Lokomotiva Brno : SK Řečkovice ml. přípravka 7 : 11 (3 : 3)

SK Líšeň U10 "A" : SK Řečkovice st. přípravka 17 : 4 (10 : 0)

SK Řečkovice ml. žáci : TATRAN Bohunice 0 : 3 (0 : 2)   tabulka

SK Řečkovice dorost : SK Pozořice "A" 1 : 0 (0 : 0)   tabulka

Sestava : Cigánek - Hradil , Janošek , Honek , Kašpar - 78. Šťastný , Kraus , Hamrák J. , 62. Slouka , Hamrák D. - Štrubl.   Stř: 62. Groch , 78. Staněk

V dalším domácím utkání k nám přijel čtvrtý celek tabulky, hráči SK Pozořice. Souboj sousedů v tabulce dával tušit vyrovnané utkání. Ambiciozní hosté však měli od začátku utkání mírně navrch. Více běhali, lépe kombinovali a častěji se dostávali před naši šestnáctku, kde však ztroskotali na naší velmi dobře hrající obraně. Nám vázla přihrávka a špatný pohyb po hřišti byly příčinou, že jsme soupeřovu branku za celý první poločas ohrozili jen jednou. Hosté měli podobnou koncovku a tak se šlo do kabin o půlce za stavu 0 : 0. Po zvýšení hlasu trenéra v kabině došlo ve druhém poločase ke zlepšení. Hra se vyrovnala, ale koncovka obou mužstev byla tragická. Typické utkání o jedné brance. Rozuzlení přinesla 75. minuta, kdy po ose Honek, Kraus, Štrubl se k míči dostal Jirka Hamrák, prošel mezi stopery soupeře a obstřelil gólmana Pozořic 1 : 0. Tato branka hosty zaskočila. Najednou nás bylo plné hřiště a měli jsme ještě několik dobrých příležitostí navýšit naše vedení, bohužel bez efektu. Hosté mohli vyrovnat v 83. minutě, ale gólman Cigánek bravurně lapil střelu ze střední vzdálenosti i následnou dorážku. V posledních minutách utkání přibylo osobních soubojů, hra se rozkouskovala a v poslední minutě vygradovala hromadnou šarvátkou, kterou rozsekl až závěrečný hvizd nepřesného rozhodčího. Sportovně musím uznat, že soupeř byl fotbalovější. My naopak šťastnější a připisujeme si do tabulky vydřené tři body.

SK Moravská Slávia "B" : SK Řečkovice muži "B" 1 : 1 (1 : 1)   tabulka

SK Líšeň "C" : SK Řečkovice muži "A" 7 : 8 (3 : 4)   tabulka

sestava hostí: Cigánek- Hlouch, Holý, Čihák (66´Kahoun), Zríni- Coufal, Fessl (90´Král), Huňáček, Sládek- Šafář (65´Kugler), Chráscina

Mizérii z minulého víkendu jsme chtěli zapomenout, atmosféra v týmu během tréninků byla více než dobrá, sestava se však opěr rodila s velkými problémy (k dlouhodobým marodům přibyli i Dobeš s Horkým, se sebezapřením nastupoval Hlouch)... Vzhledem k propastné ztrátě na vedoucí Lelekovice jsme v bráně na ostro vyzkoušeli v dorostu na jaře neprůstřelného Cigánka, na beku si premiéru odbyla slovenská posila Miro Zríni, kraj zálohy "piloval" rychlonohý "Slovaňák" Coufal, prostě improvizace...

