SK Řečkovice ml. přípr. "B" : FC Bystrc 2 : 30 (0 : 15)

SK Řečkovice ml. přípr. "A" : TJ START Brno 9 : 21 (3 :10)

SK Tuřany : SK Řečkovice st. přípravka "B" 8 : 8 (5 : 4)

SK Řečkovice ml. žáci : MS/Obřany 2 : 0 (1 : 0)  tabulka

FK Rájec-Jestřebí : SK Řečkovice dorost 1 : 2 (0 : 0)   tabulka

Sestava: Suchánek - Krejčíř, Honek, Kašpar, Hradil - Šťastný, Klement, Zerrich, Pujman

Za krásné slunné neděle jsme zavítali do Rájce/Jestřebí. Bohužel pouze s devíti muži v poli. Toho domácí plně využili a od začátku utkání nás přišpendlili před naší šestnáctku. My postavili obranný val a bránili se přesile soupeře. Ten byl sice stále na balonu, ale vyloženou šanci si nevypracoval. V 15. minutě zachytil nepřesnou rozehrávku Tom Klement a poslal Nico Zerricha do brejku. Ten však v tísni trefil jen nohy brankáře. Domácí nebyli sto proniknout naší dobře fungující obranou a často se uchylovali ke střelám z dálky, které však končily daleko od naší branky. Hráli jsme co nejvíc ekonomicky a šetřili síly do dalších těžkých minut. Ke konci první poločasu zvýšili domácí úsilí a zle nás svírali. Ve 43. minutě nám rozhodčí odpustil penaltu. Protesty domácí střídačky vyšly vniveč. Ve druhé půli se obraz hry zákonitě nezměnil. Domácí bušili do naší velmi dobře fungující obrany, ale hráli zbrkle. Místo jednoduchosti, rychlých přihrávek a roztažení hry, šlo všechno středem. Čas plynul a Rájec v přemíře snahy rozhodnout, otvíral zadní vrátka a to byla voda na mlýn pro naše brejkové hráče. V 71.minutě to přišlo. Po krásné souhře středu zálohy se k míči dostal Tom Klement, obelstil beky soupeře a z hranice šestnáctky střelou k vzdálenější tyči otevřel účet utkání 0:1. Domácí prostřídali a začalo peklo. Musím uznat, že v těchto chvílích při nás stáli všichni svatí. I tak jsme hráli nesmírně obětavě. Padali do střel a chodili do mnoha hlavičkových soubojů. V 79.minutě nastala kritická situace. Jak nám rozhodčí v první půli pomohl, nyní to kompenzoval. Honza Kašpar fauloval evidentně mimo vápno, ale sudí nařídil pokutový kop. Ten domácí s přehledem proměnili a bylo srovnáno 1:1. Kdo čekal, že nás tato branka zlomí, byl na omylu. Dál jsme se sice bránili tlaku soupeře, ale naše brejky byly nebezpečné. Čtyři minuty před koncem utekl všem neúnavný Tomáš Klement a nadvakrát překonal domácího gólmana 1:2. To byl pro Rájec šok, ze kterého se už nevzpamatoval. Rozhodčí správně nenastavil ani minutu a nemožná věc se stala skutečností. I v devíti jsme obrali favorizovaný Rájec o tři body. Dnes musím kluky velmi pochválit za bojovnost, obětavost a fyzickou zdatnost.

SK Řečkovice muži "B" : TJ MCV Brno 1 : 3 (1 : 1)   tabulka

SK Řečkovice muži "A" : FC SK Bosonohy "B" 3 : 0 kont.   tabulka

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.