nastoupili velkým tlakem. Sládkovu střelu Mikauš lapil. Ve 49. minutě postupovala trojice našich hráčů na jediného obránce. Obrovská možnost však skončila školáckým offsidem. O minutu později se trefil Šafář, nicméně praporek postranního sudího opět zavlál nad hlavou (a v průběhu druhé půle ještě desetkrát!!!...). V 53. minutě zakončoval další přečíslení kapitán Sládek vysoko nad bránu. V 55. minutě oklamal Jelínek i brankáře Mikauše, poslední obránce tak tak odvrátil na aut. Bohužel z obrovského tlaku přišel šok. Dlouhý výkop gólmana zpracovával Rousek, soupeř mu však míč odebral, následoval dlouhý křižný nákop a Březovského volej měl ligové parametry 2:3! Rázem nám zmizelo sebevědomí a naopak domácí hrající "na hospodu" výrazně ožili. K tomu pomohl i nástup střídajícího Rolínka, který krátce po vystřídání prostřelil Vlasáka 3:3! Modří domácí útočí, naše hra takřka neexistuje a nikdo nedokáže kluky nastartovat. V 73. minutě zblokovaná střela končí těsně vedle, v 77. minutě Havlův průnik končí střelou do boční sítě. Teprve v 85. minutě se pokouší zvednout prapor kapitán Sládek, jeho pokus však zamířil nad svatyni domácích. O minutu později "oblouček" Slovanu končí překvapivě na břevně, následný závar odvracíme. V 88. minutě střídající rychlonohý Hruška uniká domácí obraně, jeho střela zpoza vápna končí na výborném Mikaušovi.

Resumé: bohužel dle vývoje utkání nezbývá konstatovat, že dnes jsme dva body ztratili. Dát za stavu 1:3 z množství šancí ještě jednu branku, zcela jistě bychom přivezli body všechny... Fotbaloví domácí si však za svoji snahu a tlak v závěru utkání (ve velmi slušném zápase) nakonec asi zasloužili:-)

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.