Aktuálně

Výsledky v uplynulém období:

 

SK Slatina : SK Řečkovice ml. přípravka 16 : 4 (7 : 1)

 

SK Řečkovice st. přípravka : SK Jundrov 10 : 3 (4 : 1)

 

SK Řečkovice : FC Medlánky "B" 0 : 4 (0 : 2)   tabulka

 

SK Řečkovice dorost : Slatina /Slovan 3 : 1 (2 : 1)   tabulka

Sestava : Cigánek - Hradil , Janošek , Honek , Kašpar - 64.Šťastný , Kraus , Hamrák J. , 83.Jílek , 89.Hamrák D. - 89.Štrubl.   Stř : 64.Titz , 83.Staněk , 89.Slaný , 89.Ryšavý.

   Za příjemného nedělního poledne k nám zavítala rezerva Slovanu. První čtvrthodina utkání se nám vůbec nevydařila. Soupeř byl vysoce aktivní, běhal, dobře kombinoval a svou aktivitu využil v 8.minutě ve vedoucí branku 0 : 1. Po patnácti minutách a zvýšení hlasu trenéra došlo k oživení a iniciativu začali přebírat domácí. Ta vyústila ve 23.minutě. Po "pumelici" z pětatřiceti metrů našel Luboš Kraus levý vingl soupeřovy branky a bylo srovnáno 1 : 1. O šest minut později se probil hostující obranou Petr Jílek a svou premiérovou brankou strhl vedení na naši stranu 2 : 1. Hrál se svižný fotbal a o šance nebyla nouze. Tu největší spálil Dan Hamrák který se ocitl ve 40.minutě sám před gólmanem Slovanu, ale ten předvedl parádní zákrok. O minutu nato Jirka Hamrák trefil břevno. Hosté mohli vyrovnat v závěru poločasu, ale jejich branka nebyla uznaná pro offside. Druhý poločas začali opět aktivněji hosté, ale velmi dobrá obrana domácích je do žádné větší příležitosti nepustila. Od šedesáté minuty se obraz hry změnil a začalo dobývání soupeřovy branky. Přibývaly šance a branka visela ve vzduchu. Bohužel ani ty největší nebyly využity. Je nutno podotknout, že brankář hostí chytal výborně a držel Slovan ve hře. Hosté se osmělovali jen sporadicky, ale neměli přesnou mušku. Rozuzlení přišlo v 81.minutě, kdy po pravém křídle utekl Dan Hamrák a prostřelil gólmana hostů potřetí 3 : 1. V závěrečné desetiminutovce se už nic zásadního nestalo. Toto vítězství  se nerodilo lehce a velmi dobře hrající soupeř nás přinutil k maximálnímu úsilí. Jsem rád, že i toto utkání kluci zvládli a dál se drží v popředí tabulky.

 

SK Řečkovice muži "A" : SK Řícmanice 2 : 0 (1 : 0)   tabulka

sestava domácích: Králik- Vala (46´Nafa), Šebesta, Holý (78´Baláž), Benakcha (61´Machovský)- Hlouch, Škaroupka, Horký (83´Rousek), Sládek- Šafář (72´Dobeš), Jelínek

 

   V krásném babím létě jsme na domácím hřišti přivítali rozjeté Řícmanice, které v loňské sezóně byli jedním z adeptů na postup. Letošní start soutěže však zaspaly a až v posledních kolech se dostaly na vítěznou vlnu. Do Řečkovic dorazily až na Lockera v plné síle včetně nejzvučnějších jmen bratří Zbořilů a kanonýra Veselého. Náš tým byl poprvé kompletní, marodku opustil Horký s Machovským, do zápasu byl připraven po dvou měsících také Baláž. Lavička náhradníků byla plná, David Hruška a Martin Pištěk nakonec do zápasu z důvodu vyčerpání střídání ani nezasáhli.

   V úvodu jsme byli aktivnější, Sládkovu střelu Jirásko zneškodnil, nebezpečněji vypadal průnik Šafáře, jehož levačce k brance moc nescházelo. V 7. minutě zahrozili hosté, rohový kop jsme odvrátili, nicméně další míč do "šestnáctky" prodloužil hlavou jeden z řícmanických a Králik musel reflexivně vyrážet. Následné nůžky Veselého skončily vedle branky. Řícmanice se osmělily a začaly přebírat iniciativu. Ve 13. minutě skončila další nebezpečná standartka hostí hlavičkou mimo tři tyče. Velké vzrušení a emoce přinesla 24. minuta, dlouhý nákop Valy našel osamoceného Šafáře, který šel úplně sám na soupeřova brankáře a střelou pod břevno nás poslal do vedení. Hosté hlasitě reklamovali offside, postranní rozhodčí včetně lavičky domácích však měli jiný názor. Minimálně tři minuty se nehrálo, největším řečníkem se stal Veselý. Hostující trenér byl za vulgarismy směrem k rozhodčím i lavičce domácích vykázán ze hřiště. Po dlouhém čekání zahrozil tvrdou střelou Veselý, ve 34. minutě pak po pravé straně utekl Hlouch a přesným centrem našel Šafáře, jeho hlavička však zamířila vysoko nad bránu. Těsně před přestávkou ještě jednou zahrozili hosté. Podprůměrný první poločas byl za námi a my kluky nabádali k trpělivé kombinační hře.

   Začátek druhého dějství začal svižně. Hned v úvodní minutě se přiřítil do soupeřova vápna Šafář, hostující obránce ho ale odzbrojil. ve 48. minutě opět aktivní Šafář vybídl ke skórování Jelínka, ten však ve velké příležitosti nezamířil přesně. Hosté se do "tutovky" dostali v 51. minutě, únik z levé strany skončil centrem a na naší zadní tyči zůstal jen hostující hráč, který naštěstí přestřelil. Řícmanice chtěly být aktivnější, což vyhovovalo naší hře na brejky, chyběla však přesnější finální přihrávka... V 66. minutě měl hostující Veselý na hlavě vyrovnání, po rohu však hlavičkoval z blízka vedle! V 72. minutě se do 100% šance dostal kapitán Sládek, dlouho však čekal a následnou střelu zablokoval obránce. O tři minuty později stejný hráč opět pohrdl dát gól a zamířil jen vedle. To nás mohlo mrzet, neboť v následujících minutách měli hosté dva nebezpečné rohy. V 77. minutě mohl Hlouch definitivně rozhodnout, ani on však neměl v zakončení štěstí. Rozuzlení zápasu pak na sebe vzal střídající Dobeš, který od Škaroupky dostal ideální přihrávku a v sólovém úniku zamířil přesně k levé tyči Jiráskovy brány. O dvě minuty později dal o sobě vědět tvrdou střelou střídající Baláž. Poslední šanci pak neproměnil hostující Veselý.

   Cenné a důležité body jsou doma, herní projev v druhém dějství nebyl špatný, ale stále to má proti tréninkovému obrazu hry značnou rezervu.

 

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.