SK Řečkovice ml. přípravka : TJ TATRAN Kohoutovice 12 : 9 (6 : 3)

SK Řečkovice st. přípravka : SK Slatina 12 : 5 (7 : 1)

SK Líšeň U 13 : SK Řečkovice ml. žáci 15 : 0 (6 : 0)

SK Řečkovice muži "B" : SK Obřany "B" 4 : 6 (1 : 1)

SK Řečkovice muži "A" : SK Obřany 1 : 2 (1 : 0)

sestava domácích: Vlasák- Hlouch, Jelínek, Holý-Nafa (60´Šebesta)- Machovský, Škaroupka, Horký, Rousek (52´Šafář)- Sládek, Baláž (81´Hruška)

Na výročí stého roku založení československého státu přicestoval do Řečkovic letos úspěšný tým Obřan. Počasí bylo ryze podzimní, chladno s drobným deštěm, návštěva tedy nebyla trojciferná. Sestava jako v každém zápase doznala změn, chyběli Benakcha s Dobešem, obnovené zranění nakonec vyřadilo i Šebestu, a tak se do "základu" po nemoci vrátil i Škaroupka (kterého jsme chtěli šetřit až na Lelekovice).

Zápas začal zostra. Rychlá kombinace našla Baláže, který chytře posunul na Sládka, který se dostal do sólového úniku. Bohužel jeho pokus skončil kousek od pravé tyče Obřan. V 5. minutě další brejk skončil zakončením Machovského, leč opět neúspěšně. V 7. minutě dali o sobě vědět i fyzicky velmi zdatní hosté, jejich pokus o protiútok zlikvidoval pozorný Vlasák. Přesto hosté v černých dresech začali rychlými přesnými kombinacemi "zlobit". V 16. minutě se do sólového úniku dostával Machovský, ale na poslední chvíli byl za cenu rohu odzbrojen. V 19. minutě krásný centr nacházel Sládka, nicméně ten byl ve vzduchu faulován a následný přímý kop ze 17. metrů poslal Horký tradičně přesně- 1:0. Vedení nám paradoxně ublížilo. Rychlonozí a velmi důrazní hosté si pak vytvořili územní tlak a dokázali trestat laxnost domácí obrany. Ve 23. minutě skvělý Vlasák likviduje "tutovku" Obřan. O minutu později vyráží i nebezpečný přímý kop i následnou přesnou dorážku! Bohužel naše nedůslednost při bránění pokračuje a ve 26. minutě mohlo být vyrovnáno, soupeřova teč však končí těsně vedle. Ve 31. minutě pak Obřany mají další velkou šanci, kterou řeší opět bravůrně exligový Vlasák. Těsně před přestávkou ještě hosté zahrávají tři nebezpečné rohy, naštěstí bez gólové tečky.

Do druhé půle jsme apelovali na maximální koncentraci, zpřesnění hry a hru na rychlé protiútoky. Jenže Obřany vlétly do druhé půle velmi aktivně a v 51. minutě se po hlavičce mohly dostat k vyrovnání, chyběla však přesnost. V 52. minutě zakončoval z vápna Sabela vysoko nad bránu. V 55. minutě hosté zahrávali roh, nicméně jsme odvrátili a dostali možnost vedení navýšit. Šafář se však zalekl srážky s vyběhnutým brankářem, a tak velká šance jít na prázdnou branku se nekonala... Hra na brejky nám seděla a v 62. minutě se rýsovalo nadějné přečíslení, to však zbytečnými kličkami pokazil Škaroupka. Hraje se "nahoru - dolů", ale v tuto chvíli nepouštíme hosty do vážnějších šancí. V 74. minutě se Obřany dostávají do našeho vápna, Hlouch jde nešikovně do skluzu, Sabela nadskakuje a padá a s menší prodlevou reaguje i dnes nepřesný rozhodčí Žáček a nařizuje přísnou penaltu. Tu kapitán Luner bezpečně proměňuje. O minutu později je ještě hůř. David Horký posílá zpětnou přihrávku přímo na kopačky hostí, následuje rychlá přihrávka do vápna a střela z úhlu Lopraise překvapivě prochází mezi tyčí a Vlasákovými rukavicemi. Ihned reagujeme hrou na tři obránce a dostáváme se do šance. V 81. minutě hlavička Šebesty je přesná, leč Otradovský zákrokem zápasu vyráží na roh. V samém závěru zkouší pozornost hostujícího brankáře Hlouch se Sládkem, slabé střely doprostřed brány však gólmana hostí nezaskočily.

Bohužel nám státní svátek, ale především dosud velmi vydařený podzim zhořkl, nutno však uznat, že Obřany hrály velmi dobře, byť jsme jím to dnes trochu ulehčili. Ale hlavu vzhůru, za týden nás čeká vrchol podzimu a šlágr závěrečného kola s Lelekovicemi. Pokusíme se v průběhu týdne udělal vše proto, abychom favorita soutěže překvapili a pokud možno přivezli před náročnou zimní přípravou nějaký bodík!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.