Aktuálně

výsledky uplynulého kola:

 

SK Řečkovice ml. přípravka : FC Sparta Brno "B" 7 : 16 (3 : 7)

 

SK Řečkovice st. přípravka : SK Líšeň dívky 18 : 0 (9 : 0)

 

ČAFC Brno "B" : SK Řečkovice ml. žáci 9 : 0 (3 : 0)   tabulka

 

SK Pozořice "B" : SK Řečkovice dorost 1 : 1 (0 : 1)   tabulka

 

Sestava : Cigánek - Hradil, Janošek, Honek, Kašpar - Šťastný, Kraus, 86. Slouka, 70. Hamrák D. - Štrubl, Hamrák J.   Stř: 70. Groch , 86. Slaný.

 

    Za chladného nedělního odpoledne jsme přijeli změřit síly s rezervou Pozořic. Utkání jsme začali velmi aktivně a domácí obrana měla spoustu starostí s naší nátlakovou hrou, kterou korunoval ve 14.minutě Kuba Janošek vedoucí brankou 0 : 1. I nadále jsme měli velkou převahu a připravili si spoustu šancí. Ve 20.minutě Míša Šťastný sám před brankářem nadvakrát nedal. O chvíli později vsítil Patrik Štrubl branku, ale praporek pomezního byl proti. 28.minuta Marek Slouka míjí těsně levou tyč soupeřovy branky. Domácí neví kam dřív skočit, střely Jirky Hamráka a Luboše Krause likviduje výborný gólman a má tak velký podíl na tom, že v poločase domácí prohrávají jen o branku. Druhý poločas začal, tak jak skončil první. Snažíme se vsítit druhou uklidňující branku, ale domácí, kteří hrají za hranicí svých možností odolávají. V 54.minutě přichází ledová sprcha. Z ojedinělého brejku a hrubé chyby obrany rezerva Pozořic vyrovnává na 1 : 1. Několik minut trvá, než si hráči na nastálou situaci zvyknou, ale od 60. minuty znovu rozjíždíme kolotoč před domácí brankou. Patrik Štrubl sám před brankářem nedal, Krausova rána končí na tyči, Jirka Hamrák třikrát ve vyložené pozici míjí. Minuty běží a na hřišti vládne nervozita, přibývá faulů a strkanic, což někteří naši hráči těžce nesou a místo soustředění se na hru, začínají diskutovat s rozhodčím a připravují se zbytečně o drahocenný čas. Domácí dřou a odkopávají balony kam se dá. V poslední desetiminutovce kopeme dvanáct rohů, ale chybí štěstí při zakončení. Následuje závěrečný hvizd rozhodčího a překvapení kola je na světě. Co dodat. Jen to, že někteří zkušení hráči, kteří mají táhnout tým, svou nedisciplinovaností kazí hru ostatním. Po vcelku dobrých výkonech v minulých utkáních jsme dneska zbytečně ztratili body, které můžou v závěrečném hodnocení chybět.

 

SK Řečkovice : SK Chrlice 8 : 2 (6 : 1)   tabulka   z webu hostí

 

sestava domácích: Vlasák- Coufal (76´Honek), Čihák (60´Cigánek), Holý, Zríni- Šafář, Fessl, Huňáček, Sládek- Chráscina (85´Kugler), Kahoun (46´Hlouch)

 

   Po přestřelce z Líšně nás čekal nepříjemný soupeř z Chrlic, ten však naštěstí nepřijel v nejsilnější sestavě, stejně tak i naše mužstvo ale vykazovalo citelné ztráty... Každopádně se očekával atraktivní, ofenzivní a oboustranně vyrovnaný zápas!

   Zápas také útočně začal. Hned ve 2. minutě se do zakončení dostal kapitán hostí Berger, ale minul. O minutu později tvrdě pálil také domácí kapitán Sládek, Knop skvěle vyrazil, následnou nabídkou Chrásciny ve vyložené pozici pohrdl střelou nad opuštěnou bránu Kahoun. V 8. minutě jsme rozjeli nádhernou kombinaci na jeden dotek. Míč rychle putoval po ose Sládek, Fessl, Chráscina a posledně jmenovaný zkušeně podél brankáře zahájil brankové hody. V následujících minutách jsme svojí aktivitou jednoznačně dominovali. Ve 12. minutě jsme však tradičně velmi levně inkasovali ...1:1. V 17. minutě Sládkovu dělovku pohotově zlikvidoval Knop, ale v další minutě nachází Chráscina přesným balónem stejného muže, který je u míče rychleji než brankář, dělá rychlou kličku a pohodlně do prázdné branky nám vrací vedení. Ve 28. minutě opět Chráscina dlouhým nákopem nachází Šafáře, který lobem překonává bezmocného Knopa. Aktivní Chráscina pak prochází lehce vápnem hostí, z čehož rezultuje dle mě velmi přísná penalta pro náš tým, hosté ale neprotestují a Sládek z penalty bez problémů navyšuje na 4:1. V 36. minutě se dnes výborný Fessl prosazuje krásnou střelou zpoza vápna a o tři minuty později, po další krásné jednodotekové akci, z úhlu prostřeluje brankáře hostí i Kahoun 6:1. Skvělý poločas je za námi, řešit ale musíme především zbytečné "reptání" na svérázného rozhodčího, které nás stálo neskutečné 4 žluté karty!

    Takřka celá druhá půle se odehrávala v mnohem letargičtějším a méně dramatickém duchu. My jsme nemuseli, hosté také nevypadali, že by chtěli zápas zdramatizovat. A tak se v průběhu druhé půle mohli na hřišti objevit i dorostenci Cigánek s debutantem Honkem (děkujeme za pomoc), a také dnešní "závodníci" Hlouch s Kuglerem. Bohužel stínem na kvalitním utkání byla zranění domácího Čiháka a hostujícího Konstantynova (pro kterého musela dokonce přijet záchranná služba- přejeme rychlé uzdravení!). V 70. minutě o sobě dali vědět hosté, střelu však Vlasák zachytil. V 75. minutě tvrdě pálil Fessl, ale brankář hostí střelu také zneškodnil. V 79. minutě po nedůrazu Zríniho nás hosté přečíslili a z nulového úhlu pak dosáhli laciné branky. Inkasovaný gól nás přece jen vyburcoval k aktivitě. V 81. minutě přišla první ukázková akce Řečkovic v druhé půli. Fessl skvěle odcentroval a kapitán Sládek netradičně hlavou zakončil pod břevno. V 87. minutě vybojoval míč "maratónec" Kugler, přistrčil Sládkovi, který našel zcela volného Šafáře, ten však možnost vsítit branku prováhal... Přesto v 88. minutě přišla poslední změna skóre. Aktivní Sládek prošel až k postranní čáře a jeho přízemní centr přetavil utěšenou střelou z velkého úhlu dnes podruhé výborný Fessl- 8:2! V poslední minutě po gólu volala ještě Forrestova dělovka, ale gólman si s ní poradil.

    Dnes výborný, kolektivní a především pohledný a produktivní první poločas, jehož dojem kazilo snad jen zmíněné řečnění s rozhodčím. To se po poločasové domluvě zcela vytratilo, s ním však bohužel i fotbalová kvalita. Každopádně velké díky za odvedenou práci, cítíme, že si tým "sedá" a má ještě velký potenciál, vyzdvihl bych i dnes skvělou "černou" práci Jakuba Huňáčka ve středu pole!!!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.