Aktuálně

Výsledky uplynulého období:

SK Řečkovice muži "A" : SK Líšeň "C" 1 : 1 (0 : 0)

sestava domácích: Pokorný- Nafa (84´Kugler), Čihák, Holý, Kozel (65´Škaroupka)- Šafář, Fessl (59´Kahoun), Hlouch, Březovský- Coufal, Chráscina

Ve vloženém čtvrtečním kole k nám zavítala velmi mladá a především silná rezerva Líšně (s 5-ti hráči kádru lídra krajského přeboru!!!). Ze základní jedenáctky nám chyběl trojlístek Zríni, Huňáček a také kapitán Sládek, který laboruje se zánětem v noze. Naopak velká premiéra čekala Jirku Kozla i novou akvizici ze Slovanu Brno Pepu Březovského.

Nezačali jsme zle, hned ve druhé minutě vystihl lajdáckou rozehrávku soupeře Chráscina a "zprvní" poslal míč do boční sítě. V páté minutě jsme zahrávali roh, ale tím naše úvodní aktivita skončila. Hosté záhy ukázali, že to dnes bude hodně těžké. Výborný pohyb, kombinace, rychlost i důraz, tím vším nás jednoznačně převyšovali. V 8. minutě se poprvé vyznamenal brankář Pokorný, když zlikvidoval přízemní střelu k tyči. Následovaly dva rohy, po kterých Pokorný se štěstím i pomoci tyče odolal. V 10. minutě se Líšeň prohnala naší levou stranou a následný centr skončil naštěstí hlavičkou nad naši bránu. Hosté jednoznačně dominovali, unikali po krajích a navíc jsme kazili takřka vše do čeho jsme kopli. V 17. minutě ztratil míč trestuhodně Fessl, soupeř se dostal do sólového úniku, který však skončil střelou vedle tyče! Ve 20. minutě zlikvidoval Pokorný další tutovku Líšně! Ve 24. minutě brankář Pokorný neodhadl vyběhnutí, následoval kontakt, po kterém se hosté marně dožadovali penalty. O minutu později překvapivé rozehrání přímého kopu skončilo hlavičkou soupeřova útočníka, opět naštěstí nad bránu. Další minuta pak přinesla opět další skvělý zákrok domácího brankáře. Levý obránce Kozel měl dnes hodně ostrou premiéru, v 35. minutě právě zde našli hosté prostor pro další tutovku, kterou zmařil famózní Pokorný! Teprve závěr poločasu přinesl optické vyrovnání hry. Chráscinův "přímák" nadvakrát zkrotil brankář Rychetský. Ve 41. minutě nacvičený signál z rohu skončil u tutovky Coufala, který však bohužel míč nezpracoval.

I přes mizerný průběh první půle proběhla přestávka v pozitivním duchu, což se odrazilo v dalším průběhu. Hned ve 47. minutě se do sólového úniku dostal Fessl, bohužel ale místo přihrávky na osamoceného Coufala volil hodně nepřesnou střelu. V 50. minutě vyslal technický Březovský rychlého Coufala, který z úhlu s přispěním tyče poslal domácí do vedení! O minutu později utekl Chráscina, skvěle našel Šafáře, který z malého vápna přestřelil! V 53. minutě dostali hosté dárek v podobě přímého kopu ze 17m! Naštěstí zeď odrazila míč na roh. O pár minut později hlasitě upozorňujeme sudího, že máme nachystané střídání, nicméně postarší hlavní sudí nereaguje a hosté se dostávají do přečíslení, ze kterého rezultuje smolná vlastní branka "kanonýra" Čiháka. Hosty to nakoplo, nás paralizovalo. V 59. minutě se Líšeň dostala do další tutovky, kterou nohou zlikvidoval Pokorný. Jako dar z nebes byl pak příchod Škaroupky, který ještě dopoledne byl v Irsku a dorazil na hřiště až po přestávce. Zbytek utkání se hrál atraktivní fotbal, ve kterém chtěly vyhrát oba týmy. V 72. minutě po ose Hlouch-Chráscina druhý jmenovaný pořádně protáhl Rychetského. O dvě minuty později zahrávali hosté další výhodný přímý kop, naštěstí vysoko nad bránu. V 77. minutě Chráscina našel Březovského a jeho pokus levačkou zachytil jeden ze stoperů až na brankové čáře! V 87. minutě dosáhl Kahoun po přihrávce Březovského branky, sudí však s menší prodlevou signalizoval offside. V 89. minutě se dostával do zakončení Chráscina, nicméně hosté z následného protiútoku spálili další tutovku. V 90. minutě technicky skvěle vybavený Březovský zahrával přímý kop asi z 25 metrů. Jeho pokus orazítkoval spojnici, následnou dorážku do prázdné branky "sebral" Coufal Chráscinovi a pokus zamířil nad opuštěnou svatyni!

