SK Řečkovice ml. přípravka "A" : SK Líšeň U9 "B" 8 : 11 (4 : 7)

SK Řečkovice ml. přípravka "B" . SK Líšeň U8 "B" 5 : 16 (2 : 12)

SK Řečkovice st. přípravka : SK Líšeň U10 "A" 6 : 10 (3 : 5)

SK Tuřany : SK Řečkovice ml. žáci 1 : 3 (1 : 2)

TJ Rakovec Kotvrdovice : SK Řečkovice dorost 2 : 2 (0 : 1)

Sestava : Cigánek - Kašpar , Groch , Honek , Hradil - Šťastný , Slouka , Michalík , Hamrák - Slaný , 58.Štrubl   Stř: 58.Krejčíř.

Ke druhému venkovnímu utkání jsme přijeli změřit síly s domácími Kotvrdovicemi. Bohužel nám před zápasem onemocněl gólman, a tak musel do branky zaskočit Cigi, což nám ubralo na útočné síle. Začátek utkání se vydařil. Už v 7. minutě po přímém kopu z pětadvaceti metrů, ranou k tyči otevřel Olda Groch účet 0 : 1. I nadále jsme byli aktivní, ale k vyložené šanci bylo daleko. Domácí toho v prvním poločase mnoho nepředvedli. Sice dobře bránili, ale hra dopředu vázla. Z dlouhými nakopávanými balony si naše obrana vždy poradila. Do kabin se tak šlo za našeho vedení. Druhá půle začala opět skvěle. Už po dvou minutách hry kopal Olin Groch další přímý kop a jeho dlouhý balon našel hlavu Michala Šťastného, který nezaváhal 0 : 2. O další dvě minuty později, po dalším dlouhém nákopu domácích, vznikla v našem pokutovém území nepřehledná situace a po několikaterém odrazu doklepli domácí míč do naší sítě 1 : 2. Tato branka nás však nezlomila a i nadále jsme byli fotbalovější. Několik dobrých příležitostí na navýšení vedení skončilo buď mimo branku, nebo v rukavicích domácího brankáře. Rozuzlení přinesla až poslední minuta. Nejprve se probil středem hřiště Mara Slouka a z hranice šestnáctky střelou olízl břevno domácí branky. Z následujícího odkopu se zmocnil balonu levý halv soupeře, zatáhl míč až brankové čáře a chtěl odcentrovat. Balon se mu však svezl po kopačce a dostal neskutečnou faleš. K překvapení všech přítomných zaplaval až do našeho zadního růžku branky 2 : 2. Utkání už dále nepokračovalo a my ztratili zbytečně dva body. Je to škoda, protože jsme byli lepším, fotbalovějším týmem. Štěstí však stálo u domácích a ti si připsali první bod do tabulky.

FC Svratka Brno "C" : SK Řečkovice muži "B" 6 : 1 (3 : 0)

ČAFC Brno 2011 : SK Řečkovice muži "A" 1 : 9 (1 : 3)

sestava hostí: Pokorný- Nafa, Huňáček, Čihák, Coufal- Šafář, Hlouch (89´Král), Březovský, Fessl- Chráscina (70´Kugler), Kahoun (46´Sládek)

Na dnešní zápas nás trápilo především složení obrany. Stoper Holý bude skrze zlomeninu lícní kosti chybět celý podzim, díky zranění nebyli k dispozici ani Škaroupka se Šebestem. Navíc Miro Zríni odjel na dovolenou, a tak jsme proti židenickým mladíkům museli improvizovat a odsoudit útočníka Coufala do role krajního beka.

