SK Řečkovice ml. přípravka : FC Dosta Bystrc "B" 16 : 15 (8 : 10)

SK Tuřany : SK Řečkovice st. přípravka 3 : 11 (2 : 6)

SK Žebětín : SK Řečkovice ml. žáci 11 : 0 (5 : 0)   tabulka

TJ Sokol Střelice : SK Řečkovice dorost 1 : 4 (0 : 1)   tabulka

Sestava: Cigánek - Hradil, Janošek, Honek, Kašpar - 84. Šťastný, Kraus, Groch, Hamrák D. - Štrubl, Hamrák J.   Stř: 84.Staněk

K dalšímu utkání jsme zajeli na velmi pěkné hřiště Sokola Střelice. Od začátku utkání jsme herně lepší. V 5. minutě napřáhl Luboš Kraus z pětadvaceti metrů, míč však končí těsně nad. Ve 12. minutě kopeme sérii rohů a ten poslední proměňuje Kuba Janošek ve vedoucí branku 0 : 1. Domácí se sice snaží o rychlé kontry, ale v jejich hře je hodně nepřesnosti, a tak první střelu kryje Cigánek až ve třicáté minutě. O dvě minuty později bombu Olina Grocha vytahuje gólman konečky prstů na roh. Přichází další série rohů, ale domácí obrana odolává. Ke konci první půle se hraje nahoru dolů, ale oba brankáři jsou vždy připraveni. Druhý poločas začnou Střelice aktivněji a hned v první minutě nejlepší hráč domácích Hassani míjí z malého vápna Cigánkovu svatyni. Tlak však trvá jen deset minut a poté přebíráme taktovku my. V 60. minutě ránu Jirky Hamráka vyráží gólman s námahou na roh. K němu se postaví Kuba Janošek a krásným centrem nachází Oldu Grocha, který z voleje trhá síť domácí branky 0 : 2. Za dalších pár minut opět po rohu hlavičkuje osamocený Patrik Štrubl nad. V 70. minutě po velmi pěkné akci po ose Honek, Kraus, Hamrák, Štrubl, posledně jmenovaný propálí domácího brankáře potřetí 0 : 3. Střelice však nejsou odevzdaným soupeřem. Hra má spád a Cigánek v brance má co dělat. V 79. minutě kope Hassani perfektně roh a jeho falšovaný centr vytahuje Cigánek pouze do břevna. Balon se však odráží do pole, kde nehlídaný hráč domácích pohodlně proměňuje 1 : 3. Po této brance  vrhnou Střelice všechny síly do útoku. V 83.minutě trefuje opět Hassani břevno. Naše obrana však srdnatě odolává. V přemíře snahy se však v domácí obraně otvírají okénka a dvojice Štrubl, Hamrák často provětrává domácí zadáky. V poslední minutě jsou úspěšní a Jirka Hamrák pečetí naší výhru 1 : 4. Velmi pěkné utkání před solidní návštěvou bylo záhy ukončeno.

SK Řečkovice muži "B" : FC Soběšice "B" 0 : 0 (0 : 0)   tabulka

SK Řečkovice muži "A" : TJ Tatran Starý Lískovec 2 : 2 (0 : 0)   tabulka

sestava domácích: Vlasák- Hlouch, Čihák (39´ČK), Holý, Zríni- Šafář (78´Kugler), Horký, Fessl, Sládek- Dobeš (60´Kahoun), Coufal

Větrná neděle k nám zavála na jaře velmi úspěšný Lískovec, jenž v posledních čtyřech kolech vždy naplno bodoval. Sestava bohužel nebyla ideální, k dlouhodobým četným absencím přibyl i středopolař Huňáček a brankář Králik.

