SK Líšeň U8A : SK Řečkovice ml. přípravka 10 : 14 (2 : 9)

SK Řečkovice ml. přípravka : SK Slatina 3 : 10 (1 : 2)

SK Jundrov : SK Řečkovice st. přípravka 2 : 13 (2 : 5)

FC Medlánky "B" : SK Řečkovice ml. žáci 11 : 0 (5 : 0)   tabulka

SK Řečkovice dorost : FC Veverská Bitýška 7 : 1 (5 : 0)

Sestava : Cigánek - Hradil , Janošek , Honek , Kašpar - Šťastný , Kraus , Slouka , Hamrák D. - Štrubl , Hamrák J.   Stř:0

Ve svátečním vloženém kole k nám zavítali fotbalisté Veverské Bitýšky. První poločas se odvíjel v naší plné režii. Už v 9.minutě se probil do soupeřovi šestnáctky Luboš Kraus, byl podražen a následnou penaltu bezpečně proměnil Jirka Hamrák 1 : 0. O dvě minuty později po pěkné kombinaci, střelou k tyči zvyšuje Paťa Štrubl na 2 : 0. Hrajeme dobře, balon chodí rychle od nohy, využíváme celou plochu hřiště, daří se kombinovat a vysoko napadáme. S tímto stylem hry mají hosté neskutečné problémy. A tak se rodí jedna šance za druhou. Ve 33.minutě zacentruje Míša Šťastný z levé strany a Jirka Hamrák nedává soupeřovu brankáři žádnou šanci 3 : 0. O pět minut později po velmi pěkné individuální akci kompletuje Jura Hamrák hattrick 4 : 0. Hosté mohou o chvíli později snížit, avšak střela těsně míjí Cigiho levou tyč. Minutu před koncem první půle bombu Dušana Honka s námahou vyráží gólman pouze před sebe a rychlonohý Mara Slouka dorážkou uzavírá účet prvního poločasu 5 : 0. Na začátku druhého už se nikam neženeme. Držíme míč a soupeř běhá. V 55.minutě po další pěkné kombinaci střelou k tyči zvyšuje Patrik Štrubl na 6 : 0. Po této brance tempo hry upadá a ke slovu se dostávají také hosté, kteří v 61. minutě po chybě obrany korigují na 6 : 1. Dalších deset minut se hraje pouze mezi šestnáctkami, až přichází 70. minuta. Kuba Janošek kope roh, balon se odrazí k Luboši Krausovi a ten prostřeluje vše co mu stojí v cestě 7 : 1. V závěru utkání už držíme míč na svých kopačkách a bez problémů dovádíme utkání k vítěznému konci. Dnes bych chtěl hráčům poděkovat především za první poločas, kde předváděli pohledný fotbal a po zásluze vysoko zvítězili.

SK Slavkov/Křižanovice : SK Řečkovice dorost 3 : 0 (1 : 0)   tabulka

Sestava : Cigánek - Hradil , Janošek , Honek , Kašpar - Šťastný , Kraus , 81.Slouka , Hamrák D. - Štrubl , Hamrák J.   Stř: 81 Staněk

Ve šlágru kola jsme přijeli do krásného areálu vedoucího celku tabulky do Křižanovic u Slavkova. Od začátku utkání se bylo na co dívat. Hra se přelévala od jedné branky k druhé a přicházely i šance. Naši největší jsme měli v 15. minutě, kdy Jirka Hamrák obešel dva protihráče, naservíroval míč pro Marka Slouku, který však ve vyložené šanci těsně minul pravou tyč soupeřovi branky. Domácí poté několikrát zahrozili po přímých kopech, kdy hledali nejlepšího střelce soutěže Kovaříka, který ve slibných šancích minul, nebo byl vždy připraven gólman Cigánek. Ve 30.minutě po velké chybě Marka Hradila šel sám domácí útočník na Cigiho, ale jeho bravurní zákrok tuto velkou šanci zmařil. V 37.minutě se domácí dočkali. Levý halv zatáhl míč po lajně, centrem našel hlavu domácího útočníka a ten nedal Cigimu šanci 1 : 0. Do konce poločasu už se nic zásadního nestalo. Do druhé půle jsme nastoupili s cílem co nejdříve vyrovnat. Domácí však byli proti a v tuto chvíli to byl opravdu boj o každý metr velmi dobře připraveného trávníku. Bohužel přišla 59. minuta a střet v našem pokutovém území, kterou sudí Simona Žáková posoudila jako faul. K penaltě se postavil opět Kovařík a bezpečně proměnil 2 : 0. I za tohoto stavu jsme nesložili zbraně a snažili se dostat před soupeřovu branku. Domácí hráli na nebezpečné brejky, ale Cigánek v brance čaroval. V 68. minutě dostává domácí útočník pas na hranici offsidu (zřejmě i za ním) a obstřeluje Cigiho potřetí 3 : 0. Ani po této brance nehrajeme "zanďoura" a máme několik slibných příležitostí korigovat. V této fázi jsme lepším týmem, domácí však brání i za cenu hrubých faulů, což jim u nepřesné sudí Žákové často prochází. Hra je rozkouskovaná a zkušení hráči Slavkova už si výsledek pohlídali. Tím nám připravili první jarní prohru. Sportovně musím přiznat, že domácí mají vyspělý tým a po právu vévodí čelu tabulky. Musím však podotknout, že naši kluci hráli na doraz a utkání odmakali a zanechali tady velmi dobrý dojem.

