Tatran Kohoutovice "B" : SK Řečkovice ml. přípravka 6 : 9 (2 : 4)

SK Slatina : SK Řečkovice st. přípravka 8 : 16 (4 : 6)

SK Řečkovice ml. žáci : SK Líšeň 0 : 12 (0 : 8)   tabulka

Slatina / Slovan "B" : SK Řečkovice dorost 1 : 1 (1 : 1)   tabulka

Sestava: Cigánek - 62.Hradil, Janošek, Honek, Kašpar - Šťastný, Kraus, Slouka, Hamrák D. - Štrubl, Hamrák J.   Stř: 62.Groch

V nedělním slunečném odpoledni jsme se představili na hřišti Slovanu Brno. Domácí posílení hráči A týmu začali utkání zostra a první pětiminutovka byla v jejich režii. Poté jsme se začali osmělovat i my. Už ve 14. minutě přišel nejhezčí okamžik utkání. Marek Hradil si z vlastní poloviny navedl balon na třicet metrů a pumelicí vymetl šibenici domácí branky 0 : 1. Jeho premiérová trefa nás uklidnila a v této fázi utkání jsme byli nebezpečnější. Domácí byli brankou zaskočeni a dlouho se nemohli dostat do hry. Ve 29. minutě jsme jim k tomu pomohli sami. Po dlouhém nákopu nešťastník Kuba Janošek minul míč a domácí útočník šel sám na Cigiho, kterému nedal žádnou šanci 1 : 1. O pět minut přišel další brejk, ale s tvrdou ranou pod víko si Cigánek poradil. Tři minuty před přestávkou domácí kapitán špatně došlápl a natáhl si kolenní vazy. Záhy byl převezen RZ do nemocnice. Dlouho se nehrálo a rozhodčí první půli ukončil. Druhý poločas začal oboustranně silově. Hra se přelévala od vápna k vápnu, ale spolehlivé obrany toho příliš nedovolily. Zároveň přibylo ostrých zákroků a začalo se "žlutit". V 62.minutě po dalším hrubém zákroku odkulhal z hřiště Mara Hradil s poraněným kotníkem. Zaplály vášně a rozhodčí měl co dělat, aby utkání ukočíroval. Hra se kouskovala a pěkných akcí bylo pomálu. Toto provázelo skoro celý druhý poločas. V utkání se už nic podstatného nestalo a skončilo spravedlivou dělbou bodů.

SK Řícmanice : SK Řečkovice muži "A" 2 : 12 (0 : 7)   tabulka

sestava hostí: Vlasák- Nafa, Holý, Čihák, Zríni- Kugler (55´Ryška), Hlouch, Horký (62´Král), Sládek- Dobeš, Coufal

Ani do Řícmanic jsme zdaleka nejeli kompletní, k četným marodům znovu přibyl Huňáček, bolesti zad vyřadily i Šafáře, hospitalizace dcery nepustila do zápasu Kahouna... "suma sumárům" žádná sláva, na lavičce jen Ryška se mnou... Naštěstí domácí tým měl podobné starosti a byl rád, že se nakonec vůbec poskládal.

