Aktuálně

Výsledky minulého kola:

FKD : SK Řečkovice dorost 1 : 1 (0 : 0)

Sestava: Suchánek - Polakovič , Groch , Kašpar , Hradil - Šťastný , Klement , Honek , Krejčíř - Jedlička , Zerrich.

Za pěkného nedělního odpoledne jsme zavítali na renovovaný stadion do Drnovic a konečně s jedenácti muži v poli. První poločas moc fotbalové krásy neukázal. Oba týmy hrály vlažně a příliš nepřesně. Vázla kombinace, málo se běhalo a hra probíhala mezi šestnáctkami. Brankáři se nudili a několik střel z dálky končilo daleko od obou branek. Nikoho tím nepřekvapilo, že se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Druhý poločas už to bylo o něčem jiném. Hned z prvního útoku domácích, vyrobil hrubici před vlastní šestnáctkou Mara Hradil a útočník Drnovic lehce překonal bezmocného Suchánka v brance 1:0. Domácí ožili a zvýšenou aktivitou nás dostali pod tlak. Měli několik velkých příležitostí navýšit svoje vedení, ale Suchoš v brance čaroval. Po dvaceti minutách tlak Drnovic opadl a naopak růžky jsme vystrčili my. Zpřesnili jsme přihrávky a zvýšeným pohybem dostali domácí do defenzívy. Přišly šance, ale ne a ne se trefit. V domácím čtverci to vřelo, ale Drnovice bránily zuby nehty. Až v 82. minutě po velmi pěkné kombinaci středu zálohy, šel balon po ose Honek, Klement, Zerrich a posledně jmenovaný střelou k bližší tyči vyrovnal 1:1. V posledních minutách hry jsme zamkli domácí před jejich pokutové území, ale bohužel se nám už branku vstřelit nepodařilo. Sportovně musím přiznat, že výsledek je spravedlivý a oba soupeři si připsali po bodu.

SK Mor. Slavia "B" : SK Řečkovice muži "B" 1 : 3 (0 : 1)

LOKOMOTIVA Brno : SK Řečkovice muži "A" 3 : 2 (1 : 1)

sestava hostí: Pokorný- Nafa (4´Cigánek), Smejkal, Huňáček, Kala- Šafář (80´Balcar), Škaroupka, Hlouch, Kryštof (88´Hruška), Sládek- Fryc

Během zimy a následné dlouhé "koronavirové" pauzy odešlo spoustu kvalitních hráčů: Březovský, Coufal a Čihák se vrátili zpět do Slovanu Brno, kanonýr Chráscina si zvolil ambiciózní AC Lelekovice, středopolař Fessl si vybral SFK Dukovany, Pavel Kahoun ukončil aktivní kariéru a z rodinných důvodů rovněž nepokračuje trenér Karel Anderle. Naopak první tým rozšířil ze Svitav příchozí důrazný obránce Jan Kala (dnešní ostrou premiérou rozhodně nezklamal), od zimy je našim hráčem portugalský univerzál De Menezes Soarea Rafael "Rafa" (dnes bohužel citelně chyběl), velkou posilou by měl být i legendární kanonýr Fryc, který se po dlouhých šesti letech vrátil z Irska. Blízko k přestupu má rovněž odchovanec klubu Petr Slouka.

Lokomotiva s novým trenérem má letos pouze jediný cíl, kterým se rozhodně netají - postup. Jádro týmu zůstalo stejné, přišly k tomu dvě výrazné posily Záboj s Formanem a byly hodně vidět.

