Lokomotiva Brno : SK Řečkovice ml. přípravka 3 : 3 (0 : 1)

FC Slovan Brno : SK Řečkovice ml. přípravka "B" 29 : 6 (15 : 2)

Svratka Brno "C" : SK Řečkovice st. přípravka 4 : 9 (2 : 4)

SK Řečkovice ml. žáci : FC Bystrc/Kníničky 3 : 3 (2 : 1)   tabulka

SK Řečkovice dorost : SK Olympia Ráječko 2 : 5 (0 : 3)   tabulka

Sestava : Cigánek - Kašpar, Groch, Honek, Hradil - Šťastný, Slouka, Michalík, Hamrák - Slaný, Krejčíř

V dalším utkání a opět v neúplné sestavě jsme přivítali na domácím hřišti jednoho z kandidátů na postup, hráče Olympie Ráječko. Od začátku utkání jsme tahali za kratší konec. Hosté přijeli v plné síle a předváděli pěkný fotbal. Jako vlny se na nás řítil jeden útok za druhým a branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Už v 9.minutě po pěkné kombinaci nikým nehlídaný útočník hostí rozvlnil naši síť poprvé 0 : 1. O třináct minut později, po zbytečné chybě ve středu pole, opět hráč sám před Cigim nezaváhal 0 : 2. Poté jsme se  trochu zvedli a měli dvě velké příležitosti, bohužel Míša Šťastný neměl seřízená mířidla. A tak přišel trest. V 37. minutě unikl po křídle hostující halv a jeho přesný centr našel hlavu spoluhráče 0 : 3. Tak skončil i první poločas. Ve druhém se nic nezměnilo. Hosté hráli dál svou hru a nepříznivý stav narůstal. V 50. a 62. minutě padly další dvě branky, jako přes kopírák. Rychlý brejk, přečíslení a snadná práce na dorážku 0 : 5. Po této brance soupeř prostřídal a viditelně zvolnil. Posledních třicet minut už jsme přišli ke slovu také my. V 66.minutě po přímém kopu Oldy Grocha, snížil hlavou Michal Šťastný 1 : 5. O pět minut později se probil mezi stopery Tom Michálek, byl sražen a následný pokutový kop bezpečně proměnil Dušan Honek 2 : 5. Od této chvíle se hrálo nahoru dolů. Oba týmy však zahazovaly i stoprocentní šance. Za nás Honza Kašpar, jehož hlavička poskakovala po brankové čáře. Mara Slouka z patnácti metrů pohotovou střelou olízl břevno soupeřovy branky. Hosté třikrát sami před gólmanem minuli. Trenérům na lavičce vstávaly vlasy na hlavě a vysvobodil je až závěrečný hvizd rozhodčího. Olympia zde předvedla velmi dobrý výkon a po zásluze si odvezla všechny tři body.

SK Řečkovice muži "B" : SK Obřany "B" 4 : 3 (3 : 0)   tabulka

SK Řečkovice muži "A" : SK Obřany 1 : 2 (0 : 1)   tabulka

sestava: Pokorný- Zríni, Huňáček, Čihák, Coufal- Šafář, Sládek (79. Kryštof), Březovský, Fessl (51. Hlouch)- Kahoun (46. Kugler), Chráscina

V důležitém utkání o čelo tabulky jsme na dobře připraveném pažitu přivítali loni druhé Obřany. Minulý zápas jsem osobně soupeře viděl v akci, proto také v předzápasové řeči zazněly důležité informace. Do karet nám mohl hrát fakt, že obřanský Sabela díky zranění do zápasu nezasáhl. Jenže i my jsme měli co řešit. Angína vyřadila ze hry dalšího stabilního obránce Nafu, náročný sobotní běžecký závod posunul dle hráčova přání klíčového muže "Forresta" jen na lavičku. Především druhá skutečnost asi rozhodla utkání...

Začali jsme rozvážnou rozehrou, ale už ve druhé minutě jsme do velké šance pustili Krejčího, kterého vychytal Pokorný. Upozorňoval jsem na standartky a vysoké borce hostí, nicméně hned první roh skončil pohromou. Na přesný míč naskočil Dítě, hlavičkou zasáhl hlavu našeho hráče a Pokorný už nezareagoval 0:1! V 6. minutě se mezi třemi šikovně proháčkoval Sládek, ale jeho bomba mířila nad branku. Hosté působili kompaktně, hráli rychlý, jedno-dotekový fotbal a díky nasazení a důrazu vyhrávali většinu soubojů. Střed hřiště bez Hloucha byl snadno průchozí a Obřany dominovaly. V 10. minutě po rychlé kombinaci zachraňuje pozorný Pokorný a hosté kopou další roh. Ve 20. minutě se opět aktivní soupeř vykombinuje až k zakončení, které na roh vyráží opět Pokorný. Ve 23. minutě pozorně bráněný Chráscina poprvé oklamal obránce, ale jeho přízemní pokus v pohodě kryje soupeřův brankář. Ve 29. minutě poprvé chybuje soupeřova obrana a Kahoun postupuje sám na Tomasewského, tradiční 100% zakončovatel tentokráte těsně míjí pravou tyč Obřan! Ve 30. minutě Obřany dvakrát zakončují po rychlých brejcích. Nehrajeme svoji hru, míče často zbytečně ztrácíme po nepřesných přihrávkách, chybí pohyb, nápad, jiskra... Ve 39. minutě po dlouhém nákopu hostí dochází ve velkém vápně k tvrdé srážce hostujícího útočníka s naším brankářem, Obřany požadují penaltu, hlavní sudí zákrok posuzuje jako útočný faul na brankáře.

V poločase přeskupujeme řady, nabádáme ke klidu a požadujeme větší aktivitu.

První šanci ale mají Obřany, výborně hrající Krejčí však zakončuje nad bránu. Následuje rychlá akce po levé straně, s míčem postupuje Chráscina a nachází přesně Coufala, který prostřeluje brankáře 1:1! V 50. minutě zahazují hosté velkou příležitost, hlavička z malého vápna naši svatyni minula. Jenže o dvě minuty později hosté unikli po své pravé straně a přesný centr zblízka hlavou uklidil do naší brány Krejčí! V 57. minutě po další standartní situaci, hosté zakončují vysoko nad. Obřany kontrolují hru a postupně natahují čas. V 67. minutě se k zakončení nad bránu dostali opět hosté. Ti následně včetně trenéra začínají se zdržováním, hra se kouskuje, přibývají fauly, což Obřany určitě netrápí. V 77. minutě hosté chytrým lobem přestřelují naši bránu. Teprve v závěru konečně přidáváme. V 87. minutě se šikovně na vápně uvolnil Šafář, jeho levačku zastavila až spojnice brány, následný obraz skončil pod brankářem! V 89. minutě zahrával šikovně signál Březovský, Chráscina ve 100% šanci nastřelil Tomasewského!!! Po následném rohu hlavičkoval Čihák jen do dobře postaveného brankáře. Dlouhé nastavení si již fyzicky velmi dobře připravení hosté uhájili a odvezli si po zásluze všechny tři body!!! Po ukončení zápasu pak došlo ještě k menší strkanici, kterou bohužel hlavní sudí karetně ocenil...

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.