Aktuálně

Výsledky uplynulého víkendu:

 

Sportovní spolek Dědice : SK Řečkovice dorost 0 : 2 (0 : 0)   tabulka

Sestava : Cigánek - Hradil , Kraus , Honek , Kašpar - Staněk , Slaný , Štrubl , Slouka , Hamrák D. - Hamrák J.   

   Za krásného sobotního poledne jsme zavítali na výborně připravený trávník Sokolu Dědice. I bez dvou hráčů základní sestavy a v kombinované sestavě jsme měli od začátku v utkání navrch. Už v 8. minutě pronikl do vápna Patrik Štrubl, byl sražen ,ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. O pět minut později po centru Luboše Krause se ocitl Honza Kašpar tváří tvář domácímu gólmanovi, ale ve vyložené šanci minul. Ve 20.minutě napřáhl Marek Hradil s jehož umístěnou střelou do šibenice měl brankář Dědic velkou práci. Domácí se sice snažili, ale z jejich nakopávanými balony si naše obrana dirigovaná Dušanem Honkem bez problému poradila. Do konce prvního poločasu jsme měli ještě několik dobrých příležitostí, ale chyběl klid při zakončení. V poslední minutě předvedli domácí pohlednou akci zakončenou tvrdou střelou, kterou však gólman Lukáš Cigánek bravurně kryl. V druhém poločase se obraz hry nezměnil. Nadále jsme byli aktivní a domácí přehrávali, bohužel branka Dědic zůstávala dlouho zakletá. Ve velkých šancích se postupně ocitli Marek Slouka střelou nad, Jirka Hamrák a Patrik Štrubl s jejichž střelami si poradil domácí brankář a bomba Luboše Krause orazítkovala břevno. Domácí hrozili jen z přímých kopů,a le Lukáš Cigánek v brance byl vždy připraven. V 70.minutě ve stoprocentní šanci minul soupeřovu branku Patrik Štrubl. Fotbalová spravedlnost však zafungovala a v 76.minutě po krásné akci Honek, Kraus, Slouka, Jirka Hamrák, posledně jmenovaný rozvlnil domácí síť poprvé 0 : 1. O sedm minut později korunoval svůj výborný výkon Mara Slouka a přízemní střelou k tyči zlomil odpor Dědic definitivně 0 : 2. Poslední minuty utkání už jsme měli pod kontrolou. V 90.minutě ještě trefil Paťa Štrubl spojnici břevna. Následoval závěrečný hvizd rozhodčího. Dnes bych chtěl pochválit celý tým za bojovnost, obětavost, disciplínu a trpělivost.

 

SK Řečkovice muži "B" : TJ Bílovice nad. Sv. 1 : 0 (0 : 0)   tabulka

 

SK Řečkovice muži "A" : FC Medlánky "B" 2 : 5 (2 : 3)   tabulka

sestava domácích: Vlasák- Šafář, Holý, Jelínek (62´Cigánek), Huňáček- Dobeš, Fessl (62´Kugler), Horký, Sládek- Kahoun, Chráscina

 

   V nádherném slunečném odpoledni a před vysokou návštěvou jsme hostili rezervu Medlánek a dle tabulkového postavení jsme měli být velkými favority. Tyto tendence jsme ale v kabině tlumili i vzhledem k posledním vzájemným zápasům, ale především díky tomu, že jsme museli se sestavou silně improvizovat. V předzápasové rozcvičce se necítil dobře stoper Čihák, a tak jsme narychlo museli přeskládat všechny řady, což se v součinnosti s absencemi Rouska, Nafy, Škaroupky, Coufala a především bojovníka Hloucha (stále platí, že bez něj bohužel nevyhráváme) ukázalo jako rozhodující. Do sestavy naopak musel naskočit ne zcela uzdravený Jelínek, po dlouhé nemoci "Šakiri" Fessl a od začátku taktéž kanonýr Chráscina.

   Hned ve druhé minutě se do sólového úniku dostal Chráscina, ale nechal poprvé a zdaleka ne naposledy vyniknout gólmana Šedu. O minutu později prověřili pozornost našeho brankáře i hosté. Ve 13. minutě se do nadějného zakončení dostal opět Chráscina, ale Šeda skvěle zasáhl. Stejný hráč o pět minut dělovkou rozvlnil síť, ale bohužel jen tu boční (v průběhu první půle ještě 2x!!!). Bránící se hosté ukázali výjimečnou produktivitu a zúročili hned první roh zápasu, po dorážce do prázdné branky se radoval Vaňorek. V této době střed naší zálohy je velmi průchozí. Byl to šok, ale už za dvě minuty poté se drze podél brankové čáry protáhl Chráscina, byl Dundelem faulovám tak, že sudí (velmi přísně) ukázal na penaltu. Ač Šeda vystihl směr a snad si i na míč sáhl, brance nezabránil 1:1. V tu chvíli nás bylo plné hřiště! Ve 28. minutě jsme předvedli nově nacvičený signál, zakončující Chráscina však hradbu těl nepropálil. Ve 35. minutě opět Chráscina sám před bránou střelu prováhal a byl z toho jen roh. Ve 38. minutě utekl po křídle velmi aktivní Chráscina a předložil tutovku Sládkovi, ten ale překvapivě neskóroval a ujala se až jeho druhá dorážka-2:1. V tu chvíli jsme měli zápas ve svých rukou! Jenže o minutu později se do vápna dostal Golis a střelou z velkého úhlu zaskočil Vlasáka 2:2. Ve 42. minutě pak byl zmar dokonán. Slabý přímý kop vypadl Vlasákovi z rukavic a Vaňorek byl opět u levného gólu!!!

    Po změně stran se hned v první minutě dostává do sóla Sládek, ale nejlepší hráč zápasu Šeda chytá!!! Medlánky nikam nespěchají a až na dělovku z 51.minuty, kterou s problémy likviduje Vlasák, preferují účinný "prešovský beton". V 60.minutě se sám na Šedu řítí i Dobeš, ale opět troskotá na hrdinovi zápasu!!! Bohužel ani střídání a ani vysunutí třetího útočníka nic nemění. Hosté se zakopali kolem vápna, obětavě bojují a lehce odrážejí velké množství pokažených přihrávek. Každý faul či aut se pak neskutečně natahuje, k čemuž nepřidá ani velmi nepřesný a k všeobecnému řečnění benevolentní sudí. Někteří naši hráči pak působí, jako by před zápasem hráli malý fotbal a tím pádem naše akcie rychle klesají... Šance až na tu Chráscinovu z 69. minuty už nepřicházejí, ač držení míče máme nebývale vysoké. V 82. minutě po našem nepovedeném rohu dochází k přečíslení na jejímž konci je parádní střela Golise a je "vymalováno". Zmar je pak dokončen v 88. minutě, když se "opěrkou" trefuje sváteční střelec Hála a Vlasák na slabou střelu bohužel nedosáhne:-( 

   Můžeme se vymlouvat jak chceme a na co chceme, ale domácí jarní premiéru jsme si představovali 100% jinak. Po dobrém dojmu z TCM, jsme si to dnes totálně pokazili. Hosté sice dnes vytěžili z minima maximum, ale pokud chceme pomýšlet na jiná patra tabulky, musíme k zápasu přistoupit úplně jiným způsobem! Bohužel tímto jen nahráváme remcalům a rádoby fanouškům, kteří si myslí, že by vše udělali lépe. Chce se mně věřit, že to byl jen "zápas blbec", ale o tom musíme sebe i diváky přesvědčit nejlépe už za týden na hřišti třetího týmu soutěže Líšně. 

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.