Hned v úvodu se v obou týmech zranil jeden hráč, domácího Bednáře nahradil Uma, našeho krajního beka Nafu zastoupil v létě takřka netrénující mladík Cigánek. V úvodu byli domácí aktivnější, ale kombinační akce neskončily ohrožením naší svatyně. Stejně jako loni jsme spoléhali na rychlé brejky a organizovanou hru 4-4-1-1. Hned v šesté minutě se za Ruslera dostal Sládek, sám postupoval na brankáře Zelinku, ten ale pravou nohou vyrazil na roh. Z něj po nacvičeném signálu pálil osamocený Hlouch vysoko nad. V následujících minutách nás Lokomotiva zamkla v obranném pásmu a zahrávala tři nebezpečné rohy. V 11. minutě se po závaru v našem vápně dostal ke střele domácí hráč, Pokorný však fantasticky vyrazil na další roh. Lokomotiva výborně kombinovala, nám se s vypětím dařilo tlak ustát. V 18. minutě se šikovně za obranu dostal Šafář a zblízka levačkou otřel míč o tyč. O dvě minuty později vyslal Cigánek do úniku Fryce, ten však vhodný moment k zakončení bohužel prováhal. Nedáš, dostaneš ... Ve 22. minutě rozjeli domácí parádní akci na jeden dotek, na jejímž konci byl přesně k tyči mířící Hykš. Branka nás nenakopla a po jednom z četných rohů "nůžkami" do břevna zakončoval Dolníček. Ve 28. minutě jsme odpověděli rovněž povedenou akcí. Šafář krásně zpracoval dlouhý pas, zbavil se soupeře a zkušeně našel rozběhlého Hloucha. Ten pak střelou nad padajícího brankáře vyrovnal. V následujících minutách jsme bohužel spoustu vybojovaných míčů lehkovážně poztráceli nepřesnými přihrávkami a dostali se pod tlak. Teprve až ve 42. minutě se domácí dostali k "tutovce", kterou včasným vyběhnutím zlikvidoval Pokorný. Z následné nekoncentrovanosti se ke snadné hlavičce dostal Dolníček, ale naštěstí minul! Zbylé dvě minuty přinesly ještě další dvě možnosti pro aktivní domácí.

I úvod druhé půle patřil domácím barvám. V 51. minutě zblokoval na roh Kala, z následné standartní situace zakončovali domácí těsně nad břevno. V 53. minutě se po naši levé straně rozběhl aktivní Forman, zbavil se i stopera Huňáčka a sám postupoval k naší bráně, přesnou nahrávku zakončoval domácí hráč jen do Hloucha, následná druhá přihrávka našla volného Sedláka, který se trefil do prázdné brány. V 56. minutě po dlouhém autu Umy zakončovala Lokomotiva vedle. V 60. minutě naprosto zbytečně těsně před vápnem fauloval Cigánek, přímý kop jsme přežili. V 63. minutě se míč ze středu pole dostal až na, možná i za, hranou offsidu stojícího Šafáře, který v sólovém nájezdu elegantně přehodil Zelinku a bylo opět srovnáno. Domácí vyrovnání zaskočilo, nás naopak povzbudilo. Hned o dvě minuty později se v "nájezdu" ocitl i rychlonohý Kryštof, ani on však neobelstil vyběhnuvšího brankáře! Další rychlou akci po pravé straně nedotáhl Sládek, volný Kryštof by býval šel opět sám na brankáře. V 66. minutě se do úniku dostali i domácí, ten však kousek za vápnem faulem zastavil Huňáček. Dobře umístěnou střelu brankář Pokorný dokázal vytěsnit! Stále častěji jsme dlouhými nákopy hledali Martina Fryce, ten však nedokázal všechny míče udržet či prodloužit a dostávali jsme se pod tlak. V 70. minutě jsme Sedlákův pokus zblokovali na roh, v 74. minutě Hykšův projektil přeletěl naší bránu. My jsme kontrovali jen tečovanou střelou Hloucha, kterou Zelinka chytil. V 84. minutě proskočil na hranici vápna míč mezi Huňáčkem a Sedlákem, který následně upadl a rozhodčí k naší nevoli odpískal volný přímý kop. Forman tentokráte lišácky obstřelil zeď a znovu naklonil vítězství pro svůj tým. V samém závěru ještě domácí jednou zahrozili, z naší strany to již byla křeč, ze které žádné velké ohrožení nehrozilo.

Klukům děkuji za nasazení i bojovný výkon. Z pozápasových reakcí jsem byl příjemně překvapen, Lokomotiva čekala mnohem snazší zápas. Má do ofenzívy, kreativní, technicky skvěle vybavený tým, nicméně "Achillovou patou" je dle mě stále slabá a veskrze pomalá obrana. Kdybychom dnes využili ze sólových úniků alespoň polovinu, vezli bychom cenné body my. Takto nezbývá doufat, než pokusit se importovat body z rovněž posílených Chrlic.

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.