Svratka Brno "C" : SK Řečkovice ml. přípravka 5 : 2 (3 : 1)

SK Řečkovice st. přípravka : FC Medlánky "B" 6 : 11 (1 : 6)

SK Řečkovice ml. žáci : FK SK Bosonohy 2 : 6 (1 : 2)   tabulka

TJ Sokol Milešovice : SK Řečkovice dorost 0 : 3 (0 : 0)

Sestava : Cigánek - Hradil , Janošek , Honek , Kašpar - Šťastný , Kraus , Slouka , Hamrák D. - 83.Štrubl , Hamrák J.   Stř: 83.Slaný

Ve vloženém kole jsme ve středu zavítali na stadion Sokola Milešovice. Utkání na přírodním trávníku začalo oboustranně opatrně. Hrálo se především mezi šestnáctkami a za prvních dvacet minut se nikdo do vážnější šance nedostal. Poté se úroveň utkání přece jen zvedla, ale obrany převyšovaly útoky a kromě několika střel z dálky se v prvním poločase nic nestalo. Po řádné poločasové domluvě vběhlo na hřiště úplně jiné mužstvo. Hned na začátku druhé půle utekl po levém křídle Míša Šťastný, na středu našel Jirku Hamráka, který posunul na bráchu Dana a ten dělovkou k pravé tyči otevřel účet zápasu 0 : 1. Tato branka nás nakopla a konečně jsme začali hrát fotbal. Zpřesnily se přihrávky, začalo se více běhat a domácí začali mít velké problémy. V 55.minutě pálí Patrik Štrubl jen do gólmana. O chvíli později si to zopakuje Jirka Hamrák. Domácí se sice snaží, ale naši aktivitu zastavují většinou jen za cenu faulů. Jedinou jejich šancí byla v 70. minutě dalekonosná rána, která končí na Cigiho břevně. O čtyři minuty později ránu Jirky Hamráka domácí brankář jen vyráží a dobíhající Mara Slouka bezpečně doráží za jeho záda 0 : 2. Nadále jsme lepším týmem a v závěru už kontrolujeme hru. Tři minuty před konce po krásné akci na jeden dotek Jirka Hamrák ranou pod víko uzavírá skóre utkání 0 : 3. Dneska podali hráči solidní výkon a především za druhý poločas si vítězství plně zasloužili.

SK Řečkovice dorost : TJ Lipovec/Sloup 2 : 1 (1 : 1)   tabulka

Sestava : Cigánek - Hradil , Janošek , Honek , Kašpar - Šťastný , Kraus , Slouka , 83.Hamrák D. - Štrubl , Hamrák J.   Stř: 83.Staněk

V dalším kole jsme na domácím trávníku přivítali na jaře velmi dobře hrajícího soupeře, hráče z Lipovce. Utkání dvou různých poločasů se hrálo za pošmourného počasí a silného větru. Hosté hrající v první půli s větrem v zádech začali aktivněji a častěji se dostávali před naši bránu. Obrana však pracovala spolehlivě. Nebezpečné byly jen přímé kopy, které hnal vítr. Ve 24. minutě se na půli hřiště postavil k přímému kopu hostující Fedra a jeho ránu k překvapení všech donesl vítr balon až do naší sítě 0 : 1. Tato branka jako by nás nakopla. Začali jsme více běhat, zjednodušili přihrávku a přišly první šance. Ve 30.minutě zatáhl Jirka Hamrák míč po levé lajně a jeho střela z úhlu olízla tyč soupeřovy branky. Poté dva přímé kopy Luboše Krause skončily nad. Ve 43. minutě jsme se dočkali. Dan Hamrák obral u rohového praporku hostujícího beka o míč, našel bráchu Jirku Hamráka a ten střelou k tyči vyrovnal 1 : 1. Tím první půle skončila. Do druhého poločasu jsme přímo vlétli a na dvacet minut přišpendlili soupeře do jeho šestnáctky. Ze silným větrem v zádech jsme začali častěji střílet a snažili se strhnout vedení na naši stranu. Dvakrát pálil ze třiceti metrů neúnavný Dušan Honek, ale jeho dělovky do šibenice vyškrábl hostující gólman na roh. Rána Luby Krause z přímého kopu šla těsně mimo. V 64. minutě zatočil Kuba Janošek roh, hostující stoper v tísni odvrátil jen před Dušana Honka a ten svou premiérovou brankou v soutěži rozvlnil síť podruhé 2 : 1. Po této brance trenér Lipovce prostřídal a jeho svěřenci se hnali za vyrovnáním. V posledních dvaceti minutách se hrál důrazný a líbivý fotbal. Jezdilo se nahoru dolů. Všech dvaadvacet hráčů hrálo naplno a útok střídal protiútok. Obrany však dominovaly a proto už se stav utkání nezměnil. Lipovec dnes dokázal, že má velmi dobrý tým a byl nám víc jak vyrovnaným soupeřem. O to víc si cením,že jsme i za nepříznivého stavu nesložili zbraně a dokázali porazit nebezpečného protivníka.