Úvod utkání patřil domácím, hned ve druhé minutě po rohovém kopu zakončovali těsně nad. V 5. minutě pak dlouhý míč naše obrana nezachytila a Čihák musel "hasit" za cenu žluté karty. Celkově dlouhé nákopy za obranu na rychlého Lockera nám dělaly veliké problémy, naštěstí zakončení Řícmanic nebylo přesné. V 8. minutě jsme se konečně osmělili i my. Sládkovu střelu hlavou nešťastně odrážel Tomáš Zbořil, až z toho málem byl ukázkový vlastenec. V 9. minutě pálil nad bránu v základu hrající Kugler. V 11. minutě upláchl rychlý Locker, obrana zablokovala na roh, který po krásné hlavičce málem skončil gólem- Vlasák ale tým podržel. Ve 13. minutě se k odraženému míči dostal kanonýr Jakub Zbořil, ale jeho volej jen těsně minul zařízení. V 17. minutě pak domácí byli nejblíže ke gólu, slalom domácího útočníka skončil "lobem" jen těsně vedle Vlasákovy brány! Ve 20. minutě jsme po úniku přečíslili domácí zadáky a Coufal z malého vápna načal brankově početný zápas. Nervozita opadla a konečně jsme začali být aktivnější a smělejší. Série rohů brankou neskončila, nicméně důrazný Dobeš obral stopera Vodu o míč a sólový únik zakončil kličkou brankáři a už jsme vedli 0:2. Domácí přitvrdili a přibyly i tvrdé zákroky jako ten z 29. minuty na Coufala, bohužel hlavní sudí to karetně neřešil. Ve 34. minutě zakončoval bombou nad bránu rychlonohý Coufal. O minutu později dnes velmi dobrý Kugler oslovuje přízemním centrem Coufala, který opět z malého vápna prostřeluje Jiráska. Kugler měl podíl i na další brance, kterou po jeho centru s přispěním tyče vstřelil kapitán Sládek. Závěr poločasu jsme velmi produktivní, nejprve sólový únik, po krásné nahrávce Nafy, s přehledem zakončuje Coufal, o minutu později přesnou střelou po skrumáži navyšuje Sládek a v poslední minutě se gólově prosazuje a svůj velmi dobrý výkon korunuje jinak sváteční střelec Nafa.

V poločase především nabádáme ke klidné a rychlé hře, tak aby bylo co nejméně soubojů a případných ostrých faulů. Pokyny vedly i případnému řečnění, to mělo pokud možno úplně vymizet.

Hned ve 46. minutě utekl domácí obraně aktivní Dobeš, ale na poslední chvíli obrana odvrátila na roh. Ve 47. minutě se po nezištné přihrávce Dobeše prosazuje opět Coufal. Řícmanice odpověděli dělovkou Krále z velkého úhlu. V 52. minutě má blízko k další brance Sládek, ale Jirásko skvěle chytá. V 53. minutě si to hostující kapitán vynahrazuje. Jeho přímák takřka od rohového praporku končí cíleně v levé "šibenici" 0:9! Do hry se dostává i Ryška, přibývá nervozita, dohady s nepřesným sudím, přicházejí i tvrdé "dohrávané" zákroky. V 61. minutě se ukazuje domácí Veselý, projde středem hřiště, klička za vápnem a takřka ze stoje přesná střela k tyči 1:9. Bohužel s nataženým svalem musí vystřídat "Šány", a tak se bohužel musím na necelou půlhodinu obětovat... Domácí pookřáli a dostali se k několika nebezpečným pokusům, které však Vlasák dokázal zneškodnit. Ani my jsme nezaháleli a podnikali nebezpečné brejky. V 67. minutě po jednom z nich popáté trefuje přesně Coufal. Hra má spád a také se hodně přiostřuje. Domácí sbírají kartu za kartou, ale snaží se stále útočit. V 74. minutě vymyslí fotbalovou parádu domácí Lukáč, který ze 40 metrů přelobuje vysunutého Vlasáka. V 80. minutě uteče po levé straně Ryška, u jeho centru je dříve Král a nohou(!) udílí míči takovou rotaci, že Jiráskovi míč vyklouzne z rukavic:-) O chvíli mi druhou gólovou radost sebere zvednutý praporek pomezního:-( V samém závěru ještě kapitán a dnešní oslavenec Sládek další přesnou střelou zakončil své produktivní představení a na dálku tak snížil rozdíl na nejlepšího střelce soutěže Lejsku.

Na nerovném terénu a v dusném ovzduší jsme v úvodu přežili několik velkých šancí soupeře a sami během závěru první půlky zápas rozhodli. Příští týden by to však proti "nadupané" (vstřelila už 103 branek) Lokomotivě určitě nestačilo! Věřím, že zmobilizujeme všechny síly a zpět na hřiště se vrátí Fessl, Šafář, Kahoun, Huňáček, Baláž aj. a předvedeme doma podobné představení jako proti Chrlicím! Kéž by to byla jednou pravda!!!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.