Aktuálně

Výsledky uplynulého období:

 

SK Chrlice "B" : SK Řečkovice ml. přípravka 4 : 12 (1 : 6)

 

FC Svratka Brno "C" : SK Řečkovice st. přípravka 4 : 12 (2 : 7)

 

SK Řečkovice ml. žáci : FC Dosta Bystrc - Kníničky 2 : 8 (0 : 5)   tabulka

 

FC Mokrá - Horákov : SK Řečkovice dorost 0 : 0 (0 : 0)   tabulka

 

Sestava : Cigánek - Hradil , Janošek , Honek , Kašpar - Šťastný , Kraus , Hamrák J. , Jílek , Hamrák D. - Štrubl.   Stř: 0

 

   O víkendu jsme zavítali na stadion lídra tabulky do Mokré-Horákova. Za velkého diváckého zájmu začali domácí aktivněji, měli míč častěji na kopačkách, lépe kombinovali a dostávali se na dostřel naší branky. Už ve 3.minutě po závaru vyhlavičkovával Kuba Janošek z brankové čáry na roh. Střely ze střední vzdálenosti a centry do naší šestnáctky řešil dnes vynikající gólman Lukáš Cigánek. Obrana odolávala s vypětím všech sil, ale domácím vsítit vedoucí branku nepovolila. Nám vázla rozehrávka, zbytečná ztráta balonů nás stála spoustu sil a v prvním poločase jsme domácí branku v podstatě neohrozili. O přestávce bylo hráčům rázně domluveno a do druhého poločasu nastoupilo úplně jiné mužstvo. Začalo se více běhat, zpřesnily se přihrávky a hned nás bylo plné hřiště. Nutno říct, že Mokrá hrála také na doraz a celý druhý poločas to byla bitva o každý metr velmi dobře připravené travnaté plochy. Hrálo se nahoru dolů a šance přibývaly na obou stranách. Naši největší spálil Dan Hamrák, když se ocitl tváří v tvář domácímu brankáři, ten však vytáhl fantastický zákrok. I domácí měli řadu šancí ale spolehlivý gólman Cigánek svými zákroky přiváděl domácí střelce i obecenstvo k šílenství. Nakonec se nikomu vstřelit branku nepodařilo a utkání skončilo bezbrankovou remízou. Nutno podotknout, že oba týmy hrály na sto procent a vydaly se ze všech sil, což po utkání ocenili všichni diváci bouřlivým potleskem.

 

 tabulka

 

Lokomotiva Brno Horní Heršpice : SK Řečkovice muži "A" 1 : 1 (1 : 0)   tabulka   WH

 

sestava hostí: Vlasák- Benakcha, Šebesta, Holý, Nafa (70´Hlouch)- Machovský (85´Hruška), Sládek, Horký, Jelínek- Dobeš (46´Rousek), Šafář (88´Balcar)

 

   V ideálním fotbalovém počasí a na perfektním pažitu se odehrával šlágr jedenáctého kola městského přeboru. Domácí celý týden zbrojili na zápas podzimu, ale i my jsme se důkladně připravovali především na nejproduktivnější útok soutěže. Bohužel oproti minulému víkendu vypadly ze sestavy hned čtyři stálice Vala, Baláž, Hlouch a především středopolař Škaroupka.

   Fotbaloví domácí začali aktivněji, drželi míč a postupnou kombinací se snažili dostat k naší bráně. To se jim podařilo v 8. minutě, kdy zahrávali úvodní rohový kop. Ten jsme však odvrátili a rychlým protiútokem jsme soupeře dokonale překvapili. Akci dokončoval Machovský, který se snažil přihrávkou pod sebe vybídnout ke skórování osamoceného Šafáře, míč však obětavě zablokoval jeden z obránců. Naordinovaná defenzivní hra s rychlými brejky dělala Lokomotivě velké problémy a ve 12. minutě po dalším protiútoku si domácí obránce málem vstřelil vlastní gól. Následovaly tři naše nebezpečné rohy a následný přetažený míč hlavičkoval Holý jen na síť nad domácí brankou. Lokomotiva působila fotbalově a především Dolníček režíroval pohledné kombinace, ty však končily na bezchybné obranné hře hostí. Ve 29. minutě zahrával Filip Sládek přímý kop, na jeho centr naskočil Šebesta, ale slabá teč skončila vedle brány. V tuto chvíli jsme byli jednoznačně lepší a aktivní hrou jsme si vykoledovali několik zajímavých přímých kopů. Ve 31. minutě napřáhl ze 30-ti metrů Sládek a jeho povedenou střelu jemnou tečí vyráží brankář Zelinka. Ve 35. minutě se dostali k první vážnější šanci domácí. Protiútok zastavil Nafa za cenu rohu, po jeho rozehrání zakončovali domácí střelou skrze hradbu těl, ale Vlasák byl na čáře pozorný. O minutu později se pronikající Kamil Šafář dožadoval penalty, hlavní sudí ale i přítomní fanoušci byli jiného mínění. O minutu později se k trestnému kopu postavil Horký a jeho pokus z 25 metrů zastavila až levá tyč domácí svatyně! Bohužel domácí se ke stejné výhodě dostali ve 43. minutě a Toncr stejně jako minulý rok mířil přesně 1:0!

    V poločase odstoupil z důvodu nevolnosti Dobeš, a tak jsme museli trochu přeskládat řady. Úvod druhé půle byl zpočátku především z naší strany vlažný a nezáživný. Nicméně z této hluché pasáže vzal na sebe břemeno odpovědnosti kapitán Sládek. Prošel mezi třemi domácími až k vápnu Lokomotivy, kde perfektní přihrávkou oslovil Šafáře, ten ještě udělal kličku obránci a střelou podél vyběhnutého Zelenky vyrovnal! Najednou se začal hrát výborný fotbal "nahoru-dolů". V 65. minutě se do velké šance dostává Sládek, Zelenka byl však na místě. V 70. minutě se do hry dostává "Forrest" Hlouch, který přijíždí přímo z automobilových závodů (za to mu velký dík). V 74. minutě zdálky napřahuje Rousek, ale i jeho zdařilou bombu brankář likviduje. V 77. minutě náš tlak graduje, ale Šebesta v obtížné pozici zakončuje nad bránu. Obě strany se ženou do útoku a nejblíže ke gólu mají domácí. V 78. minutě zahrávají roh, domácí Felix zvolá na naše hráče "pusť!", je vyslyšen, ale i překvapen a hlavičkuje z malého vápna hodně mimo. Až do konce atraktivního zápasu se pak střídají útočné akce na obou stranách, obrany však budou připraveny a tak se zrodí už naše čtvrtá remíza, za kterou je ráda především opět početná výprava AC Lelekovice.

   Těžký zápas proti kvalitnímu soupeři jsme takticky i z obranného hlediska zvládli na jedničku. Škoda jen, že jsme dnes nebyli produktivnější, dle mne jsme ke třem bodům měli přece jen blíže. Kdo ví, co by s výsledkem udělaly dnes absentující opory, každopádně za dnešní výkon mohu klukům jednoznačně poděkovat! Pochvalu si rovněž zaslouží třetí rozhodčí - laik za nestranný férový výkon!

 

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.