Aktuálně

Výsledky za uplynulé období:

SK Řečkovice dorost : SK Pozořice 3 : 2 (1 : 2)   tabulka

Sestava : Suchánek - Kašpar, Groch, Honek, Šťastný - Titz, Slouka, Slaný, Hamrák - Cigánek, Štrubl.

V dalším utkání na domácím hřišti k nám zavítal tradiční soupeř, hráči z Pozořic. Než se diváci stačili usadit bylo to 1:1. Už ve 2. minutě utekl po levém křídle hostující hráč, centrem našel svého spoluhráče, který z blízka nezaváhal 0:1. O minutu později prošel středem hřiště Cigi a ranou z pětadvaceti metrů srovnal stav utkání 1:1. Hosté byli i nadále nebezpeční. Dlouhými nakopávanými balony se dostávali za naši obranu a vytvořili si několik dobrých příležitostí k zakončení. To se jim podařilo v 16. minutě, kdy po přečíslení a dalším centru, překonal hostující útočník Suchánka podruhé 1:2. V této pasáži utkání jsme hráli špatně. Vázla přihrávka, malý pohyb po hřišti a vysoké procento ztracených balonů vedlo k tomu, že jsme branku Pozořic prakticky neohrozili. Až do 30. minuty. Po přímém kopu Oldy Grocha si mezi stopery zaběhl Martin Titz a jeho hlavička těsně minula hostující branku. Od této chvíle jsme převzali iniciativu a vytvořili si dobré šance na vyrovnání, bohužel bez brankového efektu a s tím skončil i první poločas. Do druhé půle vběhlo na hřiště úplně jiné mužstvo. Zlepšil se pohyb, balon šel rychle od nohy a začala se dařit i hra po křídlech. Začaly přicházet první šance. Paťa Štrubl po samostatném úniku trefil jen brankáře, Míša Šťastný zamotal krásně přímý kop, avšak chyběla razance. V 60.minutě byl sražen ve vápně Martin Titz, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. V této fázi zápasu jsme byli lepším týmem. Hostující obrana byla přetížená a často se uchylovala k nedovoleným zákrokům. V 64.minutě to přišlo. Další bravurně kopnutý přímý kop Oldy Grocha přetavil hlavou Martin Titz ve vyrovnávací branku na 2:2. I nadále jsme se tlačili před branku soupeře. V 77.minutě si na Cigiho střílený roh naběhl k přední tyči Olin Groch a lehkou tečí rozvlnil hostující síť potřetí 3:2. Po této brance hosté znatelně přidali a snažili se vyrovnat. Obrana však pracovala na výbornou a s několika přímými kopy si Suchánek v brance bezpečně poradil. Vyrovnání mohl přijít pět minut před koncem. Střela z dvaceti metrů mířila do šibenice, ale Suchoš robinsonádou bravurně zlikvidoval i tuto velkou šanci a měl tak velký podíl na našem vítězství. Utkání dvou různých poločasů rozhodla naše lepší produktivita a větší vůle po vítězství. Tým si po zásluze připsal první tři body do tabulky.

SK Řečkovice muži "B" : SK Chrlice "B" 5 : 1 (3 : 1)

SK Moravská Slávia "B" : SK Řečkovice muži "B" 5 : 2 (3 : 1)   tabulka

FC Medlánky "B" : SK Řečkovice muži "A" 2 : 6 (1 : 2)   tabulka

sestava hostí: Pokorný- Nafa, Holý, Čihák (64´Kugler), Huňáček- Šafář, Škaroupka (87´Král), Březovský, Coufal- Chráscina, Kahoun (79´Hruška)

Poslední prázdninová sobota kromě tropických teplot nabídla pikantní derby na půdě rezervy Medlánek. Domácí hrající paralelně s áčkem povolali celou řadu mladíků, které dirigovalo několik zkušených borců. Zápas se odehrával na travnatém hřišti, které ale bylo velmi tvrdé a nerovné. Hosté stále postrádali zraněného kapitána Sládka, dále chyběl Zríni, Hlouch a nakonec i Fessl do utkání nezasáhl.

