Aktuálně

Výsledky uplynulého kola:

SK Řečkovice dorost : RAFK 1 : 0 (0 : 0)

Sestava : Cigánek - Hradil , Janošek , Honek , Kašpar - Šťastný , Kraus , Hamrák J. , 66. Slouka , 86. Hamrák D. - Štrubl.   Stř : 66. Titz , 86. Staněk

Po dlouhé zimní přestávce a náročné přípravě k nám za jarního počasí přijel tým Rajhradu. Prvních patnáct minut se soupeři oťukávali a hrálo se především ve středu pole. Po zahřívací čtvrthodince jsme převzali iniciativu a přišly první šance. V 21.minutě po krásném pasu Dušana Honka se ocitl Patrik Štrubl sám před hostujícím brankářem, který mu jeho střelu reflexivně vyráží na roh. O pět minut později "křížná střela Michala Šťastného míjí levou tyč. Největší šance přišla v 36. minutě. Neúnavný Dušan Honek se probil do vápna, kde byl sražen a následoval pokutový kop. Bohužel slabou střelu Lukáše Cigánka kryje výborný gólman hostí. Do kabin se jde za bezbrankového stavu. Druhá půle začíná naším tlakem. Soupeř se srdnatě brání i za cenu ostrých faulů, ale ne všechny jsou rozhodčím odpískány, což vede ke zbytečným strkanicím. I přesto jsme lepším týmem a nadále ohrožujeme branku Rajhradu. K naší smůle má hostující brankář den a chytá možné i nemožné. Rozhodnutí přichází v 77. minutě, když tvrdou střelu Luboše Krause, vyráží gólman přímo k nepokrytému Jirkovi Hamrákovi a ten poklízí balon do sítě 1:0. Závěrečné minuty si už tým bezpečně pohlídal a připsal si první jarní body. Závěrem se dá říct, že jsme nepředvedli nijak oslnivý výkon, ale na soupeře, který nepředvedl skoro nic a naši branku za celé utkání ohrozil jen jednou, to naštěstí stačilo.

SK Slatina "B" : SK Řečkovice muži "B" 2 : 4 (2 : 1)

ČAFC Brno 2011 : SK Řečkovice muži "A" 1 : 2 (1 : 1)

sestava hostí: Králik- Huňáček, Holý, Čihák, Hlouch- Rousek (58´Kugler), Škaroupka (30´Šafář), Horký, Sládek- Dobeš (73´Chráscina), Kahoun

Po dlouhé zimní přestávce nás čekalo úvodní předehrávané utkání x mladíkům z "Čafky". Sestava se oproti podzimní části výrazně proměnila a to ještě z důvodu nemoci či zranění chyběly další zimní posily Fessl (SK Žebětín) a Coufal (FC Slovan Brno), dále k dispozici nebyli Jelínek, Baláž, Machovský a Nafa.

Na rozměrném hřišti TCM v Brněnských Ivanovicích nás čekal nepříjemný běhavý soupeř, který nás dokonale prověřil. Po úvodním oťukávání se v 7. minutě, po krásném vysunutím Hlouchem, řítil sám na brankáře Dobeš, nicméně jeho slabá střela brankáře neohrozila. O minutu později se prezentovali i domácí, kteří pohotově zakončovali po odvráceném rohovém kopu, brankář Králik však pokus lapil. ČAFC dobře kombinovalo a začínalo nás svým důrazem i rychlostí přehrávat. V 18. minutě se po dokonalé přihrávce dostal do úniku domácí rychlík Jordan a tvrdou střelou pod břevno poslal ČAFC do zaslouženého vedení. To mohli domácí v 27. minutě po nedůslednosti při bránění autu i navýšit, ale Králik nás podržel. Po půlhodině hry si bohužel bojovník Škaroupka obnovil zranění kotníku a minimálně na měsíc nám bude chybět. Střídající Šafář však hru dokázal rozhýbat a rázem jsme se do tlaku dostali i my. V 31. minutě po nacvičeném signálu na roh naskočil Holý a přesnou hlavičkou srovnal. Následující desetiminutovka pak byla zcela v naší režii. Poslední šanci však měli domácí, dělovka z konce poločasu skončila dobrým zákrokem našeho brankáře.

Po změně stran se na rozlehlém hřišti hrála atraktivní a oboustranně otevřená partie. V 63. minutě ztratil u soupeřova vápna míč Dobeš a domácí rychlou akcí mohli jít do přečíslení... V 70. minutě podobnou chybu vyrobil Šafář, ale ani tentokrát nás domácí nepotrestali. V 75. minutě ale stejný hráč utekl po levém křídle, naservíroval míč malým vápnem, ale nikoho neoslovil, následně z druhé strany přízemní centr Sládka nachází kanonýra Kahouna a ten se "z první" trefuje přesně k tyči 1:2! Domácí otevírají hru, ale mohou být ztrestáni. Rychlonohý sniper Chráscina (dnes nemocen, s antibiotiky) však sólový únik nezakončí a v 84. minutě po nádherné nahrávce od Šafáře, míjí i opuštěnou branku... Další velkou šancí k rozhodnutí pohrdá dnes výborný Šafář. Domácí kontrují dvěma dobře zahranými rohy a minutu před koncem dělovkou, která naštěstí mířila nad naši svatyni.

Za dnešní bojovný, kolektivní výkon lze jen chválit. Po sérii nákupů bylo potřeba přivézt z horké půdy body. Jsou velmi cenné a myslím si, že moc týmů si je již z ČAFC neodveze!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.