Výsledky uplynulého kola:

SK Řečkovice ml. žáci : FC Zbrojovka Brno 0 : 16 (0 : 4)   tabulka

SK Řečkovice dorost : FC Dosta Bystrc 1 : 0 (1 : 0)   tabulka

Sestava : Cigánek - Hradil, Janošek, Honek, Kašpar - 70. Šťastný, Kraus, 89. Slouka, 77. Hamrák D. - Štrubl, Hamrák J.   Stř: 70.Titz, 77.Groch, 89. Slaný.

Na velikonoční neděli k nám v rámci brněnského derby zavítala ambiciozní Dosta Bystrc. Začínáme aktivněji a častěji se dostáváme před branku soupeře, kde však chybí klid při zakončení. I Dosta se snaží, ale naše obrana funguje na jedničku a nepovolí žádné vážnější ohrožení naší branky. Od 20.minuty přicházejí naše chvíle. Nejprve se obranou probil Jirka Hamrák a po jeho centru Mara Slouka míjí ve vyložené šanci konstrukci branky. Chvíli poté po přetaženém rohu Dan Hamrák hlavičkuje těsně vedle levé tyče. Ve 30. minutě se k velkému sólu odhodlá Mara Hradil, ale jeho střelu zablokuje v poslední chvíli hostující bek. Bystrc se sice snaží, ale její přihrávky jsou nepřesné a dalekonosné střely končí mimo, nebo v náruči gólmana Cigánka. Přichází poslední minuta prvního poločasu. Míša Šťastný kope roh na přední tyč a nešťastný obránce Dosty si sráží míč do vlastní sítě 1:0. Tím končí první poločas. Do druhé půle vstupuje Bystrc aktivněji a snaží se rychle vyrovnat. Kontrujeme velkou bojovností a vysokým presinkem, který dělá hostům velké problémy. Hrajeme na rychlé brejky, ale nedaří se nám vstřelit pojistkovou druhou branku. V 70. minutě po sérii rohů zahrává hostující hráč ve vápně evidentně rukou, ale píšťalka sudího zůstala němá. Posledních dvacet minut se hraje nahoru dolů. Hra má vysoké tempo a šance přichází na obou stranách.Tu největší má v 80. minutě hostující útočník, ale trefuje pouze břevno. Nesmírnou bojovností už hosty do žádné šance nepouštíme a vydřené vítězství uhájíme. Dnes jsme podali zatím nejlepší jarní výkon a v tabulce máme o tři body víc.

TATRAN Kohoutovice "B" : SK Řečkovice muži "B" 1 : 2 (0 : 1)   tabulka

TJ MCV Brno : SK Řečkovice muži "A" 1 : 7 (1 : 3)   tabulka

sestava hostí: Králik- Huňáček (89´Král), Holý, Čihák, Zríni- Šafář, Fessl, Horký (65´Hlouch), Sládek- Kahoun (63´Dobeš), Coufal

Na Velký pátek jsme zajížděli na vyprahlé hřiště posledního MCV a tento zápas přitáhl i nezvykle vysoký počet hostujících příznivců. Do kádru se vrátili Horký s Dobešem, velkou komplikací pak byla absence Chrásciny, který den před zápasem utrpěl úraz, který musel být dokonce řešen operací, na dálku jsme tak "bojovali" i za Tomáše", kterému přejeme rychlý návrat na zelený pažit!!!

V horkém odpoledni jsme museli bojovat jednak s podceněním soupeře, ale i tvrdým a nerovným trávníkem. V úvodu jsme sice byli aktivnější, nicméně centry i rohy jen rozchytaly tradiční brankářskou oporu domácích- Pelikána. V 7. minutě jsme ale totálně propadli. Odvrácený roh domácí přetavili v rychlý protiútok, na jejímž konci byla přesná trefa Jakše. V 9. minutě se "proháčkoval" až k vápnu důrazný Coufal, ale jeho tvrdý pokus mířil jen nad bránu. V 16. minutě se do nadějné pozice dostal i Kahoun, zbytečná klička však akci ukončila. V 19. minutě se do úniku dostal i Sládek, ale jeho přízemní pokus likviduje skvělý Pelikán. Ve 23. minutě mohlo být ještě hůře, druhý domácí brejk naštěstí skončil nepovedenou střelou Jakše. Ve 25. minutě konečně vyšel dlouhý míč na Šafáře, ten se "jeslemi" zbavil protihráče a odcentroval přesně na hlavu Coufala, který slavil první branku v dresu Řečkovic. Tato branka nás uklidnila a ještě více nabudila. O minutu později Sládek vybídl Coufala ke skórování, ale Pelikán pokus vyrazil na roh. Ve 29. minutě se rozjela parádní kombinace, Šafář průnikovou přihrávkou oslovil Sládka, ten pak přesnou přihrávkou našel Kahouna, který ve skluzu trefuje prázdnou branku domácích 1:2! Skvělou akci z 39. minuty režíroval přesnou přihrávkou Fessl, Šafář však výborného Pelikána nepřekonal. Brankou neskončily ani dva následné rohy. Domácí mohli být veselejší ve 44. minutě. Vysoký Novotný se elegantně uvolnil na vápně a tvrdě vystřelil, jeho pokus jen těsně minul spojnici naší brány. Ve 45. minutě se hrubě nedohodli domácí borci, kteří mizerně rozehráli trestný kop, z čehož rezultoval samostatný únik Kahouna. Ten po 50 metrovém sprintu ukázal letité střelecké zkušenosti a poslal domácím svoji druhou gólovou navštívenku!

Druhá půle začala z naší strany ospale. Domácí chtěli snížit a tlačili se více dopředu. Jenže hned ve 49. minutě "pláchl" po pravé straně aktivní Šafář a zkušeně obstřelil vyběhnutého brankáře 1:4. V 52. minutě měl na kopačce hattrick Kahoun, ale byl gólmanem vychytán. V 52. minutě našel Huňáčkův dlouhý míč za obranu Coufala, který míč tečoval takovým způsobem, že k překvapení nejen hráče, ale především brankáře, skončil až v síti 1:5. V 54. minutě se ještě jednou ukázali domácí, ale brankář Králik pokus zneškodnil. Od této pasáže hrajeme klidný kombinační fotbal s přenášením hry- radost pohledět. V 56. minutě trefuje Šafář tyč, v 58. minutě zachraňuje opět Pelikán. V 71. minutě se čerstvý "Forrest" věrný své přezdívce prožene po pravé straně, nicméně jeho sólo lapil domácí brankář. V 75. minutě mohl navýšit skóre i Sládek, ale "pálil" jen vedle. V 84. minutě po pěkné kombinaci nachází Hlouch Coufala a ten zakončuje snadno a hlavně přesně 1:6. V úplném závěru pak stejný hráč po sólovém úniku a hokejovém "blafáku" ještě jednou rozvlní síť domácí brány a je z toho další debakl soupeře!!!

Dnes musím opět chválit, sice jsme zase prohrávali, ale kolektivním a fotbalovým pojetím jsme přesvědčili, že skládáme silný tým! Pochválit musím i soupeře, stejně jako v minulých zápasech mi domácí potvrdili, že jde o férové, nekonfliktní a celkově velmi slušné mužstvo. Stejně tak i trojice rozhodčích zaslouží pochvalu za korektní vedení zápasu. Příště hostíme na jaře posílené a dlouho neporažené družstvo Starého Lískovce, v přípravě nesmíme nic podcenit a důkladně se připravit! Zatím ale přeji klidné odpočinkové Velikonoce!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.