SK Řečkovice ml. přípravka "A" : SK Žebětín 30 : 4 (15 : 2)

SK Řečkovice ml. přípravka "B" : TJ Tatran St. Lískovec 5 : 17 (1 : 9)

SK Řečkovice st. přípravka : SK Slatina 4 : 5 (3 : 3)

SK Líšeň U13 "B" : SK Řečkovice ml. žáci 7 : 4 ( 4 : 1)   tabulka

SK Řečkovice dorost : FK Rájec-Jestřebí / Sloup 3 : 1 ( 2 : 1)   tabulka

Sestava : Suchánek - Kašpar, Groch, Honek, Hradil - Šťastný, Slouka, 67.Michalík, 80. Hamrák - Cigánek, 85.Titz.   Stř: 67. Slaný , 80. Krejčíř , 85. Pujman.

Za krásného slunečného nedělního odpoledne jsme na domácím trávníku přivítali tým z Rájce/Jestřebí. Od začátku utkání se bylo na co dívat. Hra měla spád a na branky se nemuselo dlouho čekat. Už v 7. minutě se prosadila nová posila z Letonic Tomáš Michalík a pohotovou střelou z dvaceti metrů rozvlnil hostující síť poprvé 1 : 0. Hosté hráli nakopávané balony na svého snajpra Patrika Fojta a v 10. minutě po chybě obrany dříve zmiňovaný srovnal stav utkání 1 : 1. I nadále jsme aktivní. Netrvalo dlouho a v 17.minutě se probil hostující obranou Cigi a v tváří tvář hostujícímu brankáři nezaváhal 2 :1. Hraje se ve vysokém tempu. Šance přicházejí na obou stranách, ale obrany i oba gólmani jsou vždy na místě. Za našeho těsného vedení končí první poločas. Do druhé půle vstupujeme znovu aktivněji a už po čtyřech minutách Mara Slouka z hranice šestnáctky střelou pod víko zvyšuje naše vedení 3 :1. Hosté se sice snaží, ale v této fázi utkání hrajeme velmi dobře. Dostupujeme soupeře, který nemá na nic čas a s dlouhými nákopy si naše obrana dokáže poradit. Hra se přitvrzuje na což doplácí Dušan Honek, který po úmyslném lokti Rájeckého útočníka odchází z hřiště se zkrvaveným obličejem. I nadále je se na co dívat. Deset minut před koncem se ve stoprocentní šanci ocitá znovu Patrik Fojt, ale zbrkle zahazuje. O chvíli později na druhé straně zazvoní pravá tyč hostující branky. V závěru utkání už soupeře k ničemu nepustíme a důležité vítězství uhájíme. Dnes bych chtěl pochválit celý tým za kolektivní pojetí a vůli po vítězství. Jen tak dál.

TJ Tatran Kohoutovice "B" : SK Řečkovice muži "B" 4 : 1 (2 : 1)   tabulka

FC Slovan Brno "B" : SK Řečkovice muži "A" 0 : 7 (0 : 1)   tabulka

sestava hostí: Pokorný- Nafa (79´Zríni), Holý, Čihák, Kugler- Coufal, Huňáček, Březovský, Fessl (56´Sládek)- Kahoun, Chráscina (75´Cigánek)

Slunečné nedělní dopoledne na stadiónu v Juliánově vidělo pikantní souboj citelně posílené rezervy Slovanu Brno s týmem Řečkovic (mimo ze základu: Šafář, Hlouch, Škaroupka), ve kterém kromě trenéra Andrleho nastoupilo od začátku hned trio "Slovanistů"- Březovský, Coufal a Čihák. Dalo se tedy předpokládat, že půjde o kvalitní a oboustranně vyhecovaný souboj.

