SK Řečkovice ml. přípravka . FC Dosta Bystrc/Kníničky 15 : 7 (6 : 2)

SK Řečkovice ml. přípravka "B" : FC Dosta Bystrc/Kníničky "B" 9 : 15 (3 : 8)

SK Řečkovice st. přípravka : SK Obřany 7 : 8 (3 : 4)

SK Slatina : SK Řečkovice ml. žáci 3 : 8 (3 : 2)   tabulka

SK Újezd u Brna/Tuřany : SK Řečkovice dorost 8 : 0 (6 : 0)   tabulka

Lokomotiva Horní Heršpice "B" : SK Řečkovice muži "B" 5 : 2 (4 : 1)   tabulka

Lokomotiva Horní Heršpice : SK Řečkovice muži "A" 1 : 6 (1 : 2)   tabulka

sestava hostí: Pokorný- Kugler, Čihák (76. Nafa), Huňáček, Král- Kryštof, Hlouch, Březovský, Chráscina (87. Hruška), Sládek- Coufal (71. Kahoun)

Po porážce s Obřany a týdnu plném nemocí jsme zajížděli na hřiště dalšího horkého adepta na postup Lokomotivy Brno. Sestava se nerodila vůbec lehce, k dlouhodobým marodům přibyli i oba krajní obránci Zríni s Nafou, chyběl rovněž vykartovaný Šafář a také Fessl. Otazníky dále visely i nad startem Hloucha, Coufala, Pokorného a Chrásciny, všichni jmenování nakonec do zápasu museli nastoupit. Problémy se složením obrany znamenaly, že jsme na beky museli nasadit dokonce mě (trenéra) a Patrika Kuglera. Vzhledem k obrovské ofenzivní síle soupeře to byl riskantní tah, ale nakonec se myslím si vyplatil:-)

Od čtvrtka jsme se na Lokomotivu důkladně připravovali. Karel Anderle přišel se zajímavou taktikou 4-5-1 s vysunutým "Krakenem" Coufalem a zahuštěným středem hřiště. Od počátku zápasu bylo důležité důkladně plnit naordinovanou taktiku a nepouštět soupeře do ofenzivy. Taktika klapala parádně, kromě dvou dlouhým míčů za naši obranu si domácí lámaly zuby na pevné defenzívě Řečkovic. Navíc z našich brejků přicházely velké šance. Již v páté minutě nejprve skvěle zachránil Zelinka, ale na následný povedený pokus Březovského již nedosáhl 0:1. Přicházely další smrtící brejky, Coufal a následně Sládek v obrovských šancích nechaly vyniknout brankáře Zelinku, další přečíslení skončily odpískanými offsidy. Domácí kombinovali po půlku, ale následně vypadali bezradně a do šancí se vůbec nedostávali. Jedinou příležitostí byl přímý kop z 20 metrů, který však Král dokázal vyhlavičkovat na roh. Po půlhodině hry dnes velmi aktivní Sládek utekl po levé straně, odcentroval a Chráscina z malého vápna zakončoval z voleje přesně 0:2! Domácí znervózněli, ale za pět minut dokázali odpovědět. Dlouhý míč přes střed hřiště jsme bohužel neodehráli, soupeř vyhrál osobní souboj a Sedlák byl u hlavičky dříve než brankář Pokorný 1:2. Ve zbytku první půle si obě obrany již s výpady poradily a šlo se do kabin.

Druhá půle začala parádně. Chráscina prošel přes půl hřiště, protáhl se po lajně až do velkého vápna a přízemním pasem vybízel k zakončení. Domácí stoper si následně nešťastně srazil míč do sítě 1:3! Bojujeme, vyhráváme velké množství soubojů a jsme nadále nebezpečnější. Domácí v 56. minutě nasazují i svoji největší zbraň Hykše, ale pozorná, obětavě hrající obrana hostí působí kompaktně. V 61. minutě po rychlé akci se k zakončení dostává Chráscina a je opět neomylný 1:4. Do hry se dostává i Kahoun, který vystřídal dnes velmi dobře hrajícího rychlíka Coufala. Domácí přebírají iniciativu, ale k šancím se dostávají pouze dvakrát po chybách stopera Huňáčka. Naše hra již nemá přílišnou mezihru a fotbalovost, ale taktické prvky fungovaly a domácí se nedokázali prosadit. V 76. minutě se při odkopu bolestivě zranil stoper Čihák, přeskupujeme obranu a do hry se dostává nemocný Nafa. Chvíli poté vyhráváme další hlavičkový souboj, lehká teč na půli hřiště posouvá do sóla Chráscinu, který tradičně lobem překonává Zelinku. V 88. minutě se pak zaslouženě gólu dočká i kapitán Sládek, přesná střela k tyči znamenala definitivní zápasovou tečku a debakl soupeře.

Dnes v kombinované sestavě velmi nečekané a nesmírně cenné vítězství. 99% výsledku znamenala především do puntíku splněná taktika a poctivý "odmakaný" výkon. Škoda jen, že podobný náboj jsme nepředvedli o týden dříve doma, mohlo by to vypadat ještě optimističtěji. Všem dnes díky za odbojovaný zápas - Martin Král

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.