FC Svratka Brno "B" : SK Řečkovice ml. přípravka "A" (neodehráno)

FC Soběšice : SK Řečkovice ml. přípravka "B" 17 : 9 (7 : 4)

SK Řečkovice ml. žáci : ČAFC Brno "B" 2 : 9 (1 : 4)   tabulka

SK Slavkov / Křižanovice : SK Řečkovice dorost 9 : 2 (3 : 1)   tabulka

SK Řečkovice muži "B" : SK Slatina "B" 7 : 1 (5 : 1)   tabulka

SK Řečkovice muži "A" : SK Řícmanice 8 : 2 (4 : 2)   tabulka

sestava domácích: Jakubčík- Nafa, Holý, Huňáček, Škaroupka (46´Kugler)- Šafář (83´Čihák), Hlouch, Březovský, Fessl- Chráscina (80´Kryštof), Sládek (62´Kahoun)

Po sobotním vydatném dešti se nabízela možnost využít UT, ale nakonec se rozhodlo pro trávu přírodní. V domácím dresu se po zranění objevil v základu Sládek s Fesslem, naopak příprava na maturitu nepustila do hry Coufala, nemoc přepadla Zríniho. Soupeř budil respekt, v sezónní pauze vydatně posílil, s přehledem vyhrál na hřišti velmi silné Lokomotivy a dal se očekávat lítý a vyrovnaný souboj.

Hned v úvodní minutě vyrobil fatální kiks Fessl a rychlonohý Kubíček jej přesnou střelou k tyči využil! Jenže o minutu později již slavili i domácí, Chráscina vybídl k sólu Šafáře a ten zkušeně obstřelil vysokého brankáře hostí. Bláznivý úvod dál pokračoval. Hned ve třetí minutě našla Hlouchova přihrávka Chráscinu a ten parádním lobem strhl vedení na domácí stranu. V 8. minutě kombinace Chráscina-Sládek-Chráscina skončila také vstřelenou brankou! Ten, kdo zavítal na stadion na Novoměstské se zpožděním, určitě nevěřil výsledkové tabuli! Hosté po třetí brance záhy vystřídali a hra se vyrovnala...Ve 12. minutě postupoval po rychlém brejku Březovský, ale jeho přihrávka zůstala nepochopena... V 19. minutě snížili Řícmanice po ukázkové neshodě mezi Hlouchem a Huňáčkem, osamocený Polák využil přesnou přihrávku ke snadnému zakončení. Hosté ožili, ale šance si nevytvořili. Ve 24. minutě se do nájezdu dostal Fessl, první pokus nohou zneškodnil brankář Prokeš, dorážka stejného muže netrefila odkrytou branku. Ve 27. minutě nádherně odcentroval neúnavný Chráscina a Sládek netradičně hlavou jen těsně minul levou tyčku. Ve 33. minutě mohl zmatky v řícmanické obraně potrestat Chráscina, ale jeho pokus obětavě zastavil jeden z bránících hráčů. V 36. minutě se do tutovky dostal opět Chráscina, ale Prokeš fantasticky rukou vyrazil na roh. Bohužel roh se vůbec nepovedl a hosté po rychlém přečíslení zakončovali jen těsně vedle. Ve 40. minutě nacentroval Škaroupka, Sládek míč pustil a osamocený Chráscina si již věděl rady 4:2! Ve 42. minutě se opět Chráscina hnal do úniku, ale tentokráte nezvládl zakončit. O minutu později stejný hráč zaměstnal snad pětici hostí, ale nakonec vhodný moment k zakončení prováhal. I poslední šance skončila u Chrásciny.

V půlce vystřídal zraněného Škaroupku Kugler a my nabádali k trpělivému a zodpovědnému výkonu. Hned úvodní nákop skončil riskantní malou domů hostí, po které prověřil exslovanistického a exsparťanského brankáře Prokeše Šafář. Stejný muž pak po pěkném pasu zasekl míč na levačku, jeho pokus však hosté odvrátili na roh. Po něm se míč odrazil k Fesslovi, který z 20-ti metrů protáhl pozorného Prokeše. Následný míč z rohu přistál přímo na hlavě Šafáře, ten však tentokráte nepotvrdil pověst excelentního hlavičkáře. Z následného protiútoku naložili hosté ze 100% tutovkou naštěstí stejně. Parádní fotbal pokračoval a my jsme v něm začali jednoznačně dominovat. V 56. minutě utekl po pravé straně Chráscina, přízemní přihrávka našla Fessla, který konečně protrhl střeleckou smůlu. V 60. minutě odcentroval Chráscina z levé strany a Březovský povedenou hlavičkou přidal šestou branku! V 66. minutě si po dlouhé době sáhl na balón Jakubčík, to když vyrazil nebezpečný přímý kop. V 74. minutě všudypřítomný Chráscina nahrál Šafářovi, jeho pokus však famózně zneškodnil Prokeš. V 77. minutě jsme zahráli zajímavý signál, hlavou zakončoval Kahoun, ale nakonec se pískal offside. V 78. minutě přišel další krásný fotbalový moment, Šafářův pas našel s chutí hrajícího Fessla, zpracování na prsa a "volej", který skončil nad bezmocným Prokešem 7:2! V 80. minutě se nejdříve jen zastřeloval kanonýr Kahoun, o dvě minuty později pak zkušený forward obral o míč hostující stopera a zkušeně zakončil 8:2! V 87. minutě pak Kahoun našel krásným pasem netradičního útočníka Čiháka, ten však zblízka neprotrhl střeleckou smůlu a nechal vyniknout opět Prokeše.

Dnes na Novoměstské parádní fotbalové představení. Kromě vysokého vítězství nad kvalitním fotbalovým soupeřem bych vyzdvihl bojovný, soustředěný a hlavně kolektivní výkon!!!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.