Úvod byl z naší strany nervózní a hlavně plný nepřesností. Sice už ve 3. minutě se elegantně ve vápně uvolnil Šafář, ale zakončení bylo hodně mimo. Hosté spoléhali na dlouhé nákopy, které měly oslovit "rychlíka" Lagrona, ale rovněž postrádaly více přesnosti. V 8. minutě se za obránce dostal Dobeš, jeho střela z vápna však skončila vysoko nad plotem. Od této chvíle přebíráme iniciativu a začínáme soupeře tlačit. Hosté však před brankářem rozestavěli důrazný blok, se kterým si příliš nevíme rady. Příležitost ke skórování přišla ve 13. minutě, Sládkovu dělovku z 25 metrů vyrazil brankář jen před sebe, jenže Coufalova dorážka byla nedůrazná a Pospíchal ji zneškodnil. Ve 21. minutě se po dlouhém odkopu do velké šance dostával Dobeš, jenže zakončení opět skončilo nad svatyní hostí. Ve 25. minutě prošel aktivní Šafář přes tři hráče a zakončoval. Jeho střelu brankář vyrazil, Dobešova slabá patička gólmana neohrozila. Hosté stále spoléhají na brejky, nebo čekají na naše chyby. Právě ve 27. minutě po jedné z nich z výhodné pozice netrefují zařízení. Ve 35. minutě se udála zásadní událost, Čihákovi se nepodařilo zahrát "malou domů" , a tak se alespoň snažil zastavit unikajícího Lagrona. Bohužel při snaze zabránit úniku si po vzájemném pádu nešťastně poranil kolenní vazy, takže minimálně tato sezóna již pro něj skončila. Navíc za svůj zákrok vyfasoval i červenou kartu, takže jsme poprvé v sezóně okusili dlouhou hru v oslabení. V nastaveném čase první půle zakončovali hosté střelou nad bránu.

Hosté s vidinou přesilovky vstoupili do druhého dějství aktivněji a hned po minutě zakončovali Lagronem, naštěstí jen slabě. V 50. minutě vyrazil přízemní střelu Vlasák, dorážku pak zablokovala obrana. V 57. minutě se poprvé předvedl rychlonohý Coufal, který prolétl kolem Tesaře, nicméně ani jeho pokus pozorná obrana nepropustila. V 59. minutě Coufal nahrál Šafářovi, který však nezakončil přesně! V 62. minutě šli do vedení hosté, Lagron napřáhl z 18-ti metrů a na jeho tečovanou střelu k tyči Vlasák nedosáhl. Naši hru výrazně nastartoval příchod Kahouna, který podržel míč, došel si pro faul a v 68. minutě z prvního protiútoku neomylně podél brankáře vyrovnal! O čtyři minuty později se z podobné pozice po Kahounově přihrávce trefuje přesně "pod víko" Šafář a euforie je na světě. V 74. minutě hosté zakončují přečíslení tvrdou střelou jen těsně vedle! Bohužel naše fyzicky náročná aktivní hra dostává pořádnou facku v 82. minutě, kdy se k odraženému míči dostal střídající Belák a lehce vyrovnal. Hostům bod evidentně stačil, nikam se netlačil, polehával po každém souboji na trávníku a čas rychle ubíhal. V 88. minutě se po pravé straně protáhl dnes opět vynikající Hlouch a předložil tutovku pro Kuglera, ten však pohrdl stát se "slavným" a svůj pokus poslal mimo. Po dalším závaru pak zůstal ležet jeden z hostí, čtyř minutové ošetřování pak ukončil závěrečný hvizd hlavního rozhodčího.

Dnes jsme sice ztratili dva body a nejspíš i šanci zdramatizovat boj o postup, především ale velmi mrzí ztráta stále se lepšícího Čiháka, ale musím vyzdvihnout i pozitiva. Tým i v deseti hrál aktivně, připravil si šance a donutil soupeře k pasivnímu přístupu a zdržování. Dále věřím, že se brzy do sestavy vrátí opory Škaroupka, Baláž, Šebesta a kolektivu pomůže i Jelínek. Další domácí utkání s na jaře trápícím se Jundrovem nesmíme vůbec podcenit.

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.