Aktuálně

Výsledky uplynulého kola:

SK Obřany : SKŘ ml. přípravka 13 : 3 (6 : 3)

Tatran Kohoutovice : SKŘ st. přípravka "A" 9 : 11 (5 : 5)

SKŘ st. přípravka "B" : TJ MCV Brno 5 : 6 (2 : 2)

Slovan/Slatina : SKŘ ml. žáci 1 : 1 (1 : 1)

FC Bystrc : SKŘ st. žáci 2 : 2 (1 : 1)

branky:  13´ Hlavatý, 56´ Kolesnyk

sestava SKŘ : Rožek, Brídl, Kistan, Buchta, Skládaný, Jozefczyk, Kolesnyk, Hlavatý, Lesenský, Maša, Pejřil, Purč, Pařízek

 

Ve třetím kole jsme zavítali ke Svratce, kde má svůj fotbalový stánek FC DOSTA BYSTRC. Celý týden jsme se připravovali na malé hřiště a věděli jsme, že nás čeká hodně osobních soubojů, hráče jsem upozorňoval, že na vše budou mít minimum času a je potřeba se snažit o co nejrychlejší přechod do útoku. Naopak v obranné fázi jsem Matyho stáhl malinko zpět aby zajišťoval krajní obránce. K rozměrově malému hřišti se přidal ranní déšť, který udělal z již tak nekvalitního povrchu rozbahněné pole. Ovšem nutno podotknout, že podmínky byly pro obě mužstva naprosto stejné. Bylo tedy jasné, že nás nečeká žádná fotbalová krása plná kombinační hry ale "BOJ" o každý centimetr hřiště. Chtěli jsme být důrazní v osobních soubojích a tlačit se na mokrém terénu co nejvíce do zakončení, chtěli jsme si pohlídat začátek zápasu což se nám bohužel stejně jako v loni na hřišti u Svratky nepodařilo.

 

Již v 5´ jsme ve středu obrany nechali skákat míč, dali domácímu útočníkovi hodně prostoru a ten snadno zakončil do naší sítě, BYSTRC šel do vedení 1:0.  Kluky to nezlomilo a vrátili jsme se k tomu na co jsme se připravovali a co jsme chtěli hrát. Soupeře jsem zatlačili do obrany a hnali se za vyrovnáním, bohužel v téhle fázi  jsme ještě nebyli úplně důslední, důrazní v osobních soubojích a i domácí DOSTA se dostala do nebezpečných šancí. Kluci bojovali, dřeli a odměnou jim byla 13´ kdy jako správný kapitán Dave šel bojovností příkladem, vybojoval pro sebe na hranici "šestnáctky" míč a pohotovou, přesně umístěnou ránou k tyči srovnal zaslouženě skóre SKŘ 1:1 !

 

Díky bojovnosti celého týmu jsme začali mít uzemní převahu a vytvořili si tlak, měli jsme několik rohových kopů bohužel jsme se nedostali do zdárného zakončení. V poločase jsme si řekli, že musíme zůstat v našem důrazu, v obraně hrát jednoduše, nenechat soupeři prostor pro úniky, což se nám celý druhý poločas dařilo, celá obrana hrála pozorně, defenzíva celého týmu se mi moc líbila, směrem dopředu jsme začínali vytvářet nebezpečné situace pro domácí obranu. Hned v úvodu druhého poločasu se dostal k úniku po pravé straně Matyáš, skvěle přechodil vybíhajícího domácího gólmana ale míč těsně minul banku. Stále jsme vytvářeli nátlakovou hru a většinu druhého poločasu jsme odehráli na polovině domácích, dostali jsme se i do zakončení, ale bohužel většinou střela byla málo razantní nebo byla zblokována. Až v 56´ jsme si vytvořili na pravé straně standartní situaci, k míči se postavil Ivan a nádherně zatočil míč na vzdálenější tyč domácí brány SKŘ 2:1 !!

 

Už se zdálo, že by jsme si od Svratky mohli odvézt všechny tři body, skvěle jsme bránili, a byli aktivní směrem dopředu, bohužel v 63´ jsme si opět ukousli velký kus smůly, kdy se soupeř dostal k ojedinělému útoku, podařilo se mu poslat nepovedenou slabou střelou míč na naši bránu, která ovšem nešťastně jinak dobře chytajícímu Jendovi vyklouzla z rukavic do sítě a DOSTA vyrovnala na 2:2. V závěru zápasu jsme si vytvořili několik závarů před domácí brankou, ale bez efektu. Utkání skončilo tedy dělbou bodů, ale myslím, že jsme byli lepším týmem. 

 

Klukům opět patří velké poděkování za bojovnost, nesmírnou obětavost a touhou po vítězství, na blátivém terénu to bylo fyzicky hodně náročné utkání a myslím, že jsme ho hlavně ve druhé půli zvládli skvěle. Moc děkuji všem rodičům za skvělou atmosféru a povzbuzování, i když počasí nebylo zrovna příjemné. Příští neděli hostíme na domácím hřišti celek Jundrova a budeme rádi když nás přijdete opět podpořit. 

Radek

FC Bystrc "B" : SKŘ muži "B" 2 : 5 (1 : 2)

SKŘ muži "A" : SK Obřany 4 : 0 (2 : 0)

 

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.