Začátek zápasu byl z naší strany aktivní, hned v úvodní minutě jsme zahrávali dva rohy, ale obrana Medlánek odolala. Pak hra zabředla do nepřesností, osobních soubojů, které zvláště na středu vyhrávali pohříchu domácí. Z letargie vyvedla početné obecenstvo 15. minuta, kdy se domácí záložník prohnal po naší pravé straně, nacentroval, nicméně útočník domácích zakončil vysoko nad bránu. O minutu později se proháčkoval do vápna Chráscina a jeho dělovku nohou zlikvidoval brankář Kvapil. V následné minutě se skvěle uvolnil Kahoun, ale i jeho střelu kryl pozorný Kvapil. Další minuty nabídly z naší strany fotbalovou bídu, kterou mohl několikrát potrestat aktivní Pýcha, všechny jeho dalekonosné pokusy však měly spíše ragbyové parametry. V 19. minutě poslal Březovský z "přímáku" parádní projektil, který jen těsně minul medláneckou bránu. Ve 20. minutě jsme konečně zužitkovali rohový kop, jehož zahrávání jsme ve čtvrtek věnovali velkou pozornost. Na Chráscinův centr naskočil stoper Holý a bylo 0:1. Jenže radost z vedení vydržela jen osm minut, ve kterých byli domácí rychlejší, důraznější i fotbalovější... Průnik z pravé medlánecké strany jsme ještě ubránili, ale skluz Holého se bohužel nešťastně odrazil k Pýchovi, který z prostoru penalty se štěstím prostřelil Pokorného. První fotbalová akce z naší strany přišla až ve 38. minutě, kdy si šikovně za obranu zaběhl Šafář a krásným centrem vybídl Škaroupku k hlavičkovému skórování. Parádní zákrok s pomocí břevna však předvedl domácí gólman. Ve 43. minutě obránce Nafa nejprve krásně zpracoval dlouhý pas, následně postupoval k rohu vápna a životní střelou na zadní tyč vrátil Řečkovicím vedení.

Ani začátek druhé půle nebyl z naší strany přesvědčivý. V 51. minutě nejprve domácí útočník "vytrčil" nohu k obličeji Holého, hra však pokračovala dál, následně po souboji s naším brankářem zůstal ve vápně ležet domácí útočník. Hlavní nechal pokračovat dál, míč se odkopl a teprve na přímluvu postranního sudího se proti nám kopala penalta. Tu Vaňorek v pohodě proměnil. V 56. minutě se krásné přihrávce Chrásciny mohl radovat Kahoun, ale na brankové čáře domácí střelu odrazili. V dalším průběhu měli více ze hry v červeném hrající Medlánky. My jsme kazili vše do čeho jsme kopli, přibývala nervozita, karty i hádání se... V 64. minutě jsme měli excelentní možnost vést, nejprve Škaroupka postupoval sám na Kvapila, ten však nohou vyrazil, následná dorážka Chrásciny skončila v rukavicích domácího fantóma. O minutu později zachytil náš brankář míč mimo vápno, inkasoval ŽK a domácí dostali zajímavou standartní situaci-naštěstí nad. V další minutě lehce ztratil míč Coufal a domácí z 18 metrů zakončovali jen těsně nad! O tři minuty později parádní dělovka Pýchy protáhla bez rukavic chytajícího Pokorného. Jenže v 72.minutě se ukázalo, jak je důležité míti Kahouna... Byť mu stejně jako celému týmu hra příliš nešla, tak po krásné akci a centru Coufala zakončil spolehlivě! V 75. minutě mohlo být vyrovnáno, hlavička domácích jen těsně přelétla břevno. Domácí naposledy přidali a hnali se sympatickým výkonem za vyrovnáním. Definitivní rozuzlení zápasu nabídla 85. minuta, kdy levý obránce Medlánek školácky přišel o míč s Chráscinou, načež řečkovický kanonýr prostřelil Kvapila počtvrté! V 87. minutě po nádherné přihrávce (levačkou) od Šafáře se prosadil i Coufal. Definitivní podobu výsledku dal samostatný únik Chrásciny a elegantní lob pod břevno.

Dnes povinné tři body, které se ale nerodily vůbec jednoduše. Domácí předvedli obětavý, sympatický a kolektivní výkon a výsledek je pro ně velmi krutý. Nám dnes hra vázla, ale kluci bojovali a i takovéto zápasy je důležité zvládat. Jen tak dál!!! Následující tréninky začínají již od tradičního času 18.00!!!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.