Aktuálně

Výsledky uplynulého období:

Domašov-Říčky/Říčany : SK Řečkovice dorost  0 : 3 (0 : 2)

Sestava : Cigánek - Hradil, 61. Janošek, Honek, Kašpar - Šťastný, Kraus, Slouka, 80. Hamrák D. - Hamrák J., 80. Štrubl.   Stř: 61 .Groch, 80. Jílek, 80. Titz

K závěrečnému utkání sezony jsme zavítali na náhradní hřiště Domašova do Veverských Knínic. Utkání na přírodní trávě a za pekelné výhně začalo oboustranně opatrně a oba soupeři se oťukávali. Až do 10. minuty, kdy po pěkné kombinaci Marek Slouka přízemní střelou k levé tyči rozvlnil domácí síť poprvé 0 : 1. Tato branka nás uklidnila a začali jsme hrát pěkný fotbal. Zpřesnily se přihrávky, balon chodil rychle od nohy a domácí najednou nevěděli kam dřív skočit. Touto aktivní hrou jsme zatlačili Domašov na jeho polovinu a připravili si několik slibných příležitostí k navýšení vedení. To se podařilo až v 45.minutě, kdy se po další pěkné spolupráci ocitl sám před brankářem Patrik Štrubl a chladnokrevně zavěsil 0 : 2. Následně byl ukončen první poločas. Druhá půle už byla plně v naší režii. Měli jsme neustále míč na svých kopačkách a kontrolovali hru. Domácí se rychle unavili a po zbytek utkání nekladli větší odpor. V 62. minutě si Mara Slouka pohrál s domácí obranou jak kočka s myší a svůj výborný výkon korunoval výstavní brankou 0 : 3. Následně dostali příležitost i hráči z lavičky. V závěru jsme měli ještě několik možností ke vstřelení branky, ale výsledek se už nezměnil. Dnes jsme podali velmi dobrý kolektivní výkon a zaslouženě zvítězili. Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za celou dlouhou a náročnou sezonu. Předsezónní cíl se podařilo splnit. Tým obsadil v konečném účtování velmi pěkné třetí místo a vybojoval si po roce opět krajskou soutěž.

SK Řečkovice muži "B" : FC Svratka Brno "C" 3 : 0 kontumačně

SK Řečkovice : AC Lelekovice 5 : 6 (2 : 2)

sestava: Králik- Coufal (30´Kugler), Holý, Čihák, Zríni (65´Král)- Šafář, Hlouch, Fessl, Sládek- Dobeš (57´Chráscina), Kahoun

Netradiční páteční večerní duel s prvními Lelekovicemi nabídl atraktivní útočný fotbal. Na rozdíl od nás, kompletní hosté s jistotou postupu začali dobře. Hned ve 2. minutě přílétl do našeho vápna centr z levé strany, Dufek z vápna napřáhl a míč bohužel nešťastně tečoval jeden z našich hráčů a přelétl sluncem oslepeného Králika. Ve 4. minutě se pak k velkému sólu odhodlal stoper Holý, přešel přes půl hřiště a milimetrovým centrem oslovil "Verbíře" Kahouna- hlavou 1:1! Zaplňující se stadion pak v tropickém počasí viděl běhavý a důrazný zápas. V 9. minutě přímo z rohu oslavuje Šuler, Králikovi míč bohužel proletěl mezi rukavicemi. Hosty to nakoplo, ale  nestárnoucí Hakl v 11. minutě nezakončil. O minutu později se do sóla dostává domácí Dobeš, ale Prosecký nohou odvrátil na roh. Následný tlak zakončil bojovník Forrest bombou vedle brány. Aktivní čtvrthodinu končí chyba v lelekovické rozehrávce, Sládek se však ukvapil a slabou střelou Proseckého nepřekvapil. Další velká příležitost se odehrála až ve 27. minutě, ale domácí kapitán v nadějné pozici přestřelil. Bohužel problémy s dýcháním vyřadili rychlého Coufala, který do té doby nepustil Šulera do žádné šance. Hra o deseti nám neseděla, rychlonohý Pokorný se dostal do úniku, který však Králik skvěle zneškodnil. Po půlhodině hry převzali hosté režii zápasu a ihned se dvakrát dostali do zakončení, Pavlíkova střela i druhý pokus ale bránu míjely. Ve 37. minutě bylo veseleji. Sládkův přetažený centr z první "přeposlal" skrze vápno Šafář a Kahoun zblízka dokázal střelecké zkušenosti. Závěr poločasu bohužel pokazila zranění hostujícího Stříže a roztrhnuté obočí (po karetně nepotrestaném kopnutí od Pavlíka???) Forresta (ten se však během přestávky připravil na pokračování-super!)

Druhé půle začala jako první, hned v úvodní minutě prolétl míč z rohu celé vápno a nehlídaný Šuler to měl snadné! V 50. minutě měli rozjetí hosté další tutovku, leč Králik skvěle reflexivně střelu vykopl. V 53. minutě zůstal jeden z hostí ležet, nicméně hra pokračovala a skončilo to zákrokem, který po konzultaci s pomezním byl posouzen jako penaltový. Matador Hakl však přízemní střelou zamířil jen těsně vedle tyče. V 62. minutě našel střídající Chráscina přesným pasem Šafáře, který výstavním lobem překonal Proseckého 3:3! Bohužel již tak improvizovaná sestava dostala další trhlinu do defenzívy-po absenci nemocného Nafy, zraněného Cigánka, Coufala a Huňáčka se o střídání hlásil i Zríni... Hosté pak dokázali do improvizované obrany v rozmezí 7 minut hattrickem Pokorného, že rychlost a zakončení zvládají na jedničku. Domácí však nesložili zbraně, Sládkův pokus obrana zablokovala, v další tutovce se domácí kapitán též neprosadil. Přesto v závěru přišly ještě dvě branky. Nejprve Kahoun elegantně přenechal míč Hlouchovi, jež korunoval svoji výbornou sezónu. O dvě minuty později se v sólu ocitl i po dlouhém zranění rozehrávající se Chráscina, kličkou zmátl i brankáře a snížil na 5:6. Bohužel i přes občerstvování a ošetřování se nakonec fakticky nenastavovalo, a tak naplno mohla začít lelekovická postupová eufórie-gratulace k postupu!

Dnes bohužel opět velké problémy se sestavou, celá půl sezóna z hlediska zdraví, zranění a bohužel i z jiných důvodů byla žalostná... Přesto pokud si tým sedne, uzdraví a hlavně bude to chtít někam dotáhnout, tak věřím, že potenciál je obrovský a za rok můžeme napodobit Lelekovice. Já osobně jsem o tom přesvědčen! Hezké léto všem, první trénink letní přípravy 23.7. od 18.30!!!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.