Hned po pár sekundách musel Patrik Kugler řešit vypíchnutím na poslední chvíli brejk domácích, z nouze odkopnutý míč zachytil do rukavic brankář Pokorný a rozhodčí s menší prodlevou odpískal nepřímý kop zhruba z penalty! První pokus odrazila zeď, dorážka pak pořádně zatřásla břevnem! Ve 4. minutě dlouhý nákop chytil skluz a brankářský veterán Pavlík místo míče zachytil jen rozběhlého Fessla- po delší odmlce, správně odpískaná penalta. Kanonýr Chráscina nezamířil zle, ale zkušený Pavlík nadvakrát míč bravůrně lapil! V 7. minutě se k zakončení dostal další extra střelec Plšek, ale Pokorný jeho střelu dokázal vyrazit na roh. V 11. minutě po našem tlaku zakončují Kahoun s Březovským, obrana srazila také na roh. Z něj hodně namotivovaný Čihák hlavičkuje jen těsně nad! Ve 13. minutě po domácí standartce zakončuje do rukavic brankáře kapitán Nevole. Po čtvrthodině hry si Fessl s Chráscinou vymění několik narážeček, načež hostující "4" peláší z úhlu sám na bránu, rychlou akci však obličejem na roh odrazí výborný brankář Pavlík (domácí brankář si poranil oko a ve zbytku utkání pořádně viděl jen na jedno). Z rohu se prosadil druhý stoper Holý, ale jeho hlavičkový pokus jen těsně míjel spojnici tyčí! Hraje se rychlé a důrazné utkání, ve kterém domácí spoléhají především na dlouhé nákopy a standartní situace, naše hra není špatná, ale je cítit nervozita a tlak dát konečně první branku. Ve 26. minutě se k zakončení dostává Chráscina, brankář vyrazil, dorážku Coufala rovněž! Fesslův lob pak končí na břevně! Začínáme být aktivnější, ale obrana domácích v čele s bezchybným brankářem odolávala. Ve 35. minutě tvrdě vypálil Chráscina, brankář ještě dokázal vyboxovat, dorážka Coufala z "vápna" je však již nad jeho síly 0:1! V 37. minutě přímý kop Slovanu doplachtí na podsaditého hlavičkáře Plška, ten však přestřelí. Ve 41. minutě našel Nafa dlouhým pasem Chráscinu, jehož střela z úhlu opět poškádlý domácí břevno. Ve 44. minutě zbytečně fauluje Čihák Rolinka, míč si staví Havel a nádherně obstřeluje zeď. Naštěstí pozorný Pokorný stihne vytáhnout parádní zákrok a domácí kopou jen další roh.

Hned ve 48. minutě se k dlouhému odkopu dostal Chráscina, ale možné sólo bohužel prováhal. O minutu později se k přečíslení dostali i modří domácí, obrana však stihla nebezpečný pokus zablokovat. V 52. minutě se v další domácí akci mohl prosadit Rolinek, ale Pokorný jeho přízemní pokus vyrazil na roh. V 54. minutě jsme oprášili starý rohový signál "Slatina" a hned vyšel. Načechraný centr Březovského lehce hlavou "lízl" Kahoun a bylo 0:2! O minutu později utekl po levé straně Chráscina, skvěle našel Huňáčka, ten však nechal opět vyniknout veterána Pavlíka v bráně! Od tohoto momentu domácí citelně přitvrdili v soubojích a začalo se pěkně jiskřit i "žlutit". V 61. minutě zahrával Březovský přímý kop, jeho tvrdý projektil z 35 metrů zaplaval nad obránci a spolu s ostrým sluncem oslepil brankáře 0:3! V 63. minutě se k zakončení dostal Kahoun, střela však neprošla. Zajímavý signál z rohu byl však účinnější- Coufal po dorážce 0:4! O 3 minuty později našel Březovský čerstvě uzdraveného Sládka a ten byl z "nájezdu" neomylný 0:5! V 71. minutě po akci Březovského míč doputoval k Chráscinovi, jeho přesný centr přetavil hlavou do odkryté brány v premiérový gól (konečně:-)) Čihák 0:6! Hned po rozehrávce zkusil z půlky hřiště překvapit našeho brankáře Plšek, přesný pokus však Tomáš stihl vyrazit na rohový kop. Po něm měli domácí tutovku, ale přízemní pokus nohou odrazil Nafa. V 78. minutě zakládá akci Sládek a Kahoun byl v zakončení opět přesný 0:7! V závěru ještě zdálky těsně nad bránu vypálil domácí Partl, největší možnost na čestný úspěch promarnil 3 minuty před koncem Nevole.

Těžký zápas s houževnatým soupeřem vypadá jednoznačně, ale hodina hry byla naprosto vyrovnanou partií. Děkuji za obětavý, zodpovědný výkon a věřím, že proti Chrlicím budeme ještě v silnější sestavě a udržíme nynější vedoucí postavení!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.