SKŘ ml. přípravka : Moravská Slavia-fotbal 11 : 12 (4 : 5)

SKŘ st. přípravka "A" : Moravská Slavia-fotbal 25 : 1 (14 : 0)

SK Žebětín : SKŘ st. přípravka "B" 4 : 9 (2 : 4)

SKŘ ml. žáci : SK Tuřany 1 : 5 (0 : 1)

SKŘ st. žáci : SK Tuřany 3 : 4 (1 : 0)

branky - 19´ Kolesnyk, 36´ Hlavatý, 55´ Josefczyk

sestava domácích:  Rožek, Brídl J, Buchta, Kistan, Skládaný, Lesenský, Kolesnyk, Hlavatý, Jozefczyk, Maša, Antl, Pařízek, Pejřil, Brídl M, Dvořák.

V prvním domácím zápase jsme chtěli navázat na výhru z "Lokotky" a hlavně na výkon z druhého poločasu. Zavítal k nám soupeř z Tuřan, který nebyl vůbec fotbalový, ale přesto si odvezl nakonec všechny tři body.  V prvním poločase jsem začali tlakem, snažili jsme se dostat co nejvíce do zakončení, což se nám relativně dařilo, ale bohužel bez gólového efektu. Až v 19´ si skvěle navedl míč do Vápna Ivan, kterého loktem srazil hostující obránce, a sám faulovaný nekompromisně proměnil penaltu SKŘ 1:0 !

Dále jsme kontrolovali hru, z přímého kopu kapitán Hlavatý nastřelil břevno a vytvořili jsme si několik dalších slibných šancí ovšem opět nás zklamala koncovka a do kabin jsme šli s hubeným vedením. Řekli jsme, si že se musíme dále tlačit do koncovky, zlepšit zakončení a hlídat nákopy soupeře, který nijak nekombinoval a pouze se snažil využít rychlých, fyzicky dobře připravených útočníků. V tomhle případě bylo potřeba, aby stopeři zajištovali beky, a taky sebe navzájem, aby jsme pokryli dlouhé míče za obranu. Tohle se nám ve druhé půli bohužel vůbec nedařilo, směrem dopředu jsme byli dále nebezpeční, a hned ve 36´ zvýšil naše vedení Dave SKŘ 2:0 !! Zdálo se, že nás tenhle gól uklidní a můžeme v klidu pokračovat v tom co jsme si řekli. Opak byl bohužel pravdou, na pravé straně jsme zbytečně faulovali a soupeř nás z trestného kopu ve 38´potrestal a snížil na 2:1, což bylo první varování, že se nesmíme uspokojit s výsledkem, musíme být dále zodpovědní, aktivní, nevytvářet zbytečné ztráty a snažit se držet míč na našich kopačkách.

Hosté se stále úspěšně bránili, a zkoušeli rychlé brejky, se kterými jsme bohužel začínali mít velké problémy, naštěstí přišla krásná akce po pravé straně, kde unikl Filda a po zemi k tyči zvýšil vedení v  55´ SKŘ 3:1 !!! Myslím, že nikdo na hřišti ani v hledišti netušil jaká hrůza nás čeká v posledních deseti minutách.....V 60´ jsme vystavili útočníka hostů do jasného ofsajdu, který nebyl zamáván ani zapískán a Tuřany opět snížili na 3:2. V té chvíli jsme přestali hrát, začali při bránění zmatkovat a nebyli vůbec důrazní, soupeř hned o minutu později nakopl míč středem pole kde jsme propadli a vyrovnal na 3:3. Chtěli jsme doma vyhrát a tak jsme se snažili co nejrychleji hru zjednodušit, a pokusit se opět strhnout vedení na naši stranu, vytvořili jsme si několik závarů před hostující bránou ale snaha byla marná. Kalich hořkosti jsme si ale vypili až do konce, když v 67´ soupeř v souboji nechtěně nakopl míč a obloučkem ze třiceti metrů překonal Jendu.

Klukům nemůžu vytknout bojovnost a snahu ale bohužel jsme těch posledních deset minut nezvládli, i tak jsme si řekli, že se nic neděje, a i když se tahle prohra hodně těžko skousává musíme dát hlavu nahoru a makat dále !