Aktuálně

Výsledky minulého kola:

SK Řečkovice dorost : FC Dosta Bystrc 1 : 1 (1 : 0)   tabulka

Sestava: Suchánek - Krejčíř, Groch, Kašpar, Hradil - Šťastný, Slouka, Honek, Klement - Jedlička, Zerrich.

K dalšímu utkání k nám přijel ambiciosní celek Dosty Bystrc. Klíčovým okamžikem se stala pátá minuta, kdy se po faulu těžce zranil Marek Slouka (zlomená holení kost, odvezen RZS a bez odkladu operován) a šli jsme do desíti. I přes oslabení jsme byli nebezpečnější a ve 12. minutě šli do vedení zásluhou Toma Klementa, který pohotovou střelou z vně šestnáctky překonal hostujícího brankáře 1:0. Hrálo se svižně a šance byly na obou stranách. Od 30.minuty nás Dosta dostala pod tlak a ve 40.minutě vstřelila branku, která však nebyla uznána pro ofsajd. To neunesl trenér hostí a po protestech byl potrestán žlutou kartou. Hned z protiútoku trefil Dušan Honek břevno. Tím byl střelecký prach prvního poločasu vyčerpán. Druhý poločas jsme vsadili na důslednou obranu a rychlé protiútoky. Hosté měli více ze hry, ale naše obrana je nepustila do vyložených šancí. Naopak z několika brejků jsme mohli navýšit svoje vedení, ale střely Tomáše Klementa a mladého Dana Jedličky minuly soupeřovu branku. Čas plynul a na Bystrc dolehla nervozita, prostřídala a ke konci utkání vyvinula maximální úsilí ke vstřelení branky. Kluci však hráli velmi dobře, dynamicky, obětavě, padali do střel a dostupovali hráče Bystrce, kteří s tím měli velké problémy. Až naskočila 90. minuta. Poslední roh soupeře doputoval do našeho pokutového území a nastala trma vrma. Bohužel se po několika odrazech dostal k míči hráč Dosty a zblízka vyrovnal 1:1. Následně bylo utkání ukončeno. Škoda, sahali jsme i v oslabení po třech bodech. Nicméně musím hráče za předvedenou hru pochválit. Dřeli, bojovali i za svého těžce zraněného spoluhráče a toho si i přes inkasovanou branku v závěru cením nejvíce.

SK Řečkovice muži "B" : Lokomotiva Brno "B" 5 : 0 (2 : 0)   tabulka

SK Chrlice : SK Řečkovice muži "A" 3 : 0 (3 : 0)   tabulka

z webu domácích

sestava hostí: Oravík- Kala, Smejkal, Huňáček, De Menezes Soares- Škaroupka (46´Janošek), Šafář (85´Hruška), Hlouch, Sládek (69´Kryštof)- Baláž (45´Slouka), Fryc

Do Chrlic jsme odjížděli na řečkovické poměry v takřka kompletním složení, pro nemoc chyběl jen brankář Pokorný + zraněný obránce Nafa a další bek Zríni. Proti posíleným Chrlicím jsem nabádal k důrazu a maximální koncentraci, ale bohužel marně...

Zápas nezačal špatně, hned v úvodní minutě sklepával Baláž na Kalu a po tečované střele jsme zahrávali roh. Na ten naskočil Škaroupka, ale zamířil nad bránu. Ve 3. minutě přišel šok. Ač jsem upozorňoval na kvality útočníka Svobody, tak jsme ho nechali bez atakování projít od autové čáry až k penaltě a šikovný forward akci zakončil přízemní střelou k tyči! V 8. minutě stejný hráč prošel po levé straně až k brankové čáře, následný centr odvrátil Rafa na roh. Ač jsme drželi častěji míč na kopačkách, žádné nebezpečí Chrlicím nehrozilo, ba naopak. Trpěliví domácí čekali na naše chyby a následné brejky byly smrtící! V 9. minutě po nedůslednosti ve středu hřiště hosté hned "z první" nakopli míč na rychlíka Deresheva. Ten přesprintoval oba stopery a ač Huňáček míč na chvíli vybojoval, přesto domácí hráč bodlem prostřelil nešťastného "Tydlu". Následuje desetiminutovka, ve které jsme nastěhovaní na půlce Chrlic, ale vše řešíme střelami z dálky, které jsou nepřesné! Ve 21. minutě zahráváme nacvičený signál, po kterém před Huňáčkem zívá prázdná brána, nicméně míč zasahuje bokem těla a Knop chytá!!! Ve 23. minutě brankář Oravík nepřesně vyhazuje, míče se chopí domácí, průnik do vápna hasí zcela zbytečně za cenu penalty Sládek. Domácí kapitán s přehledem navyšuje vedení a lavička si šušká, že je po zápase... Ve 32. minutě domácí přímo z rohu orazítkovali břevno, o sedm minut později po dlouhém autu Baláže hlavičkoval Škaroupka nad bránu.

V poločasu proběhla dvě střídání a přeskupení řad. Snažíme se být aktivní, ale pomalá bez nápadu vedená hra nedělala koncentrovaným domácím problémy. Ti spoléhali na rychlé brejky a v 53. minutě po zákroku Huňáčka měli kopat další penaltu. V 55. minutě jsme konečně překvapili soupeře. Dlouhý pas Fryce našel Šafáře, ten se zbavil obránce a tvrdě vystřelil, leč do dalšího bránícího hráče. V 63. minutě se domácí prezentovali dalším nebezpečným protiútokem, který skončil povedenou střelou a výborným zákrokem "Tydly". V 63. minutě tvrdou bombou odpověděl Fryc, Knop však dokázal vyrazit. O minutu později byl na hranici vápna faulován pronikající Slouka, ani tentokrát však rozhodčí Mayer nepískal. Hra se začala zpomalovat, kouskovat, diskuze s rozhodčím hrála do karet bránícím domácím. V 71. minutě po přímém kopu domácích odvracel pozorný Oravík. V 76. minutě Kalův centr vrátil před bránu Huňáček a následně jsme se radovali z branky! Bohužel domácí postranní sudí signalizoval offside, či opuštění míče z hrací plochy a stav zůstal stejný. V závěru ještě domácí Svoboda spálil velkou šanci a poslední možnost po signálu z rohu neproměnil Fryc.

Co dnes říct, všechna předsevzetí skončila po deseti minutách v troskách... Ač jsme drželi většinu zápasu míč na kopačkách, tak vše bylo pomalé, s kličkou na víc, bez důrazu a momentu překvapení... Soupeř hrál v bloku a stačilo mu počkat na naše četné chyby a potrestat je! S Lískovcem již musíme vyhrát ať nedevalvujeme jméno, které jsme si v minulých sezónách vytvořili!!! Snad budeme opět v početném složení!!!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.