SKŘ ml. přípravka : FC Medlánky 3 : 15 (1 : 9)

SKŘ st. přípravka "A" : MFA Nový Lískovec 7 : 7 (3 : 3)

SK Chrlice : SKŘ st. přípravka "B" 9 : 10 (8 : 2)

SKŘ st. žáci : SK Jundrov 3 : 1 (2 : 1)

branky :  18' Hlavatý, 30' Kolesnyk, 45' Kolesnyk

sestava SKŘ :  Rožek, Brídl, Skládaný, Buchta, Kistan, Jozefczyk, Hlavatý(C), Kolesnyk, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Purč, Antl

Ve čtvrtém kole, druhém domácím zápase, jsme přivítali ambiciózní celek Jundrova, který měl na svém kontě dvě výhry a jednu nešťastnou domácí prohru s Chrlicemi ( podobnou naší smolné prohře s Tuřany). Chtěli jsme tuhle prohru před domácím publikem odčinit a navázat na povedený výkon z minulého týdne z Bystrce.

Nastoupili jsme odhodlaně a od začátku zápasu bylo vidět, že chceme vyhrát. Na trénincích jsme se v týdnu připravovali získávat míče hned při rozehrávce soupeře ať už při dlouhém nákopu vyhrát první souboj a získat odražený druhý míč, nebo při krátké rozehrávce napadat aktivním presinkem a získat tím územní převahu.

Vše jsme skvěle plnili a prvních deset minut jsme soupeře zavřeli na jejich obranné polovině, byli jsme dominantní v osobních soubojích a také na míči.

Bohužel ve 13' se Jundrov dostal poprvé za polovinu, využil našeho zaváhaní v defenzívě, nedorozumění v naší obraně a ujal se vedení 0:1. Kluci opět ukázali skvělý charakter a znovu se do soupeře pustili se vší odhodlaností výsledek co nejdříve otočit. Pokračovali jsme aktivním výkonem, vytvořili si velký tlak, zahrávali jsme několik rohů, a po jednom z nich se z levé strany dostal k míči kapitán Dave našel malou skulinku pod rukama hostujícího brankáře a v 18' vyrovnal SKŘ 1:1 !

Tenhle gól jako by nás uklidnil a stále jsme měli hru pod kontrolou, soupeř se těžko prosazoval proti naší dobré defenzívě, ale občas jsme mu díky naší chybě v rozehrávce nabídli náznak šance. Směrem dopředu jsme si opět vytvořili několik vyložených šancí, někdy jsme byli příliš zbrklí v koncovce, někdy nám chybělo pár centimetrů.

Ve 30' přišla příjemná odměna našeho narůstajícího tlaku, Ivan se na středu velkého vápna prosmýkl mezi obránci a nekompromisně uklidil míč do sítě Jundrova SKŘ 2:1 !! V poločase utkání svítilo tedy na tabuli příznivé ovšem zároveň i ošidné skóre 2:1 pro SKŘ.

O přestávce jsme si řekli , že nesmíme dopustit, aby se opakoval scénář zápasu s Tuřany, musíme celý druhý poločas odehrát jako by jsme " prohrávali", soustředit se na defenzívu, vycházet ze zabezpečené obrany, ale určitě být hlavně stále aktivní ve hře dopředu a snažit se vedení zvýšit.

Tentokrát nám vše vyšlo tak jak jsme chtěli, a troufnu si říct, že druhý poločas se odehrál pod naší taktovkou.

Byli jsme aktivní v útočné fázi, obranná čtverka se skvěle doplňovala, zajišťovala a až na pár momentů nedala soupeři šanci se vůbec prosadit a ohrozit Jendovu bránu. Prosazovali jsme se po krajích hřiště což byl i náš plán, pohybovali jsme se v kompaktním bloku a tím získávali tolik potřebné odražené míče. Naší aktivní hrou jsme získali několik rohových kopů (bohužel ne vždy se nám nacvičené věci úplně povedly, ale hráčům sem říkal, že to chce čas a na trénincích se tomu budeme stále věnovat). I tak se po rohovém kopu ve 45' dostal již podruhé v zápasu do bezprostřední blízkosti hostujícího brankáře Kuba, ale ani tentokrát se mu ho nepodařilo prostřelit, brankář míč vyrazil před sebe a výborně ofenzívně dobíhající Ivan přidal svůj druhý gól v zápase SKŘ 3:1 !!!

Zbytek zápasu se odehrál již v naší režii a žádné drama jsme dnes divákům naštěstí nepřipravili. Kluci si zaslouženě mohli po zápase zakřičet, zatleskat výborným divákům a ještě v kabině zazpívat nový vítězný chorál se kterým přišel největší bavič z celých Řečkovic Kryštof :)))

Chci poděkovat klukům za předvedený výkon a celkový přístup k zápasu, musíme ovšem dále tvrdě pracovat na tréninku a snažit se odstraňovat nedostatky v naší hře. Tradiční díky patří taky všem fanouškům za jejich hlasitou podporu. Příští sobotu zajíždíme do Chrlic, které jsou na druhém místě tabulky a určitě diváky čeká zajímavý zápas, protože my jedeme zvítězit !