Aktuálně

výsledky posledního kola:

FC Bystrc : SKŘ mladší přípravka 3 : 11 (2 : 5)

TJ START Brno : SKŘ st. přípravka "A" 6 : 11 (4 : 4)

SKŘ st. přípravka "B" : TATRAN Bohunice 28 : 1 (15 : 0)

SK Chrlice : SKŘ ml. žáci 8 : 0 (4 : 0)

SK Chrlice : SKŘ st. žáci 1 : 1 (0 : 0)  z webu hostí

branka : 49´ Hlavatý

 

sestava SKŘ: Rožek, Brídl, Kistan, Buchta, Skládaný, Jozefczyk, Hlavatý (C), Kolesnyk, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Purč, Holovnych 

 

Minulý komentář jsem zakončil slovy, že jedeme k aktuálně druhému celku soutěže do Chrlic vyhrát a celý týden jsme se na to pečlivě připravovali. Soupeře jsem viděl ve dvou předešlých zápasech a s klukama jsme se snažili připravit na hrozby, které nám od Chrlic hrozí, ale také na jejich slabiny, které by jsme v zápase chtěli využít. Chtěli jsme navázat nejen na výsledek, ale hlavně na výkon z minulého vítězného zápasu proti Jundrovu. Věděli jsme, že Chrlice mají celkově kvalitní tým, ale nejvíce se spoléhají na góly kanonýra Popovyche, fyzicky, rychlostně i technicky dobře vybaveného hráče s výbornou střelou. Proto naše taktika vycházela z toho, aby jsme dokázali takového hráče eliminovat. Nechtěli jsme hrát zónovou obranu, ale nebezpečného hráče hlídat více osobně a hlavně při přebírání míče ho zdvojovat. Naopak směrem dopředu využít ne příliš kompaktní obrany domácích. 

Do zápasu jsme vstoupili nebojácně a aktivně, začátek byl ve znamení boje o střed pole, kde jsme byli důraznější a tím jsme brzy získali územní převahu. Pronikali jsme do soupeřové obrany zejména po křídlech ale chybělo nám lepší vyřešení finální fáze, a když už jsme ji dobře vyřešili selhali jsme bohužel v koncovce. Náš plán eliminovat kanonýra domácích nám vycházel skvěle, Matěj si s touhle úlohou poradil více než bravůrně. Stále jsme měli více ze hry a v 16' unikl po křídle neúnavný Matyáš, skvěle z pravé strany odcentroval, doslova naservíroval střílený míč před bránu, ale Rooney nebyl v zakončení úspěšný. Domácí se snažili dostat do hry a ve 20' našli poprvé okénko v naší obraně, k míči se dostal právě Popovych, ukázal svůj skvělý tah na branku, dostal se až do vápna k zakončení, ale Jenda vytáhl na brankové čáře zákrok z říše snů a míč vyrazil na roh. Kluci se z téhle šance domácích rychle oklepali a hra se opět přesunula na obranou polovinu domácích. Ve 27' jsme si vytvořili standartní situaci z levé strany, Dave zamířil z přímého kopu na zadní tyč domácí branky a brankář jen sledoval zda mu zapadne míč do sítě, bohužel jen orazítkoval tyčku. 

Do poločasu hra pokračovala ve stejném duchu, ale už bez výrazné šance na obou stranách, bezbranková remíza v poločase dávala tedy oběma mužstvům šanci strhnout výhru na svou stranu. 

V kabině jsem hráče nabádal k trpělivosti, aby jsme zůstali při zakončení více klidní a gólu v domácí sítí se určitě dočkáme. Naopak v defenzívě být stále jako první poločas až na jednu chybu koncentrovaní, důslední , důrazní a nedělali zbytečné hrubky v rozehrávce. Věděl sem, že Chrlice měli skoro ve všech zápasem vždy lepší druhý poločas, ale nechtěl sem kluky zbytečně znervóznit a tenhle poznatek si raději nechal pro sebe:) 

Druhý poločas doslova kopíroval průběh prvního, měli jsme územní převahu, tlačili jsme se do koncovky, bojovali o každý jak ofenzivní tak defenzivní míč, obranu skvěle dirigoval Kuba, krajní obránci vyhrávali souboje a tím jsme nepouštěli domácí do žádných vyložených šancí. 

Ve 49' vzal na sebe opět odpovědnost kapitán Dave, prošel středem hřiště jako nůž máslem, dostal se před brankáře domácích a míč mu zkušeně poslal k tyčce SKŘ 1:0 ! Musím podoktnout, že jsme se na toužený gól hodně nadřeli, ale byl zcela zasloužený.

Jednobrankové vedení nás ovšem neuspokojilo a chtěli jsme zápas co nejdříve rozhodnout, v 55' dostal nádhernou přihrávku mezi stopery Rooney vystřelil sice přesnou ovšem ne příliš důraznou střelou se kterou neměl výborně chytající gólman problémy. I další naše šance po střelách Fíly , Ivana, Kryštofa zůstali nevyslyšeny a bohužel mířily vedle brány. 

Domácí už vsadili vše "vabank" ,  vrhli se do útočení, mnohdy i s brankářem který hrál hodně vysoko a získali tím přečíslení. Stále jsme odolávali, a otevřená hra domácích nám dávala prostor k nebezpečným rychlým přechodům do útoku. Bohužel přišla 66' , v souboji co jsme podle mě udělali skvěle kdy došlo ke zdvojení domácího útočníka viděl rozhodčí faul. Míč si z 25 metrů postavil Popovych , tvrdou střelou překvapil nešťastně Jendu a srovnal skóre 1:1. Zbývaly nám tři minuty utkání a i tak jsme se dostali do vyložené šance, Matyáš vybojoval míč na levé straně pokutového území postupoval proti brance, ale bohužel místo přihrávky na dva nachystané naše hráče na malém vápnu zvolil sice povedenou ovšem v dané situaci zbytečnou střelu kde byl nachystaný domácí gólman. 

V hodnocení zápasu bych navázal na slova domácího trenéra, který mi po zápase řekl, že získali "šťastný bod", který si s takovým soupeřem jako jsme byli my moc váží. 

Já musím říct, že nás stále sráží neproměňování šancí, ale na druhou stranu, je moc dobře, že se do šancí dostáváme , v každém zápase jsme měli zatím herně navrch a za mě jsme byli lepším mužstvem. Příští sobotu zajíždíme na hřiště Moravské Slavie, kam srdečně zveme naše hlasité, výborně povzbuzující a neskutečně pozitivně naladěné fanoušky SKŘ !!!!

Radek

TATRAN Kohoutovice "B" : SKŘ muži "B" 6 : 2 (1 : 1)

SKŘ muži "A" : FC Medlánky "B" 0 : 3 (0 : 2)

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.