Zápas nemohl začít hůře... Kapitán Sládek nevyzrál kličkou na Pechu a ten dalekonosnou bombou otevřel po 25 sekundách účet, na branky požehnaného utkání! Ve třetí minutě mohl vyrovnat Chráscina, Motlitba však střelu zneškodnil. Ve 4. minutě domácí vychytal dorostenec Cigánek. V 8. minutě napřáhl z dálky středopolař Fessl a jeho projektil jen těsně minul "zařízení". Stejný osud potkal i střelu Sládka o pár minut později. Ve 14. minutě se do zakončení dostal opět Chráscina, jeho pokus však famózně nohou zlikvidoval brankář, brankou pak neskončila ani dělovna stejného hráče z následné minuty. V 19. minutě se ve 100% šanci ocitá opět Chráscina, ale ani jeho pokus v síti neskončil... Do hry nás stejně jako proti Čafce dostal roh, který hlavou zúročil stoper Holý. Rázem nás bylo plné hřiště a jedna krásná kombinace střídala druhou, radost pohledět. V 26. minutě po jedné z nich zakončuje z úhlu přesně Šafář 1:2! Ve 28. minutě se sám na brankáře řítí kapitán Sládek, ale Motlitba daleko před vápnem akci zastavuje, oba hráči zůstali ležet, horší osud však potkal domácího brankáře, který nemůže došlápnout (a v poločase střídá). Domácí reagují na nepříznivý průběh dvojím střídáním, do hry se tak dostávají další vytáhlí borci z kádru "B" týmu vedoucího 1.A třídu. Také hned za minutu je srovnáno, roh "odplácne" Cigánek jen k zadní tyči, kde jsme opět pozdě 2:2! Naštěstí ve 38. minutě najde Sládek přesným pasem Chráscinu, který konečně protrhává střeleckou smůlu 2:3. Ve 42. minutě se role obracejí, drzý průnik Chrásciny končí gólovou nabídkou, kterou Sládek nemohl pohrdnout 2:4. Jenže bohužel opět v poslední minutě domácí po dalším rohu donutí Sládka k ukázkovému vlastnímu gólu...

Ve 47. minutě po nedorozumění naší defenzívy zahazují šanci domácí, pak ale přichází skvělá a hlavně produktivní čtvrthodina. Nejprve se po přihrávce Fessla technickou střelou prosazuje Šafář, stejný hráč pak o tři minuty později uklízí do prázdné brány Chráscinovu přesnou přihrávku. V 59. minutě pak z vápna míří přesně k tyči středopolař Huňáček 3:7! Pro mnohé to znamenalo, že je po zápase... Čihák neriskuje problém s tříslem, Šafář také šetří nohu, rázem je lavička prázdná. V tu chvíli ještě zahazuje tutovku Chráscina. Domácí kopírují produktivitu Medlánek z minulého týdne a po ojedinělé akci snižují. V 74. minutě postupuje sám na brankáře (hráče z pole) Kahoun, nedává a následnou slabou dorážku Sládka vyráží na roh. V 76. minutě napřahuje opět z dálky Pecha a Cigánkovi nečekaně prochází míč rukavicemi 5:7! Naštěstí "pohodlné" vedení nám v 80. minutě vrací Sládek, který na hraně offsidu využívá sólový únik. V tu chvíli se zbytečně zabýváme osobními malichernostmi, nenapadáme a zkušené domácí vracíme do hry... V 83. minutě se z přímáku prosazuje "padesátník"  Kschwend Petr a rázem je drama! Když v 86. minutě vypadává Cigánkovi míč z rukavic a domácí kapitán Široký dokoná hattrick. Musím se tak narychlo převléknout, vzít cizí kopačky a chrániče a zkusit klukům pomoci ustát krizi přímo z placu. Hned první přímák hlavou odvracím mimo vápno a zbytek nastavení již udržíme daleko od naší branky.

Body jsou super, hra dopředu snesla velmi přísná kritéria a musela se líbit, ale obranná fáze, zvláště bránění standartních situací + prostor střední zálohy po stáhnutí Huňáčka na stopera, bylo tristní. Zapracovat musíme rovněž v psychické a mentální rovině. Není přípustné, abychom si za stavu 3:7 nesmyslně a naprosto zbytečně rozhádali mužstvo! Po obrovské proměně kádru jsou sice podobné situace možné, pro nás trenéry je to důležitý úkol, tyto nešvary řešit.

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.