Výsledky uplynulého víkendu:

FC Svratka "C" : SK Řečkovice ml. žáci 3 : 4 (0 : 2)   tabulka po podzimu

SK Řečkovice dorost : TJ Domašov-Říčky 0 : 2 (0 : 0)   tabulka po podzimu

Sestava : Cigánek - Hradil , Janošek , Honek , Kašpar - Šťastný , Kraus , Hamrák J. , 25.Jílek , 77.Hamrák D. - Štrubl.   Stř : 25.Titz , 77.Staněk

V posledním kole podzimní části sezóny a za krásného slunečného dne k nám zavítali hráči Domašova/Říček. Od začátku utkání jsme měli mírně navrch ,ale několik slibných šancí zůstalo nevyužito. Hosté toho v prvním poločase mnoho nepředvedli. Nakopávané balony neměly šanci na úspěch a za pětačtyřicet minut naši branku neohrozili. Bohužel ve 25.minutě si obnovil zranění kolene Petr Jílek a musel být střídán. Do konce prvního poločasu jsme měli ještě dvě dobré příležitosti, ale chyběl klid při zakončení. Druhý poločas začal šokem. V 49.minutě dosud nevýrazní hosté předvedli smrtící brejk a osamocený útočník Domašova tváří v tvář gólmanovi Cigánkovi nezaváhal 0 : 1. Tato branka měla na domácí hráče neblahý účinek. Začali hrát křečovitě, vymizela přesnost přihrávek a hra se vyrovnala. Hosté dále jen nakopávali míče a v 78.minutě po centru do naší šestnáctky nikým nehlídaný hráč střelou k tyči rozvlnil naši síť podruhé 0 : 2. Po této brance se domácí zvedli a začalo obléhání hostující branky. Góly na kopačkách měli Luboš Kraus, Dušan Honek, Patrik Štrubl i Jirka Hamrák, ale tečované střely končily mimo, nebo v náruči hostujícího brankáře. Domašov hrál v závěrečných minutách obětavě a přetížená obrana odolávala i s velkým štěstím, které se tentokrát od nás odvrátilo. Branku se nám vstřelit nepodařilo a po nepřesvědčivém výkonu jsme podruhé v sezóně prohráli. I přes tuto porážku si myslím, že mužstvo předvádělo celý podzim solidní výkony a přezimuje na velmi pěkném čtvrtém místě se ziskem třiceti bodů.

FC Svratka "C" : SK Řečkovice muži "B" 3 : 4 (1 : 1)   tabulka po podzimu

AC Lelekovice : SK Řečkovice muži "A" 3 : 2 (1 : 2)   tabulka po podzimu

sestava hostí: Králik- Benakcha, Holý, Jelínek, Hlouch (70´Nafa)- Machovský, Škaroupka, Horký (82´Rousek), Sládek- Baláž (76´Šafář), Dobeš

Šlágr posledního kola nás zavál na půdu lídra soutěže Lelekovic. Vzájemná sledování i momentální tabulkové postavení udělalo z derby mimořádné nedělní odpoledne, k tomu všemu nádherné počasí a početné publikum, co více si na této úrovni přát. Navíc ostře sledované utkání bylo dokonce obsazeno delegátem svazu, což napětí a váhu souboje jen umocňovalo...

Do posledního klání jsme nastupovali bez zraněných opor Valy a Šebesty. Naočkováni velkou porcí taktiky jsme zahájili souboj se suverénními Lelekovicemi, které by dle mě hrály vyrovnané partie i v 1.B třídě. Domácí začali aktivněji a byli fotbalovější a rychlejší. Kluci jakoby si naše slova o jednoduchosti a přímočarosti nebrali k srdci a záhy poznali, že to bude těžký boj! Po čtvrthodině jsme se vzpamatovali a začali hrát na dva naordinované cíle- standartky a protiútoky. Po jednom z nich zakončoval v 16. minutě kapitán Sládek těsně nad. V 21. minutě technicky a rychlostně vybavený Jan Pokorný prokličkoval až do vápna, následný přízemní pokus fantasticky zneškodnil dnes chytající Králik. V 27. minutě domácí přečíslení zakončoval tvrdou střelou Pavlík, Králik však vyrazil na aut. O minutu později se vyplatil dlouhý aut Baláže, Škaroupka prodloužil na Holého, který ač "nechtěně" přispěl svojí tečí k vedení 0:1! Domácí přidali a v 31.minutě díky dnes v základu hrajícímu Vlasákovi byli blízko k vyrovnání. Ve 34.minutě Lelekovice využily nedůslednosti naší obrany a po sérii odrazů to měl Šuler střelou do prázdné branky lehké 1:1. Hned v 37.minutě po Hanzlíčkově riskantním zákroku postupoval sám na branku Baláž a byl přesný 1:2! Závěr poločasu byl v naší režii. Sládkův roh skončil na tyči, následný "závar" domácí uhasili. V 41. minutě zakončoval pohotově Sládek, Prosecký jen vyrazil a Machovský dorážel do prázdné branky. Veselí ukončil až verdikt postranního sudího Řezníka-offside. Ve 45. minutě další přečíslení zakončoval ve vyložené pozici Machovský, bohužel vysoko nad...

Hned po změně stran se prosadil Šuler, mířil však těsně vedle. Hra vykazovala velký náboj, hecování, kvalitu a ve druhé půli takřka "vyprodané" hlediště. Domácí se nemohli prosadit, kazili přihrávky a do jejich hry se vkrádala nervozita. Navíc domácí Dufek sestřelil bez balónu Dobeše (bohužel bez karetního trestu) a vše nakonec dospělo k vykázání domácího trenéra Rossiho. Vykázání si však zasloužil spíše věřte nevěřte ligový rozhodčí Mikyska, který svým hrubým urážlivým chováním vybočoval z jinak velmi nadprůměrného utkání. V 65. minutě domácí z nenadálé situace udeřili- únik z levé strany zakončoval z úhlu na přední tyč Michal Pokorný a bylo 2:2. V 73. minutě domácí opět zakončovali, tentokráte vedle. V 76. minutě mohlo být rozhodnuto, protiútok skončil centrem a Dobeš střelou do odkryté brány se mohl stát "slavným", Procházka však obětavým skluzem nebezpečí zažehnal. Po prostřídání se domácí usadili na naší půlce, emoce i fauly přibývaly a domácí se tlačili za vítězstvím. Domácí tým dokonce dvakrát skóroval, ale pokaždé v offsidovém postavení. V 88. minutě hlavička domácích i s jistotou offsidu končí vedle, ale o minutu později se k míči dostává opět Pokorný a takřka od rohového praporku centruje "smolně" tak, že překvapený Králik loví lehký "centr" až ze sítě. Domácí publikum exploduje, přítomná půlka Lelekovic propuká v eufórii a nám opět zbývá jen dobrý pocit z "odježděného", leč bezbodového zápasu... Klukům děkujeme za maximální nasazení, zvládnutou taktiku a domácím sportovně blahopřejeme k vítězství. Zimní příprava bude náročná, velmi kvalitně obsazená zimní liga na UT v Řečkovicích bude vítaným zpestřením poločasové pauzy soutěže!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.