SK Řečkovice ml. přípravka "A" : MFA Nový Lískovec 15 : 12 (7 : 5)

SK Řečkovice ml. přípravka "B" : SK Chrlice 3 : 31 (2 : 13)

FC Svratka Brno : SK Řečkovice st. přípravka 15 : 4 (7 : 3)

SK Řečkovice ml. žáci : FC ZBROJOVKA Brno 0 : 5 (0 : 2)

Jedovnice/Kotvrdovice : SK Řečkovice dorost 5 : 4 (2 : 4)   tabulka

Sestava: Suchánek - Krejčíř, Groch, Kašpar, Hradil - Šťastný, Honek, Klement, Slaný - Jedlička, Zerrich

V pátém kole jsme přijeli sehrát utkání do krásného areálu v Jedovnicích. Začátek zápasu se nám vydařil. Už v 10. minutě dostal na křídlo míč Nico Zerrich a z úhlu k zadní tyči nedal brankáři domácích šanci 0:1. O pět minut později se postavil k přímému kopu Olin Groch a z pětatřiceti metrů neskutečnou "pumelicí" vymetl šibenici domácí branky 0:2. V této fázi utkání jsme byli jasně lepším týmem. Ne nadlouho. V 21. minutě se vyznamenal hlavní rozhodčí, který na popud domácího asistenta odpískal pokutový kop za neexistující ruku a bylo sníženo 1:2. Tento incident nás rozhodil. Naopak Jedovnice ožily a ve 31. minutě vyrovnaly na 2:2. Po této brance se hrál nezáživný fotbal plný nepřesností a chyb. Ke konci poločasu jsme přeci jen trochu přidali a v 43. minutě opět Nico Zerrich střelou k tyči strhl vedení na naši stranu 2:3. Neuběhla ani minuta a centr z pravé strany pohotově doklepl nikým nehlídán Míša Šťastný 2:4. Tím byl dán výsledek prvního poločasu. Do druhé půle změnili domácí taktiku a začali nakopávat dlouhé balony za obranu, což nám dělalo velké potíže. V 55. minutě po dlouhém míči a centru zprava domácí snížili a o tři minuty později po navlas stejné situaci bylo srovnáno 4:4. Hráli jsme v útlumu, kazili i jednoduché přihrávky a rozptylovali se diskusemi s velmi slabým rozhodčím. Domácí hráli dál svou hru a v 75. minutě opět stejná situace. Dlouhý balon, centr zprava a osamocený útočník v naší šestnáctce nedává Suchánkovi šanci 5:4. Kupodivu tato branka kluky probudila a začalo dobývání domácí tvrze. V 78.minutě pronikl Tomáš Klement obranou soupeře, ale jeho mířenou střelu brankář s námahou tlačí na roh. I nadále jsme aktivní. Dorážku Dušana Honka vykopává domácí obránce z brankové čáry. Střely Zerricha, Šťastného, Grocha, Krejčíře a Jedličky míjejí cíl, nebo vyniká domácí brankář. Bohužel v době největšího tlaku se po faulu zranil David Slaný a jdeme opět do deseti. Pokolikáté už! Za této konstelace už se nám vyrovnat nepodaří a zbytečně ztrácíme dobře rozehraný zápas a především tři body.

TJ Sokol Bílovice n. Sv. : SK Řečkovice muži "B" 4 : 1 (2 : 0)   tabulka

FC Medlánky "B" : SK Řečkovice muži "A" 0 : 1 (0 : 0)   tabulka

sestava hostí: Karásek- Kala, Huňáček, Smejkal, Zríni- Kryštof (82´Balcar), Škaroupka, Sládek, Cigánek (78´Kugler)- Hruška (46´Dobeš), Fryc

Po "morové ráně" bez tréninků a s mnoha absencemi (Pokorný, Oravík, Nafa, De Menezes Soares, Hlouch, Šafář, Baláž a Slouka) jsme šli do derby proti letos velmi kvalitní a posílené rezervě Medlánek.

Očekával jsem aktivitu a tlak domácích a kluky nabádal k nasazení a poctivé kolektivní hře. Již ve 3. minutě domácí přetáhli svůj první rohový kop na režiséra hry Šimoníčka, jeho technický "volej" skončil nad naší brankou. 6. minutě se do zakončení dostal rychlonohý Hruška, Kvapil jeho střelu vyrazil, Frycova dorážka byla zablokována. Domácí Medlánky měli územní převahu s mnoha rohy, které, stejně jako četné centry, však bezchybně pochytal spolehlivý navrátilec Karásek. V 19. minutě rychlá akce domácích končí tvrdou střelou rychlíka Huryty vysoko nad naši bránu. Bohužel opět začínáme zbytečně držet míč a kličkovat, což důrazní domácí trestají rychlými brejky. Ve 23. minutě se Medlánky ocitly ve velké šanci, akce byla zastavena díky offsidu. Ve 29. minutě ostrý centr zprava, tečuje domácí obránce a početné obecenstvo jen zahučí... Domácí dobře kombinují u většiny akcí je tvořivý Šimoníček, naštěstí obrana a především pozorný Karásek odolávají. Po střelách na obou stranách přichází 38. minuta, ve které domácí po pěkné kombinaci způsobí řečkovické defenzívě velké problémy.

Ve 49. minutě se po levé straně protáhl domácí záložník a tvrdou střelou protáhl Karáska. Hraje se v rychlém tempu, důrazně, více než stovka fandů se určitě nenudí. Z nebe se snášejí první kapky a začínáme se osmělovat konečně i my. V 58. minutě dostává aktivní Fryc míč do sóla, nicméně hlavní rozhodčí "upísknutím" končí možný brejk. Na mokrém terénu přibývá soubojů a přicházejí i fauly a emoce. V 64. minutě domácí s ostrým centrem nepochodí, v 66. minutě se do míče opřel Viskot, jeho střelu ještě někdo tečoval, nicméně Karásek zákrokem zápasu vytěsňuje na roh! O 3. minuty později podnikneme rychlý brejk i my, Sládek nachází volného Kryštofa, ten však nezpracuje ideálně, jde do kličky a střílí...Pokus je tečován obranou a vysoký lob končí na spojnici! I nadále jsou "červení" aktivnější, ale stereotypní rohy končí v rukavicích Karáska. Muž zápasu poprvé chybuje až v 75. minutě, kdy mu mokrý míč proskočí rukavicemi, obrana v čele s výborným Huňáčkem však odkopne do bezpečí. V 87. minutě neunavný Šimoníček tvrdě pálil k tyči, Karásek opět vytlačil na roh. "Nedáš, dostaneš"... z odvráceného rohu se do úniku dostal Dobeš, poslal míč za obranu, domácí brankář Kvapil váhal s výběhem, k míči se dostal náhradník Balcar a mazácky nad brankářem poslal míč do opuštěné branky! Celý zápas bych byl rád za bod, nakonec však odvážíme ve velmi improvizované sestavě a po koronavirových opatření nesmírně cenné tři body!

Své svěřence mohu pochválit za maximální nasazení a bojovnost, velký dík patří především Radkovi Karáskovi, který po mnoha letech bez fotbalu ukázal, že chytat rozhodně nezapomněl a především narychlo týmu bez obou brankářů pomohl!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.