SK Řečkovice ml. přípravka : FC Medlánky "B" 7 : 10 (3 : 5)

SK Řečkovice ml. přípravka "B" : AC Lelekovice "B" 2 : 20 (0 : 11)

SK Řečkovice st. přípravka : FC Sparta Brno "C" 16 : 8 (8 : 3)

SK Řečkovice ml. žáci : FC Svratka Brno "C" 0 : 6 (0 : 4)   tabulka

TJ Malá Haná Knínice : SK Řečkovice dorost 2 : 0 (2 : 0)   tabulka

Sestava : Suchánek - Kašpar, Groch, Honek, Krejčíř - Šťastný, Slouka, 70. Grégr  Michalík, Hamrák - Štrubl.   Stř.: 70. Slaný

K předposlednímu utkání podzimní části sezony jsme zajížděli do krásného areálu týmu MH Knínice. A nutno podotknout opět v neúplné sestavě. Začátek utkání nám vyšel. Už v první minutě se po krásné přihrávce mezi stopery dostal Honza Kašpar ke střele, ale ta orazítkovala pouze levou tyč domácí branky. I nadále jsme byli aktivní a zatlačili domácí před jejich pokutové území. Za prvních třicet minut jsme Knínice k ničemu nepustili a vypracovali si několik dobrých příležitostí překonat soupeřovu obranu. V této fázi utkání jsme byli jasně lepší a branka visela ve vzduchu. Domácí branka však byla zakletá. Utkání se zlomilo po půlhodině hry. Doposud nijak  nebezpeční domácí nakopli balon do dvojnásobného ofsajdu (opravdu nevím kam se pomezní díval) a po centru do naší šestnáctky, nikým nehlídaný hráč domácích lehkou tečí do protipohybu gólmana rozvlnil naší síť poprvé 1 : 0. Tato branka nás notně zaskočila. Už o tři minuty později přichází fatální hrubka stopera Dušana Honka, který namazal domácímu hráči a ten se v tváří tvář Suchánkovi nemýlil 2 : 0. Závěr poločasu dohráváme v útlumu. Do druhé půle vstupujeme s přeskupenými řadami opět aktivněji. Soupeř se zaměřuje pouze na obranu a dlouhé nakopávané balony. Čas však rychle ubíhá a dobývání domácí branky pokračuje. Domácí se snaží kouskovat hru a to se jim daří, především brutálními fauly, které rozhodčí sice píská, ale nedokáže je karetně odměnit. I přesto se dostáváme do šancí, ale finální přihrávka je katastrofální. Střely ze střední vzdálenosti chytá spolehlivě domácí brankář. V posledních minutách zápasu už je to křeč a zmar. Nastavena není ani vteřina a my odcházíme ze hřiště se svěšenými hlavami. Dnes jsme si utkání prohráli sami a pokud nedáme branku, nemůžeme pomýšlet na úspěch.

TJ MCV Brno : SK Řečkovice muži "B" 4 : 2 (2 : 0)   tabulka

TJ START Brno "B" : SK Řečkovice muži "A" 5 : 5 (3 : 4)   tabulka   z webu soupeře

sestava: Pokorný- Nafa, Huňáček, Čihák, Kugler (75´Kahoun)- Šafář, Hlouch, Březovský, Chráscina, Sládek- Coufal

Do důležitého utkání na Startu jsme vstupovali s několika nedoléčenými hráči (Pokorný, Nafa, Hlouch, Sládek), Kryštofa jsme nechali béčku, aby na MCV poskládali alespoň"11-tku". Na lavičce tak zůstali Kahoun, Fessl a kdyby bylo nejhůře tak i já. Miro Zríni laborující s nataženým svalem se sice také převlékl, ale nastoupil by jen v případě zranění někoho z pole...

