Aktuálně

Výsledky uplynulého kola:

SK Řečkovice dorost : SK Šlapanice 2 : 1 (1 : 1)   tabulka po podzimu

Sestava: Suchánek - Kašpar, Groch, Honek, Hradil - Krejčíř, 51. Slouka, Michalík, 73. Hamrák - Cigánek, Štrubl.   Stř.:  51. Grégr, 73. Slaný.

K poslednímu utkání podzimu k nám zavítali hráči SK Šlapanice. Utkání začalo na výbornou. Už v první minutě utekl po levém křídle Tom Michálek, přesnou přihrávkou našel na středu Honzu Krejčíře a ten bombou z dvaceti metrů rozvlnil síť soupeřovi branky 1 : 0. V prvních deseti minutách jsme byli velmi aktivní a vypracovali si tři dobré možnosti navýšit vedení. Bohužel střelci neměli dobře seřízená mířidla. Poté však přišel nepochopitelný zlom. Přestali jsme běhat, vázla přihrávka a soupeř vycítil šanci. Šlapanice notně přidaly a častěji se dostávaly před naší branku. Ve 26.minutě kopaly roh, který přeletěl celý malý čtverec a nikým nehlídaný hostující hráč pohodlně doklepl míč za Suchánkova záda 1 : 1. Hosté byli v těchto fázích utkání lepším týmem, ale střelecká nemohoucnost a zbrklost je připravila o stržení vedení na svou stranu. Za nerozhodného stavu se šlo i do kabin. O poločasové přestávce zvýšil v kabině trenér hlas, prostřídal a do druhé půle nastoupilo na hřiště úplně jiné mužstvo. Začalo se víc běhat, zpřesnily se přihrávky a s vysokým presinkem měl soupeř najednou velké problémy. Rychle jsme dostupovali a nutili Šlapanice k chybám už na jejich polovině hřiště. Střídající Jirka Grégr rozhýbal zálohu a po pár minutách na hřišti byl odměněn vítěznou brankou, když v 62.minutě zatáhl Honza Krejčíř míč po lajně a milimetrovou přihrávkou našel zmiňovaného Grégra, který ranou pod víko strhl vedení na naši stranu 2 : 1. I nadále jsme byli lepším týmem a mohli své vedení navýšit, ale opět chyběl klid při zakončení. Hosté se sice snažili o vyrovnání, ale naše aktivní hra jim nedovolila vážnější ohrožení naší branky. Velmi dobrým kolektivním výkonem v závěru utkání už jsme si výsledek pohlídali a připsali si důležité tři body. Po podzimní části sezony je tým na desátém místě se ziskem 12-ti bodů. Vyrovnaná tabulka soutěže dává tušit, že jarní část bude ještě velmi zajímavá.

SK Řečkovice muži "A" : FK SK Bosonohy 8 : 0 (3 : 0)   tabulka po podzimu

sestava: Pokorný- Zríni, Huňáček, Čihák, Coufal- Šafář, Hlouch, Březovský (77´Hruška), Sládek (65´Kryštof), Chráscina- Kahoun (68´Kugler)

V posledním kole k nám dojela notně poslepovaná a oslabená rezerva Bosonoh. Právě pod dojmem odevzdanosti soupeře, jsme od úvodních minut vsadili na profesorský fotbal. Chyběl pohyb, přesnost i důraz... Šance započaly ve 4. minutě, nejdříve zakončoval nad bránu Coufal, o minutu později tvrdě pálil i Forrest. Tentýž hráč zakončoval nad bránu i v deváté minutě. Ve 13. minutě se v první velké příležitosti objevil Kahoun, ale na tečovanou střelu nedosáhl. Po čtvrthodině hry se podél brankové čáry protáhl Šafář, jeho následný centr si nešťastně srazil do sítě kapitán hostí Havlík. V 17. minutě jsme zahrávali přímý kop z nebezpečné vzdálenosti, ale brankář Konečný byl připraven. V 19. minutě se do sóla dostal Kahoun, ale Konečný zasáhl skvěle nohou. Hosté bránili a spoléhali na útočníka Čecha, který pálil z jakékoliv pozice. Ve 20. minutě jsme chybovali v rozehrávce a hosté mohli z brejku vyrovnat! Ve 22.  minutě konečně přišla hezká kombinace. Chráscina našel uličkou Sládka, ten odcentroval a Coufal hlavou zakončil přesně 2:0. Ve 25. minutě se předčasně z branky po akci Sládka radoval Kahoun, postranní sudí viděl a odmával offside. Ve 26. minutě se opět v tutovce ocitá Kahoun, ale Konečný skvěle zlikvidoval. Poradil si i s rohem Březovského, který se nebezpečně točil do brány. Ve 29. minutě dnešní smolař Kahoun uniká obraně, ale zakončení míjelo branku hostí. Stejný hráč ve 32. minutě opět nechává vyniknout brankáře Bosonoh. Ve 34. minutě jsme rozehráli pohlednou kombinaci, ale Hlouch vystřelil mimo tři tyče. Ve 35. minutě se do velkého sóla pustil Chráscina, v závěru udělal kličku i brankáři a pohodlně zakončil 3:0. O dvě minuty později stejný hráč umístěnou střelou donutil Konečného k dalšímu výbornému zákroku. V samém závěru se ještě v šancích vyskytli Chráscina, Šafář, Kahoun a Sládek, ale branku již nikdo z nich nevstřelil.

Hned úvodní minuta druhé půle přinesla zakončení Chrásciny. Ve 49. minutě skvěle zlikvidoval Kahounův pokus Konečný. V 50. minutě pěkná souhra Březovského s Hlouchem znamenala navýšení na 4:0. V 54. minutě se do šance řítil Šafář, ale pod tlakem zakončoval "bodlem" nepřesně. V 56. minutě se do šance dostal i Coufal, ale přestřelil. V 59. minutě v obrovské šanci nepochodil Chráscina. V 66. minutě hlavičkoval nad bránu Coufal, o minutu později nad bránu zakončoval Chráscina. V 73. minutě sólo Šafáře zastavuje nohou "fantóm" Konečný. V 75. minutě střídající Kryštof naráží na Coufala- tvrdá střela pod břevno znamená vedení 5:0. V 76. minutě se protáhl podél "lajny" Kugler, Pokorný však skvěle zachytil. V 78. minutě sám na brankáře postupuje Chráscina, tradiční lob však brankář čeká a pohodlně chytá do rukavic. V 81. minutě prošel přes čtyři hráče Chráscina a ostrou střelu/přihrávku doráží do brány střídající Patrik Kugler! O dvě minuty později našel Chráscina Coufala a bylo 7:0! V 85. a 86. minutě ještě Konečný vychytá Šafáře s Coufalem.  V 87. minutě Filip Kryštof narazí Coufalovi a ten se štěstím levačkou zakončí přesně k tyči!

Dnes relativně snadný zápas s notně oslabeným soupeřem, přesto jsme se dlouho trápili s koncovkou a výborným brankářem Konečným. Ocenil bych klidný a férový průběh zápasu.

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.