SK Řečkovice ml. přípravka : START Brno 13 : 12 (5 : 5)

SK Řečkovice st. přípravka : Bílovice nad Svitavou 24 : 0 (12 : 0)

Lokomotiva Brno : SK Řečkovice ml. žáci 16 : 0 (9 : 0)   tabulka

SK Řečkovice dorost : Mokrá / Horákov 0 : 0 (0 : 0)   tabulka

Sestava: Cigánek - Hradil, Janošek, Honek, 46.Kašpar - Šťastný, Kraus, 82.Slouka, Groch, Hamrák D. - Štrubl.   Stř: 46.Staněk , 82.Slaný

V předposledním utkání sezóny a posledním na domácím trávníku k nám přijel aktuálně třetí celek tabulky hráči z Mokré/Horákova. Od začátku se bylo na co dívat. Hra se přelévala od branky k brance a přišly první šance. Hosté hrozili především hrou po křídlech a vysokými centry, my z rohů a standartních situací. Hrál se silový fotbal. V parnu a dusnu z hráčů doslova lilo. Obrany však převyšovaly útoky a z dalekonosnými střelami si oba brankáři poradili. V poslední minutě prvního půle, po střetu s protihráčem odkulhal do kabiny Honza Kašpar a jeho oteklé koleno nevěstí nic dobrého. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první. Lítá bitva o každý metr stála hráče spoustu sil. Hrálo se nahoru dolů, ale příležitostí ke vstřelení branky bylo minimum. Buď chyběl klid při zakončení, nebo finální přihrávka. Za zmínku stojí jen 70. minuta kdy se střídající Tomáš Staněk ocitl sám před hostujícím gólmanem, ale vysoko přestřelil. V poslední čtvrthodině se zatáhlo a utkání se dohrávalo za silného deště, který hru znemožňoval. Rozhodčí posléze utkání ukončil. Dnešní duel byl oboustranně vyrovnaný a po zásluze si týmy body rozdělily.

SK Řečkovice muži "B" : Lokomotiva Brno "B" 0 : 3 (0 : 1)   tabulka

SK Řečkovice : Lokomotiva Brno 2 : 5 (1 : 1)   tabulka

sestava: Vlasák- Nafa, Holý (46´Šafář), Čihák, Zríni (80´Kugler)- Hlouch, Fessl, Huňáček, Sládek- Kahoun (61´Dobeš), Coufal

Hodinu a půl před utkáním přišla bouřka s vydatnými srážkami, a tak jsme kvůli podmáčenému terénu museli na podstatně menší UT. Do sestavy se vrátili Fessl, Huňáček i Kahoun, naopak natažený sval do utkání nepustil středopolaře Horkého, problémy se zády poslaly Šafáře jen na lavičku náhradníků.

Úvod zápasu vyšel parádně, rychlonohý Coufal prošel do vápna a jeho tečovaná střela skončila nad překvapeným brankářem 1:0. Hned v další minutě podnikli rychlý brejk i hosté. V 5. minutě si po faulu nešťastně narazil rameno stoper Holý a utkání nakonec nedohrál... V 7. minutě se řítil na brankáře Kahoun, ale na poslední chvíli mu byl míč vypíchnut. O minutu později nezakončil přesně hostující Sedlák. V 11. minutě odražený míč krásně trefuje Fessl, brankář Zelinka jen vyráží před sebe a Kahoun trefuje přesně, bohužel je však odmáván ofsside. V této fázi jsme aktivnější. V 17. minutě prováhá velkou šanci opět Kahoun. Od 20. minuty přebírá iniciativu Lokomotiva, je přesnější, rychlejší a také důraznější a úspěšnější v osobních soubojích. My stále častěji spoléháme jen na dlouhé nákopy. Ve 22. minutě ještě nebezpečí zažehná Huňáček, ale v 26. minutě projde nejlepší hráč zápasu "exzbrojovák" Hykš přes polovinu hřiště a s přispěním teče a břevna snadno vyrovná.  Ve 32. minutě, v době, kdy jsme velmi pasivní, mohou hosté po rohovém kopu jít do vedení, ale ve vyložené pozici branku nedávají. Poslední minuty pak jsou pro početné obecenstvo atraktivní, branky však nepřinesou žádné.

V poločase střídá zraněný Holý, nastupuje čerstvě doléčený Šafář, přeskupujeme řady. Hned v úvodní minutě se do úniku dostává Kahoun, ale zradí ho špatné zpracování a je po šanci. To hosté mají přechod do útoku mimořádný a produktivitu bohužel také. I druhý Hykšův slalom končí brankou 1:2. O 2 minuty později po levné ztrátě míče zakončuje opět snadno a přesně kanonýr Sedlák 1:3. V tuto chvíli rozhodčí píská každý kontakt a hra se po sekundách kouskuje. V 60. minutě zdálky pálí Sládek, ale Zelinka je pozorný. V 63. minutě po hezké pasáži hry na jeden dotek, zakončuje z 22 metrů přesně k tyči aktivní Hlouch a jsme opět ve hře! Konečně hrajeme kombinačně a začínáme kompaktní hosty tlačit. Bohužel v 70. minutě pykáme za ukvapenost. Nafa rychlé rozehrává na Huňáčka, ten ovšem přihrávku nečeká, a tak se míče zmocní výborný Hykš, kličkou se zbaví obránce a naservíruje míč přímo na kopačku Sedláka 2:4. Ani teď neskládáme zbraně, v 73. minutě jde do sóla Coufal, ale bohužel trefuje jen dobře vyběhnutého Zelinku... Hosté jsou v zakončení 100% a v 76. minutě zasazují po průniku z pravé strany poslední direkt! V 83. minutě zakončuje i nejlepší střelec soutěže Lejska, ale Vlasák vyráží na roh. V 86. minutě skvěle odcentruje Šafář, Coufal pohotově zakončuje, ale Zelinka reflexivně nohou tutovku zlikviduje. V 88. minutě hosté promarní další nadějné přečíslení. V 89. minutě předvedeme jednu z mála pohledných kombinací, kterou zakončoval Hlouch, Zelinka však efektním zákrokem pokus zlikviduje.

Dnes atraktivní a gólově bohatá podívaná, hosté byli fotbalovější, důraznější a především výrazně produktivnější. Hrát jen na šance, tak neprohrajeme... Lokomotiva ale zaslouženě zvítězila a jen potvrdila, že na jaře je po zásluze nejúspěšnějším týmem (výhra 1:6 v Obřanech, 2:0 s Lelekovicemi, 16:1 s Chrlicemi, 8:0 s Lískovcem ...). My musíme hodně zapracovat na obranné fázi především záložní řady a "poladit" souhru a přesnější zakončení! V Obřanech to vypadá opět na improvizaci ve všech řadách...

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.