Dnes k nám přijel po všech stránkách velmi fotbalový tým, který bych přirovnal snad jen k Lokomotivě z minulé sezóny! Jediné, co mu naštěstí chybělo, bylo přesnější zakončení. Naši kluci ale druhou půlkou dokázali, že jsou na tom fyzicky i fotbalově velmi dobře. Bod beru, všem akterům bych chtěl poděkovat za dnešní výkon, speciální poděkování pak směřuje brankáři Pokornému, který si odbyl skvělou domácí premiéru!

SK Řečkovice muži "B" : Bílovice nad Svitavou 2 : 4 (1 : 2)   tabulka

SK Řečkovice muži "A" : TJ TATRAN Starý Lískovec 8 : 2 (4 : 1)   tabulka

sestava domácích: Pokorný- Nafa, Holý (72´Kugler), Čihák, Škaroupka- Šafář, Hlouch, Březovský, Coufal- Kahoun, Chráscina (80´Hruška)

Proti tradičnímu soupeři jsme vybíhali v prakticky totožné sestavě jako na konci zápasu s Líšní. Hned ve druhé minutě se v šanci ocitl Kahoun, ale mířil jen na brankáře. Ve 3. minutě rychlý Chráscina prověřil brankáře, následné zmatky v obraně soupeře potrestal chytrou střelou z úhlu Březovský 1:0! Ve 4. minutě chyboval Škaroupka a hosté rychlým protiútokem mohli vyrovnat, naštěstí zakončili nad bránu. V 7. minutě Chráscina utekl po levé straně, hledal zcela volného Hloucha, hostující stoper centr zablokoval na roh. Po něm se míč odrazil k Holému, který míč napálil, ale jen do břevna! O minutu později graduje náš tlak povedenou dělovkou Březovského, kterou však brankář dokázal vyrazit. V 11. minutě přišel šok, hostující Tesař v nouzi nakopává míč na naši polovinu, Holý míč nezachytí a Lagron z 25-ti metrů volejem srovnal! Brzy však navazujeme na kombinační hru. Jsme přesnější, rychlejší, běhavější. Ve 14. minutě posílá centr Šafář, Coufalova hlavička byla ale nepřesná. V 17. minutě z blízka nemíří přesně Hlouch o minutu později vychytal Chráscinu výborný brankář hostí. Ve 22. minutě nachází Březovský Kahouna, ten se kličkou zbavil obránce a podél brankáře zakončuje na 2:1! Ve 25. minutě po další pohledné kombinaci postupuje sám na brankáře Hlouch, míč však skončí v rukavicích gólmana. Ve stejné minutě ještě Šafář krásným volejem protahuje nejvytíženějšího muže hostí. Ve 29. minutě si Coufal s Chráscinou několikrát vymění míč, následná střela Chrásciny končí jen těsně vedle. Ve 34. minutě nachází domácí dirigent Březovský Chráscinu, ten postupuje zcela sám, dělá kličku brankáři a pohodlně do opuštěné brány navyšuje vedení. V 37. minutě v jednostranně se vyvíjejícím utkání zakončují nepřesně oba naši útočníci. Ve 38. minutě dostává naběhlý Nafa míč na vápno, sklepává na Kahouna a ten opět dle scénáře vyhýbá obránci a povedenou střelou o břevno zvyšuje na 4:1. Ve 42. minutě se ještě po dlouhém sprintu prezentoval povedenou střelou domácí Šafář.

Druhá půle začala o poznání volněji. Jako první se osmělili hosté, kteří v 51. minutě po chybě Březovského ukázali, že ze dvou střel na bránu umí být 100%-4:2. Pak se opět rozjíždí domácí kolotoč s velkým množstvím šancí a střel: v 55. minutě Chráscina z úhlu vedle, v 57. minutě dopadl stejně Březovský a o minutu později i Kahoun a následně také Šafář. V 63. minutě ale zkušený Kahoun využívá další přesnou přihrávku Březovského a svým typickým způsobem zakončuje neomylně 5:2. V 67. minutě už má domácí kanonýr čtvrtý zářez, tentokráte zakončoval do prázdné branky po Chráscinově ideální nahrávce. Stejný hráč pak o pět minut později podobným způsobem oslovuje Coufala, který je rovněž úspěšný 7:2.  V 78. minutě po skoro "brazilském" způsobu, dvojice Březovský-Chráscina dokonale paralizuje hostující obranu a Chráscina chytrým lobem překonává nešťastného brankáře Lískovce. V závěru velmi pohledného a vydařeného zápasu již nikdo z aktérů se skóre nezahýbal, a tak slavíme konečně a po zásluze vítězství!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.