Domácí pojali zápas prestižně. V sestavě se stejně jako v přípravném utkání s námi objevil "snajpr" Ryšavý, obranu vyztužil kapitán áčka Matyska a do útoku nastoupil tradiční kanonýr (jinak brankář áčka) Šurkala!!! I díky těmto skutečnostem jsme vsadili na stejnou taktiku i rozestavení jako na Lokomotivě. V úvodu domácí drželi míč a kombinovali, jenže hned ve čtvrté minutě po rychlém brejku zakončoval tvrdě do tyče Chráscina a Březovský odražený míč napálil z první a tyč tentokráte odrazila míč za bezmocného Douška! V 7. minutě domácí odcentrovali, přetažený míč z voleje z ostrého úhlu nakopl přesně pod břevno áčkař Ryšavý. V 10. minutě se po dalším rychlém protiútoku řítil do šance Šafář, ale ve skluzu jen fauloval brankáře. Ve 12. minutě jsme po rohu nechali hlavičkoval Těšíka, jeho pokus však zamířil vedle. Ve 14. minutě vyšel další smrtící brejk. Šafář odcentroval z pravé strany a Coufal "rybičkou" zakončoval přesně! V 18. minutě opět Šafář vybídl k sólu Hloucha a Forrest přesnou střelou k tyči navýšil vedení! Ve 21. minutě postupoval sám na Douška Coufal, Doušel však tentokráte Start podržel. O minutu později rozjel další protiútok Chráscina, přesným pasem našel Sládka, ten pak Forresta, který levačkou zvýšil na 1:4! I já tradiční pesimista jsem byl přesvědčený, že je po zápase! Opak byl pravdou. Po půlhodině hry našel ještě Březovský Coufala, ale Doušek byl u míče o chvíli dříve... Následně jsme parádně sehráli přímý kop, ale zakončujícího Chráscinu skvěle vychytal Doušek! Ve 33. minutě se začal rodit obrat. Kugler zahrál riskantní zpětnou přihrávku na Huňáčka, ten však podklouzl a Ryšavý nasadil k šedesátimetrovému sprintu, který zakončil parádičkou a bylo 2:4. O dvě minuty později jsme profesorsky rozehrávali ve středu pole, domácí se míče zmocnili a poslali do sóla Ryšavého. Pokorný ještě nájezd odrazil, ale Ryšavý stihl míč vrátit zpět do pole a Těšík z druhé vlny propálil hradbu těl 3:4! Naše hra pak zákonitě znervózněla a šla minimálně o dvě úrovně níže. V samém závěru ještě protáhl Douška Březovský, ale skóre se nezměnilo.

V půlce jsme se snažili vrátit klukům sebevědomí a klid, motivovali jsme k aktivní brejkové hře, nabádali k opatrnosti při standartních situacích... Hned při příchodu na hřiště mě však čekal šok, případné oživení zálohy rychlonohým Fesslem vzalo za své, David (na podzim již potřetí!!!) signalizoval zranění a šel se převléci, takže do hry zůstal jen útočník Kahoun:-((( Navíc u Pepy Březovského jsme měli po tvrdém zásahu míčem podezření na otřes mozku, problémy s třísly trápily i Nafu...

Hned v úvodu domácí kopali přímý kop po vymyšleném faulu, ten stejně jako následný roh jsme odvrátili. Ve 49. minutě jsme se do šance dostávali i my, Doušek však stihl vyrazit na roh. V 54. minutě stále aktivnější domácí zahrávali roh, na ten si naskočil nikým nehlídaný Šurkala a bylo 4:4! V 60. minutě povedeně zakončoval Ryšavý, Pokorný ale rovněž vytáhl skvělý zákrok. O minutu později jsme konečně předvedli rychlý útok, Šafář však místo tradičního lobu vsadil na důrazné zakončení, které však domácí brankář vyrazil na roh. Po něm se k hlavičce dostal osamocený Čihák a přesný pokus k tyči znamenal další změnu skóre! V 67. minutě protáhl Douška z přímého kopu Březovský, ale Tomáš opět stihl vyrazit. V 68. minutě jsme opět po rohu neuhlídali vytáhlého Šurkalu a bylo 5:5! Po odchodu Ryšavého stahujeme Kuglera a hrajeme více na riziko. Tlačíme soupeře, kterého skvěle diriguje podsaditý Matyska. V 77. minutě parádně zakončuje Chráscina, ale Doušek konečky prstů vyráží na další roh. Dále tlačíme soupeře k vlastní "šestnátce", ale zakončujeme jen po standartních situacích. Ty však dnes výborný Doušek všechny vyřeší... Domácí v závěru spoléhají na brejky a situace 1:1, 2:2, které při troše štěstí nás mohly stát i ten dnešní jednoznačně ztrátový bod!

Dnešní zápas do třicáté minuty splňoval parametry 1. A třídy, strojová spolupráce, rychlé protiútoky a přesné zakončení- prostě paráda... Dvě individuální chyby + katastrofální bránění rohů nás však vrátily zpátky na zem "městského pralesu". Dalším důležitým námětem na probrání je i chování jednotlivců během zápasu- to však musíme rozebrat na tréninku či sobotní "závěrečně"!

Startu blahopřeji k bodu a oceňuji opět hladké a tradičně vzájemně nekonfliktní utkání. Zároveň doufám, že rozdílové borce Ryšavého a Matysku nasadí i v sobotu v Líšni, případně na jaře x Obřanům (osobně jsem onen obřanský "zářez" viděl) aj.

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.