SK Moravská Slávia Brno : SK Řečkovice ml. přípravka "B" 12 : 10 (7 : 6)

FC Medlánky : SK Řečkovice st. přípravka 10 : 5 (5 : 2)

SK Řečkovice ml. žáci : FC Medlánky 2 : 1 (2 : 0)   tabulka

SK Újezd u Brna : SK Řečkovice dorost 4 : 1 (0 : 1)   tabulka

Sestava: Groch - Krejčíř, Honek, Kašpar, Hradil - Šťastný, Klement, Zerrich, Slaný - Jedlička.

Další venkovním utkání jsme odehráli za silného větru na hřišti Újezdu u Brna. A jako již tradičně jen v deseti hráčích. Aby toho nebylo málo onemocněl gólman a tak do branky putoval Olin Groch. Prvních dvacet minut se nic mimořádného nestalo. Jako první se osmělili domácí a v 23. minutě při závaru před naší brankou trefili pouze pravou tyč. Od 30. minuty přebíráme iniciativu a i v oslabení jsme lepším týmem. Máme několik slibných příležitostí, ale chybí klid při zakončení. Klíčovým momentem utkání byla 41. minuta. Do domácího čtverce se probil Tomáš Klement, byl hrubě faulován a z bolestivou grimasou odstoupil ze zápasu(naražená holenní kost). Píšťalka rozhodčího ku podivu všech zůstala němá. Paradoxem je, že o minutu později pokutový kop odpískal za nastřelenou ruku domácího hráče. Míč si postavil Dušan Honek a chladnokrevně zavěsil 0:1. Tím skončil první poločas. Do druhého už jsme nastoupili pouze v devíti. Toho domácí využili a se silným větrem v zádech nás přišpendlili před naší šestnáctku. Odoláváme pouze do 52. minuty, kdy domácí vyrovnávají 1:1. O pět minut později, po vyšachování naší obrany, strhává Újezd vedení na svou stranu 2:1. V 64. minutě po přímém kopu domácí hráč vymetá šibenici Grochovy branky 3:1. Pokoušíme se kontrovat rychlými protiútoky, ale proti přesile nemáme šanci. V 76. minutě zatloukají domácí poslední hřebík do naší rakve a definitivně rozhodují o osudu utkání 4:1. V poslední čtvrthodině už se hraje jen z povinnosti a Újezd si vedení bezpečně pohlídal. Škoda, další dobře rozehrané utkání a další porážka. Bohužel velká marodka a zranění nás už připravila o spoustu bodů.

SK Řečkovice muži "B" : FC Soběšice "B" 3 : 4 (3 :1)   tabulka

SK Řečkovice muži "A" : FC Slovan Brno "B" 3 : 0 (1 : 0)   tabulka

sestava domácích: Král- Nafa, Škaroupka (7´De Menezes Soares), Smejkal, Hruška (80´Kugler)- Hamrák, Kala, Hlouch, Sládek- Slouka, Baláž (79´Zelenka)

Po dvou zápasech s takřka plnou sestavou (na ČAFC se ale bohužel nehrálo), zavládl v řečkovickém áčku tradiční stav nouze... Z různých důvodů chyběli: Huňáček, Zríni, Šafář, Kryštof, Cigánek a Balcar. Bohužel nedorazil bez jakékoliv omluvy ani brankář Pokorný, a tak jsem musel do brány já trenér, navíc se zraněným kolenem, takže žádné výkopy, odkopy, rozehrávka!!! Nebývalá věc, kterou za svoji bohatou hráčskou i trenérskou kariéru nepamatuji, a která mi vzala poslední zbylou motivaci pokračovat.

Větrné odpoledne, navíc na tvrdém povrchu UT, hezkému fotbalu rozhodně nepřálo. Hosté první půli hráli s vydatnou podporou větru a zpočátku byli více na míči. Hned v 7. minutě řečkovický zmar dostal další ránu- po souboji s donedávným spoluhráčem Coufalem, byl se zraněným kolenem za pomoci spoluhráčů odveden stoper Škaroupka! Fotbal se hrál oboustranně nevalný, bez náznaku šancí. Hosté po čtvrthodině hry poprvé reklamovali faul v "šestnátce", ale sudí Tůmová penaltu nepískla. Zhruba o deset minut později podobný souboj na hraně našeho vápna posoudila naštěstí jen jako přímý kop, který zeď dokázala odvrátit. Dva nadějné přímé kopy pak hostující stoper pojal spíše ragbyově:-) Ve 28. minutě se na druhé straně do vápna probíjel "Rafa", pokopl si míč a v souboji s obráncem upadl- penalta! Tu Sládek spolehlivě proměnil 1:0. Nadále se hrálo bojovně, spíše ve středu pole a šance ani na jedné straně nepřibývaly. Důležitým momentem byla 38. minuta, kdy se do sólového úniku dostával opět "Rafa". Stoper Nevole ve snaze odkopnou vysoký míč zasáhl nohou obličej portugalského útočníka a následovala červená karta.

Po změně stran vítr trochu polevil a v přesilovce hrající domácí začali více držet míč a kombinovat. Hosté spoléhali na rychlonohého Coufala, kterého však dvojice stoperů nepustila do pověstného úprku, naštěstí ani ke střele. V 65. minutě se na kraji hřiště dostal míč k Balážovi, ten prošel až do vápna a střelou k bližší tyči překvapil brankáře Matochu. Hosté nesložily zbraně a o pár minut později křižnou střelu konečky prstů vytlačil "brankář" Král na roh. O pár minut mohlo být sníženo, tvrdou střelu Král vyrazil jen před sebe a obránce Kala ve snaze odkopnout na roh napálil míč ze tří metrů do brány:-) Král však reflexivně odrazil do pole. V dalších minutách jsme byli konečně aktivnější a přicházely i nějaké kombinace, centry a náznaky šancí. Hlouchův pokus skončil nad bránou, nicméně další pokus stejného hráče již znamenal pohodlné vedení 3:0. Hosté následně přišli o zraněného borce a mohli být rádi, že střídající Zelenka po pár vteřinách na hřišti orazítkoval hlavičkou jen břevno. Zápas se pak dohrával v poklidu.

Dnes hlavním pozitivem byly tři body, líbila se mi i bojovnost a obranná činnost, která hlavně v prvním poločasem eliminovala soupeřovy střelce. Mínusem bylo množství chybějících, pravděpodobně dlouhodobé zranění Škaroupky, velké množství nevynucených chyb i celkový herní dojem z utkání... Na tento zápas rozhodně nezapomenu a doufám, že už byl pro mě hráčsky posledním!!!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.