Výsledky našich týmů v uplynulém kole:

SK Řícmanice : SK Řečkovice 0 : 5 (0 : 4)

sestava hostí: Hučík- Kryštof, Huňáček, Kala, Zríni- Šafář (67´Hamrák), Hlouch (C), Mizerniuc (48´ČK), De Menezes Soares (Rafa), Krejčíř- Zerrich (70´Jílek)

branky: 6´a 64´Rafa, 17´Krejčíř, 28´Kala, 31´Zerrich

Po dlouhých deseti měsících jsme zasáhli do soutěžního klání a symbolicky v Řícmanicích, kde jsme loňský ročník neslavně zakončili. Oba týmy doznaly mnoha změn, každopádně jsme určitě nepřijížděli v roli favorita. Do utkání z "áčkové" sestavy nezasáhli: Sládek, Baláž, Slouka, Nafa a Michal Šťastný.

V řečkovické bráně se nově objevila posila ze Sokolu Hovězí Marek Hučík a svůj debut okořenil nejen výborným výkonem, ale také cennou "nulou". Obranná čtyřka po odchodu Dominika Smejkala (FC Kuřim) doplněna o Jana Kalu, na kraji nahradil absentujícího Nafu další stažený záložník Filip Kryštof. Celá obrana zaslouží velkou pochvalu za precizní práci a bojovnost. Trojice středopolařů: neúnavný kapitán "Forrest", posila z Olympie Ráječko Pavel Mizerniuc a portugalská hvězda týmu De Menezes Soares nebo-li Rafa. Na krajích operoval zkušený Šafář (autor tří gólových asistencí) a benjamínek 16-ti letý Jan Krejčíř. Celá záloha odvedla rovněž bojovný, kolektivní výkon. V útoku zůstal osamocen další debutující mladík Nicolas Zerrich. Napadal, chodil do soubojů, vstřelil branku- není co vytknout.

Dlouhý proslov před utkáním si kluci vzali nejspíše k srdci, neboť celý zápas odehráli tak, jak bylo požadováno. Bojovnost, týmový duch, vzájemná pomoc a podpora, všechny tyto atributy byly k vidění. Domácí, velmi fotbalový tým, spoléhal na dlouhé křížné balóny a následné centry na domácí věž Macíka. Pár úvodních nákopů jsme přestáli a hned v naší úvodní šanci parádně levačkou z dobrých 20-ti metrů skóroval Rafa. Tým se uklidnil, nabyl sebevědomí a hrála se vyrovnaná partie. V 17. minutě po hezké kombinaci loboval Šafář brankáře a těsně před bránou prokázal důraz mladý Krejčíř 2:0. Ve 28. minutě zahrával první náš roh Mizerniuc, domácí nedokázali odvrátit a Kala tvrdou střelou oslavil svůj premiérový gól za Řečkovice. Krátce po půlhodině jsme rozjeli krásnou kombinaci po které Šafář nezištně pod sebe oslovil Zerricha a ten to do prázdné brány měl již snadné. V závěru první půle domácí přidali na obrátkách, vytvořili si množství rohů a také tutovku Macíka, kterou bravurně vyrazil Hučík.

Hned druhá minuta druhého dějství zkalila optimismus a zkomplikovala možný vývoj utkání. Pavel Mizerniuc chtěl zpomalit možné rozehrání přímého kopu, přiblížil se k míči nicméně byl nastřelen a rozhodčí ihned vytáhl žlutou kartu, jelikož Pavel již jednu (za faul) měl z první půle, tak k překvapení (i sudího) následovala karta červená... Následovala dlouhá "přesilovka" ve které jsme se ocitli pod permanentním tlakem. Naštěstí domácí stereotypně nakopávali dlouhé balóny se kterými si obrana dokázala poradit, případně stříleli z uctivé vzdálenosti většinou vysoko nad. Po vystřídání Macíka již domácím docházely síly, a tak jsme je dokázali definitivně srazit po samostatném úniku Rafy. V závěru ještě Hučík podržel tým, když zneškodnil tvrdou střelu a uhájil tak premiérovou nulu.

Dnes jsme mohli jen a jen chválit, pořád je však před námi spousta práce na trénincích i zápasech. Kaňkou bylo jen přísné ale hlavně hloupé vyloučení, to se nesmí stávat.

SK Slatina "B" : SK Řečkovice "B" 2 : 2 (0 : 1)

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.