Na malém a hrbolatém hřišti se od začátku rozehrál atraktivní ofenzivní duel. Hned v páté minutě z voleje zpoza vápna vypálil veterán Semrád, Pokorný zaslepen ostrým slunečním světlem míč nezkrotil a ten po jeho odrazu skončil v levé šibenici... V 7. minutě si skvěle zpracoval míč Fessl, protáhl se po levé straně, nacentroval a Chráscina zakončil neomylně 1:1. Branka nás nakopla a byli jsme aktivnější. Domácí hrozili ze standartek, ve 14. minutě přetažený přímý kop domácí vrátili hlavou až do branky, Hlouch však zastoupil brankáře Pokorného. O minutu později měla "Čafka" další šanci, ale míč na zadní tyči domácí forward přestřelil! To červené hráče domácích mohlo mrzet, neboť o minutu později vyrobil obrovskou hrubku domácí brankář, který zbrkle rozehrál přímo na nohu Chrásciny a ten to měl do prázdné brány snadné! Ve 24. minutě jsme domácí velmi riskantní způsob hry potrestali podruhé. Dnes opět vynikající Hlouch vypíchl špatnou přihrávku a postupoval sám na brankáře, následovala klička a penaltový faul brankáře. Chráscina pak spolehlivě dokonal hattrick. Po půl hodině hry upláchl po naší pravé straně opět Chráscina, pohrál si s obránci, ale branku přestřelil. Ve 35. minutě zahrál Březovský nečekaný signál a Chráscina postupoval z boku sám na branku, lobovaný míč však skončil rovněž nad. Ve 37. minutě se po rohu hlavou připomněli i domácí, Pokorný však neměl těžkou práci. Ve 40. minutě jsme po autovém vhazování neobsadili jednoho z domácích, pokus z hranice vápna však těsně minul naši svatyni. Ve 41. minutě pak domácí pohrdli možností snížit, sólový nájezd Tomáš zlikvidoval, následný pokus zdálky dokázal také zkrotit. O dvě minuty později napřáhl z 25-ti metrů Březovský, brankář míč stačil vyrazit, Kahounova dorážka skončila na boční síti. V poslední minutě nacházel Fessl dlouhým pasem Chráscinu, domácí brankář riskantním výběhem stihl uhasit.

V půli jsem nabádal k maximální koncentraci, upozorňoval jsem na fakt, že ČAFC v druhých půlích přeběhá soupeře a je střelecky produktivní...

Vstup do druhého dějství jsme měli parádní, hned z úvodní rozehrávky putoval míč z nohy na nohu a následný přesný centr překvapil ve velké šanci střídajícího Sládka. O minutu později protáhl dělovkou domácího brankáře opět Chráscina. Ve 48. minutě postupoval sám na branku Sládek, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. V 50. minutě vypadl našemu brankáři míč z rukavic, ale dorážka naštěstí skončila nad brankou. Hrajeme kompaktně, běháme, dáváme balón rychle od nohy a využíváme velmi otevřené hry soupeře. V 54. minutě se skvěle uvolnil aktivní Sládek, přízemní přihrávku přetavil ve svoji čtvrtou branku všudybyl Chráscina. V 57. minutě jsme rozehráli krásnou kombinaci, Březovský pak potvrdil fotbalové myšlení a našel průnikovou přihrávkou Šafáře, ten se pak z prostoru penalty nemýlil 1:5! V 61. minutě korunuje výbornou čtvrthodinu důrazný Fessl, který střelou na přední tyč prostřelil brankáře. V 63. minutě pak domácí brankář opět riskantně odkopává, nastřeluje Chráscinu a v následném sprinterském souboji je náš útočník opět úspěšnější 1:7! V 70. minutě se skvěle uvolnil Sládek, ale jen těsně minul. O tři minuty později se stejný hráč prohnal mezi čtveřicí domácích a byl blízko vstřelení branky. V 75. minutě se k lobu dostal rychlý Jordan, branku však netrefil. Z následného brejku po ose Šafář, Coufal, Sládek jsme byli hodně blízko brance. V 77. minutě nezlomil střelecké prokletí v další tutovce ocitnuvší se Sládek. V další minutě pak sám na brankáře postupoval Fessl, ale domácí brankář skvěle zachránil. V 79. minutě se k pokusu zdálky odhodlal domácí Jordan, tečovanou střelu skvěle na roh vyrazil Pokorný. Z následného rohu domácí borci trefili hlavou břevno! V 83. minutě našel Šafář skvěle Fessla a drobný štírek navýšil na 1:8. Domácí měli smůlu, ač hráli stále velmi ofenzivně a dostali se i do šancí, branku již nevsítili. V 84. minutě pak po jednou brejku trefili tyčku! To naši borci byli produktivní, v poslední minutě pak střeleckou smůlu konečně protrhl Filip Sládek 1:9!

Opět mohu jen chválit, tým šlape jak hodinky, má natrénováno, hraje kolektivně, obětavě a branky zatím padají! Nyní nás ale čeká těžký dvojzápas s Obřany a na Lokomotivě. Věřím, že budeme zdraví, vyhnou se nám další zranění, budeme nastupovat v nejsilnější možné sestavě a o další body zahrajeme stejně jako doposavad!!!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.