Aktuálně

Výsledky uplynulého víkendu:

SK Řečkovice dorost : TJ TATRAN Rousínov 0 : 7 (0 : 3)

Sestava : Suchánek - Cigánek , Janošek , Honek , Hradil - Šťastný , Slouka , Štrubl , Slaný.

V dalším kole jsme přivítali na domácím trávníku celek Rousínova. Vinou zranění a nemoci jsme odehráli utkání pouze v devíti hráčích. V úvodu jsme hosty zaskočili aktivní hrou a vůbec nebylo poznat, že hrají dvojnásobnou přesilovku. V průběhu první půlhodiny jsme měli na kopačkách několik velkých příležitostí ke vstřelení branky, bohužel nebyly využity. V utkání hraném za pekelné výhně však docházely síly a hosté se od 33.minuty začali prosazovat a dvěma rychlými brankami zlomili náš odpor. Druhý poločas, ve kterém už o nic nešlo, přinesl bídu a utrpení. Hosté drželi balon a my se snažili kouskovat hru a ušetřit co nejvíce sil. Závěrečný hvizd rozhodčího byl pro nás vysvobozením. Toto utkání se mi hodnotí velice těžce. Plně věřím, že v plné síle bychom byli hráčům Rousínova víc než vyrovnaným soupeřem. Před všemi devíti statečnými, kteří hráli proti velké přesile a vydali se ze všech fyzických a psychických sil, hluboce smekám. Doufám, že od příštího kola budeme kompletní a budeme předvádět pěkný fotbal.

SK Jundrov "B" : SK Řečkovice muži "B" 2 : 0 (1 : 0)

SK Jundrov : SK Řečkovice 4 : 3 (2 : 2)

sestava hostí: Pokorný- Nafa (80´Hlouch), Čihák, Holý, Huňáček- Šafář, Coufal, Fessl, Sládek- Cigánek (67´Hruška), Chráscina

Úvodní kolo nás nasměrovalo do Jundrova, který přes léto výrazně zkvalitnil kádr (fůze s MCV + příchod dvojice hráčů ze Svratky) i realizační tým. Urostlé, nažhavené a především početné domácí mužstvo ostře kontrastovalo s pomalu se scházejícími hosty, které vedle marodů a "dovolenkářů" postrádalo i Hloucha, stále přestupově nevyřízeného Březovského a také obránce Nafu, který dorazil se zpožděním, díky němuž se nakonec muselo začít o osm minut později! Výsledkem byla slátaná jedenáctka s dorostencem Cigánkem v základu a s jediných náhradníkem Hruškou... no na nějaké ambice dost málo....

V 6. minutě poprvé zahrozili domácí, nerozcvičený Nafa ztratil míč na levé straně, naštěstí střela hostujícího záložníka zamířila mimo bránu. O minutu později zahrozil brejkem na hranici offsidu Chráscina a zkušeně na bližší tyč prostřelil mladíka Šplouchala 0:1. Hrál se tvrdý, rychlý, ale především pohledný zápas "nahoru - dolů". Domácí často zkoušeli využívat exligového středopolaře Živného (o něhož se více než dobře staral dnes záložník Coufal), naše hra spočívala spíše v dlouhých míčích za obranu. V 11. minutě nenápadný pokus z vápna skončil na našem břevně, o čtyři minuty později se skvěle ve vápně uvolnil Sládek, jeho pokus nohou zneškodnil domácí brankář. V 16. minutě skvěle zasáhla naše nová brankářská posila Pokorný, domácí průnik "hasil" úspěšným pádem pod nohy soupeře. V 17. minutě se skvěle uvolnil Chráscina, jeho nabídku pod sebe, pozorní domácí odvrátili na roh. Následný roh přistál na hlavě nehlídaného Huňáčka, který trestuhodně minul! V 19. minutě pohledná kombinace končila průnikovou přihrávkou na Šafáře, nicméně byl mávám hodně sporný offside... Ve 22. minutě udeřili domácí z nenápadné akce. Lehká ztráta na naší levé straně vyústila v polovysoký centr, na jehož konci byla teč vysokého "Majlonťáka" Novotného 1:1. Domácí začali tlačit a ve 28. minutě byl Živný blízko ke vstřelení branky. Ještě více se přitvrdilo a domácí se usadili na naší půlce. V 36. minutě se teatrálním pádem ve vápně hlasitě o penaltu dožadoval domácí kapitán a dnes zároveň největší řečník Živný. V 41. minutě jsme podnikli ojedinělý výpad na jehož konci byla parádní branka Coufala! Bohužel vedení nám vydrželo jen krátce, dvě špatně řešené situace uprostřed hřiště vyústily v levnou vyrovnávací branku, to Novotný využil rozestoupení našich hráčů a špatné postavení brankáře k technické střele "plackou". V 45. minutě se aktivní Chráscina dostal do vápna, šikovný lob však lapil domácí brankář.

Po změně stran domácí dvakrát uhodili z rohů, na které jsme obzvláště upozorňovali! V 51. minutě rozehrála dvojice hráčů roh nakrátko, odrazila jediného bránícího Šafáře a následná střela dalšího maloměřického matadora Stokláska i s přispěním teče skončila přesně u tyčky. O dvě minuty později pak dvoumetrový dlouhán Novotný hlavičkoval zcela nehlídaný z malého vápna rovněž přesně!!! Domácí zkušeně zalezli a trpělivě čekali na chyby hostí, ti kombinovali odzadu, ale dlouhé míče domácí vesměs uhlídali, případně jsme skončili v offsidovém postavení... Teprve střídající Hruška hned po svém příchodu pelášil na domácí branku, ale jeho uspěchaný pokus míjel opuštěnou domácí svatyni. V 70. minutě skvělým lobem orazítkoval břevno Šafář, následná dorážka Sládka byla bohužel opět offsidová. V 72. minutě narážečková spolupráce Fessl-Chráscina skončila milimetrovým pasem na kanonýra Chráscinu, který často vybíhajícího Šplouchala zkušeně přehodil 4:3. Tlačíme, ale bohužel zakončení nemá gólové parametry. Kamilova střela skončila vedle, Chráscinovu bombu z voleje likviduje brankář. To už je na hřišti i "Forrest", který právě skončil doktorskou šichtu... Hrajeme na tři obránce, ale četné nepřesnosti nás okrádají o čas, když k tomu přidáte i dvě taktická střídání domácích, nevypadá to dobře... Poslední možnost vyrovnat přichází v 89. minutě, špatný odhad domácího obránce na balón dává Sládkovi dobrou možnost zakončit, ale jeho pokus bohužel zamířil nad bránu!

Dnes atraktivní, bojovné, ale i fotbalové a gólové utkání, které se muselo hlasitě povzbuzujícím fanouškům domácích líbit. Jundrovští budou určitě čeřit vody v horní půlce tabulky, to stejný navzdory porážce očekávám i od nás. Budujeme silné mužstvo, je ale potřeba mít 100% morálku, obětovat se pro tým a hrát pokud možno v nejsilnější sestavě! Jen tak můžeme v nabitém přeboru uvažovat o mety nejvyšší.

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.