SK Řečkovice muži "B" : SK Jundrov "B" 9 : 0 (4 : 0)   tabulka

SK Řečkovice muži "A" : SK Jundrov 1 : 2 (0 : 1)   tabulka

sestava: Králik- Cigánek (64. Kugler), Jelínek, Holý, Zríni- Hlouch, Fessl (70. ČK), Horký (79. Honek), Sládek- Dobeš (Kahoun), Šafář

V chladném a větrném počasí jsme přivítali na jaře ještě nebodující Jundrov. Bohužel sestava dostala pořádné trhliny a k dlouhodobým marodům přibyli ještě Huňáček, Kahoun a na poslední chvíli i další útočník Coufal! Do základu tak musel dorostenec Cigánek, na lavičku byl nominován další mladík Honek..., prostě improvizace...

Proti urostlým hostům jsme se osmělili již ve 2. minutě. Šafář prošel do vápna, vystřelil, ale bohužel nikdo jeho odražený pokus nedorážel. V 6. minutě z dálky pálili hosté, ale vysoko nad bránu. Monotónní nákopy jsme v 11. minutě vyměnili za průnikovou přihrávku, po které postupoval Šafář zcela sám na (ne)brankáře hostí, jeho střela však skončila jen na tyči! Ve 13. minutě jsme zbytečně ztratili míč a Krejčíř levačkou z 22 metrů s podporou větru zamířil přesně k tyči 0:1. O dvě minuty později Sládkům přímý kop skončil jen těsně vedle "šibenice". V 17. minutě v obrovské šanci nedává Sládek, z pokusu rezultuje jen další roh. Následně upadáme do letargie, nepřesnost plodí nepřesnosti, dlouhé míče v pohodě odvrací vysocí zadáci. Ve 30. minutě pálí z dálky Fessl, brankář střelu vytahuje na roh. Ve 32. minutě lacině chybuje Cigánek, hosté naštěstí tento kiks netrestají a branku přestřelují.  Ve 43. minutě po hezkém signálu z rohového kopu, kopeme další roh. Poločas ukončí Sládkův "přímák", který však zkrotí brankář Němec.

V 50. minutě s podporou větru napřáhl Jelínek, brankář vyrazil jen před sebe, jenže Zríni ve 100% příležitosti přestřeluje. Začínáme tlačit! V 51. minutě další tutovku Šafáře zablokují obětaví hosté. Jundrov v 58. minutě dostává luxusní příležitost navýšit vedení. Přímý kop ze 17-ti metrů zastavuje početná zeď. V 60. minutě se hostující Beneš ocitá sám před Králikem, který jeho pokus bravůrně zneškodnil! Jenže v 66. minutě projde přízemní centr celým vápnem, po několika tečích skončí až u Krejčíře, který propasíruje míč až do sítě 0:2. Navíc o chvíli později nešťastně fauluje unikajícího soupeře Fessl a inkasuje k překvapení i hostujících hráčů červenou kartu!!! Paradoxně v desítí začínáme hrát srdcem a tlačíme soupeře k jejich vápnu, ikdyž Jundov dnes hrál kombinačně velmi dobře. V 87. minutě po dvojím faulu dostáváme možnost penalty, jenže Sládek nechá vyniknout brankáře. To nás může mrzet, neboť za minutu z dálky s přispěním teče snižuje Hlouch. V 90. minutě máme další obrovskou možnost, v nastavení se proháčkuje až do vápna mladý Honek, ale brankář chytá!

Dnes útlum, nepřesnosti, smůla, prostě zmar, ze kterého jsem ani pořádně nespal... Počet omluvenek a zranění byl alarmující! Navíc na Startě má chybět dalších 3-5 opor... Šanci tak dostanou nejspíš dorostenci, kterým chci také dnes poděkovat za pomoc! Poděkovat chci i Pavlu Kahounovi, který rovnou ze Švýcarska zamířil na zápas, ve kterém stihl alespoň závěr duelu. Měl by to být příklad pro všechny, který nenechají vleklými zraněními sužovanou partu na "holičkách"...

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.