Sparta Brno "B" : SK Řečkovice ml. přípravka 5 : 9 (2 : 4)

SK Chrlice : SK Řečkovice ml. přípravka "B" 10 : 11 (3 : 0)

SK Chrlice : SK Řečkovice st. přípravka 6 : 6 (2 : 2)

SK Řečkovice ml. žáci : Lokomotiva Brno dívky 3 : 1 (2 : 0)   tabulka

SK Řečkovice dorost : SK Moravská Slávia Brno 1 : 1 (1 : 1)   tabulka

Sestava : Suchánek - Kašpar, Groch, Honek, Hradil - Šťastný, 89. Slouka, 75. Michalík, Hamrák - Cigánek, 66. Štrubl.   Stř: 66. Krejčíř , 75. Slaný , 89. Pujman.

K dalšímu utkání na domácí půdě k nám zavítal tým Moravské Slavie. Na začátku zápasu se soupeři jen oťukávali. Poté hosté zabrali a byli nebezpečnější. Častěji se dostávali před naši branku a vytvořili si několik dobrých příležitostí jít do vedení. To se jim podařilo ve 24. minutě, kdy po vyšachování naší obrany nikým nehlídaný útočník Morendy poslal hosty do vedení 0 :1. Ještě než se soupeř doradoval z vedoucí branky bylo srovnáno. Dušan Honek dlouhým pasem našel Míšu Šťastného, ten potáhl balon až k lajně a přesným centrem našel Toma Michálka, který se z malého vápna nemýlil 1 :1. Po této brance se začal hrát pěkný fotbal. Hra se přelévala od branky k brance a oba soupeři měli dost šancí strhnout vedení na svoji stranu. Bohužel vychýlená muška a finální přihrávka byli příčinou, že do konce poločasu branka nepadla. Do druhé půle vstoupili aktivněji znovu hosté a dvacet minut byli lepší. Naše obrana však hrála spolehlivě. Tlak soupeře ochabl a iniciativu jsme přebrali my. Mezi 65. a 85. minutou máme navrch. Přicházejí velké šance. Rohové kopy a standartní situace přibývají, ale Morenda brání ze všech sil. Největší příležitost má Cigi deset minut před koncem. Sprinterským soubojem převyšuje hostujícího zadáka, ale jeho pumelice orazítkuje spojnici soupeřovy branky. Poslední minuty utkání je to nahoru dolů. Branka však již nepadla a utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů. Dnešní utkání kluci oddřeli a proti velmi kvalitnímu protivníkovi odehráli velmi dobrý zápas.

SK Řečkovice muži "B" : FC Soběšice "B" 0 : 2 (0 : 2)   tabulka

SK Řečkovice muži "A" : SK Chrlice 9 : 0 (3 : 0)   tabulka

sestava domácích: Pokorný- Nafa, Holý (42´Zríni), Čihák, Huňáček- Šafář (57´Fessl), Hlouch, Březovský, Sládek- Coufal (59´Kahoun), Chráscina (83´Kugler)

Poslední letní neděle přivála do Řečkovic nově poskládané ambiciózní Chrlice. Domácí do zápasu na vyschlém hrbolatém trávníku vstupovali až na zraněného Škaroupku poprvé kompletní, hosté s novým realizačním týmem působili sebejistě, osobně jsem byl připravený na těžké a vyrovnané utkání a tým jsem nabádal k preciznímu soustředěnému výkonu.

Úvod vyšel parádně. Hned ve druhé minutě dostal nabídku Chráscina, tvrdě vypálil zpoza vápna, Knop stačil jen vyrazit a Šafář pohodlně zakončil 1:0!  V další minutě jsme podcenili soupeřovu kombinaci a Pokorný musel reflexivně vytáhnout svoji "lapačku". Hosté se nadechli k náporu a v 5. minutě se dostali k dalšímu zakončení. V 7. minutě pak Chrlice zahodili po nedorozumění Holého s Pokorným 1000% šanci, zakončení do prázdné branky skončilo naštěstí slabou střelou vedle!!! Ve 12. minutě z nenápadného centru z lajny, zazvonilo naše břevno! Ve 14. minutě našel dlouhý pas Chrásciny Sládka, jenž povedeným volejem jen těsně přestřelil. V následujících minutách jsme konečně převzali iniciativu. Ve 22. minutě se ke krásné individuální akci odhodlal Chráscina, jeho průnik však hosté ukončili faulem. Následný přímý kop nadvakrát skvěle odvrátil brankář Knop. Ve 25. minutě propadl po souboji útočníka se stoperem Holým míč až k útočníku Chrlic, sólový nájezd skvěle zneškodnil brankář Pokorný! Ve 28. minutě skončil rychlý brejk střelou Šafáře, Knop však neměl těžkou práci. Ve 32. minutě si Šafář elegantně obhazoval soupeře, nicméně domnělá ruka soupeře zůstala nezapískána. Ve 40. minutě po dlouhém výkopu inkasoval úder do obličeje stoper Holý a po krátké odmlce musel vystřídat (následně odvezen do nemocnice- bohužel se naplnil černý scénář a Kuba s rozdrcenou lícní kostí podstoupil operaci!!!-přejeme rychlý návrat na zelený pažit!). Ve 43. minutě našel nadýchaným míčem Březovský Coufala a krásný lob znamenal vedení 2:0. O minutu později jsme hned v zárodku zachytili možné přečíslení, Chráscina postupoval sám na bránu a na poslední chvíli posunul na Šafáře, který do prázdné brány zakončil opět neomylně.

Začátek druhého dějství odstartoval také fantasticky. Chráscina se skvěle uvolnil a vybídl Coufala ke druhému gólu! Ve 48. minutě výborně vybojoval míč Hlouch, následný pas našel opět rozběhlého Coufala, který se kličkou zbavil brankáře a dosáhl hattricku. V 53. minutě se dočkal i "snajpr" Chráscina, když povedenou střelou z 20 metrů zamířil přesně k tyči. Vysoké vedení nás pak vedlo k brzkému prostřídání- Šafáře nahradil Fessl a o chvíli později ostrostřelce Coufala kanonýr Kahoun. V 58. minutě zakončoval přesně na hranici offsidu po Coufalově nabídce elegantním lobem opět Chráscina.  V 65. minutě se Chráscina proměnil do role nahrávače, střídající Fessl pak zkušeně přeloboval vyběhnutého Knopa-8:0! V 70. minutě na sebe upozornili i hosté, skákavý pokus z vápna zlikvidoval spolehlivý Pokorný. V 73. minutě jsme se dostali do přečíslení, Fesslův pokus byl zablokován, Hlouchova střela skončila nad bránou. V následné minutě se po lajně "proháčkoval" Kahoun a po jeho přihrávce si hosté málem vstřelili vlastní branku. V 77. minutě z vápna technicky napřáhl Dereshev, Pokorný však skvěle vyrazil na roh! O minutu později se skvěle uvolnil bojovník Hlouch a z dálky parádně zakončil na 9:0. V závěru zápasu byl blízko k dvoucifernému vedení střídající Kugler, ale v nadějné pozici neuspěl!

Dnes skvělý výsledek, ale soupeř do 43. minuty kousal, měl několik "tutovek" a nehrál vůbec špatně. Naštěstí jsme byli disciplinovanější, hosty trápila i jazyková bariéra a ve druhé půli odpadli po fyzické stránce...Jsme však stále na začátku mise, proto žádná přehnaná euforie! Příště nás čeká Čafka, které se momentálně vůbec nedaří, dle mě však mají velký potenciál!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.