SK Řečkovice ml. přípravka "B" : TATRAN Kohoutovice "B" 9 : 9 (4 : 3)

SK Řečkovice ml. přípravka "A" : TATRAN Kohoutovice 13 : 9 (10 : 6)

SK Řečkovice st. přípravka . Lokomotiva Brno 11 : 8 (6 : 5)

Svratka Brno : SK Řečkovice ml. žáci (přeloženo na 8. 10.)   tabulka

SK Řečkovice dorost : SK Olympia Ráječko 2 : 5 (1 : 2)   tabulka

Sestava: Suchánek - Krejčíř, Groch, Kašpar, Hradil - Šťastný, Klement, Honek, Slaný - Zerrich, Jedlička.

V dalším kole jsme přivítali na domácím hřišti silný tým Olympie Ráječko. Od prvního hvizdu rozhodčího hosté dokazovali, jak budou těžkým soupeřem. Hráli chytře, jednoduše a častěji se dostávali před naší branku. Už v 10. minutě se dostal za naši obranu rychlý útočník hostí a obstřelil bezmocného Suchánka 0:1. O šest minut později, po navlas stejné situaci, navýšilo Ráječko svoje vedení 0:2. Až tato branka nás probrala z letargie a hra v poli se vyrovnala. V 25. minutě pálí z dálky Nico Zerrich a gólman s námahou vyráží na roh. O pět minut později, po rohu vzniká před hostující brankou závar, který však brankou nekončí. Až v 41. minutě po nejhezčí akci utkání, kdy po ose Honek, Klement, Šťastný, Zerrich posledně jmenovaný snižuje na 1:2. Tím se uzavírá první půle. Do druhého poločasu vstupujeme co nejdříve vyrovnat. Bohužel otvíráme zadní vrátka a zkušený tým Ráječka nemilosrdně trestá. V 47.minutě po rychlém kontru navyšují hosté své vedení na 1:3. O tři minuty později fauluje Tom Klement ve vápně a následujícím pokutovým kopem odskakují hosté na tři branky 1:4. O osudu utkání je prakticky rozhodnuto, ale kluci to ještě nevzdávají. Hraje se pohledný a rychlý fotbal se šancemi na obou stranách. Máme více ze hry, ale ne a ne se střelecky prosadit. Až v 67. minutě se po našem rohu odráží míč k volnému Honzovi Krejčířovi a ten angličanem snižuje na 2:4. Neuběhnou však ani tři minuty a Ráječko kontruje 2:5. I nadále se tlačíme před soupeřovu branku, ale zahazuje i ty nevyloženější šance. I hosté jsou nebezpeční a tak se početná skupina diváků baví až do konce utkání. Tým dnes neodehrál špatné utkání, ale velmi dobře hrající hosté ukázali svou sílu a po zásluze si odvážejí všechny tři body.

SK Chrlice "B" : SK Řečkovice muži "B" 6 : 4 (2 : 4)   tabulka

SK Řečkovice muži "A" : TATRAN Starý Lískovec 2 : 0 (1: 0)   tabulka

sestava domácích: Pokorný- Nafa (77´Kugler), Huňáček, Smejkal, Zríni- Šafář (73´Kryštof), Kala, Hlouch, Sládek (89´Hamrák)- Slouka (85´Balcar), Baláž (67´De Menezes Soares Rafael)

V důležitém dohrávaném utkání jsme naplno bodovali. Hned ve druhé minutě musel s pomocí břevna vytěsňovat dalekonosný pokus domácí brankář Pokorný. Hosté spoléhali na nakopávané míče a kreativitu technicky výborného Bílka, domácí pak dlouho hledali recept na lískoveckou obranu dirigovanou zkušeným Tesařem. Od 23. minuty jsme převzali iniciativu a dostávali se do šancí. Hlouchův pokus z brankové čáry odvrátil jeden z obránců, Sládek zblízka vysoko přestřelil, i další tutovku odvracel jeden z obránců ... Ujala se až rychlá akce z 39. minuty, kdy po menším závaru přesně zakončoval Baláž. V závěru jsme ještě dvakrát chybovali v rozehrávce, soupeř však Pokorného nezaměstnal.

Úvod druhého dějství patřil hostím, kteří hned dvakrát nechali vyniknout Pokorného. Teprve od 60. minuty jsme opět převzali iniciativu, zrychlili jsme a zjednodušili hru a připravili si velké množství vyložených šancí. Bohužel i ty nejvyloženější jsme dokázali spálit (Slouka, Šafář, Kala,...), a tak stav zůstával "na vážkách". Nakonec se ujal až tečovaný Smejkalův pokus z přímého kopu ze závěru zápasu. Vydřená, leč velmi důležitá výhra především pro psychickou pohodu. Hned zítra další zápas s ČAFC, snad navážeme na lepšící se herní projev a ještě více vylidníme marodku:-)

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.