TJ START Brno : SK Řečkovice ml. žáci 1 : 1 (1 : 1)

SK Řečkovice ml. žáci : FC Svratka Brno "C" 2 : 6 (0 : 2)   konečná tabulka

SK Obřany "B" : SK Řečkovice muži "B" 7 : 4 (5 : 0)   tabulka

SK Obřany : SK Řečkovice muži "A" 0 : 2 (0 : 0)   tabulka

sestava: Vlasák- Nafa, Huňáček, Čihák, Zríni- Šafář (75´Janošek), Hlouch (88´Král), Fessl, Sládek- Dobeš (56´Cigánek), Kahoun (71´Chráscina)

V posledním venkovním utkání jsme chtěli navázat na 100% bodový zisk z hostujících hřišť. V cestě nám ale stál ambiciózní a o postup se peroucí tým Obřan. V sestavě poprvé od přestupu do Řečkovic chyběl zraněný stoper Holý, svalové problémy do hry ještě nepustily Davida Horkého, v útoku jsme se museli obejít bez nejlepšího jarního střelce Ondřeje Coufala (10 branek). Pozvánku na zápas tak dostali dorostenci Janošek, Cigánek a Honek (ten však vůbec nedorazil?!?). Kromě dorostenců chci poděkovat i "Forrestovi", že se obětoval, zápas nakonec odehrál a svým výborným výkonem významně přispěl k vítězství! Po dlouhé odmlce byl rovněž k dispozici zotavující se ostrostřelec Chráscina.

V krásném obřanském areálu byla k vidění od začátku hezká podívaná. V černých dresech hrající domácí začali úvodním tlakem, hýřili pohybem a v 7. minutě si vytvořili první náznak šance. Střelecký pokus z hranice vápna však zamířil nad bránu. Obřany byly nadále aktivnější, nicméně jejich kombinace končily většinou nepřesnými nákopy. Od 15. minuty se začínáme osmělovat i my. Sládkův přímý kop však skončil rovněž nad bránou. Postupem času začínáme být aktivnější, ale šance nepřicházely. Ve 23. minutě chybně rozehrál Čihák, nicméně domácí pokus byl zablokován na roh. O minutu později po našem rohu hlavičkoval osamocený Čihák, Otradovský však pokus vytlačil na další roh. Ve slunečném počasí se hraje atraktivní běhavý zápas, ve kterém jsme nebezpečnější. Po jednom centru z pravé strany míč zasáhne ruku obránce, nicméně k naší i lelekovické nevoli se píská jen roh. Ve 42. minutě se do dobré pozice dostávají domácí, všudypřítomný Čihák ale pokus zablokoval. Ve 44. minutě se do nadějné pozice dostal i Kahoun, ale zatím se jen zastřeloval:-)

Úvod druhého dějství začal očekávaným náporem domácích. V 50. minutě po standartní situaci protétl míč celým našim malým vápnem naštěstí bez povšimnutí. V 54. minutě se k dlouhému míči dostal Šafář, zbavil se kličkou obránce a přízemním centrem vybídl Kahouna k milimetrovému zakončení 0:1 (Je vidět, že tréninkové přídavky se vyplatí:-)!!! Naši radost přehlučeli oslavující fanoušci AC Lelekovic. V 58. minutě se domácí dostali ke střele, ale hodně nepřesné. V 59. minutě měli domácí velkou příležitost srovnat. Centr z levé strany napálil kanonýr Sabela, nicméně Vlasák jeho bombu dokázal vyboxovat! V 62. minutě oslavujeme podruhé, brankář dorostu Cigánek dostal příležitost ukázat se v útoku áčka a po sedmi minutách na hřišti parádní dělovkou pod břevno navýšil vedení! Hraje se fyzicky nesmírně náročné utkání, domácí chtějí snížit a v 67. minutě k tomu neměli daleko- střela/centr jen těsně míjí Vlasákovu levou tyčku. Domácí již hrají v křeči, nám se daří kolektivním výkonem předstupovat před domácí a vyhrávat důležité souboje. Nafa vymazal Sabelu, Zríni dnes rovněž zahrál výborně, stoperská dvojice neudělala chybičku. Záloha aktivní, neúnavný běžec a bojovník Hlouch, kreativní Šafář se Sládkem "pilovali lajnu". Fessl dnes za mě (po nastartování od Anderleho) nejlepší výkon v dresu SK. I útok si zaslouží za bojovnost a napadání pochvalu. Nesmím zapomenout na brankáře Vlasáka, který poctivě odchytal podstatnou část sezóny, jeho derniéra (s nulou) nemohla mít lepší konec, děkujeme! Obřany ještě jednou vystupňovaly svoji snahu, v 79. minutě však hlavička z výhodné pozice zamířila nad bránu a o minutu později spálili domácí svoji největší šanci, odražený míč z 9 metrů skončil rovněž vysoko nad bránou. V závěru jsme prostřídali, nadále urputně bojovali a spoléhali na rychlé brejky, ty však většinou končily nepřesnou finální přihrávkou.

Dnes dle mě nejlepší jarní výkon, bojovný, kolektivní s fotbalovým nádechem, ale především konečně s nulou!!! Chci všem, kteří se na dnešní výhře podíleli velmi poděkovat. Jsem rád, že jsme si dokázali, že fotbal hrát umíme. Rád bych, abychom to příští pátek před "vyprodaným" stadionem potvrdili a užili si "závěrečnou" s dobrým pocitem!!!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.