SK Tuřany "B" : SK Řečkovice muži "B" 6 : 0 (3 : 0)   tabulka

TJ Start Brno "B" : SK Řečkovice muži "A" 2 : 4 (1 : 2)   tabulka   z webu domácích

sestava: Králik- Zríni, Holý, Čihák, Cigánek- Šafář, Král, Horký, Sládek- Dobeš (74. Coufal), Kahoun

Na Lesnou jsme odjížděli ve slátané a nepočetné sestavě. Poprvé na jaře jsme tak nebyli v roli favorita. K dlouhodobým marodům přibyl i Hlouch, k dispozici nebyli ani Kugler s "vykartovaným" Fesslem. Z nasmlouvaných dorostenců onemocněl Honek a prst si zlomil Janošek, čili nám zbyl opět jen Cigánek. Jediná pozitiva byla v zázračném uzdravení Čiháka a příchodu Coufala. Přesto jsem musel do celého utkání zasáhnout osobně.

Úvodní minuty byly z naší strany nervózní a plné nepřesností, naštěstí je domácí tým nedokázal potrestat. S přibývajícím časem jsme přebírali iniciativu. Poctivá hra zezadu, vítězné osobní i vzdušné souboje + rychlé protiútoky přinášely ovoce. Již ve 12. minutě po rychlé akci utíká obráncům Šafář a chytrým lobem překonává tradiční oporu domácích Douška. Nadále jsme při chuti, nicméně sólové úniky aktivního Kahouna i Šafáře skončily jen těsně vedle. Stejně tak dopadly i pokusy Krále a hlavičkujícího Dobeše. Skóre jsme navýšili až v 38. minutě, kdy po faulu na Kahouna proměnil penaltu kapitán Sládek. Domácí v závěru měli několik zajímavých centrů a závarů, ale vysoká obrana pracovala spolehlivě. Teprve ve 44. minutě nešťastným vlastním gólem do šatny se domácí dostali zpátky do hry.

S větrem v zádech začali "červení" borci Startu aktivně a zatlačili nás k vlastnímu vápnu. Šance však nepřicházely, neboť "nákopy" postrádaly větší přesnost a myšlenku. V 55. minutě krásně prošel středem hřiště Horký a zakončil s trochou štěstí přesně 1:3. Bohužel o chvíli později po rohovém kopu posoudil rozhodčí souboj Holý-Těšík jako penaltový a domácí kapitán s přehledem snížil. Start pak byl velmi aktivní, útočil, centroval, ale obranné řady dnes fungovaly spolehlivě. Co nezachytili obětaví zadáci, zlikvidoval výborný Králik. S přibývajícím časem domácí stále více chybovali, což nám vyhovovalo. Nikam jsme nespěchali, ale čekali na "brejky". 5 minut před koncem hlavou zakončoval Coufal, ale Doušek zákrokem dne, vyrazil, stejně jako před tím tvrdý pokus Horkého. V samém závěru se protáhl mezi dvěma obránci zkušený Kahoun, z úhlu nastřelil tyč, následná dorážka Horkého skončila v levé "šibenici".

Dnes mohu chválit za obětavý a kolektivní výkon, který nás i ve značně improvizované sestavě dovedl k zisku zasloužených tří bodů!!!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.